Latvijas Sarkanais Krusts


Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena Talsu novada skolēniem
Pievienots: 17 May 2018.

Par godu biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" simtgadei (aprit šā gada 20.novembrī), Talsu novada un pilsētas skolu skolēnu Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienas 15 gadu jubilejai, šā gada 15. maijā, pulksten 13.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļā, Kr. Valdemāra ielā 94, pulcējās kupls skaits skolēnu, kuri savstarpēji dalījās zināšanām Pirmās palīdzības sniegšamā dažādās negadījuma situācijās. 

 


 


Šogad dalībnieku skaits ir kļuvis daudz kuplāks - 110 dalībnieki (13 komandas), no kuriem 11 ir statisti (cietušie), 17 tiesneši un daudz kuplākā skaitā organizatori. 

Šogad pasākumā piedalījās arī 5 skolēnu grupas (Vandzenes pamatskolas, Virbu pamatskolas un Talsu pamatskolas skolēni), kuras pasākumā ir piedalījušās vai nu pirmo reizi, vai arī atsvaidzina savas zināšanas, lai varētu piedalīties pasākumā nākošajā gadā. 

Pārtraukuma laikā, skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas noklausoties un atbildot uz jautājumiem kā rīkoties ārkārtas situācijās skolā, mājās, uz ielas, u.c. Ar noderīgu informāciju dalījās VUGD Talsu daļas inspektore Dace Legzdiņa. 


Liels "Paldies" 

Talsu novada un pilsētas skolu skolēniem par atsaucību,

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļai un

Talsu novada izglītības pārvaldei par atbalstu,

 un protams, Pirmās palīdzības speciālistiem un LSK Kurzemes komitejas kolēģiem par pasākuma organizēšanu. 


 


8.maijs - Starptautiskā sarkanā krusta diena
Pievienots: 08 May 2018.


Šodien 8.maijā, visā pasaulē atzīmē Pasaules Sarkanā krusta diena, kurā atceras Sarkanā krusta dibinātāju Anrī Dinānu.
Šajā dienā tiek svinētā arī A. Dināna dzimšanas diena.

Sarkanā krusta vēsture sākās 1859.gada 24.jūnijā pie Solferino, Ziemeļitālijā, kur notika bruņota sadursme starp Francijas un Austrijas armijām. Pēc smagās kaujas nepietika spēku sniegt palīdzību ievainotajiem – tūkstošiem cilvēku gulēja kaujas laukā nesaņemot medicīnisko palīdzību.

Notikušais dziļi iespaidoja nejaušu aculiecinieku – šveiciešu uzņēmēju Anrī Dinānu. Iesaistot vietējos iedzīvotājus, viņš organizēja palīdzības sniegšanu ievainotajiem.

Dināna darbs kļuva par pamatu Starptautiskā Sarkanā krusta komitejas dibināšanai 1863. gadā.

Arī tagad Sarkanais krusts turpina palīdzēt nelaimē nonākušajiem visā pasaulē.

 

Paldies Jums, ka atbalstāt mūs. Ar Jūsu atbalstu, Jūs palīdzat mums padarīt pasauli labāku.
Mēs esam blakus, lai palīdzētu! 


Lielā talka 2018
Pievienots: 02 May 2018.

Putekļi un zāģu skaidas,
Stipri vīri un daiļas dāmas.
Visi kopā čakli strādā, 
Lai mūsu zeme tīra un vēl skaistāka.


Pagājušās nedēļas nogalē visā Latvijā gan lieli, gan mazi pulcējās kopā, lai sakoptu mūsu zaļo zemi. Arī LSK Kurzemes kmomitejas aprūpes centru darbinieki kopā ar iemītniekiem ķērās pie darba un sakopa vidi.

Pēc labi padarīta darba visi baudīja ugunskurā ceptas desiņas.

Paldies visiem, kuri palīdzēja darbā!

