Latvijas Sarkanais Krusts


Barikāžu atceres diena
Pievienots: 22 Jan 2020.

20. janvāris, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas biedri rīkoja Barikāžu atceres brīdi. Ar atmiņām dalījās čaklās brīvprātīgās rokdarbnieces, cienījamās dāmas Grobiņas nodaļā. Visām stāsti līdzīgi - ģimene, bērni, mazbērni, uztraukums, atmiņas, vērtējums.

Vilma - Nīceniece (Nīcas novads), kurai bija 56 gadi. Tikko aiziets pensijā un laiku veltīja sev. Daudzi gadi pavadīti darbojoties Liepājas Onkoloģiskajā centrā (tai laikā dispansers). 1991.gada Janvāris, laiks, kad daudzu cilvēku dzīves, ģimenes pārņēma Barikāžu laiks. Liepāja bija militārā pilsēta. Vilmas dēls, Ojārs, atbraucis ar smago tehniku, lai sargātu Liepājas galveno Pasta daļu. Pārdzīvojumi un bailes no apšaudēm. Regulāras sarunas, sazvanīšanās, radio, televīzijas raidījumi, bija tas, kas lika sirdij pārdzīvot.

Olga - Grobiņniece. Kad visi devās uz Rīgu, viņa to nevarēja, jo jārūpējas par slimo vīru. Taču meita Solvita, bija notikumu virpulī. Viņa studēja Medicīnas institūtā, 2. kursā un sniedza palīdzību Doma baznīcā ievestajiem cietušajiem. Mātes sirds, protams, bija nemierā.

Tā laika Grobiņas kolhozs "Jm. Sudmalis" organizēja transportu, sūtīja tehniku un brīvprātīgie lepni devās aizstāvēt Rīgu, savu tēvzemi. Grobiņas nodaļas rokdarbnieces šo laiku atceras ar saviļņojumu, kad neviens nedomāja par sevi, bet gan par neatkarību.

 

Pārtikas preču komplektā vairāk EKO produkti
Pievienots: 20 Jan 2020.


Ir noslēdzies Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) kārtējais iepirkums ar plašāku un kvalitatīvāku pārtikas preču klāstu, kas pieejams trūcīgām un krīzes situācijā nonākušām ģimenēm (personām), kā arī maznodrošinātām ģimenēm (personām), kuru ienākumi personai nepārsniedz 242 euro. No jūlija visā Latvijas teritorijā atbalsta saņēmējiem būs pieejami pārtikas preču komplekti, kuros būs 15 dažādas preces un tās visas būs augstākas kvalitātes un ekoloģiskas.

Ņemot vērā atbalsta saņēmēju viedokli un izteiktos ieteikumus, komplekts tiek papildināts ar diviem jauniem produktiem – iebiezināto pienu ar cukuru un šķeltajiem zirņiem, nodrošinot lielāku komplektā esošo produktu daudzveidību. Nerafinētā rapšu eļļa tiek nomainīta ar rafinēto rapšu eļļu, kas lietotājiem ir ierastāka. Ar pilnu komplekta saturu var iepazīties EAFVP mājaslapā www.atbalstapakas.lv

Publiskā iepirkuma rezultātā pārtikas preču komplektu sagatavošanu un piegādi veiks AS “Dobeles dzirnavnieks”.

Līgums ar AS “Dobeles dzirnavnieks” tika noslēgts 2019. gada 12. jūnijā un būs spēkā līdz 2021. gada decembrim.

Papildpasākumi Decembra mēnesī
Pievienots: 27 Dec 2019.

Šā gada Decembrī, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Krājumi ziemai - ko pagatavot?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore, Lelde Meirāne, dalīsies ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot ziemas krājumiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus.

Savukārt, Rucavas pagasta izdales punkts, iedzīvotājiem piedāvā apmeklēt radošo darbnīcu vainagu pīšanā un masku gatavošanu izrādei "Rūķu Ziemassvētki". 

Izdales punkta atbildīgā persona, Grobiņā, Lielā ielā 78, visu mēnesi iepriecina iedzīvotājus dalot LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas brīvprātīgo adītas vilnas zeķes. 


Sirsnīgi vēlējumi svētkos!
Pievienots: 26 Dec 2019.

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta,
Mums katram tieši sirdī krīt,
Jo tieši sirdī ir tā vieta,
Kur svētku brīnums mīt. 

Lai Ziemassvētku laiks nāk ar mirdzumu acīs un dvēselē, lai atliek laiks zvaigžņu vērošanai un skaitīšanai.
Lai mums katram mazs brīnums ikdienā un liels brīnums sirdī!

