Latvijas Sarkanais Krusts


LSK Kurzemes komitejai jauns auto
Pievienots: 26 Sep 2014.


LSK Kurzemes komiteja strādā, lai mazinātu cilvēku ciešanas Kurzemes pusē.  Ilglaicīgās un īslaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas  centri, aprūpes nodrošināšana mājās, dienas aprūpes  centri, siltas maltītes nodrošināšana mazturīgajiem ir tikai neliela daļa, no LSK Kurzemes ikdienas aktivitātēm. Tēpēc, lai varētu nodrošināt darbinieku transportēšanu, klientu nokļūšanu uz dažādiem pasākumiem un iestādēm, tika iegādāts jauns Renault Trafic Passenger Pack Clim  auto. No 2015. gada ikdienu šis auto vedīs ne tikai darbiniekus un SAC klientus, bet arī jaunatvērtā  "Stūrīšu" dienas aprūpes centra apmeklētājus.
Jāpiemin, ka LSK Kurzemes komitejā strādā 95 darbinieki un ir vairāki simti dažādās aprūpes formās aprūpējamo klientu.

LSK Kurzemes komitejas dienas centra "Ventiņmāja" apmeklētāji dodas ciemos uz dienas centru "Ozolaine"
Pievienots: 19 Sep 2014.Ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta( EEZ) un  Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu atbalstu Nevalstisko organizāciju  programmai, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja sadarbībā ar biedrību „Integrācijas Inkubators”  laikā no 1.07.2014. līdz 28.02.2015.  Ventspilī īsteno projektu „Atstumtības riska mazināšana personām ar demenci
”.
Projekta mērķis ir nodrošināt sociālās rehabilitācijas un atbalsta pakalpojumu kopumu Ventspils pilsētā un novadā dzīvojošām personām ar demenci, veicinot šo personu rehabilitāciju un integrāciju sociālajā vidē.
Kā daļa no klientu ikdienas kativitātēm bija arī šis brauciens uz Rīgu, lai satiktos ar Dienas centra cilvēkiem ar demenci "Ozolaine" klientiem.
 Rīts sākās ar rosīgu kopā sanākšanu, lai izvēlētos labākās vietas Ventspils Naftas Termināļa piešķirtajā autobusā un dotos ciemoties uz galvaspilsētu. Daudziem  Ventspils dienas centra klientiem, šī bija īpaša diena, jo nereti pēdējā reize, kad būts izbraukumā un galvaspilsētā jau ir visai senā pagātnē.
"Ozolaines" ļaudis ciemiņus sagaidījā ar siltām pusdienām, kam sekoja lustīga sadziedāšanās. Lielā cieņā bija visiem zināmās jaunībā dziedātās dziesmas, daudzas no tām arī krievu valodā. Pacilāti, ar jauniem iespaidiem, dienas centra "Ventiņmāja" klienti pievakarē atgriezās mājās, lai sākoties jaunai dienai atkal sanāktu kopā. Savukārt, Ventspils dienas centra darbiniekiem un brīvprātīgajiem, bija iespēja apmainīties pieredzēm un pavērot darbu līdzīgā centrā Rīgas pilsētā.
Ventspilī ir mazinājies atstumtības risks personām ar demenci
Pievienots: 12 Sep 2014.

Ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta( EEZ) un  Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu atbalstu Nevalstisko organizāciju  programmai, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja sadarbībā ar biedrību „Integrācijas Inkubators”  laikā no 1.07.2014. līdz 28.02.2015.  Ventspilī īsteno projektu „Atstumtības riska mazināšana personām ar demenci
”.
Projekta mērķis ir nodrošināt sociālās rehabilitācijas un atbalsta pakalpojumu kopumu Ventspils pilsētā un novadā dzīvojošām personām ar demenci, veicinot šo personu rehabilitāciju un integrāciju sociālajā vidē.
 Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja", Ventspilī, Talsu ielā 39 ik darba dienu pulcējas vairāk kā desmit  cilvēki ar demenci, lai  kopā ar dažādiem speciālistiem un arī  īpaši apmācītiem un sagatavotiem brīvprātīgajiem veiktu gan ikdienišķi svarīgas, gan neparasti radošas aktivitātes.
 Šo divu mēnešu laikā, kopš tiek īstenots projekts, ir nostabilizējies un izveidojies savs klientu  kodols, kas palīdz šeit klientiem justies kā mājās, kā vienā ģimenē - uzklausot stāstījumus vienam par otra  dzīvi, mierinot brīžos, kad ir depresija vai satraukums. Tā ir iespēja socializēties cilvēkiem, kuri iepriekš lielāko daļu laika ir pavadījuši vienatnē. Šajā laika posmā  mūzikas nodarbībās centra apmeklētāji ir  iepazinuši flautas  un akordeona skanējumu, dziedājuši R.Paula dziesmas un zināmās krievu dziesmas no jaunības dienām, runājušies un klausījušies tautas dziesmu izpildījumu , mākslas vai rokdarbu nodarbībās  ir gatavoti apsveikumi, ziedi no dzijām, kas vēlāk sakārtoti skaistā gleznā, veidotas dekoratīvās pudeles , zīmēts ar plastilīnu, gūtas iemaņas tapošanā un  pērļošanā.
Centra klienti ikdienu   piedalās fizisko aktivitāšu nodarbībās vai dodas pastaigās tuvākajā apkārtnē. Aizvadītas ir arī  vairākas veselības  un atmiņas trenēšanas nodarbības .Tomēr  klienti visvairāk gaida ik piektdienas tematiskās nodarbības ,kurās  var dalīties ar savu pieredzi  (piem. nodarbībai "Ventspils 20.gadus atpakaļ un tagad" atnesot savas vecās fotogrāfijas vai sagatavojot savas mīļākās kulinārijas receptes).


Ļaudis  kas iepriekš atnākuši nervozi, tramīgi un trauksmaini – dienas centrā  ir guvuši mieru, līdzcilvēku atbalstu , domu biedrus, drosmi uzdrīkstēties, un  saskaroties  ar lietām, ko nav darījis iepriekš  ir apguvuši  jaunas iemaņas un prasmes. Vājredzīgākie klienti jau paši spēj atrast ceļu uz dienas centru, kam iepriekš bija vajadzīga pavadoņa palīdzība - tātad apgūstot arī iemaņas orientēties apkārtējā vidē. Katrs no dienas centra klientiem ir varējis saņemt ergoterapeita konsultācijas.

Projekta kopējais finansējums ir 21 750 EUR, no kura 19 575,10 EUR ir   finanšu līdzekļi no EEZ un SIF, bet  2175,01 EUR pašu projekta īstenotāju līdzfinansējums
LSK Kurzemes komiteja pārstāv Latviju Baltu dienās Stokholmā
Pievienots: 11 Sep 2014.


Lai iepazīstinātu zviedrus ar baltu kultūru un ļautu Zviedrijā dzīvojošajiem baltiešiem  satikties un stiprināt nacionālo identitāti, jau devīto gadu Stokholmas pievārtē  tiek rīkotas Baltu dienas.

 Dažādas aktivitātes, dziesmas, dejas,  senās prasmes kā arī preces  un degustācijas no Baltijas valstīm ir neatņemama pasākuma daļa. Jau trešo gadu  Latviju pārstāv arī LSK Kurzemes komiteja, šogad izrādot LSK Kurzemes komitejas  keramikas darbnīcā cilvēkiem ar garīgo invaliditāti tapušos  keramikas darbus. Starp  baltiešu deju kolektīvu priekšnesumiem un  kopīgo dejošanu skanēja arī kora dziesmas no īpašajiem viesiem- Talsu Baptistu draudzes kora.  Savukārt, pieredzes apmaiņā līdzi bija devusies arī Talsu novada pašvaldības Laidzes pagasta pārvaldniece  Solveiga Stalidzāne.
 Baltu dienas Stokholmā organizē Zviedrijas Igauņu Savienība, Zviedru- Latviešu valstiskā biedrība, Latviešu biedrība Zviedrijā,  u.c. organizācijas.

Itālijas Sarkanā Krusta Toskānas pārstāvji viesojas Kurzemē
Pievienots: 03 Sep 2014.

