Latvijas Sarkanais Krusts


Dāmas, pucējamies!
Pievienots: 04 Jun 2018.

Kādēļ SAC "Venta" (Kuldīga) dāmas pulcējas pie centra dārzā?
Vasara vēl tikai sākas, tādēļ dāmas aicina visas sieviešu dzimuma pārstāves pucēties.


Manikīrs, pašu vērtas kaklarotas un rokassprādzes. 
Pucējamies dāmas, pucējamies, lai mūsu vīriešiem un pašām prieks! 

Liels "Paldies" Skaistumkopšanas studijai "Pie Aivas" par skaistu un košu krāsu nagu lakām. Baltu dienām (Zviedrija) 100 gadi!
Pievienots: 28 May 2018.
 
Šā gada 26.maijā, pārstāvjiem no biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas bija iespēja piedalīties katru gadu rīkotajā pasākumā "Baltu diena" Zviedrijā, taču šoreiz pasākuma simtgadē. Pasākums norisinājās pasaulē pirmajā brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā un zooloģiskajā dārzā Skansen, kas dibināts 1891. gadā un atrodas Stokholmā, Jūrgordenā.

1918. gadā visas trīs Baltijas valstis (Igaunija, Latvija, Lietuva) pasludināja sevi par neatkarīgām, suverēnām valstīm. Pasākuma organizatori ar lepnumu atklāj: "Šodien mēs svinam simtgadi."

Zviedrijā saites starp visām trim Baltijas valstīm vēsturiski bija spēcīgas, pat pieaugušas pēdējo 14 gadu laikā, galvenokārt svinējot ikgadējo "Baltu dienu" (Baltikumdagen). Šajā simtgadīgajā gadā, Kurzemes komiteja ceļo un svin Baltu dienu kopā ar Zviedrijas sabiedrību un citiem Skansen apmeklētājiem.
 

vairāk
Turpinām darbu!
Pievienots: 25 May 2018.
Mammai dabai lutinot mūs ar skaistiem laikapstākļiem, turpinām darbus sajūtu dārza iekārtošanai Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas teritorijas "Leprazorijs" Stūrīšciemā. 

Līdz šim izdarītie darbi: 
 
1) takas uzmērīšana un nospraušana 322 m2 platībā;
2) labiekārtojamās teritorijas attīrīšana no celmiem un saknēm, planēšana, zemes pārvietošana, līdzināšana;
3) pie meža iztīrīta un palielināta ūdens tilpne.
4) grunts rakšana, gultnes izveide;
5) ietvju apmaļu uzstādīšana uz betona pamatnes;
6) stiklotas lapenes (tējnīca) ar bīdāmām durvīm uzstādīšana;
7) atkritumu tvertņu un masīvkoka solu uzstādīšana;
8) garšaugu kastes uzstādīšana;
9) melnzemes iestrāde, izlīdzināšana;
10) ārējā apgaismojuma izbūve.
Priekšā vēl tikai nedaudz palicis, lai centra iemītnieki un Stūrīšciema iedzīvotāji baudītu dabas veltes pastaigājoties sajūtu dārzā.

 
 

 
Kuplā skaitā draugi no Norvēģijas
Pievienots: 24 May 2018.

"Latviagruppa 1992" grupa dibināta 1992. gadā, Norvēģijā, un tās darbības mērķis ir palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama visā Talsu novadā.

Kopš 2000.gada, katru gadu, grupa palīdz arī Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejai, palīdzēt citiem.

23. maija rītā, kuplā skaitā sagaidījām mūsu draugus LSK Kurzemes komitejas Talsu nodaļā. 

 

Pie rīta tases kafijas, gardām uzkodām, iepazināmies ar grupā jauniem, nesatiktiem un ar seniem, mīļiem draugiem. 


vairāk
Draugi no Zviedrijas
Pievienots: 24 May 2018.

22. maija pēcpusdienā, LSK Kurzemes komiteju apciemoja labi draugi no Zviedrijas.

