Latvijas Sarkanais Krusts


Baudām vasaras pēdējās dienas
Pievienots: 21 Aug 2019.
Vasaras pēdējo mēnesi Talsu novada Dienas centra apmeklētāji un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iesāk ar ikgadējo kopīgo ekskursiju. Šoreiz aplūkoja vairākus apskates objektus, Dundagas un Kolkas novadā. 


Pirmais mūsu pieturas punkts bija Valpenes akmens piramīda - piemineklis, kas veltīts Krišjānim Baronam. Akmeņi piemineklim savākti no apkārtējiem laukiem, tajos iekalti meliorācijā iznīcināto apkārtnes māju vārdi. Iekalto māju vārdi ir izvietoti atbilstoši mājas atrašanās vietas virzienam. Daži drosmīgie pat uzrāpās piramīdas virsotnē.
vairāk
Saulains pārsteigums SAC "Landze" iemītniekiem
Pievienots: 26 Jul 2019.

Šodien, SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekiem saulaina un priecīga diena, jo pateicoties Piltenes pilsētas pārvaldei un Ventspils pilsētas Brīvostai, centra iemītnieki izbaudīja izbraucienu ar kuģīti Hercogs Jēkabs

Paldies Piltenes pilsētas pārvaldei, kura nodrošināja mūs ar 19 vietīgu autobusu un Ventspils pilsētas Brīvostai, kura dāvināja mums biļetes, lai izbaudītu braucienu. 

Iepazīstamies ar jauniem draugiem
Pievienots: 23 Jul 2019.

Priecājamies, ka mūs apciemo ne tikai no Latvijas valsts organizācijas, bet arī priecājamies par jauniem draugiem no ārzemēm. 

21.jūlija siltajā dienā, LSK Kurzemes komiteju apciemoja kolēģi no LSK Rēzeknes nodaļas un iepazināmies ar Norvēģijas Sarkanā Krusta (Oppland Rode Kors) kolēģiem. 

Iepazīstinājām ar mūsu sniegtajiem pakalpojumiem un izrādījām arī SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) Sajūtu dārzu, centru un arī Talsu novada Dienas centru.

Tusen takk for besøket! 
Liels paldies, ka apciemojāt mūs!Zirgs kā dvēseles terapeits un emocionālā atslodze
Pievienots: 22 Jul 2019.

Bieži vien, cilvēki domā, ka trenēt zirgus ir ļoti vienkārši, bet patiesībā, tas nemaz tā nav. Zirgu trenēšana ir ļoti nopietns process, kurš prasa lielu meistarību un pacietību. Par trenēšanu un kopšanu vairāk uzzināja SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads), apciemojot jātnieku sporta klubu "Potenciāls", kur apmeklētājus jauki un sirsnīgi uzņēma sertificēta trenere Ieva Dundure.

Interesentiem bija iespēja uzzināt part treneres ikdienu un pabarot skaistos dzīvnieciņus ar kārumiem. 

Pankūku ballīte
Pievienots: 22 Jul 2019.

Dienās, kad vienkāršas, ātri pagatavojamas, dienās – pēc īpašas receptes ceptas un skaisti pasniegtas. SAC “Landze” (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekiem trāpījās diena ar iedvesmu cept pēc īpašām receptēm un skaisti pasniegtas pankūkas. 

Kas gan var būt labāk par pašu ceptām pankūkām ar pašu gatavotu ievārījumu no pašu lasītām ogām? 

Baudīšanas prieks vēderam un patīkamas emocijas sirdij un dvēselei. 

Pankūku cepšana jeb ballīte, nu jau sāk kļūt par tradīciju.

Paldies SAC “Landze” radošajai komandai. 


Ziedo laiku un zināšanas!
Pievienots: 11 Jul 2019.

Ja arī mēs nevaram izmainīt pasauli, tad mēs noteikti varam izmainīt vienu dienu kādam cilvēkam. Tam nav vajadzīgs milzums laika, naudas vai iespēju. Saruna, kopīga pastaiga, grāmatas lasīšana, kopīgs neliels izbraukums, apciemojums svētkos vai cits mīlestības žests sociālo aprūpju centru iemītniekiem nozīmēs tik daudz! Un to sniedzot gūstam lielu gandarījumu arī paši.

Paldies Emilija Estere Pantelejeva, ka ziedojāt laiku LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads), lai iepriecinātu iemītnieci Emīliju un citus centra iemītniekus.


Raksts no facebook.com E. E. Pantelejevas personīgā profila 

Izglītojoša lekcija "Sargi sevi no krūts vēzi"
Pievienots: 09 Jul 2019.
Pirmdien, 8.jūlijā, plkst. 14.30 Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa rīkoja bezmaksas informatīvu pasākumu sievietēm par krūšu veselību un krūts vēža profilaksi. 