LSK Kurzemes komiteja  iepazīstināja viesus no Itālijas Sarkanā Krusta Toskānas komitejas ar Latvijā risināmo sociālo problēmu specifiku un to, kā LSK Kurzemes komiteja iesaistās to risināšanā. Viesi ne tikai iepazīnās ar Kurzemes komitejas darbības jomām, bet arī apmeklēja komitejas vadītos  Sociālās aprūpes centrus Laidzes pagasta "Stūrīšos" un Stendē kā arī klātienē iepazīnās ar  komitejas darbu Kuldīgā.
Tika pārrunātas arī turpmākās sadarbības iespējas Sarkanā Krusta jauniešu aktivitāšu jomā, jo tā izrādījās viena  jomām,kas ir interesanta un vienojoša abām pusēm.
Atšķirībā no LSK  darbības galvenajiem virzieniem, Itālijā Sarkanā Krusta organizācijas lielāko uzsvaru liek uz palīdzības sniegšanu neatliekamās un katastrofu situācijās.

Vasaras izskaņas ekskursija
Pievienots: 27 Aug 2014.


Ikgadu sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra imītnieki dodas dažādās ekskursijās. Vasaras izskaņā  ekskursantu ceļš veda uz vējaini muzikālo Liepāju. Izstaigāta tika mūziķu aleja, apbrīnota lielā ģitāra, apmeklēta Svētās Trīsvienības katedrāli un uzkāpts augstajā baznīcas tornī, apskatītas dažādas Liepājas skulptūras, kā arī izbaudīta jūra. Kā vienmēr īpašs prieks ir par iespēju apskatīt un apmīļot dzīvniekus  zooloģiskā dārza filiālē "Cīrulīši". 

Kā dzied liepājnieks Uldis Marhilēvičš: Mums pašiem ir jāizkrāso sava dzīve, jo tikai tā varam kopā vēl būt un mālēt visu ko jūt!

Liepājā seniori satiekas, lai sadziedātos un dalītos rokdarbu prasmēs
Pievienots: 22 Aug 2014.


Ik otrdienu aktīvākie Liepājas seniori  no senioru kluba "Dzirkstele" satiekas LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļā  Liepājā Peldu ielā, lai dalītos ar jauniegūtajām prasmēm un zināšanām,  dziedātu un  veidotu rokdarbus.
  19. augustā ciemos pie Liepājas senioriem dosies  rokdarbnieces no Nīcas un Kuldīgas, lai ne tikai mācītos viens no otras jaunākos musturus un rokdarbu tehnikas un  apmainītos ar pieredzi, bet arī kopā uzdziedātu un pavadītu skaistu un bagātinošu pēcpusdienu.
Saistītās galerijas:

  Senioru rokdarbu tikšanās.
Piedalāmies LSK Vislatvijas sporta spēlēs
Pievienots: 22 Aug 2014.
 

Augusta sākumā sportiskākie LSK Kurzemes komitejas darbinieki devās uz  jau 16.Vislatvijas  LSK  Sporta spēlēm, lai satiktos, mērotos spēkiem sportiskajās disciplīnās un atpūstos kopā ar pārējiem LSK darbiniekiem.  Kā atzina dalībnieki,sporta spēles ir lieliska iespēja neformālā gaisotnē stiprināt savstarpējo saskaņu un atjaunot sportiskās iemaņas.
Mūsu komitejas komanda īpaši labus rezultātus guva volejbola disciplīnā un kopā pavadītās trīs  sportiski karstās dienas ļāva  atpūsties no ikdienas darbu rutīnas.

SAC "Stūrīši"iemītnieki piedalās Talsu novada invalīdu sporta spēlēs
Pievienots: 19 Aug 2014.


Šī gada 6. augustā  Spāres muižā un viesu namā „Veccepļi” norisinājās Talsu novada  Invalīdu biedrības  Invalīdu sporta spēles. Dalībnieki bija ieradušies kuplā pulkā ne tikai no Talsu, bet arī Mērsraga, Saldus un Rojas novadiem. Kuplā skaitā bija ieradušies arī Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas SAC „Stūrīši” iemītnieki.
Asprātīgi atraktīvas sportiskās aktivitātes, uz ugunskura kopīgi vārītā zivju zupa, peldēšanās Spāres ezerā  un priekšnesumi ļāva ikvienam spēļu dalībniekam piedzīvot interesantu un jautru kopābūšanas dienu.
Kurzemes komitejas jaunieši atgriezušies no starptautiskas nometnes Vācijā
Pievienots: 19 Aug 2014.