 
 
 


SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) darbinieki kopā ar centra iemītniekiem uzkopj apkārtni


 
Talsu novada Dienas centra apmeklētāji parūpējas par Stūrīšciema putniem un kopā izgatavo putnu būrīšus

 

 

SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads) iemītniekiem šī ir pirmā un noteikti ne pēdējā talka

  


SAC "Venta" (Kuldīga) visi metas skaistajā centra teritorija dārzā 


Balto galdautu svētki
Pievienots: 27 Apr 2018.

Vai kādreiz esat domājuši par to, kā svinēt 4. maija svētkus?

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu pieminot 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti*.

LSK Kurzemes komitejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) pirmo reizi ienes šos svētkus savās telpās. Sniegoti balts galdauts pārklāts pāri svētku galdam, ko aizpilda svētku torte un filma, kura rod nostaļģiskas jūtas centra iemītniekiem - "Laimes zeme".

 

 

*Suverenitāte apzīmē valsts augstāko varu savās iekšējās lietās, neatkarību no citām valstīm starptautiskajās attiecībās un brīvību no jebkuriem ārējiem spēkiem.
 

 
 

Gaišiem ziediem pilnas telpas, balts galdauts pāri kuplam galdam, smaidīgas sejas un svētku torte.
SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki svin 4. maiju - Balto galdautu svētkus. 


Pie mums ciemojas kolēģi
Pievienots: 27 Apr 2018.

Šodien mūs, LSK Kurzemes komiteju, apciemoja kolēģi no Saldus, Jelgavas un Vidzemes. Viesiem pastāstījām par komitejas sniegtajiem pakalpojumiem un izrādījām SAC "Stūrīši", to teritoriju, Keramikas darbnīcu un Talsu novada Dienas centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Paldies, Jums, kolēģi, ka apciemojāt mūs!

 

SAC "Venta" ar prieku sagaida viesus!
Pievienots: 23 Apr 2018.
Sestdien, 21.aprīlī, V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 12.a klases skolēni kopā ar skolotāju I.Iesalnieci apmeklēja 46 sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Venta" (Kuldīga) iemītniekus. Skolēni izturējās saprotoši, atsaucīgi, dalīja skolas virtuves saimnieču izcepto plātsmaizi. "Ventas" iemītnieki fotografējās kopā ar ciemiņiem, spēlēja spēles, sarunājās un bija priecīgi par tikšanos.

 
 
 
 
 
Paldies, Jums, mūsu labdarbi! 


 
Grobiņas nodaļai jauni draugi
Pievienots: 20 Apr 2018.
19. aprīļa pēcpusdienā, LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas mājīgās un gaišās telpas pildījās ar smaidīgiem novada iedzīvotājiem. Nodaļā sociālā grupiņa "Kopā Būt!" sanāca kopā, lai kopīgi iemācītos un izceptu mājas ruleti, parunātu par aktuālo novadā, sadraudzētos ar jauniem draugiem - pārstāvjiem no onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” un jauni draugi no kristīgās labdarības organizācijas "Tabitas sirds".

Pasākuma klātesošie sveica LSK biedru, Dubeņu mākslinieku un karikatūristu Guntaru Lauri, kurš svinēja savu dzimšanas dienu! Hip hip! Urā! 


 
Grobiņas nodaļas mājīgajā virtuvē top garda mājas rulete

 

Saņemam atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem, klausāmies pieredzes stāstos un sienam laimes mezglus
(attēlā pa kreisi, pārstāves no Tabitas sirds)Attēlā pārstāve no Dzīvības koks. 


Prieks kopā būt!
 

Pirmā palīdzība Aizputes vidusskolā
Pievienots: 16 Apr 2018.
13. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes nodaļas jaunieši viesojās Aizputes vidusskolā,
lai sniegtu zināšanas kā sniegt pirmo palīdzību 9. un 7. klases skolēniem, dažādās negadījuma situācijās. 

 
  
Skolēniem bija iespēja, būt nogrimētiem un iejusties cietušā lomā. 

