Latvijas Sarkanais Krusts


Sagaidām Latvijas simtgadi
Pievienots: 20 Nov 2018.
Mana Latvija, dadzītis mazs,
Ieķēries pasaules svārkos:
Rieksts, ko visstiprākais zobs
Pūlas, bet nespēj pārkost;
Tālu saredzams kuģa masts,
Vēja piepūsta bura:
Mana Latvija, gaismas stars,
Zibens elkonī turas...


/Autors: Arvīds Skalbe/
 

 
Talsu novada Dienas centra un SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki sveic valsti svētkos un kopā tos atzīmē valstij vēlot labus vārdus un veidojot dekorācijas! 

Talsu novada Dienas centra iemītnieki gatavo dekorācijas svētkiem


SAC "Venta" (Kuldīga) atzīmē valsts svētkus ar svētku torti un kopā ar centra iemītniekiem svētkus svinēja
Kuldīgas Sv.Trīsvienības Romas katoļu baznīcas jaunieši. Paldies Jums


Liels Paldies konditorejai "Šarlote" par gardo dāvanu - aveņu-siera torte. Un vēl cepumiņi bonusā. 

Centra iemītnieki raksta Latvijai vēlējumus svētkos!  
Drūmās rudens dienas ir aizpildītas ar jaunām idejām
Pievienots: 05 Nov 2018.

Rudens klāt, ārā paliek auksts un lietains, dienas kļūst pelēcīgākas un vakari paliek garāki.

Jāizdomā nodarbes, kā aizpildīt garos, tumšos vakarus un to noteikti ir izdomājuši SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) iemītnieki.

Kāds nodarbojas ar rokdarbiem, kāds savā brīvajā laikā lasa grāmatas.

 


DAC "Ventiņmāja" ar aizrautību veido 5D pērļu gleznas un jaunākais apmeklētājs Nikolajs, drūmajām rudens dienām ir atradis savu radošo talantu. Jau divus gadus viņš izgatavo filca čības.
 


SAC "Stūrīši" ļoti bieži tiekas Podniecības darbnīcā, kurā centra iemītnieki Aleksandrs un Lāsma ar aizrautību un iedvesmu nodarbojas ar aušanu.

"Labo darbu maratons" 2018
Pievienots: 02 Nov 2018.

Kuldīgas novada izglītības iestādes 2017./2018. macību gadā piedalījās VISC organizētajā pasākumā "Labo darbu maratons". Skolēni veica dažādas pilsoniskās līdzdalības aktivitātes un labos darbus veica gan izglītības iestādes ietvaros, gan ārpus tām. Skolēnu labie darbi aptvēra visdažādākās jomas, radot iespējas iesaistīties ikvienam un motivējot skolēnus darīt jēgpilnu un nozīmīgu darbu savai izaugsmei un sabiedrībai atbilstoši viņu interesēm, spējām, vajadzībām.

2018. gadā VISC organizēja “Labo darbu festivālus” visos Latvijas reģionos, uz kuriem uzaicināja skolas, kuras bija piedalījušās “Labo darbu maratonā,” ņemot vērā šādus kritērijus:

- Aktualitāte un oriģinalitāte (inovatīvs piedāvājums, inovatīvi risinājumi),
- Sabiedriskais labums, ieguvums no veiktā labā darba sev un citiem,
- Darba nozīmīgums ilgtermiņā/ labo darbu kā tradīcijas ilgtspēja izglītības iestādē,
- Skolēnu/audzēkņu ieguldījuma, iniciatīvu atspoguļojums darbā.

Kurzemes novadā Labo darbu festivāls notika 26.oktobrī Talsos. No Kuldīgas novada Labo darbu festivālā piedalījās septiņas izglītības iestādes. Festivāla laikā tika prezentēti labie darbi, notika radošās darbnīcas/ meistarklases par pilsoniskās līdzdalības veicināšanu, labo darbu veicēju godināšana. Festivāla dalībnieki vienojās kopēja darbā “ Rotāsimies Latvijai.” Tapa skaisti sienas dekori, kuri tika nogādāti sociālās aprūpes centros. Uz Kuldīgu atceļoja 4 dekori ar kuriem mēs iepriecinājām  LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Venta" un SIA "Kuldīgas slimnīca" ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas iemītniekus. 