„ Manas mājas ir tur, kur mani draugi”

-tāds bija šī gada Vācijas Sarkanā Krusta Celles komitejas Starptautiskās jauniešu nometnes  moto. Nometnē, laikā no 4.-14. augustam, Vācijas pilsētā Cellē, pulcējās Sarkanā Krusta  jauniešu kustības dalībnieki   no Baltkrievijas Sarkanā Krusta ( turpmāk-SK) Dobrušas  nodaļas, Ukrainas SK Kijevas komitejas, Latvijas SK Kurzemes komitejas un Vācijas SK Celles komitejas, lai balstoties starptautiskā Sarkanā Krusta principos, sadraudzētos, iepazītu Sarkanā Krusta darbu, kā arī citu valstu  kultūru.Šo desmit dienu laikā jaunieši ne tikai cieši sadraudzējās kopīgi gan laivojot un veicot kopīgus uzdevumus, bet arī iepazīstināja ar savu valsti, veidojot  muzikāli- dejiskas  savas valsts un Sarkanā Krusta organizāciju prezentācijas.

„Mēs ticam, ka šādi mēs varam palīdzēt  veidot nākotni, kurā nebūtu vietas valstiskiem  konfliktiem  un kariem, jo mēs zināsim vairāk viens par otru, mums kāda valsts nebūs vairs tikai nosaukums kartē, bet gan konkrēti cilvēki, viņu ģimenes un to kultūra”, apliecina nometnes dalībnieki.

Nometni   šogad organizēja Vācijas Sarkanā Krusta  Celles komiteja, savukārt nākamgad kārta organizēt to būs Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejai, un nu jau Latvijā  satiksies dažādu valstu jaunieši.Saistītās galerijas:

  Starptautiskā nometne Vācijā.
Nometne "Mans brīvais laiks" ( Kuldīga)
Pievienots: 21 Jul 2014.

Nometne trūcīgo ģimeņu bērniem

 Lai arī bērni, kuru vecākiem nav iespējas maksāt par nometnēm bērniem vasaras brīvlaikā, varētu  saturīgi pavadīt brīvo laiku vasarā, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes nodaļa sadarbībā ar fondu "Ziedot" jūlija beigās rīko radošo nometni trucīgo ģimeņu bērniem "Mans brīvais laiks".
Kopumā 10 bērniem desmit dienu laikā no 21.jūlijam līdz 1. augustam Kuldīgā, Baznīcas ielā 28, varēs iedzīvoties gan pirātu un indiāņu, gan mākslinieku un gardēžu tēlos, kopa tiks veidotas kolāžas, iepazīta grāmatu interesantā pasaule, spēlētas spēles un apceļotas skaistas vietas Kuldīgas apkaimē, bet nometnes noslēgumā bērni savām ģimenēm rādīs pašsacerētu teātra izrādi par nometnē piedzīvoto.

Saistītās galerijas:
  Nometne Mans brīvais laiks.

  Nometne Mans brīvais laiks, 1. nedēļa.vairāk
Ventspilī mazinās atstumtības risku personām ar demenci
Pievienots: 17 Jul 2014.