Pasākuma apmeklētājiem pie kafijas tases bija iespēja noskatīties tiešsaites lekciju, kuru vadīja Dr. Jānis Eglītis. Lekcijas laikā varēja uzzināt vērtīgu informāciju par krūšu veselību, profilaktisko pārbaužu veikšanas iespējām un biežākajām sūdzībām, kas var liecināt par krūts audzēju. Par regulāru krūšu veselības pārbaužu veikšanas nozīmīgumu un gadījumiem, kad tiek konstatēta saslimšana novēloti, dalījās arī kāda pieredzes pilna sieviete, kurai Liepājas nodaļa dāvināja krūts implantus. 

Pasākuma norises vieta – LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa, Graudu ielā 43A, Liepājā. 
Pasākuma mērķis bija aicināt daiļā dzimuma pārstāves, rūpēties par savu veselību un veikt valsts apmaksātās vēža profilaktiskās pārbaudes. Profilaktisko pārbaužu veikšana ir svarīga ne vien pašam cilvēkam, bet arī viņa ģimenes locekļiem un citiem tuviniekiem, kuriem rūp viņa veselība, jo slimības gadījumā tā emocionāli un tieši ietekmē ikvienu ģimenes locekli.

 
Paldies Jums, jaunieši!
Pievienots: 27 Jun 2019.
LSK Kurzemes komiteja​ Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Venta" (Kuldīga) dārzā varēja sajust svaigas krāsas smaržu, redzēt putekļu mākoņus un sajust lustīgu noskaņojumu, jo pie mums viesojās jauniešu grupa no "Junior Achievement Latvia", kuri brīvprātīgi iepriecināja centra iemītniekus.

Junior Achievement Latvia​ ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.

"Mēs patiesi priecājamies, ka esat gatavi ļauties jauniešu dullumam un vēlmei palīdzēt tiem, kam to visvairāk vajag." septiņi aktīvi, pozitīvi un enerģijas pilni jaunieši uzrunāja centra biroja administratori un 26. jūnija karstajā dienā ieradās SAC "Venta" (Kuldīga), lai iepriecinātu centra iemītniekus, veicot labiekārtošanas darbus teritorijā: soliņu atjaunošana, krāsošana, dārza galda uzstādīšana un kociņu iestādīšana.

 


 
“Ziniet? Ir gandarījuma sajūta, ja visu dara ar cēlu mērķi.” atzīst viens no aktīvajiem jauniešiem E. Vēzis. 
 
Mums ir patiesi liels prieks, ka tieši Jūs mūs uzrunājāt,
mums palīdzējāt un atstājāt skaistas atmiņas.


 
Paldies Jums jaunieši! 
 
Ernests Vēzis, 
Nannija Pētersone
Monta Bergmane
Deniss Šmeiss
Maija Skrača
Roberts Fadajevs
Elīna Greine

Kopā pavadīts laiks ir svarīgs
Pievienots: 25 Jun 2019.

20. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas un sociālās grupas "Kopā būt" biedri, kuplā skaitā, baudīja Jāņu svētkus Durbē. Pasākumā kopā pulcējās 60 personas arī no citiem kaimiņu novadiem.

Diena sākās ar vietējo muzeja un Durbes ezerā esošo putnu vērošanas torņa apmeklējumu. Patīkamā ekskursija turpinājās ar teātra izrādi un gardu svētku zupu.

 

Liels "Paldies" arī Grobiņas novada Sociālajam dienestam par atbalstu ziedojot transportu. 

Lustīgus svētkus!
Pievienots: 21 Jun 2019.
Šodien, LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes iemītnieki un Dienas centru apmeklētāji svin vislatviskākos svētkus Jāņus.

Šie ir vienīgie plaši svinamie svētki, kuru izpildījumā vēl joprojām saglabājušās ļoti senas mūsu senču tradīcijas, taču to nozīme jau ir aizmirsta. Tādēļ, mēs vēlamies Jums atgādināt šīs tradīcijas, aicinot apskatīt kā katru tradīciju ir piekopuši aprūpes centri. 

vairāk
Sagaidījām jaukus, sen neredzētus ciemiņus
Pievienots: 20 Jun 2019.

20. jūnija pēcpusdienā, pie mums, LSK Kurzemes komiteja ciemos ieradās draugi no Zviedrijas - Andris kopā ar savu sievu Kristīni. 
Viesi apskatīja Keramikas darbnīcu SAC "Sturīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) teritorijā, kā arī skaisto sajūtu dārzu.

Paldies Jums, draugi, par ziedotajiem audumiem, dzijām, diegiem un pogām. 


Jaunieši tiekas Ventspilī!
Pievienots: 20 Jun 2019.