Viesi krietnu laiku nav bijuši pie mums ciemos, tādēļ izrādījām Aprūpes centra "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) teritoriju, keramikas darbnīcu un sajūtu dārzu. Paldies, Jums, par Jūsu sniegto atbalstu, ziedojot audumu, porolona pildījumu un šujmašīnu.

Kopā pavadīts laiks ir svarīgs
Pievienots: 21 May 2018.
LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas un grupas "Kopā būt" biedri pulcējas kopā, lai pavadītu laiku kopā. Diena sākās ar tikšanos pie Gaviezes seno lietu muzeju, lai to apskatītu. Pēc muzeju apmeklējuma grupu biedri pulcējās pie tases kafijas, svaigi ceptiem pīrāgiem, lai kopā dalītos iespaidos un iegrimtu sirsnīgās sarunās. 

 
 
Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas diena Talsu novada skolēniem
Pievienots: 17 May 2018.

Par godu biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" simtgadei (aprit šā gada 20.novembrī), Talsu novada un pilsētas skolu skolēnu Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienas 15 gadu jubilejai, šā gada 15. maijā, pulksten 13.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Talsu daļā, Kr. Valdemāra ielā 94, pulcējās kupls skaits skolēnu, kuri savstarpēji dalījās zināšanām Pirmās palīdzības sniegšamā dažādās negadījuma situācijās. 

 

vairāk
8.maijs - Starptautiskā sarkanā krusta diena
Pievienots: 08 May 2018.


Šodien 8.maijā, visā pasaulē atzīmē Pasaules Sarkanā krusta diena, kurā atceras Sarkanā krusta dibinātāju Anrī Dinānu.
Šajā dienā tiek svinētā arī A. Dināna dzimšanas diena.

Sarkanā krusta vēsture sākās 1859.gada 24.jūnijā pie Solferino, Ziemeļitālijā, kur notika bruņota sadursme starp Francijas un Austrijas armijām. Pēc smagās kaujas nepietika spēku sniegt palīdzību ievainotajiem – tūkstošiem cilvēku gulēja kaujas laukā nesaņemot medicīnisko palīdzību.

Notikušais dziļi iespaidoja nejaušu aculiecinieku – šveiciešu uzņēmēju Anrī Dinānu. Iesaistot vietējos iedzīvotājus, viņš organizēja palīdzības sniegšanu ievainotajiem.

Dināna darbs kļuva par pamatu Starptautiskā Sarkanā krusta komitejas dibināšanai 1863. gadā.

Arī tagad Sarkanais krusts turpina palīdzēt nelaimē nonākušajiem visā pasaulē.

 

Paldies Jums, ka atbalstāt mūs. Ar Jūsu atbalstu, Jūs palīdzat mums padarīt pasauli labāku.
Mēs esam blakus, lai palīdzētu! 


Lielā talka 2018
Pievienots: 02 May 2018.

Putekļi un zāģu skaidas,
Stipri vīri un daiļas dāmas.
Visi kopā čakli strādā, 
Lai mūsu zeme tīra un vēl skaistāka.


Pagājušās nedēļas nogalē visā Latvijā gan lieli, gan mazi pulcējās kopā, lai sakoptu mūsu zaļo zemi. Arī LSK Kurzemes kmomitejas aprūpes centru darbinieki kopā ar iemītniekiem ķērās pie darba un sakopa vidi.

Pēc labi padarīta darba visi baudīja ugunskurā ceptas desiņas.

Paldies visiem, kuri palīdzēja darbā!

 
 

vairāk
Balto galdautu svētki
Pievienots: 27 Apr 2018.

Vai kādreiz esat domājuši par to, kā svinēt 4. maija svētkus?

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu pieminot 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti*.

LSK Kurzemes komitejas sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) pirmo reizi ienes šos svētkus savās telpās. Sniegoti balts galdauts pārklāts pāri svētku galdam, ko aizpilda svētku torte un filma, kura rod nostaļģiskas jūtas centra iemītniekiem - "Laimes zeme".