  


Tiekamies nākošo gadu! 
Pirmās palīdzības kursi Liepājā
Pievienots: 13 Apr 2018.

Katram no mums ir jāprot sniegt pirmo palīdzību, un ikvienam var pienākt brīdis, kad nepieciešama pirmā palīdzība. Nelaimes gadījumi var notikt ne tikai sevišķos apstākļos, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai uz ceļa.

LSK Kurzemes komiteja piedāvā pirmās palīdzības sniegšanas kursus skolu un pirmsskolu pedagogiem, strādniekiem viņu darba vietās un uzņēmumos, šoferi, apsargi un ieroču nēsātāji, skolēni u.c. iestāžu audzēkņus. Apmācības pasniedz sertificēti speciālisti.


Šā gada, 4. un 5. aprīlī, LSK Kurzemes komiteja Liepājas nodaļā, Pirmās palīdzības speciālisti organizēja PP kursus Liepājas sporta skolotājiem.
 

Palīdzi citam, kad vajadzēs, cits palīdzēs Tev!

Veselības diena Rojā`18
Pievienots: 13 Apr 2018.

Vai Tu zini kā palīdzēt sev nelaimē, ja ir acs traumas, apdegumi, ārējā asiņošana ar svešķermeni brūcē, elektrotrauma, ērces piesūkšanās, čūskas kodums vai citās ikdienas negadījuma situācijās? To visu un vēl vairāk pastāstīja LSK Kurzemes komiteja sertificēta medicīnas māsa, 12. aprīlī, Rojas Brīvā laika pavadīšanas centrā "Strops".
 

 


Papildus medicīnas māsa izrādīja speciālo ērču pinceti, pirmās nepieciešamības aptieciņu un iemācīja kā to pareizi pielietot.
 

 


Protams, katram bija iespēja BEZ MAKSAS izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kā arī saņemt konsultāciju ar medicīnas darbinieku.
 

Paldies atsaucīgajiem un aktīvajiem Rojas novada senioriem. Uz tikšanos nākamajā gadā!


Satiec savu meistaru Liepājā
Pievienots: 09 Apr 2018.

Liepājas muzeja dārzā, svētdien, 8. aprīlī, bija pārvērties par projekta "Satiec savu meistaru!" norises vietu, kur godā cēla amatu prasmes.

Piedalīties pasākumā tas gods bija arī LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas biedru ansamblim "Dzirkstele" un savus darbus interesentiem izrādīja nodaļas adīšanas grupa "Kamolītis". 

Vairāk lasi ŠEIT

 

Kanisterapija
Pievienots: 09 Apr 2018.

Saskarsme ar suni ir pats labākais dabiskais antidepresants ik vienam un to noteikti var redzēt pēc LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieku neviltoto prieku sejā. 

Ārstniecisku efektu sniedz pat vienkārša ikdienas mijiedarbība - pastaiga, glaudīšana un spēlēšanās. Suņu spēja sniegt cilvēkam beznosacījuma mīlestību un iespēja cilvēkam kopā darboties trenē sīko un lielo motoriku, runas attīstību, tāpat tiek trenēta pašapziņa un iniciatīva, kā arī attīstītas komunikācijas prasmes.

Bieži suņus izmanto slimnīcās un rehabilitācijas iestādēs kā atbalstu ātrākai psiholoģiskai pacientu atlabšanai. Ārstēšanu ar suņu palīdzību sauc par kanisterapiju. 
 

Suņi pierāda, ka pilnai laimei tiešām nevajag daudz! 
 Veselības diena Alsungā`18
Pievienots: 09 Apr 2018.

8. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komiteja ciemojās pie Alsungas iedzīvotājiem pasākumā "Veselības diena", kurš norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/042 “Pasākumi Alsungas novada iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

LSK sertificēta medicīnas māsa dalījās informācijā kā palīdzēt sev nelaimē acs traumas, apdegumu, ārējās asiņošanas ar svešķermeni brūcē, elektrotraumas, ērces piesūkšanās, čūskas kodumu un citu negadījuma situācijā. Papildus interesenti apskatīja speciālo ērču pinceti, pirmās nepieciešamības aptieciņu un iemācījās kā to pareizi pielietot.