 

 


Raksta autore: Kuldīgas novada BJC karjeras un audzināšanas darba speciāliste Līga Kovaļeva


Bērnu apģērbu andele Kuldīgā un Liepājā
Pievienots: 31 Oct 2018.
Šā gada, 27. jūnijā, no pulkstens 10.00 līdz 15.00, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Zvirgzdos, LSK Kurzemes komiteja vientuļām, daudzbērnu, maznodrošinātām un krīzē nonākušajām ģimenēm, piedāvāja iespēju iegādāties bērnu, jauniešu apģērbus, apavus un rotaļlietas

BEZ MAKSAS

Vienā dienā mēs iepriecinājām vairāk kā 20 ģimenes ! 


Tā kā pirmajā dienā atsauksme pasākumam pieauga, tas tika pagarināts un norisinājās nedēļas garumā.
 

Kopā mēs palīdzējām 157 personām visā Talsu novadā. 

Paldies mūsu labdariem "Latviagruppa 1992" no Norvēģijas, LSK Kurzemes komitejas, Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra Zvirgzdos komandai un liels "Paldies" iestādēm - Talsu novada Sociālajam dienestam, Talsu novada Krīžu centram, Strazdes bērnu namam, Mundigciema Sociālā māja, ka palīdzat mums, palīdzēt citiem; 

Paldies mammām, tētiem un viņu atvasēm par tik lielu atsaucību un ieradāties visi tik kuplā skaitā.

Šogad pasākumu ģimenēm piedāvājam apmeklēt Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29 un Liepājas nodaļā, Peldu ielā 5, katru darba dienu no pulksten 10.00 līdz 15.00. 

Vairāk informācija vairāk pa tālruni 63237733, vai rakstot uz e-pastu: lsk.kurzeme@redcross.lv 
 


 

Pret rudens depresiju-krāsu terapija
Pievienots: 26 Oct 2018.

LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji ienes rudeni centra telpās, eksperimentējot un veidojot pašportretus ar gadalaika krāsām.


Centra iemītniekiem darbs ar krāsu improvizāciju izvērtās par patīkamu azartu. 


 

Projekts "Pacēlāja ierīkošana Landzes pansionāta pakalpojumu uzlabošanai"
Pievienots: 19 Oct 2018.

Atvieglojot biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra (turpmāk - SAC) "Landze" iemītnieku ikdienu, rastu iespēju uzlabot savas pārvietošanās prasmes, kā arī ļautu pilnvērtīgāk izmantot centra sniegtos pakalpojumus, uzsākti izbūves darbi  pacēlāja ierīkošanai. 

Ar Ventspils novada pašvaldības līdzfinansējumu un sadarbībā ar Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldi, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteju tika parakstīts savstarpējs līgums par iesniegtā ELFLA projekta "Pacēlāja ierīkošana Landzes pansionātā pakalpojuma uzlabošanai" (Nr. 17-08-AL17-A019.2203-000001) būvniecības realizēšanu, laika posmā 26.06.2017. - 31.10. 2018.

 
Projektā veikti paredzētā pacēlāja, bruģa un piebraucāmā celiņa izbūves darbi.

 

Grobiņas nodaļa dodas jaunu piedzīvojumu meklējumos
Pievienots: 16 Oct 2018.

Kupls skaits senioru pulcējas LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā, lai dotos apskatīt ko jaunu un jautri pavadīt kopā laiku.

Vienots aksesuārs - hūte - ir! 
Ērti apavi - ir!
Pozitīvs noskaņojums - ir!

Gatavi doties ceļā! 

