Latvijas Sarkanais Krusts


Kā uzveikt saaukstēšanos.
Pievienots: 20 Feb 2018.

 

Sākoties jaunam gadam Janvāra, Februāra un Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja pārtikas paku izdales punktos rīkoja informatīvu papildpasākumu "Kā uzveikt saaukstēšanos ātrāk?Ārstēšanās ar tautas metodēm" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Rucava, Vaiņode, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalījās informācijā par to kā atšķirt saaukstēšanos no gripas, par ārstēšanos, to veidiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus ar ārstēšanas metodēm un receptēm, kurus var izgatavot jebkurš mājas apstākļos.
 

  
 

Ziemā biežāk nekā vasarā cilvēki mēdz sūdzēties par saaukstēšanās simptomiem un vidēji gada laikā cilvēks saaukstējas trīs reizes. Saaukstēšanos parasti pavada galvassāpes, šķaudīšana, aizlikts deguns, sāpes kaklā, slikta pašsajūta, nogurums un klepus. 
 
Lai šos simptomus novērstu jau laicīgi, LSK Kurzemes komiteja​ aicina ik vienu ieskatīties sagatavotā materiālā par saakstēšanos, gripu un veidiem kā tikt ar to galā. 
 
Izsakām visdziļāko līdzjūtību
Pievienots: 20 Feb 2018.
Aizsaulē aizgājis liels Latvijas draugs, Vācijas keramiķis no Potsdamas Sansusī dārziem, ievērojamas vācbaltiešu dzimtas pēctecis Gotfrīds Bīlenšteins (Gottfried Bielenstein, 17.10.1950.–11.02.2018.), kurš nemitīgi meklēja iespējas palīdzēt savai tēvtēvu dzimtenei. Viņa vecvecvectēvs Gotfrīds bija luterāņu mācītājs Jaunaucē, vecvectēvs Augusts mācītājs un izcils zinātnieks letonists, mācītāji – vectēvs Valters, tēvs Volfgangs, māsa Elizabete. Likumsakarīgi, arī nelaiķis aizsāka teoloģijas studijas, bet viņu vilināja praktiskākas lietas. 42 gadus viņš nostrādāja podniecībā kā amata meistars un pedagogs, kādus 10 gadus Berlīnē apmācīja mālu veidošanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām. 

Kad 2010. gadā Gotfrīds Bīlenšteins smagi saslima un pensionējās, viņš gribēja savu brīvprātīgo darbu ziedot Latvijai. Talsu novada sociālās aprūpes centrā "Stūrīši" viņš par savu radu un draugu saziedotiem līdzekļiem izveidoja tik lielisku podnieku darbnīcu, kāda viņam pašam visa mūža laikā nebija bijusi. Vairākus gadus sekmīgi noritēja dziednieciskais darbs meistara vadībā. Viņš bija skolā pietiekami labi apguvis krievu valodu, jo tēvs bija stāstījis, ka šajā valodā runājuši viņa senči Baltijā.

   

 
Gotfrīdu Bīlenšteinu ļoti saistīja mūsu zeme, daba, cilvēki, un viņš pat apgalvoja: ja viņam nebūtu 6 bērnu, 12 mazbērnu un sievas, viņš pārceltos uz dzīvi Latvijā. Viņš bija viens no aktīvākajiem savas dzimtas pārstāvjiem, kas 2007. gada jūlijā sapulcināja ap pussimt savu radinieku vecumā no viena līdz 90 gadiem, lai Dobeles kapsētā un baznīcā pieminētu Augusta Bīlenšteina nāves 100. gadadienu. 2015. gadā Gotfrīds ieradās Latviešu folkloras krātuvē, lai iepazītu nekad neredzētos sava vecvectēva pētījumus un sagatavotos folkloras krājumus – tautasdziesmas, pasakas, teikas, ticējumus un mīklas, kuru izdevums mums gan bija tikai kopijas formā. Nākamajā gadā, kad Latvijā svinēja Augusta Bīlenšteina 190 gadu dzimšanas dienu, Gotfrīds ieradās arī LFK un uzdāvināja mums grāmatas "1000 Lettische Rätsel" (1881) oriģinālu, ko viņš bija atradis sava brālēna bibliotēkā un par kuru bija pārliecinājis tuvinieku, ka grāmatai vislabāk atrasties Latvijā. Gotfrīds Bīlenšteins iegriezās arī blakus telpā – LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājumā aplūkot savas vecvecvecmāmiņas baroneses Annas Emīlijas Vilhelmīnes vēstules, ko viņa ar pierakstītajām latviešu tautasdziesmām laikā no 1847. līdz 1849. sūtīja dēlam Augustam uz Tērbatu, viņš gribēja palīdzēt tās labāk salasīt un atšifrēt. 78 pierakstītās dziesmas atrodamas "Latvju dainās".