Protams, katram bija iespēja BEZ MAKSAS izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kā arī saņemt konsultāciju ar medicīnas darbinieku.

 

LSK speciālisti secina, ka Alsungas novada iedzīvotāji ir veselāki par veselu. 

  
  


SAC "Venta" iemītnieki apgūst ko jaunu
Pievienots: 05 Apr 2018.

LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) 4. aprīļa dienu pavadīja izmēģinot ko jaunu. 

Centra iemītnieki iemēģināja savu roku ziepju veidošanā. Ziepju gatavošanā katrs izveidoja savas īpašās ziepes, izmantojot - kumelīti,lavandu, rudzupuķes, rožu lapiņas, jasmīnu, klinģerītes, kā arī, smaržīgās eļļas - piparmētru,citronu un greipfrūta.

  
 

Paldies ziepju meistarei, Anitai, par sarūpētajām dāvanām un par to, ka parādījāt mums ko jaunu!


Ziedo savu laiku un zināšanas arī Tu! 
Ja Tev ir vēlme un nedaudz laika, ko veltīt kādam kurš priecātos Tevi redzēt, piedāvājam Tev ciemoties pie kāda no SAC vai īslaicīgā sociālās aprūpes centra iemītniekiem, lai kopā darīt to, ko proti Tu un, kas padarītu dienu jaukāku šiem cilvēkiem. 

 

Raibi pavasara svētki Kurzemes komitejā
Pievienots: 29 Mar 2018.

No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm,
No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs,
Ko Lieldienas ir atnesušas plaukstās,
Mūs aicinot gan priecāties, gan mīlēt,
Un pašiem mīlestību paust. 

Pūpolu, sniegpulsktenīšu, tulpju un atplaukušu zaru smarža ienākusi jau LSK Kurzemes komiteja mājās. Ir klāt pavasara svētki - Lieldienas! 
Olu krāsošana ar dažnedažādām tehnikām, olu kaujas, ripināšanas sacīkstes un tiek piekoptas citas svētku tradīcijas.

 

 
SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) zin labākās krāsošanas tehnikas

 
 
Talsu novada Dienas centra apmeklētāji ir īsti sportiski. Visveiklākie olu kaujās un to ripināšanā.

 
SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki vienmēr prot parūpēties par dekorācijām, lai neviena centra telpa nepaliktu tukša

 
 

SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekus sagaidīja īpašs pārsteigums.
Tārgales pamatskolas 2. klases skolnieki katram iemītniekam sagatavojuši saulainu sveicienu svētkos!

 
 
SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils pagasts) telpas burktiski zied ar iemītnieku darinātajiem ziediem

  
 

Grobiņas nodaļa Lieldienas svinēja draudzīgā gaisotnē ar kupli klātu svētku galdu,
ap kuru kopā pulcējās ar grupas "Kopā būt" un LSK biedri. 
Svinības sākām ar Tēvreizes skaitīšanu, dalījāmies ar zināšanām par svētku tradīcijām,
kā arī izmēģinājām vēl neizmēģinātas aktivitātes, kā piemēram, olu ķeršana ar karoti. 


SAC "Stūrīši" aktīvi sporto!
Pievienots: 26 Mar 2018.

24. marta rītā, Pastendes sporta centrā „Akmeņkaļi”, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem bija tas gods piedalīties Talsu invalīdu biedrības rīkotājā sporta un atpūtas dienā.

Tradīcijas neizzūd un šoreiz uzvarēja draudzība! 
 

 
 
 

Liepājā un Grobiņā Marta mēnesis vienos svētkos!
Pievienots: 19 Mar 2018.