Nodaļas un sociālās grupas "Kopā būt" biedri bauda atvasaru un dodas pelnītā ekskursijā. Dienu visi kopā sāk ar viesošanos Dvēseles veldzes dārzā, Ziemupē. Dārzā viesi apskatīja mākslu, kura tiek radīta ar dobēm un meža taku.

Interesentus aizkustināja ciemošanās veco lietu krātuvē - Vērgales pagasta muzejā, kur lielākā daļa seniori iegrima patīkamās atmiņās, jo senajās bildēs atpazinuši sevi. 

Dienas nobeigumā "Jura staļļi" visus pārsteidza ar skaistu izbraucienu karietē pa Grobiņas ielām. 

 

Paldies! 

Grobiņas novada domes Sociālajam dienestam par transporta nodrošināšanu 
"Jura staļļi" īpašniekam par skaisto izvizināšanu karietē.


Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena
Pievienots: 16 Oct 2018.
4. oktobrī, visā pasaulē atzīmē Dzīvnieku aizsardzības dienu. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji šajā dienā apciemoja Talsu dzīvnieku patversmes "Ausma" vientuļos mīluļus, dāvājot tiem barību, segas aukstajām ziemām un savu mīlestību.
 
 
Jauni draugi Ventiņmājai
Pievienots: 10 Oct 2018.

Dejošana, dziedāšana, rokdarbi, sirsnīgas sarunas, ciemošanās vienam pie otra – kopīga darbošanās.

Pie LSK Kurzemes komiteja Dienas centra "Ventiņmāja" iemītnieki ciemos sagaida Krīzes centra "Paspārne" bērni, lai kopā pavadītu dienu nedaudz košāk, jautrāk un neaizmirstamāk.


 

Paldies par smaidu, rūpēm un mīlestību! 

Ventiņmāja izmēģina ko jaunu
Pievienots: 03 Oct 2018.

Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centra "Ventiņmāja" (Ventspils) Dienas centra apmeklētāju jaunākā aizraušanās ir gleznošana, bet ne parasta gleznošana.

Pēdējā laikā, biežāk var dzirdēt vārdu "dimanta izšūšana". Galu galā, šī jaunā rokdarbu jeb gleznošanas metode atnāca pie mums no Ķīnas. Ar šo tehniku, centra apmeklētāji, nodarbojas vairāk kā pus gadu.

 


Iepriecinājām mūsu sadarbības partnerus ar DC "Ventiņmāja" mākslinieku darbiem


Lai iedvesmotu centra apmeklētājus nodarboties ar gleznošanu, 2.oktobrī, centru apciemoja Ventspils gleznotāja Nellija Ramanova. Māksliniece iepazīstināja ar saviem darbiem un savu iecienīto gleznošanas tehniku.

 

 

Grobiņas seniori uzzina vairāk par drošību
Pievienots: 03 Oct 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa, Veco ļaužu dienā ik vienam senioram piedāvāja izglītojošu lekciju "Kā sevi pasargāt dažādos dzīves gadījumos", kuru vadīja pārstāve no Valsts policijas.

Katram pasākuma interesentam bija jautājumi un katram tika arī atstarojošā veste tumšajiem rudens vakariem un citi atstarojoši elementi.

 

 
 

Starptautiskā veco ļaužu diena
Pievienots: 03 Oct 2018.

1. oktobris mūsdienās nu zināms ne vien kā oktobra pirmā diena, bet arī kā Starptautiskā veco ļaužu diena, kas nereti 
tiek saukta arī par Pasaules veco ļaužu dienu.


Katru gadu, šajā dienā, LSK Kurzemes komiteja aprūpes centru iemītniekus iepriecināt un izkrāsot viņu ikdienu ierodas skolēni no dažādām skolām.

Skolēniem izdodas seniorus iepriecināt ar no sirds sagatavotiem teatrāli muzikāliem priekšnesumiem, pašu iestudētām dejām, teatrāliem uzvedumiem, dzejoļiem, mīklu minēšana un, protams, ar vienkāršu kopā būšanu - galda spēles, dziesmu dziedāšana, dzejoļu deklamēšana, pasaku lasīšana.