Raksta autors: Māra Vīksna
http://lfk.lv/In-memoriam-Gotfrids-Bilensteins

 

 

Tikšanās ar Grobiņas novada Sociālo dienestu
Pievienots: 16 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas telpa, 14.februāra rītā, piepildījās ar Grobiņas iedzīvotājiem, grupas "Kopā būt" biedriem, senioriem un cilvēkiem ar kustības traucējumiem, lai tiktos ar Grobiņas novada domes Sociālā dienesta pārstāvjiem.

Pasākuma interesenti iepazinās ar Sociālā dienesta jaunajām izmaiņām, notikumiem, saņēma atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par pabalstiem un palīdzības iespējām.
 

Paldies Grobiņas diakonijai par ziedotajām uzkodām pie tases tējas!

 

Novadā darbojas
Pievienots: 16 Feb 2018.

Eiropas Savienības finansētā projektā “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE) pirms gada nodibināta grupa “Kopā būt” Grobiņas novadā. Pamazām veidojas mazākas grupas novada pagastos. 31. janvārī jauna kopa nodibināta Dubeņos. Kopš gada vidus tāda darbojas arī Bārtā. Šīs grupas ir iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem pulcēties kopā un īstenot savas intereses, interesanti pavadot brīvo laiku.
 

 
A.Leimants un LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas vadītāja I.Mangale, grupas "Kopā būt!" dibinātāji


Sarunās izlec vajadzības

Grupa “Kopā būt!” darbojas kopš pagājušā gada sākuma. Tā sākotnēji bija domāta kā kopā pulcēšanās un dažādu aktivitāšu iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taču tagad tajā darbojas dažādi cilvēki gan pensijas vecuma, gan jaunāki. Janvāra beigās Latvijas Sarkanā Krusta Grobiņas nodaļā grupas dalībnieki sanāca uz iepriekšējā gada izvērtēšanas sapulci un ieskicēja arī nākotnes plānus.

Grupai sākot darboties, par tās vadītāju ievēlēja Andri Leimantu un viņam palīgā nāca gan Latvijas sarkanā Krusta Grobiņas nodaļas vadītāja Inta Mangale, gan Grobiņas novada domes Sociālā dienesta darbinieki. Pirmajā nepilnajā darbības gadā ir paspēts daudz: bijuši vairāki saviesīgi pasākumi kultūras centrā “Robežnieki”, ir būt ciemos pie līdzīgas kopas “Roku rokā” Durbē, vairākas tikšanās bijušas svaigā gaisā lauku vidē Andra mājās Grobiņas pagasta “Purvičos” un vēl citi pasākumi.