Liepājas nodaļa 8. martu ne tikai atzīmēja kā Starptautisko Sieviešu dienu, bet arī 5 gadu jubileju Rokdarbu pulciņam! Sakarā ar lielajām svinībām, rokdarbnieces vakar rīkoja izstādi, kuru līdz šā gada 19. martam jebkurš iedzīvotājs var apskatīt to.

 
 

Pagājušo nedēļu LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa pavadīja svinot 8. marta svētkus, Lieldienas un biedru sveikšana dzimšanas dienā! Līdz pašām Lieldienām, nodaļas telpas papildina Padomju laika kartiņu izstāde un humoram kāda LSK biedra mākslas darbu kolekcija - karikatūras.
 

 
 

Sveiciens daiļā dzimuma pārstāvēm
Pievienots: 09 Mar 2018.

Šodien īpaša diena daiļā dzimuma pārstāvēm, jo visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules sieviešu diena. 8.martu atzīmē arī LSK Kurzemes komitejas aprūpes centru iemītnieki.

Šodien klientu sejās radās smaidi un neaizmirstamas atmiņas. SAC "Venta" (Kuldīga) vīrieši iepriecināja visa centra daiļās dāmas ar gardu saldu groziņu, savukārt, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un Talsu novada Dienas centra klientiem milzīgs pārsteigums bija dziedātāja Ainars Bumbiera sniegtais koncerts, izpildot jaunā albuma "Lai burvji buras" dziesmas, kas sildīja visu sirdis un sniedza neaizmirstamas atmiņas.

  
Katrai dāmai pa saldajam groziņam
  
Talsu novada Dienas centra izdancinātā dāma tikusi pie skaista zieda no mākslinieka,
savukārt, cita dāma ieguva mākslinieka jauno albumu "Lai burvji buras" un pat mākslinieka sirdi

SAC "Landze" (Piltene) katrai dāmai rokās skaists pavasara zieds, kura dēļ sejā uzplaukst smaids un DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) vīrieši parūpējas, lai sievietes jūtas pašpārliecinātas un skaistas, izsakot katrai komplimentus.

 
 

SAC "Landze" (Piltene) kolektīvs sveic visas daiļās dāmas svētkos

 
DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) dāmas izveidoja pārsteigumu, ko uzlikt uz galda. Rožu pušķis?
Paskatieties cītīgāk. Gaļas plate rožu pušķa izskatā.
 

LSK Kurzemes Komitejas saime sveic daiļo dzimumu svētkos!

 

Aktīvi darbojamies rokdarbu pulciņā "Kamolītis"
Pievienots: 07 Mar 2018.
Sestdien, 3. martā, Bunkas kultūras namā notika Lejaskurzemes radošo rokdarbu meistaru kopizstādes "Mūsu skaistajai Latvijai – 100" atklāšana, kurā tas gods piedalīties bija arī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas senioru rokdarbu pulciņam "Kamolītis", grupas "Kopā būt" biedriem un viņu rokdarbiem. 

  
 
Pankūku diena Sveču mēnesī
Pievienots: 21 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa kopā ar grupu "Kopā būt!", 19. februāra rītā, nodaļas telpā pulcēja kuplu skaitu Grobiņas novada iedzīvotājus, lai kopā rīkotu ikgadēji tradicionālu pasākumu par godu Sveču mēneša dižēdienam ar tēmu "Starptautiskā pankūku diena".

Kāds no mājām atnes jau pagatavotas savas receptes pankūkas, taču kāds apgūst jaunu recepti gatavojot nodaļas mājīgajā virtuvē. Tapa daž ne dažādi pankūku veidi - biešu, ķirbju, burkānu un citas pankūkas.
 

  


Ap Grobiņas nodaļas kuplo svētku galdu pulcējās līdz pat 15 cilvēkiem, kuri nodaļas telpās radīja draudzīgu atmosfēru, mielojoties ar pašu ceptām pankūkām un iepriecināja viens otru dāvājot sveces.