1.oktobris ir diena, kad aicinām visus atcerēties savus vecvecākus, ar viņiem kopā pavadīto laiku, paveiktos darbus un nedarbus, un atgādināt, cik daudz viņi mums nozīmē.
 

Paldies Ugāles vidusskolas radošajiem skolēniem par tik skaistu priekšnesumu,
ko sniedzāt SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads) iemītniekiem


SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekus iepriecina Tārgales skolas

 

SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki un darbinieki ne tikai atzīmē Veco ļaužu dienu,
bet arī aprūpes centra 2 gadu dzimšanas dienu kopā ar Kuldīga
s jauniešu mājas jauniešiemPaldies, ka esat kopā ar mums.
Produktīvi pavadīta nedēļas nogale!
Pievienots: 21 Sep 2018.

"Nedēļas nogale pavadīta produktīvi ", atzīst LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļa un tās čaklā brīvprātīgo komanda 11 cilvēku sastāvā.

Lai sociālās grupas "Kopā būt!" biedri, LSK brīvprātīgie un novada iedzīvotāji varētu daudz biežāk, kuplākā skaitā satikties, būt kopā ērti pieejamā vietā un tuvāk savai dzīvesvietai, pagājušās nedēļas sestdienas dienā, nodaļas čaklā komanda paplašināja un sāka veikt labiekārtošanas darbus nodaļas iekšpagalmā - izlīdzināta zeme, izveidota ugunskura vieta.

Ir izdarīts daudz, taču jāizdara vēl tik pat un vairāk, lai īstenotu iecerēto - dārza ierīkošana, nojumes uzstādīšana un iekārtošana. 


Pēc labi padarīta darba, visi mielojas ar ugunskurā vārītu skābeņu zupu.

Grobiņas nodaļa saka lielu, jo lielu "Paldies"

Grobiņas domei
Kokaudzētavai ĪVE
Grobiņas evaņģēliski luteriskajai draudzei
Un čadīgajai komandai.

Paldies visiem, kuri bija ar mums un palīdzēja! 


Latvijas Sarkanajam Krustam 100
Pievienots: 11 Sep 2018.


Pagājušās nedēļas nogalē, biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) atzīmēja savu 100.dzimšanas dienu! Par godu tam, 8. septembrī, Rīgas Kongresu nama laukumā ikviens baudīja interesantu, dažādām aktivitātēm bagātu pasākumu "Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē". 

Pasākumā piedalījās LSK komiteju un programmu pārstāvji ar savām aktivitātēm. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī ārzemju sadarbības partneri no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un kopā ar LSK Kurzemes komiteju pasākumā piedalījās Vācijas Sarkanā Krusta Celles komiteja. Pasākumu ar svētku uzrunu atklāja Latvijas Sarkanā Krusta prezident
s Viktors Jaksons, 
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kā arī Sarkanā Krusta starptautiskie un vietējie pārstāvji

LSK Kurzemes komiteja un VSK Celles komiteja pasākuma apmeklētājiem piedāvāja iespēju visas dienas garumā apmeklēt Veselības izziņas telti un bez maksas: 

 
 Izmērīt arteriālo asinsspiedienu; 
 
 Noteikti savu ķermeņa masas indeksu (ĶMI);
 
 Izbaudīt muguras masāžu (masāžas krēsli);
 
 Ķermeņa temperatūras noteikšana ar termometru auss dodumā;
 
 Uzzināt par automātisko ārējo defibrilatoru (AĀD) un tā lietošanu


 
LSK Kurzemes komitejas informatīva telts


  
 
Tāpat, pasākumā bija iespēja satikt Servisa suņu biedrība «Teodors» Valsts asinsdonoru centrs (iespēja ziedot asinis), Rīgas domes Labklajības departaments Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestsLatvijas armijas pārstāvjus. 