Pateicoties Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta( EEZ) un  Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) projektu Nevalstisko organizāciju  programmai, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja sadarbībā ar biedrību „Integrācijas Inkubators”  laikā no 1.07.2014. līdz 28.02.2015.  Ventspilī īstenos projektu „Atstumtības riska mazināšana personām ar demenci”.
Projekta mērķis ir nodrošināt sociālās rehabilitācijas un atbalsta pakalpojumu kopumu Ventspils pilsētā un novadā dzīvojošām personām ar demenci, veicinot šo personu rehabilitāciju un integrāciju sociālajā vidē.
 Daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja", Ventspilī, Talsu ielā 39 ik darba dienu tiks gaidīti cilvēki ar demenci, lai  kopā ar dažādiem speciālistiem un arī  īpaši apmācītiem un sagatavotiem brīvprātīgajiem veiktu gan ikdienišķi svarīgas, gan neparasti radošas aktivitātes. Avīžu lasīšana, vingrošana, mūzikas, mākslas,atmiņas trenēšanas nodarbības, kā arī atbalsta un konsultāciju sniegšana ar demenci sirgstošo personu tuviniekiem ir daļa no plānotajām centra aktivitātēm.
 Patiecoties projekta aktivitātēm   gan klienti, gan viņu ģimenes locekļi saņems individuālu un  psihosociāli informatīvu atbalstu un tiks pievērsta sabiedrības uzmanība personu ar demenci problēmu risināšanai, vienlaikus sekmējot personu ar demenci sociālo labklājību. Ir svarīgi, lai arī šīs sabiedrības daļas tuvinieki varētu doties savās ikdienas gaitās un atgriezties darba tirgū, bet ar demenci sirgstošajiem  būtu iespēja tikties ar citiem cilvēkiem, tai pat laikā neesot  šķirtam no ģimenes, tādejādi nodrošinot slimības lēnāku  turpmāko attīstību.
Projekta kopējais finansējums ir 21 750 EUR, no kura 19 575,10 EUR ir   finanšu līdzekļi no EEZ un SIF, bet  2175,01 EUR pašu projekta īstenotāju līdzfinansējums
vairāk
Latvijas sarkanā Krusta Kurzemes komiteja Zviedrijā
Pievienots: 02 Jul 2014.
Trīs piesātinātas dienas Talsu pilsētas sadraudzības pilsētā Sēdrčēpingā un topošajā Kurzemes komitejas sadraudzības pilsētā Nineshamnā pavadīja LSK Kurzemes komitejas pārstāvji.

Tika gūts ieskats  bēgļu un veco ļaužu aprūpē, it īpaši cilvēkiem ar demenci, dienas centru darbībā cilvēkiem ar garīgiem traucējumiem un  atbalsta sistēmā šādiem ļaudīm. Līdztekus  sociālās jomas jautājumiem apmeklētas tika Zviedrijas Sarkanā Krusta komitejas un pārrunātas iespējas turpmākai sadarbībai ar ZSK Nineshamnas komiteju, kura arī iepriekš bijusi  Liepājas  sadarbības partnere.

Lūdzam skatīt bilžu stāstu zemāk:


Ģimenes dienas centrā Sēdrčēpingā māmiņas ar mazulīšiem.


Ģimenes dienas centrā Sēdrčēpingā.  Pinam Jāņu vainagus mazajiem.


Ģimenes dienas centrā Sēdrčēpingā.Dārzs pie aprūpes nama Sēdrčēpingā.Dienas centrs cilvēkiem ar garīgo invaliditāti. Aktivitāšu plāns.Dienas centrs cilvēkiem ar garīgo invaliditāti. Aušana.Dienas centrs cilvēkiem ar garīgo invaliditāti. Kāda apmeklētāja darbs.


Veco ļaužu aprūpes namā Nineshamnā.


Veco ļaužu aprūpes namā Nineshamnā.


Veco ļaužu aprūpes nams Nineshamnā.


Veco ļaužu dienas centrs Sēdrčēpingā .


Zvaniķa namiņā Baznīcas paspērnē ir gaidīts ikviens.


Zvaniķa namiņā pusdienas laiks. Mācītājs un vientuļie ļaudis.


Zvaniķa namiņā Sēdrčēpingā . Diakone un ieceļotājs.


Zvaniķa namiņš Sēdrčēpingā . Zviedrijas Baznīcas sociālā aktivitāte.  Pusdienas, sarunas, mājīgums.


Zvaniķa namiņā baznīcas ļaudis sniedz siltas pusdienas un sarunas ikvienam.

