Latvijas Sarkanais Krusts


Starptautiskais Sarkanā Krusta Jauniešu forums "Borders can seperate – Red Cross stay united"
Šogad Vācijā norisinājās 15. Starptautisks jauniešu forums “Borders can seperate – Red Cross stay united” (Robežas var sadalīt – Sarkanais Krusts paliek vienots), kas jau ir kļuvis par katru gadu gaidītāko tradīciju. 

Forumos ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau piecpadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādējādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Šā gada forums notika laikā no 2.-11. augustam, Ešedes (Eschede) skolas plašajās, gaišajās telpās, saistībā ar veselības veicināšanas ideju popularizēšanu un Pirmās palīdzības sniegšanu. Desmit dienu laikā jauniešiem bija iespēja praktiski piedalīties un redzēt paraugdemonstrējumus Vācijas karavīru pirmās palīdzības sniegšanā, iespēja papildināt savas zināšanas un izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu ūdens tilpnē, dalīties zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem, uzzināt vairāk par Vācijas valsts vēsturi, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru. 
Jaunieši tiekas Ventspilī!

LSKJ pulcina bērnus un jauniešus. Brīvprātība ir viens no biedrības pamatprincipiem. Tas ir veids, kādā ikvienam ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama, ziedojot savu laiku un prasmes. 

Saulainajā trešdienā, 19. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja jaunieši tikās kopā ar Ventspils 4. vidusskolas 11. un 12. klases skolēniem, lai pastāstītu vairāk par LSK Jaunatni, tās aktivitātēm, brīvprātīgo darbu un rīkoja Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumus ar visu grimu. 

Paldies par tik lielu atsaucību un interesi darboties kopā. 

Uz drīzu tikšanos! 


Talsu TV sižets par Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienu

LSK Kurzemes komiteja iesaka noskatīties! 

Talsu televīzijas sižets "Norisinājās ikgadējās Pirmās palīdzības sacensības":
"Jau sešpadsmito gadu Talsu ugunsdzēsēju depo norisinās pirmās palīdzības sacensības Talsu novada jauniešiem.
Otro gadu šis pasākums norisinās karjeras atbalsta programmas ietvaros."

 

Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena Talsos
Šī nedēļa sākās nedaudz aktīvāk, jo pirmdienas dienā Talsu pilsētas, novada un blakus novada izglītības iestāžu skolēni pulcējās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Talsu daļā, lai pārbaudītu savas iegūtās zināšanas Pirmās palīdzības sniegšanā. 

 

20.maija pēcpustdienā, pulcējās kopā 106 aktīvākos Talsu novada un pilsētas skolu skolēnus Pirmās palīdzības apmācību pasākuma dienā, kas ir kā jauniešu katru gadu gaidītākā tradīcija jau kopš 2003. gada. Šogad dalībnieku skaits ir kuplāks, jo lielu interesi izrādīja un dalību pieteica arī citu pagastu skolas: Laucienes pamatskola, Kandavas internātvidusskola, Stendes pamatskola un arī Talsu novada vakara un neklātienes vidusskola. 

 

Pasākumu katru gadu organizē biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Talsu novada izglītības pārvaldi un VUGD Talsu daļu. Šogad pulkā arī pievienojās Talsu kinoloģijas klubs, kuru biedri pasākuma laikā iepazīstināja ar 10 skaistiem mīluļiem un saimnieki parādīja ko nu katrs prot.Paldies!
 
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Talsu daļai,
Talsu novada Izglītības pārvaldei,
Talsu kinoloģijas klubam,
Talsu novada un pilsētas aktīvākajām skolām! 

Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Jaunatnes pasākumu kalendārs