LSK Kurzemes komiteja aicina noskatīties TV3 sagatvotu sižetu par pasākumu (03:50)


LSK Kurzemes komitejas pakalpojumu video


VSK Celles komitejas pakalpojum video 

Paldies, ka bijāt kopā ar mums! 
TVNET.lv piedāvā: Bijušais Talsu leprozorijs: paradīzes stūrītis "dieva nolādētajiem"
Pievienots: 12 Sep 2018.
"Pirmo reizi par bijušo Talsu leprozoriju un to, kas tur notiek tagad, es uzzināju visai banālā veidā, proti, no ļaužu nostāstiem, sazin kur internetā un grāmatās sagrābstītām informācijas druskām un paša varenās iztēles uzburtajām ainām. “Aizbrauc tur! Redzēsi elles šausmas!” teica kāds cilvēks, kurš tur nekad nebija bijis. “Nesper savu kāju tur, muļķi! Spoku pilsēta! Saķersi vēl kaut kādus buboņus!” kliedza cilvēks, kurš vienreiz bija braucis cauri Talsiem. “Tur taču apkārt vazājas tie trakie ar azotē paslēptiem dunčiem! Lepra tur vēl šodien pļauj ar savu izkapti! Dieva aizmirsta vieta! Bet noteikti brauc pētīt! Sanāks kārtīgs šaušalu stāsts!” rosināja cilvēks, kurš dzīvi vēro caur Paulu Koelju grāmatu prizmu. “Ja reiz uz Černobiļas spoku pilsētu es netieku, tad jābrauc vien būs,” nodomāju es, kurš ne no kā nebaidās, izņemot no zirnekļiem, spokiem, tumsas, suņiem un kritiski nedomājošiem cilvēkiem. Lūk, ko es tur pieredzēju."


vairāk
Aizvadīta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē
Pievienots: 30 Aug 2018.

27.augustā sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju, daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika organizēta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē.

Informācijas dienas ietvaros klātesošos iepazīstinājām ar jaunākajām aktualitātēm veselības aprūpē, piemēram, ar aktuālāko informāciju par hronisko pacientu aprūpi, jaunajiem speciālistiem, kuri uzsāks darbu, laboratoriskajiem izmeklējumiem u.c. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pateicas iedzīvotājiem par lielo atsaucību un uzdotajiem jautājumiem!

Informācijas dienā ar iedzīvotājiem tikās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis, flebologs, ķirurgs Dainis Gīlis.


Ieskats informācijas dienas ietvaros stāstītajos tematos:

Hronisko pacientu aprūpe

Ar mērķi uzlabot hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu pieejamība personām ar hroniskām saslimšanām.

Hronisku pacientu aprūpi nodrošina personām ar hroniski progresējošām slimībām, hronisku slimību paasinājumu vai komplikācijām un stacionēšanās laikā šīm personām nav nepieciešama sarežģīta diagnostika, ķirurģiska iejaukšanās vai cita sarežģīta ārstniecība.

Hroniskie pacienti stacionārā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā tiek uzņemti ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista norīkojuma. Kā arī gadījumos, kad persona patstāvīgi vērsusies hronisko slimību paasinājuma gadījumā Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī vai Talsu filiālē. Veselības ministrijas noteikumos noteikts, ka pacientiem, sākot ar otro stacionēšanās dienu, ir jāveic līdzmaksājums 7,11 euro apmērā par katru dienu.

Jaunie speciālisti

Darbs pie jauno speciālistu piesaistes ir vainagojies panākumiem, jo ar oktobri Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā darbu pastāvīgi uzsāks vairāki speciālisti.

Darbu uzsāks oftalmologs Kaspars Ozols, kurš bez kataraktas operācijām, veiks arī glaukomas operācijas, gan pieņems pacientus ambulatori, savukārt oftalmologs Mārtiņš Ābelītis pieņems pacientus ambulatori un veiks kataraktas operācijas. Arī traumatoloģijas nodaļā pievienosies operējošs traumatologs Igors Kolosovs. Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas diagnostikas nodaļā kolektīvam pievienosies radiologs, diagnosts Katrīna Brauna. Tāpat darbu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā uzsāks rehabilitācijas ārste Ulla Bamīte un otolaringoloģe Anete Eimane, kura pieņems pacientus ambulatori gan veiks operācijas.