Nometne trūcīgo ģimeņu bērniem ( Kuldīga)
Pievienots: 01 Jul 2014.
Lai arī bērni, kuru vecākiem nav iespējas maksāt par nometnēm bērniem vasaras brīvlaikā, varētu saturīgi pavadīt brīvo laiku vasarā, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes nodaļa sadarbībā ar fondu "Ziedot" jūlija beigās rīko radošo nometni trucīgo ģimeņu bērniem "Mans brīvais laiks".Kopumā 10 bērniem desmit dienu laikā no 21.jūlijam līdz 1. augustam Kuldīgā, Baznīcas ielā 28, varēs iedzīvoties gan pirātu un indiāņu, gan mākslinieku un gardēžu tēlos, kopa tiks veidotas kolāžas, iepazīta grāmatu interesantā pasaule, spēlētas spēles un apceļotas skaistas vietas Kuldīgas apkaimē, bet nometnes noslēgumā bērni savām ģimenēm rādīs pašsacerētu teātra izrādi par nometnē piedzīvoto.
SAC "Stūrīši"iemītnieki piedalās invalīdu sporta spēlēs Rojā
Pievienots: 01 Jul 2014.
 14. jūnija rītā sportiskākie SAC "Stūrīši"iemītnieki apņēmības un sportiski kareivīga gara pilni devās uz Rojas invalīdu biedrības  jau 21 reizi rīkotajām invalīdu sporta spēlēm. Kopā ar Ventspils, Talsu un Rojas invalīdu bedrību, kā arī Saldus Iniciatīvas centra komandām  ar jautrību tikai ripinātas, mestas, cilātas visvisādas bumbas, skrietas stafetes un rādīta veiklība dažādās nopietnās un pusnopietnās disciplīnās.
Lai arī "Stūrīšu"ļaudīm bija nogurums, līdztekus tam bija arī liels gandarījums par izbraukumu, sportisko jautrību un protams, apbalvojumiem.Grobiņā ar dažādu uzņēmumu atbalstu aizvadīti lustīgi Jāņi
Pievienots: 27 Jun 2014.


Lai arī 20. jūnija rīts atausa vēss un lietains, Grobiņas kuplākajām ģimenēm , vientuļajiem ļaudīm un arī Latvijas Sarkanā Krusta biedriem tas netraucējā izbaudīt  Grobiņas aktīvāko LSK biedru Jutas Kleinbergas un  Gaidas Ģēģeres   organizēto Jāņu ielīgošanas pasākumu LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā.
Kopābūšana dziedot, sarunājoties, baudot atbalstītāju sarūpētos un  cienastus  un dāvanas, ļāva šiem vairākiem desmitiem ļaužu izkustēties ārpus mājas un sajust patiesu Līgo svētku garu.
 Īpašs paldies par atbalstu A/S „Hanzas maiznīca”, konditorejai „Puķīte”, Vīgnera  konditorejai , Grobiņas konditorejai „Ducis” kā arī Kazdangas piena kombinātam „Elpa”  un gaļas pārstrādes ceham "Paplaka".


SAISTĪTĀS GALERIJAS:
  Grobiņā ar dažādu uzņēmu atbalstu aizvadīti lustīgi Jāņi.
Vienīgā tāda podniecības darbnīca mūsu valstī
Pievienots: 27 May 2014.
 
            23. maijs paliks Latvijas Sarkanā Krusta organizācijas vēsturē ar īpašu notikumu. Organizācijas sociālās aprūpes centrā „Stūrīši” Laidzes pagastā atklāja pirmo keramikas darbnīcu Latvijā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
            Pateicoties Sarkanā Krusta organizācijas darbības atjaunotājai Talsu novadā un centra „Stūrīši” izveidotājai Anitai Boitmanei, par īstenību ir kļuvis viens no viņas sapņiem. Neizmantota un neapsaimniekota ēka centra teritorijā trīs mēnešu laikā kļuvusi par teicami aprīkotu amatniecības darbnīcu, kurā pilnvērtīgi piepildīt laiku, nostiprināt pašapziņu un gūt gandarījumu par spēju savām rokām darināt  praktiskas un skaistas lietas.


            Darbnīcā notiekošo vada    pensionēts keramiķis ar vairāk nekā 40 gadu pieredzi darbā ar šādiem cilvēkiem – Gotfrīds Bīlenšteins no Vācijas. Viņš pusgadu dzīvos „Stūrīšos” un ir brīvprātīgi uzņēmies šo labdarības un cilvēkmīlestības darbu.
            Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju un sevišķi tās izpilddirektori Anitu Boitmani par drosmīgā plāna neatlaidīgu un lielisku izpildi apsveica sadarbības partneri no Sarkanā Krusta organizācijām Ukrainā – Kijevā, Celles Vācijā, Vācijas vēstniecības Latvijā, vācu sabiedrisko organizāciju centra Latvijā, Talsu novada domes, pašvaldības sociālā dienesta, Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldes, Laidzes pagasta pašvaldības... Sadarbība un atbalsts īstajā laikā, uzticēšanās ir nesusi brīnišķīgus augļus, un tāpēc turpinām – pauda apsveicēji.