Daloties savos iespaidos par aizvadīto darba gadu, sarunās izkristalizējās arī cilvēku izjūtas, apkārtējās vides un pasaules uztvere un vajadzības. Ļ.Buce emocionāli dalījās atziņās, cik priecīga ir, ka iesaistījušies šādā grupā, jo dzīvo viena, viņai ir grūtības ar pārvietošanos un ikdiena nebūt nav īpaši priecīga. Raibāku to padarījušas tieši tikšanās reizes šajā grupā. Sieviete atklāja, ka viņa ilgi baidījusies, vai ar saviem ierobežojumiem nebūs citiem par apgrūtinājumu, bet tagad izteica vēlmi iesaistīties pasākumu organizēšanā, darot tos darbiņus, kas viņai būtu pa spēkam. “Jo es gribu būtu noderīga un vajadzīga!” viņa sacīja un šis piedāvājums tika uzņemts ar lielu atbalstu. “Darba roku mums vienmēr pietrūkt,” neslēpa I.Mangale. Un mudināja Ļudu būt aktīvākai un pašai arī interesēties, kad gaidāms kāds pasākums, uz ko sieviete atbildēja, ka centīsies, bet, “ir grūti sevi tā uzreiz mainīt”.


Vairāk lasi ŠEIT!

 
 

Draudziņdiena
Pievienots: 15 Feb 2018.

Enģelīts pa gaisu trauc, 
Visus šodien mīlēt sauc!
Mīlestības bultas saldas,
Lai Tev garām neaiztraucas.

 

14. februārī – Svētā Valentīna dienā, kas Talsu dienas centrā, Ventspils dienas centrā "Ventiņmāja" un SAC "Stūrīši" tika nodēvēta par Draugu dienu. Centru apmeklētāji šai dienā rīkoja tematisku pēcpusdienu pozitīvā gaisotnē, rīkojot karaoke pēcpusdienu, cepot gardas pankūkas, paužot un runājot par draudzību, jo tā ir viena no galvenajām cilvēciskajām vērtībām. 

Mīlestības nedēļas ievadā, visiem aprūpes centra "Landze" (Piltene), Talsu novada Dienas centrā un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem un darbiniekiem bija iespēja nosūtīt viens otram vēstules, kartiņas ar mīļiem vārdiem izmantojot Valentīndienas jeb, kā dēvēja centra iemītnieki - Draudziņpastu.

 
Talsu novada Dienas centrs veidoja savu buču un saņēma apsveikumu kartiņas 

  
SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) karaoke pēcpusdiena
 
  
DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) pāri malām plūst ne tikai mīlestība, bet arī pankūkas šķīvja malai

 

SAC "Landze" (Piltene) klienti un darbinieki, Draudziņdienā dalās ar labiem vārdiem


 

Ēnu diena 2018
Pievienots: 15 Feb 2018.

14.februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

 

SAC "Venta" (Kuldīga) viesojās 4 ēnas no Kuldīgas centra vidusskolas, kuras ēnoja aprūpes centra sociālo aprūpētāju. Savukārt, Talsu novada Dienas centra rehabilitētāju ēnoja 2 ēnas no Valdemārpils vidusskolas.

Ēnas secina, ka sociālais darbs ar klientiem aprūpe centrā ir diezgan grūts, taču interesants.
 

 
Kuldīgas centra vidusskolas ēnas SAC "Venta" (Kuldīga)
 
Valdemārpils vidusskolas ēnas Talsu novada Dienas centrā

 

SAC "Venta" viesojas skolēni
Pievienots: 30 Jan 2018.

Plati smaidi un pozitīva atmosfēra, vakar plūda SAC "Venta" (Kuldīga) telpās no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.klases skolēniem.

Sirsnīgas dziesmas, no sirds sagatavotas dāvanas, prātu asināšanas spēles, avīžu un grāmatu lasīšana kopā ar vājredzīgiem centra iemītniekiem, galda spēļu čempionāts, piemiņai un pavasara ienešanai telpā, kopīgu taureni taisot, kā arī, skolēni palīdzēja papildināt rūķu pili, veidojot katrs savu rūķi.
 

 
 
 
 


"Bija patiesi jauki paciemoties pie Jūsu veciem ļaudīm.
Ceru, ka tas aizkustināja katra bērna un vecā ļauža sirsniņu!" 5. klases audzinātāja Iveta Vīksne


Paldies Jums, mūsu labdari, Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.klases skolēniem!