 

 

*Suverenitāte apzīmē valsts augstāko varu savās iekšējās lietās, neatkarību no citām valstīm starptautiskajās attiecībās un brīvību no jebkuriem ārējiem spēkiem.
 

 
 

Gaišiem ziediem pilnas telpas, balts galdauts pāri kuplam galdam, smaidīgas sejas un svētku torte.
SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki svin 4. maiju - Balto galdautu svētkus. 


Pie mums ciemojas kolēģi
Pievienots: 27 Apr 2018.

Šodien mūs, LSK Kurzemes komiteju, apciemoja kolēģi no Saldus, Jelgavas un Vidzemes. Viesiem pastāstījām par komitejas sniegtajiem pakalpojumiem un izrādījām SAC "Stūrīši", to teritoriju, Keramikas darbnīcu un Talsu novada Dienas centru cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Paldies, Jums, kolēģi, ka apciemojāt mūs!

 

SAC "Venta" ar prieku sagaida viesus!
Pievienots: 23 Apr 2018.
Sestdien, 21.aprīlī, V. Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas 12.a klases skolēni kopā ar skolotāju I.Iesalnieci apmeklēja 46 sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Venta" (Kuldīga) iemītniekus. Skolēni izturējās saprotoši, atsaucīgi, dalīja skolas virtuves saimnieču izcepto plātsmaizi. "Ventas" iemītnieki fotografējās kopā ar ciemiņiem, spēlēja spēles, sarunājās un bija priecīgi par tikšanos.

 
 
 
 
 
Paldies, Jums, mūsu labdarbi! 


 
Grobiņas nodaļai jauni draugi
Pievienots: 20 Apr 2018.
19. aprīļa pēcpusdienā, LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas mājīgās un gaišās telpas pildījās ar smaidīgiem novada iedzīvotājiem. Nodaļā sociālā grupiņa "Kopā Būt!" sanāca kopā, lai kopīgi iemācītos un izceptu mājas ruleti, parunātu par aktuālo novadā, sadraudzētos ar jauniem draugiem - pārstāvjiem no onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” un jauni draugi no kristīgās labdarības organizācijas "Tabitas sirds".

Pasākuma klātesošie sveica LSK biedru, Dubeņu mākslinieku un karikatūristu Guntaru Lauri, kurš svinēja savu dzimšanas dienu! Hip hip! Urā! 


 
Grobiņas nodaļas mājīgajā virtuvē top garda mājas rulete

 

Saņemam atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem, klausāmies pieredzes stāstos un sienam laimes mezglus
(attēlā pa kreisi, pārstāves no Tabitas sirds)Attēlā pārstāve no Dzīvības koks. 


Prieks kopā būt!
 

Pirmā palīdzība Aizputes vidusskolā
Pievienots: 16 Apr 2018.
13. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes nodaļas jaunieši viesojās Aizputes vidusskolā,
lai sniegtu zināšanas kā sniegt pirmo palīdzību 9. un 7. klases skolēniem, dažādās negadījuma situācijās. 

 
  
Skolēniem bija iespēja, būt nogrimētiem un iejusties cietušā lomā. 

  


Tiekamies nākošo gadu! 
Pirmās palīdzības kursi Liepājā
Pievienots: 13 Apr 2018.

Katram no mums ir jāprot sniegt pirmo palīdzību, un ikvienam var pienākt brīdis, kad nepieciešama pirmā palīdzība. Nelaimes gadījumi var notikt ne tikai sevišķos apstākļos, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai uz ceļa.

LSK Kurzemes komiteja piedāvā pirmās palīdzības sniegšanas kursus skolu un pirmsskolu pedagogiem, strādniekiem viņu darba vietās un uzņēmumos, šoferi, apsargi un ieroču nēsātāji, skolēni u.c. iestāžu audzēkņus. Apmācības pasniedz sertificēti speciālisti.