Lielu, lielu "Paldies" izsakām visiem, kas ienesa mūsu aprūpes centru telpās svētku brīnumus, siltumu iemītnieku sirsniņās un smaidu sejās.
 Kuldīgas Novada Dome
Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests"VAL Auto serviss, VSAC "Veģi", @Inese Štofregena, @Kristine Vikstrema, V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskola 9. un 12. klases un Kuldīgas 2.vidusskola 2.klases skolēniem par dāvāto svētku siltumu SAC "Venta" (Kuldīga) iemītniekiem.

 

@Konditoreja "Bitīte" par gardo svētku kliņģeri, Tārgales pamatskola rūķiem par svētku ieskandināšanu SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) telpās.
 

Upesgrīvas pamatskola par sirsnīgu svētku sveicienu Laidzes Daudzfunkcionālā centra (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem.
 Talsu pamatskolai, Talsu 2.vidusskolas 2a. klases skolēniem un Talsu pirmskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" audzēkņiem par svētku prieku un brīnumu Dienas aprūpes centra un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem. 

Papildpasākumi Decembra mēnesī
Pievienots: 05 Dec 2019.
Šā gada Decembrī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu "Krājumi ziemai - ko pagatavot?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore, Lelde Meirāne, 
dalīsies ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot ziemas krājumiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus.


Savukārt, Rucavas pagasta izdales punkts, iedzīvotājiem piedāvā apmeklēt radošo darbnīcu vainagu pīšanā un masku gatavošanu izrādei "Rūķu Ziemassvētki". 


Aizvadītie un vēl plānotie papildpasākumi: 
*06.12., plkst. 13.00 Sadzīves pakalpojumu punktā "Zvaniņš", Rucavas pagasts, Rucavas novads
*09.12., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*11.12., plkst. 13.00  Alsungas novada Dome, Pils iela 1, Alsunga
*12.12., plkst. 13.00 Celtnieku iela 6, Roja, Rojas novads, LV - 3264
*12.12., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*13.12., plkst. 13.00 Vaiņodes kultūras namā, Brīvības ielā 17, Vaiņodē
*13.12., plkst. 13.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*13.12., plkst. 09.00 Vēgales pagasta pārvalde, "Pagastmāja", Vērgale, Vērgales pagasts, Pāvilostas novads
*16.12., plkst. 14.00 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novadā
*17.12., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*19.12., plkst. 16.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*19.12., plkst. 12.30 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*27.12., plkst. 10.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu ielā 39, Ventspils

Neatkarības kara simtgadei veltīts sarīkojums “Brīvības rītausmā”
Pievienots: 25 Nov 2019.

Šodien Talsu novada muzeja zāli piepildīja interesenti uz Neatkarības kara simtgadei veltīto sarīkojumu “Brīvības rītausmā”.

Pasākuma laikā interesenti tikās ar Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošo pētnieku Jāni Šiliņu, kurš stāstīja par cīņām pret Bermonta armiju Kurzemē 1919. gadā. Par mediķiem, atšķirību starp diakonijas un žēlsirdīgajām masām Pirmajā pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās stāstīja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja speciālists Mārtiņš Vesperis.

Līdztekus abu vēsturnieku priekšlasījumiem varēja apskatīt patriotisma mēnesī eksponētās izstādes: “Neatkarības kara varoņi”, kas vēstī par Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem Talsu novadā” , un “Mediķi Pirmajā pasaules karā un Latvijas Brīvības cīņās”, kurā Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja krājums par kara medicīnu papildināts ar Talsu novada muzeja priekšmetiem – mūsu novada mediķu – ķirurģes Paulīnes Birzes, diakoniju māsas Jūlijas Brašus un žēlsirdīgās māsas Aldones Dzinters (Dzinters) privātajām lietām.

Novembris - Valsts svētku mēnesis
Pievienots: 20 Nov 2019.

Novembris ir īpaši patriotisks mēnesis. Klāt novembris, ko pārliecinoši varam dēvēt par svētku mēnesi. Divas Latvijas valstij nozīmīgas svinamās dienas − 11. novembris, Lāčplēša diena, un 18. novembris, Latvijas Republikas 101. proklamēšanas gadadiena − to padara īpašu.

Tādēļ, LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru iemītnieki un Dienas aprūpes centru apmeklētāji savās ikdienas telpās ienes svētku sajūtu. 

SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads), jau kā ikgada tradīcija, piedalās Lāčplēša gājienā.

Savukārt, SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki ar svētku torti, DC "Ventiņmāja" (Ventspils) ar kupli klātu svētku galdu min mīklas, dzied latviešu dziesmas un pie tases tējas iegrimst patīkamās sarunās.
 