LSKJ pulcina bērnus un jauniešus. Brīvprātība ir viens no biedrības pamatprincipiem. Tas ir veids, kādā ikvienam ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama, ziedojot savu laiku un prasmes. 

Saulainajā trešdienā, 19. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja jaunieši tikās kopā ar Ventspils 4. vidusskolas 11. un 12. klases skolēniem, lai pastāstītu vairāk par LSK Jaunatni, tās aktivitātēm, brīvprātīgo darbu un rīkoja Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumus ar visu grimu. 

Paldies par tik lielu atsaucību un interesi darboties kopā. 

Uz drīzu tikšanos! 


Aicinām rūpēties par sevi un savu veselību
Pievienots: 18 Jun 2019.
LSK Kurzemes komiteja​ Grobiņas un Liepājas nodaļas Veselības istabās ir iespējams bezmaksas saņemt māsas konsultāciju par veselības jautājumiem, izmērīt asinsspiedienu, noteikt ķermeņa svaru un auguma garumu, aprēķināt ķermeņa masas indeksu. Kā maksas pakalpojumi tiek piedāvāts glikozes un holesterīna līmeņa noteikšana asinīs.

Lai veicinātu iedzīvotāju vēlmi sekot līdzi savam veselības stāvoklim, LSK Kurzemes komitejas veselības istabās tiek piedāvāts:

Bez maksas:

  • Saņemt medicīnas darbinieka konsultāciju;
  • Saņemt psiholoģisku atbalstu;
  • Izmērīt arteriālo asinsspiedienu;
  • Noteikt savu svaru, ĶMI (ķermeņa masas indeks);
  • Saņemt informāciju par LSK pakalpojumiem.

Par maksu:
  • Noteikti cukura līmeni asinīs (0.85 EUR);
  • Noteikt holesterīna līmeni asinīs (2.25 EUR)

Tikai Liepājas nodaļas Veselības istabā: 
 
  • Izbaudīt masāžu (masāžas krēsls) (1.00 EUR)
 
Papildus Veselības istaba aicina apmeklēt citus rīkotos veselības veicināšanas pasākumus,
kā piemēram, informatīvas lekcijas un bezmaksas redzes pārbaudes, kas norisinājās arī šīs nedēļas sākumā. 

"Pārtikas pakas sastāvs. Ko no tā var pagatavot?"
Pievienots: 13 Jun 2019.
  

Šā gada otrajā ceturksnī, Maija un visa Jūnija mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Pārtikas pakas sastāvs. Ko no tā var pagatavot?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Lelde Meirāne, dalījās ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot no pārtikas paku sastāva, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus.  
Aizvadītie un vēl plānotie papildpasākumi: 
*08.05., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*09.05., plkst. 11.00 Celtnieku iela 6, Roja, Rojas novads, LV - 3264
*09.05., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*09.05., plkst. 16.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*10.05., plkst. 14.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*13.05., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*17.05., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*07.06., plkst. 15.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*13.06., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu ielā 39, Ventspils
*14.06., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novadā
*27.03., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja
 
 
"Sirdsdarbi"
Pievienots: 06 Jun 2019.

5. jūnijā, Talsu tautas nama Radošajā sētā, pulcējās kupls skaits apmeklētāju, lai atbalstītu īpašajā dienā un apskatītu Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieku un Talsu novada Dienas centra apmeklētāju darinātos darbus. 

Pulksten 10.00, Radošās sētas 1. stāvā tika atklāta LSK Kurzemes komitejas SAC "Stūrīši" un Dienas centra apmeklētāju darbu izstāde "Sirdsdarbi".
 

"Tie ir autoru sirdsdarbi, kuri nāk no sirds." stāsta mākslas terapeite A. Lase. 

"Es gribu Jūs katru aicināt atvērt savu sirdi. Izplaucējiet tajā brīnišķīgu ziedu, kas ir kā tūkstoš ziedlapām pildīts Lotosa zieds. Pamēģiniet caur savu sirdi saņemt to enerģiju, kura nāk no šiem sirdsdarbiem." aicina mākslas terapeite. 

Radošo darbu darināšanas brīdī, autori piedzīvo ne tikai patīkamas emocijas, bet arī zaudējumus. Kad māls tiek izņemts no cepļa, tam var mainīties kvalitāte, glazūras krāsa un pat stāvoklis, jo tas var būt arī saplīsis. Gala rezultātā rodas prieks, dusmas vai samulsums par iznākumu.

Izstādes atklāšanas brīdī arī saņēmām daudz skaistus vārdus no Talsu tautas nama, SAC "Stūrīši" darbiniekiem un ar jaukiem vārdiem dalījās arī Talsu novada domes deputāte I.Gluzda.

Pēc izstādes atklāšanas izstādes autori devās nelielā ekskursijā pa Radošo sētu Ķēniņmeitas Daces Obodovskas vadībā.
 