Pateicoties šiem jaunajiem speciālistiem samazināsies gaidīšanas laiks gan uz ambulatoriem izmeklējumiem pie acu ārsta un kataraktas operācijām, gan datortomogrāfijas izmeklējumiem. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca turpina piesaistīt jaunos speciālistus, lai nākotnē celtu pakalpojuma pieejamību Ziemeļkurzemes iedzīvotājiem.

Izmeklējumu iespējas

Apritējis pusgads kopš jaunās magnētiskās rezonanses iekārtas atklāšanas. Ir ieguldīts daudz darba ne tikai iekārtas nomaiņas procesā, bet arī gaidīšanas laika mazināšanai pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai.

Gaidīšanas laika mazināšanai uz magnētiskās rezonanses izmeklējumiem tika pagarināts darba dienās pieņemšanas laiks, kā arī turpmāk magnētiskās rezonanses izmeklējumus ir iespējams veikt arī sestdienās. Gaidīšanas laiks uz valsts apmaksātiem izmeklējumiem šobrīd uz 1.augustu ir 6 mēneši, bet maksas pakalpojumi pieejami dažu dienu laikā, atkarībā no pacienta iespējas doties uz izmeklējumu.

Pieminēsim, ka šobrīd, valsts finansējuma ietvaros, bez būtiska gaidīšanas laika Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī var sniegt tādus diagnostikas pakalpojumus, kā rentgenoloģiskos izmeklējumus, elektrokardiogrammu un laboratorijas izmeklējumus.

Laboratoriskie izmeklējumi

Galvenokārt laboratorijā tiek veiktas analīzes, pacientiem, kuriem analīzes nozīmējis ģimenes ārsts vai speciālists, taču pacienti paši var vērsties laboratorijā un veikt sev interesējošās analīzes. Neatkarīgi no tā, kurā ārstniecības iestādē ģimenes ārsts ir norādījis nosūtījumu analīžu veikšanai, analīzes iespējams nodot Jums izdevīgā vietā un laikā arī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un Talsu filiāles laboratorijā, katru darba dienu no plkst. 7:30 līdz 15:30. Tuvojoties vēsākiem rītiem, atgādinām, ka uzgaidāmā telpa ir atvērta iedzīvotājiem jau no plkst. 7.00.

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas laboratorijā ieviesti jauni izmeklējumi. Viens no visefektīvākajiem onkoloģisko slimību diagnostikas veidiem pašlaik ir analīze uz onkomarķieriem. Onkomarķieri – tās ir īpašas olbaltumvielas, ko var konstatēt vēža slimnieku asinīs vai urīnā. Otrs nesen ieviestais izmeklējums ir Troponīns I, kas ir ļoti jutīgs rādītājs sirds bojājuma gadījumā, konstatējams 4–6 stundas pēc sāpju parādīšanās, līdz ar to ir iespējams noteikt infarktu agrīnā stadijā.

Plašāka informācija par sniegtajiem pakalpojumiem pieejama Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas mājaslapā www.ziemelkurzemesslimnica.lv.

Rakstu sagatavoja SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”

Sēņotprieks centra iemītniekiem
Pievienots: 30 Aug 2018.

Ja ārā līst lietus un šad tad uzspīd saule, ir īstais laiks doties sēņot. Sēņošana Latvijā ir “nacionālais sports”. Šogad jau Augusta mēnesī meži ir pilni ar cilvēkiem, kas, tērpti gumijas zābakos, apbruņojušies ar groziem un nažiem.

Lai iepriecinātu aprūpes centru sēņošanas cienītājus, SAC "Venta" (Kuldīga) darbinieki un brīvprātīgie iepriecina iemītniekus ar sēņošanas maratonu centra dārzā. 