Lapni lūgti, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā
Pievienots: 11 Nov 2019.
 
Pagājušās nedēļas nogalē biedrības "Latvija Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejā lieli svētki, jo 8. novembrī durvis vaļā vēra Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs, Laidzes pagastā, Talsu novadā, kurā šobrīd darbu ir uzsācis Īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs. 

Jau 2018. gada jūnijā Talsu novada dome nolēma 2019. gada 31. augustā reorganizēt Talsu 2. vidusskolas iekšējo struktūru, slēdzot tās filiāli „Laidzes pamatskola”. Filiāles ēka ir pašvaldības īpašums, bet par tās iespējamo tālāko izmantošanu tika saņemts biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk LSK) iesniegums. Tajā tika lūgts no 2019. gada 1. septembra nodot ēku biedrības bezatlīdzības lietošanā uz 30 gadiem, lai izveidotu un uzturētu sociālo pakalpojumu centru.Šajā nekustamajā īpašumā ir plānots izveidot dienas aprūpes centru, īslaicīgās sociālās aprūpes centru, nodrošināt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un izveidot integrācijas uzņēmumu.

 

Centra atklāšanas pasākumā gandarījumu par to, kas kopīgiem spēkiem ir paveikts, izteica biedrības LSK Kurzemes komitejas izpilddirektore Anita Boitmane. Pateicības vārdus un vēlējumus turpmākajam darbam teica LSK ģenerālsekretārs Uldis Līkops, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, gan pārstāvji no Talsu novada Sociālā dienesta, tāpat "Talsu novada attīstībai" deputāti Oļegs Solovjovs, Andis Astrātovs un citi viesi.

Aicinām noskatīties "Talsu TV" sagatvoto sižetu par Daudzfunkcionālo Sociālo pakalpojumu centru.

 
Projekts "Pacēlāja ierīkošana Landzes pansionātā pakalpojuma uzlabošanai"
Pievienots: 31 Oct 2019.

Atvieglojot biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra (turpmāk - SAC) "Landze" iemītnieku ikdienu, rastu iespēju uzlabot savas pārvietošanās prasmes, kā arī ļautu pilnvērtīgāk izmantot centra sniegtos pakalpojumus, uzsākti izbūves darbi  pacēlāja ierīkošanai. 
vairāk
Informācijas diena Ventiņmājā
Pievienots: 25 Oct 2019.

Trešdien, 23. oktobrī, Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika aizvadīta Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas informācijas diena.

Pateicamies visiem pasākuma apmeklētājiem par dalību pasākumā, par uzdotajiem jautājumiem un ieteikumiem slimnīcas darba uzlabošanā!

Tāpat liels paldies LSK Kurzemes komiteja par sniegto iespēju organizēt pasākumu Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja".

Vairāk info mājas lapā:
http://www.ziemelkurzemesslimnica.lv/…/1719-noslegusies-inf…

 


Veselības diena Alsungā
Pievienots: 21 Oct 2019.

Alsungas novads iedzīvotāji, 19. oktobrī sākot no plkst. 10.00 pulcējas uz aktīvām, veselīgām un izzinošām bezmaksas aktivitātēm Veselības dienā, kas norisinājās Alsungas kultūras namā.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja tikties ar LSK Kurzemes komiteja medicīnas māsu, bez maksas izmērīt cukura līmeni asinīs, asinsspiedienu un noteikti savu ķermeņa masas indeksu.

Paldies par atsaucību un ieinteresētību apciemojot mūs Alsungas kultūras namā. 

Kā Tu pavadi vasaru?
Pievienots: 18 Oct 2019.

Pavadot pēdējās atvasaras dienas, taču laika apstākļu nelutināti, tika aizvadīta jautra sportisku aktivitāšu diena ar tikpat jautru nosaukumu "Muskulītis". Cīņas spara un azarta pilni, LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētāji piedalījās dažnedažādās veiklības stafetēs.

Lai arī improvizētas un ar palielu humora devu, šī sporta diena bija kā jautra un atraktīva kopā būšana, kurā visi guva pozitīvas emocijas, vēl jo vairāk, tāpēc, ka - uzvarētāji bija visi!

Sajūsmas kliedzieni un uzmundrinājumi izskanēja pa visām dienas aprūpes centra telpām. 

 Ventiņmāja ciemojas Kurzemes ziemeļos
Pievienots: 04 Oct 2019.
Rudenim atnākot, DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) apmeklētāji dodas meklēt iedvesmu Kurzemes ziemeļos. Centra apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Dundagas pili gida pavadībā, apskatīt Kolkas pludmali un drosmīgākie pat aizgāja līdz pašam Kolkas ragam.