 

Izstādi ir iespējams apskatīt līdz pat šā gada 26.jūnijam.
 

Paldies visiem klātsesošajiem par labajiem vārdiem un par atbalstu īpašajā brīdī. 


 

Laipni lūgti!
Pievienots: 31 May 2019.

LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Stūrīši" radošākie iemītnieki un
Dienas aprūpes centra čadīgākie apmeklētāji aicina ik vienu apmeklēt mīļāko darbu izstādi "Sirdsdarbi".


Izstādi iespējams apmeklēt Talsu tautas nama Radošās sētas 1.stāvā.
Tās svinīgā atklāšana ir 5.jūnijā plkst. 10:00 un to iespējams apskatīt līdz 26. jūnijam.

Laipni lūgti!


Talsu TV sižets par Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienu
Pievienots: 27 May 2019.

LSK Kurzemes komiteja iesaka noskatīties! 

Talsu televīzijas sižets "Norisinājās ikgadējās Pirmās palīdzības sacensības":
"Jau sešpadsmito gadu Talsu ugunsdzēsēju depo norisinās pirmās palīdzības sacensības Talsu novada jauniešiem.
Otro gadu šis pasākums norisinās karjeras atbalsta programmas ietvaros."

 

Pavasara sporta un atpūtas dienu senioriem
Pievienots: 23 May 2019.

Saulainajā, 22.maijā, Laucienē, popularizējot sportiski veselīgu dzīves veidu sporta klubs “SK Lauciene” sadarbībā Sporta centru “Lauciene”, Talsu novada Sociālo dienestu un Dienas centru, organizēja Pavasara sporta un atpūtas dienu senioriem, uz kuru tika uzaicināti arī LSK Kurzemes komitejas DAC sportiski aktīvākie apmeklētāji.

Sporta dienas ietvaros dalībniekiem bija iespēja piedalīties un pārbaudīt savas iemaņas dažādās individuālās disciplīnās, kā piemēram, basketbola metieni, boulings, krokets, bumbiņu mešana mērķī un loka šaušana, kā arī komandas stafete. Šajā aktivitātē varēja pārbaudīt ne tikai savu fizisko spēku, bet arī komandas saliedētību, jo, tikai darbojoties visiem vienā ritmā, varēja gūt panākumus. 

Visi mūsu sportisti aktīvi iesaistījās visās sporta aktivitātēs, un maksimāli centās paveikt vairāk un gūt labus panākumus, lai ar savu dalību sakrātu vairāk punktu individuālajā un komandas kopvērtējumā.

Patīkami atzīmēt, ka tik sīvajā konkurencē augstu rezultātu un godpilnu 3.vietu boulingā izcīnīja arī mūsu Jānis. 

Paldies par doto iespēju izbaudīt aktīvo atpūtu un patīkamo atmosfēru!


Tikšanās ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju
Pievienots: 22 May 2019.

Šīs nedēļas pirmdienā, 20.maijā, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas telpas pārpildīja pilsētas un novada seniori, lai tiktos un saņemtu atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem no Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētāju A.Barčas kundzi.

Uz kafijas pauzi ieradās vairāk kā 20 seniori, kuri saņēma plašu un noderīgu informāciju par pensiju sistēmu, sociālās palīdzības iespējamību un daudz citām lietām.

Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena Talsos
Pievienots: 21 May 2019.
Šī nedēļa sākās nedaudz aktīvāk, jo pirmdienas dienā Talsu pilsētas, novada un blakus novada izglītības iestāžu skolēni pulcējās Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Talsu daļā, lai pārbaudītu savas iegūtās zināšanas Pirmās palīdzības sniegšanā. 

 

20.maija pēcpustdienā, pulcējās kopā 106 aktīvākos Talsu novada un pilsētas skolu skolēnus Pirmās palīdzības apmācību pasākuma dienā, kas ir kā jauniešu katru gadu gaidītākā tradīcija jau kopš 2003. gada. Šogad dalībnieku skaits ir kuplāks, jo lielu interesi izrādīja un dalību pieteica arī citu pagastu skolas: Laucienes pamatskola, Kandavas internātvidusskola, Stendes pamatskola un arī Talsu novada vakara un neklātienes vidusskola. 

 

Pasākumu katru gadu organizē biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja sadarbībā ar Talsu novada izglītības pārvaldi un VUGD Talsu daļu. Šogad pulkā arī pievienojās Talsu kinoloģijas klubs, kuru biedri pasākuma laikā iepazīstināja ar 10 skaistiem mīluļiem un saimnieki parādīja ko nu katrs prot.Paldies!
 
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests Talsu daļai,
Talsu novada Izglītības pārvaldei,
Talsu kinoloģijas klubam,
Talsu novada un pilsētas aktīvākajām skolām!