Jūs noteikti sasildījāt mūsu visu sirsniņas ar labajiem darbiem.


Tikšanās ar Talsu pamatskolas skolēniem
Pievienots: 30 Jan 2018.

Talsu pamatskolā viesojās biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” aprūpes centra „Stūrīši” darbinieki. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt 7.-9. klašu skolēnus ar sociālā darbinieka, sociālā aprūpētāja un sociālā rehabilitētāja profesiju. Nodarbību vadīja un par tālākizglītības iespējām pastāstīja Talsu pamatskolas skolas absolvente Lāsma Šnēfelde.
 


Izglītojamiem bija iespēja uzzināt arī par Latvijas Sarkanā Krusta jauniešu apvienību, kura īsteno vairākas programmas: pirmo palīdzību, veselības veicināšanu, diskriminācijas un vardarbības novēršanu, sociālo integrāciju, attīstību un starptautisko sadarbību.
 

 


Skolēnus iepazīstināja ar jauniešu veiktajām aktivitātēm un aicināja iesaistīties brīvprātīgajā darbā, jo tic, ka veicot šo darbu, mūsu sabiedrība, valsts un pasaule kļūs par labāku vietu cilvēka dzīvei.

Vairāk par viesošanos Talsu pamatskolā, lasiet šeit: http://www.talsupsk.lv/
 


Veselības diena DC "Ventiņmāja" (Ventspils)
Pievienots: 19 Jan 2018.
Vienā glāzē ābolu sulas C vitamīns, burkāna sulas B grupas vitamīni, apelsīnu sulas C, P vitamīni un saldumam nedaudz biešu sulas ar veselu lērumu vitamīniem - tas viss kopā -veselības kokteilis jeb kārtīga vitamīnu deva DC "Ventiņmāja" (Ventspils) klientiem.

  
No mazām rūķu mājām, uz lielām pilīm.
Pievienots: 19 Jan 2018.

SAC "Venta" (Kuldīga) pagājušā gada nogalē, katrs centra iemītnieks veidoja savu rūķu māju, taču šogad klienti nolēmuši izveidot kopīgu rūķu māju, kas rotās aprūpes centra telpas.
 


Katram sava rūķu māja 
 

 
Katrs pieliek savu radošumu lielās rūķu vpils izveidei
Priecājamies atkal redzēt!
Pievienots: 19 Jan 2018.

"Visskaistākais draudzībā ir nevis pastiepta roka, laipnais smaids vai kopbūtnes prieks,
bet gan garīgā iedvesma, kas pārņem cilvēku, kad viņš apzinās, ka viņam kāds tic un uzticas."
(Ralfs Voldo Emersons)

LSK Kurzemes komiteja un SEG DRK Kreisverband Celle ir sadarbības partneri kopš 2002.gada un, savstarpēji sadarbojoties, īstenoja dažādus sadarbības un sociālā rakstura pieredzes apmaiņas projektus.
 

 
Apskatām LSK Kurzemes komitejas Kuldīgas nodaļu un SAC "Venta" (Kuldīga)

 
Viesojamies SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads)

Pagājušās nedēļas nogalē, Ierodoties Latvijā, sadarbības partneru pārstāvis ar prieku un interesi apskatīja LSK Kurzemes komitejas nodaļas, aprūpes centrus, lai redzētu to attīstību, kā arī jaunāko sociālās aprūpes un rehabilitācijas centru "Krustceles" (Usma, Ventspils novads).

Ciemojoties LSK Kurzemes komitejā, VSK Celles komitejas pārstāvim radīja nostaļģijas sajūtu un prieku par to darbošanos.

 

Priecājamies redzēt arī SAC "Landze" (Piltene) 

Vielen Dank!
Bis gleich! 

 
Laikrakstā "Kurzemnieks": "Lai reizi dienā būtu silts ēdiens"
Pievienots: 15 Jan 2018.