 

 

 


  Liels, liels "Paldies" Jums, ka padarāt centru iemītnieku ikdienu krāsaināku! 

Vai Tu jau esi gatavs skolai?
Pievienots: 28 Aug 2018.
LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas palīdz ģimenēm, kurām nav iespējas sagatavoties skolai. 

Vakar, 27.septembra rītā, LSK Kurzemes komiteja​ Liepājas nodaļa kopā ar Liepājas domes deputātiem - Valērijs Agešins, Romāns Miloslavskis un Liepājas auto kluba Liepaja Drive Family (LDF), sagādāja visu nepieciešamo skolai un iepriecināja 6 trūcīgas, maznodrošinātas un daudzbērnu ģimenes. 

 
 
 
Paldies Liepājas domes deputātiem par  palīdzību!
Mēs esam blakus, lai palīdzētu!
Aicinām uz Latvijas Sarkanā Krusta simtgades pasākumu “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”
Pievienots: 27 Aug 2018.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 8. septembrī aicina uz informatīvi izglītojošajiem pasākumiem “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”.  LSK piedāvā iespēju visiem kopā atskatīties uz paveikto 100 gadu laikā un iepazīties ar Sarkanā Krusta mūsdienu aktivitātēm.

– Plkst. 11:00 – 20:00 publisks, izglītojošs brīvdabas pasākums Rīgas Kongresu nama laukumā (Kr. Valdemāra iela 5, Rīga) ar oficiālo atklāšanu plkst. 15:00, kad ar informatīvo telšu un dažādu aktivitāšu un paraugdemonstrējumu palīdzību, piedāvāsim informāciju par mūsdienu Sarkanā Krusta darbību Latvijā un pasaulē. Tāpat, būs iespēja satikt LSK vietējos un starptautiskos sadarbības partnerus, kas iepazīstinās ar savām aktualitātēm un darbības jomām.

– Plkst. 12:00 izstādes “Latvijas Sarkanajam Krustam 100” atklāšana Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas iela 1, Rīga), izstāde atspoguļo LSK darbību laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām, tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli – priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības un citi materiāli. Izstāde sniedz iespēju iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.

 

2018. gada 20. novembrī LSK atzīmēs savu 100. dzimšanas dienu, aicinām ikvienu piedalīties pasākumos, aktivitātēs.
Ieeja pasākumos bez maksas.


Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts/filmēts un materiāli var tikt izvietoti publiskajā vidē, tomēr, ja apmeklētājs nevēlas tikt fotografēts/filmēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt organizatorus.
 

Latvijas Sarkanajam Krustam 100
Pievienots: 16 Aug 2018.
Šogad, 2018. gada 20.novembrī, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) atzīmē savu 100. dzimšanas dienu.

1918. gadā, divas dienas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas, pēc ārsta Jāņa Jankovska (1876-1925) ierosmes tika dibināts LSK. Tā sākotnējā palīdzība bija vērsta uz karā ievainoto, sakropļoto un slimo, kā arī atbrīvoto karagūstekņu aprūpi un palīdzības sniegšanu.

LSK ir viena no lielākajām biedru un brīvprātīgo organizācijām Latvijā. Savukārt, LSK Kurzemes komiteja ir viena no lielākajām komitejām Latvijas teritorijā kopš 2000.gada.

Tās darbības mērķis ir profesionālas, kvalitatīvas, savlaicīgas un vajadzībām atbilstošas palīdzības sniegšana katram cilvēkam, kurš ir nonācis krīzes situācijā, neatkarīgi no viņa nacionalitātes, rases, reliģiskās piederības, stāvokļa sabiedrībā vai politiskiem uzskatiem.

Lai iepazīstinātu ar komitejas darbību un tās pakalpojumiem, aicinām Jūs noskatīties videoklipu veltītu LSK simtgadei.

 
"Mēs esam blakus, lai palīdzētu!"