Šā gada, 4. un 5. aprīlī, LSK Kurzemes komiteja Liepājas nodaļā, Pirmās palīdzības speciālisti organizēja PP kursus Liepājas sporta skolotājiem.
 

Palīdzi citam, kad vajadzēs, cits palīdzēs Tev!

Veselības diena Rojā`18
Pievienots: 13 Apr 2018.

Vai Tu zini kā palīdzēt sev nelaimē, ja ir acs traumas, apdegumi, ārējā asiņošana ar svešķermeni brūcē, elektrotrauma, ērces piesūkšanās, čūskas kodums vai citās ikdienas negadījuma situācijās? To visu un vēl vairāk pastāstīja LSK Kurzemes komiteja sertificēta medicīnas māsa, 12. aprīlī, Rojas Brīvā laika pavadīšanas centrā "Strops".
 

 

vairāk
Satiec savu meistaru Liepājā
Pievienots: 09 Apr 2018.

Liepājas muzeja dārzā, svētdien, 8. aprīlī, bija pārvērties par projekta "Satiec savu meistaru!" norises vietu, kur godā cēla amatu prasmes.

Piedalīties pasākumā tas gods bija arī LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas biedru ansamblim "Dzirkstele" un savus darbus interesentiem izrādīja nodaļas adīšanas grupa "Kamolītis". 

Vairāk lasi ŠEIT

 

Kanisterapija
Pievienots: 09 Apr 2018.

Saskarsme ar suni ir pats labākais dabiskais antidepresants ik vienam un to noteikti var redzēt pēc LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieku neviltoto prieku sejā. 

Ārstniecisku efektu sniedz pat vienkārša ikdienas mijiedarbība - pastaiga, glaudīšana un spēlēšanās. Suņu spēja sniegt cilvēkam beznosacījuma mīlestību un iespēja cilvēkam kopā darboties trenē sīko un lielo motoriku, runas attīstību, tāpat tiek trenēta pašapziņa un iniciatīva, kā arī attīstītas komunikācijas prasmes.

Bieži suņus izmanto slimnīcās un rehabilitācijas iestādēs kā atbalstu ātrākai psiholoģiskai pacientu atlabšanai. Ārstēšanu ar suņu palīdzību sauc par kanisterapiju. 
 

Suņi pierāda, ka pilnai laimei tiešām nevajag daudz! 
 Veselības diena Alsungā`18
Pievienots: 09 Apr 2018.

8. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komiteja ciemojās pie Alsungas iedzīvotājiem pasākumā "Veselības diena", kurš norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/042 “Pasākumi Alsungas novada iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

LSK sertificēta medicīnas māsa dalījās informācijā kā palīdzēt sev nelaimē acs traumas, apdegumu, ārējās asiņošanas ar svešķermeni brūcē, elektrotraumas, ērces piesūkšanās, čūskas kodumu un citu negadījuma situācijā. Papildus interesenti apskatīja speciālo ērču pinceti, pirmās nepieciešamības aptieciņu un iemācījās kā to pareizi pielietot.


Protams, katram bija iespēja BEZ MAKSAS izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kā arī saņemt konsultāciju ar medicīnas darbinieku.

 

LSK speciālisti secina, ka Alsungas novada iedzīvotāji ir veselāki par veselu. 

  
  


SAC "Venta" iemītnieki apgūst ko jaunu
Pievienots: 05 Apr 2018.

LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) 4. aprīļa dienu pavadīja izmēģinot ko jaunu. 

Centra iemītnieki iemēģināja savu roku ziepju veidošanā. Ziepju gatavošanā katrs izveidoja savas īpašās ziepes, izmantojot - kumelīti,lavandu, rudzupuķes, rožu lapiņas, jasmīnu, klinģerītes, kā arī, smaržīgās eļļas - piparmētru,citronu un greipfrūta.

  

vairāk