Tālāk visi ceļi veda uz Rojas zvejniecības muzeju, kurā ar gidu pastāstīja par zvejniecību kā senāko profesiju. Un vēl devāmies uz Kaltenes zivju pārstrādes ražotni, kurā apskatījām visu zivju pārstrādes procesu un degustējām viņu saražoto produkciju.


Pozitīva un emocijām bagāta diena. Paldies! 


Rīgā pirmo reizi norisinājās aprūpētāju profesionālās sacensības
Pievienots: 04 Oct 2019.

Piektdien, 27.septembrī, Rīgā pirmo reizi notika konkurss, kurā tika noskaidrots labākais aprūpētājs, labākā aprūpes komanda, kas sniedz pakalpojumus ilgstošas sociālās aprūpes centros. Pasākumu organizēja Rīgas domes Labklājības departaments, lai uzlabotu ilgstošas sociālās aprūpes pakalpojumu kvalitāti, palielinātu aprūpētāju kvalifikāciju un profesijas prestižu sabiedrībā, kā arī paaugstinātu darbinieku motivāciju un piederības sajūtu savai profesijai. Konkursā piedalījās visi Rīgas pilsētas pašvaldības ilgstošās sociālās aprūpes centri, kā arī iestādes, kurām ir noslēgts līgums ar Rīgas pašvaldību par šo pakalpojumu sniegšanu. Sacensības norisināsies Rīgas sociālās aprūpes centra (RSAC) „Mežciems” telpās (Malienas iela 3A). Sacensībās piedalījās 13 komandas.


Konkursā tika vērtēta teorētiskā un praktiskā daļa, un tajā varēja piedalīties gan komandas, gan individuāli aprūpētāji. No katras ilgstošas sociālās aprūpes iestādes varēja izvirzīt vienu komandu – divus cilvēkus. Teorētiskajā daļā bija jāizpilda tests – jāatbild uz jautājumiem, kas saistīti ar aprūpētāja ikdienas darbu (piemēram, cik ūdens klientam ieteicams izdzert dienā utt.).

Praktiskajā daļā bija jāizpilda vairāki uzdevumi: klientam jānomaina higiēnas līdzekļi, jāsaģērbj, jāiesēdina ratiņkrēslā, jāsakārto darba vide. Visi uzdevumi bija jāizpilda noteiktā laikā.

Tiesneši vērtēja gan aprūpētāja saskarsmi ar klientu, gan pareizu tehnisko palīglīdzekļu izvēli, gan ergonomijas principu ievērošanu, veicot darba pienākumus. Uzdevumu pildīšanas laikā klientam jājūtas komfortabli, darbinieks, pildot uzdevumu, nedrīkst nodarīt kaitējumu savai veselībai, piemēram, traumēt muguru. Turklāt tiks vērtēts arī komandas darbs – vai pienākumi ir pareizi sadalīti, vai darbinieki uzdevuma pildīšanas laikā netraucē viens otram, vai viņi prot saredzēt problēmu kopumā un vai viņi spēj, ienākot istabā, uzreiz saprast, kas klientam nepieciešams.

Konkursā ar savu komandu piedalījās arī Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra “Stūrīši” (Laidzes pagasts, Talsu novads) aprūpētājas. 
SAC "Ventai" 3 gadi!
Pievienots: 04 Oct 2019.

Oktobra pirmā nedēļa LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centram "Venta" (Kuldīga) ir ļoti īpašs mēnesis, jo šogad šī mēneša pirmajā dienā centram aprit jau 3 gadi! 

Jubilejai aprūpes centra darbinieki un iemītnieki gatavojās laikus, izrotājot centru ar dekorācijām atbilstoši gadalaikam un svētkiem.

Protams, arī svētkos priecājamies par viesiem no Kuldīgas Jauniešu māja, kuri iepriecināja ar sirsnīgu koncertu un kopā ar centra iemītniekiem spēlēja iecienītākās galda spēles. 
 

 


Ģimeņu veselības diena Kandavā
Pievienots: 04 Oct 2019.

28. septembra rītā, LSK Kurzemes komiteja ciemojās pie Kandavas iedzīvotājiem pasākumā "Ģimeņu veselības diena", kurš norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/080 “Slimību profilakses un veselības veicināšanas pasākumi Kandavas novadā” ietvaros. Kandavas novada iedzīvotāji tika aicināti apmeklēt veselības stūrīti "Esi vesels!".

