Latvijas Sarkanais Krusts


Starptautiskais Sarkanā Krusta jauniešu forums
Kopš 2006. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (pirmā jauniešu tikšanās 2003. gadā) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskos jaunatnes forumus, vienu gadu Vācijā, bet nākamo - Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Divus gadus pēc kārtas foruma rīkošanas gods ir uzticēts LSK Kurzemes komitejai. Šogad par godu LSK simtgadei. Kopā foruma dalībnieki bija 35 jaunieši no 4 Sarkanā Krusta delegācijām, no kurām kopā ar mums bija arī Batlkrievijas Sarkanā Krusta Gomeļas komiteja.

Šā gada forums „Jauniešu salidojums” (Youth REUNION) notika laikā no 16.-22. jūlijam, Upesgrīvas internātpamatskolas mājīgajās telpās, saistībā ar Pirmās palīdzības popularizēšanu foruma dalībnieku vidū. Šīs nedēļas laikā jauniešiem bija iespēja dalīties un papildināt savas zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā, Sarkanā Krusta rašanās vēsturē, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru.
 
Atklāšanas ceremonija
     
  
Tas gods, parakstīt globusu, tiek LSK Ģenerālsekretāram U. Līkopam (1. attēlā pa kreisi),
LSK Kurzemes komitejas izpilddirektorei A.Boitmanei, V
ācijas SK pārstāvim K.W. Bunke, kā arī pārstāvjiem no Ukrainas un Baltkrievijas


Pēdējā foruma dienā dalībnieki iepriecināja sevi ar sagatavotu foruma koncertu, izpildot 3 dziesmas, kuras dažu dienu laikā tika iemācītas Vācijas SK Celles nodaļas delegācijas vadītāja un kora vadītāja Herbert Wenzel uzraudzībā.

 
 
Starptautiskā Sarkanā Krusta jauniešu forums “Jauniešu salidojums”,
Upesgrīvas internātpamatskolā

Pirmā palīdzība Aizputes vidusskolā
13. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes nodaļas jaunieši viesojās Aizputes vidusskolā,
lai sniegtu zināšanas kā sniegt pirmo palīdzību 9. un 7. klases skolēniem, dažādās negadījuma situācijās. 

 
  
Skolēniem bija iespēja, būt nogrimētiem un iejusties cietušā lomā. 

  


Tiekamies nākošo gadu! 
Kā gāja skolēniem Pirmās palīdzības apmācību pasākuma dienā?
Lai pārbaudītu savas iegūtās zināšanas Pirmās palīdzības sniegšanā, sadarbībā ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļu un Talsu novada izglītības pārvaldi, LSK Kurzemes komiteja, VUGD Talsu daļas teritorijā, 26.maija pēcpustdienā, pulcēja kopā 35 aktīvākos Talsu novada un pilsētas skolu skolēnus Pirmās palīdzības apmācību pasākuma dienā, kas ir kā jauniešu katru gadu gaidītākā tradīcija jau kopš 2003. gada.
 

 
Nodrošinot pasākumu, tajā piedalījās 11 brīvprātīgie pirmās palīdzības speciālisti tiesnešu lomās un 15 brīvprātīgi skolēni, kuri iejutās lomā 7 negadījuma situācijās tēlojot cietušos (statisti) ar dažādām traumām - suns kodiens, cirvja ieciršana kājās, nokrišana no koka, autoavārija, trauma spēlējot bumbu un citas situācijas.
 
   

Pasākuma laikā pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar ugunsdzēsēju darbu un tehniku. 
 
Šogad apmācību pasākumā piedalījās 7 komandas no Talsu 2.vidusskolas, 2 Valdemārpils vidusskolas un Pūņu pamatskolas. Ar labākajiem rezultātiem savas zināšanas parādīja Pūņu pamatskolas 9.klašu un Talsu 2.vidusskolas 12.klašu skolēni.
 
 
 
Lielu PALDIES sakām Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Talsu daļai, Talsu novada Izglītības pārvaldei un Talsu novada un pilsētas aktīvākajām skolām! 

Sveicam jaunajā mācību gadā!
Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Jaunatnes pasākumu kalendārs