pārpublicēts no:
Ilze Kārkluvalka
 l/r "Talsu Vēstis"

SAISTĪTĀS GALERIJAS:
  Podniecības darbnīcas atklāšana.
Noslēgušās Talsu novada skolēnu sacensības Pirmās Palīdzības sniegšanā
Pievienots: 26 May 2014.
Noslēgušās sacensības Pirmās Palīdzības sniegšanā Talsu novada skolēniem. Tajās kopumā piedalījās 9 komandas no Talsu sākumskolas, Talsu 2. vsk., Valdemārpils vsk. un Pūņu pamatskolas.


Skolēnu zināšanas un prasmes tika pārbaudītas dažādās situācijās. Bija jāzina kā rīkoties, ja ir krītot no koka salauzti locekļi, kāds ir cietis autoavārijā, ieguvis apdegumus, sācis smakt, ticis sakosts vai savainots darbojoties ar cirvi u.taml. 
Vislabākos rezultātus uzrādīja Pūņu pamatskolas 9. klases komanda pasniedzējas Zaigas Briedes vadībā un  Mārītes Tīsas sagatavotā Talsu 2. vsk. 11. klašu komanda.
vairāk
Pie Zviedrijas kolēģiem un sadarbības partneriem
Pievienots: 22 May 2014.
Pateicoties Mūžīzglītības programmas "Leonardo Da Vinči" projektam, speciāliste no LSK Kurzemes komitejas, Ieva Krūmiņa, divas nedēļas apgūst Zviedrijas Sarkanā Krusta (ZSK) darba metodes, iepazīstas ar projektiem, piedalās ZSK aktivitātēs, atjauno un nostiprina  sadabības kontaktus ar vairākām ZSK komitejām.

Palīdzība ieceļotājiem mācībās

Ja Latvijas sociālās problēmas lielākoties ir nabadzība, veco ļaužu dzīves kvalitāte un cilvēku ar garīgo invaliditāti aprūpe, tad Zviedrijas izaicinājums ir sastīts ar ieceļotāju integrāciju. Palīdzība zviedru valodas apguvē un mācībās, iepazīstināšana ar Zviedrijas kultūru un sabiedrību ir liela daļā no darba, ko veic ZSK. Otrs svarīgākā darba joma organizācijā ir palīdzības sniegšana valstīm , kurās notiek katastrofas, norisinās kari un militāri konflikti.
Apbrīnojama ir zviedru sabiedrības brīvprātīgā iesistīšanās Sarkanā Krusta kustības aktivitātēs, gan ziedojot laiku un līdzekļus, jo , teju visas aktivitātes  īsteno  tikai un vienīgi brīvprātīgie.
LSK Kurzeme- Vācijas Radio
Pievienots: 22 May 2014.
 Kāpēc kādam vīram jau cienījamos gados , tā vietā, lai baudītu pensiju un auklētu mazbērnus, no Vācijas būtu jādodas uz Latvijas laukiem lai izveidotu podniecības darbnīcu cilvēkiem un bērniem ar īpašām vajadzībām un  pusgadu ar viņiem ikdienu mīcītu, veidotu, radītu dažādus keramikas  izstrādājumus?
Ar šādu jautājumu no brīvprātīgā pasniedzēja Gotfrīda Bīlenšteina dzimtenes maija sākumā ieradīsies žurnāliste Suzanna Šmita  no Vācijas Radio( Nord-Deutcher Rundfunk), lai  veidotu reportāžas par šī kunga un LSK Kurzemes komitejas kopīgo sapni, kurš  nu jau  pēc pāris dienām kļūs par īstenību.
Gotfrīda sapnis ir vēl reizi ( jau trešo savā podnieka mūžā) izveidot darbnīcu un darīt to savā tēvu tēvu dzimtenē- Latvijā, pie reizes apgūstot aizvien labāk jau reiz studēto krievu valodu un piepildītu vēlmi strādāt ar cilvēkiem –invalīdiem. Un jau tiek apsvērts, ka pēc pirmā, šeit pavadītā pusgada, Gotfrīds labprāt atgrieztos šeit un turpinātu savu darbu ar SAC Stūrīši iemītniekiem.