Lai uzlabotu Kandavas novada iedzīvotāju informētību un zināšanas par veselību ietekmējošiem faktoriem, saslimšanas riskiem un to profilaksi, kā arī par citiem veselības veicināšanas jautājumiem, iedzīvotājiem tika sniegta iespēja veikt BEZMAKSAS glikozes un holesterīna līmeņa noteikšanu asinīs ar eksprestestu un saņemt sertificētas medicīnas māsas konsultācijas par veicamajiem pasākumiem glikozes un holesterīna līmeņa samazināšanai, kā arī izmērīt asinsspiedienu.

 

"Ar cieņu par pārtiku: "Pārtikas atkritumu mazināšana""
Pievienots: 09 Sep 2019.

Šā gada 2. ceturksnī, Augusta un visu Oktobra mēnesi, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Ar cieņu par pārtiku: "Pārtikas atkritumu mazināšana"" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.


Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Lelde Meirāne, dalījās ar pētījumiem un faktiem cik daudz pārtika tiek izsviesta pirms tā nonāk līdz šķīvim, kādi produkti tiek izšķiesti visvairāk un tika doti padomi dažādām idejām, kā samazināt pārtikas atkritumus, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus. 


 
 

Aizvadītie un vēl plānotie papildpasākumi: 
*29.08., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*09.09., plkst. 13.00 Alsungas novada dome, Pils iela 1
*09.09., plkst. 15.00 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novads
*10.09., plkst. 11.00 
LSK KK Ventspils nodaļa, Talsu iela 39, Ventspils
*16.09., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālais dienests, Talsu iela 7
*16.09., plkst. 13.00 Rojas Sociālais dienests, Celtnieku iela 6
*16.09., plkst. 13.00 Mērsraga sociālais dienests, Lielā iela 53, Mērsragā
*19.09., plkst. 13.00 "Līvas", Dunika, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*19.09., plkst. 16.00 LSK KK Kuldīgas nodaļa, Baznīcas iela 29, Kuldīgā 
*30.09., plkst. 14.00 LSK KK Grobiņas nodaļa, Lielā iela 78, Grobiņa

Sagaidām ciemos sadarbības partnerus
Pievienots: 19 Sep 2019.

Šajā nedēļā, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sagaidīja ciemos savus kolēģus no Vācijas Sarkanā Krusta Celles komitejas, lai iepazīstinātu ar sociālajiem pakalpojumiem Kurzemē un jaunāko projektu - Daudzfunkcionālais sociālais centrs Laidzes pagastā, Talsu novadā.

Pēc visu pakalpojumu iepazīšanos, sadarbības partneru delegācijai bija iespēja tikties ar Talsu novada pašvaldības deputātiem. 


 

Ekskursija vasaru aizvadot un meklējot iedvesmu rudenim
Pievienots: 09 Sep 2019.
Tik strauji un jau nemanot piezadzies rudens. Tāpat kā dabā mainās krāsas un noskaņa, arī pašu dzīves telpā rodas vēlme pēc kā jauna un atsvaidzinoša, tādēļ, radošākie SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki un Talsu novada dienas aprūpes centra apmeklētāji devās jaunas iedvesmas meklējumos Talsu novada Sabiles pusē. 


Pirmā iedvesmas pietura ir Sabiles vēstures muzejs un Leļļu dārzs,kas atrodas netālu no Vīna kalna, nelielā laukumiņā


Tālāk ceļš turpinājās uz pašu Vīna kalnu un Sabiles koka rotaļlietu muzeju


Dienas noslēgumā eksursanti savu iedvesmu meklēja Pedvāles mākslas parkā, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis un tas atrodas īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskā teritorijā "Abavas ieleja"

Starptautiskais Sarkanā Krusta Jauniešu forums "Borders can seperate – Red Cross stay united"
Pievienots: 22 Aug 2019.
Šogad Vācijā norisinājās 15. Starptautisks jauniešu forums “Borders can seperate – Red Cross stay united” (Robežas var sadalīt – Sarkanais Krusts paliek vienots), kas jau ir kļuvis par katru gadu gaidītāko tradīciju. 

Forumos ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau piecpadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādējādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Šā gada forums notika laikā no 2.-11. augustam, Ešedes (Eschede) skolas plašajās, gaišajās telpās, saistībā ar veselības veicināšanas ideju popularizēšanu un Pirmās palīdzības sniegšanu. Desmit dienu laikā jauniešiem bija iespēja praktiski piedalīties un redzēt paraugdemonstrējumus Vācijas karavīru pirmās palīdzības sniegšanā, iespēja papildināt savas zināšanas un izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu ūdens tilpnē, dalīties zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem, uzzināt vairāk par Vācijas valsts vēsturi, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru. 
vairāk