Kuldīgas novadā ir vairāk nekā 70 aprūpējamo, un astoņiem pilsētā piešķirts arī zupas virtuves pakalpojums, ko nodrošina biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts".

 
Ēdiens tiek gatavots pansionātā Venta un pusdienlaikā atgādāts Kuldīgā uz Baznīcas ielu 29, kur Sarkanā Krusta telpās to var saņemt. Pārsvarā tas paredzēts līdzi nešanai, bet, ja klients vēlas, var paēst turpat. Katru darbdienu divi cilvēki pēc ēdiena atnākot paši, bet sešiem aprūpētāji to aiznes mājās. Pērn tas bijis vajadzīgs 14 cilvēkiem.

Pēc sociālā darbinieka izvērtējuma ēdienu var saņemt krīzes situācijā nonākuši cilvēki un aprūpējamie, kuriem maltītes pagatavošanā nav iemaņu. „Ja cilvēkam veselības dēļ sadzīves prasmes zudušas, šis pakalpojums tiek piešķirts. Aprūpētāju pienākums nav gatavot ēdienu – viņi tikai piegādā produktus vai pusfabrikātus,” skaidro sociālā darbiniece Inese Jaunzeme.

Sociālais dienests ar Sarkano Krustu līgumu noslēdzis uz diviem gadiem, par vienu porciju maksājot 1,16 eiro + PVN.

ĒDIENUS NO ZUPAS VIRTUVES VAR SAŅEMT:
• cilvēki, kuri pēc mediķu norādījumiem ārstējas no plaušu tuberkulozes;
• pensionāri un cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem nav piemērotu apstākļu vai trūkst prasmes pagatavot siltu ēdienu;
• krīzes situācijā nonākušie;
• cilvēki, kuriem pamatvajadzībās pašvaldības sociālā palīdzība nav pieejama.

 
Vairāk par silto maltīti, aicinām lasīt laikrakstā "Kurzemnieks" : http://www.kurzemnieks.lv/dzive/8143-lai-reizi-diena-butu-silts-ediens/ 
Un kā jauno gadu iesāki Tu?
Pievienots: 08 Jan 2018.

"Atcerēsimies!
Nemēdz būt nevajadzīgi iztērēts laiks,
Nejaušas tikšanās un nepareizie cilvēki.

Viss, ko mēs piedzīvojam, ir vajadzīgs mums pašiem.
Dāvāsim mīlestību citiem un mēs tapsim mīlēti. 
Sargāsim paši sevi un Dievs mūs sargās.

Uzsmaidīsim pasaulei un pasaule atsmaidīs mums pretī. " 

Ar šādiem vārdiem, LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa un tās ansamblis "Dzirkstele", atklāj pasākumu un iesāk Jauno gadu, kopā ar 30 vientuļajiem senioriem, kuri šos svētkus sagaidīja vieni paši.

Seniorus iepriecināja 8 ansambļu kolektīvi no Snēpeles, Nīcas, Aizputes, Vecpils, Vandzenes un arī līnijdejotājas.

 

LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas ansamblis "Dzirkstele"

 


Gaišais svētku laiks
Pievienots: 27 Dec 2017.

"Ziemassvētki ir cilvēku iekšējās gaismas svētki. Mēs gaidām mirdzumu no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī.
Un, kad uzmirdzēs raķešu gaisma un laukumos – egles, pasaules mirdzums televizorā žilbinās acis, tad ziniet un apzinieties,
ka tie ir tikai mazi ārēji atspīdumi no tās nebeidzami milzīgās gaismas, kas mūsos jau ir, mūsos pašos no sākumu sākumiem."

/Imants Ziedonis/

Katru gadu, visā LSK Kurzemes komitejā, mūs iepriecina Ziemassvētku vecīša palīgi - rūķi, ar skaistām dziesmām, rotaļām un dāvanām. Arī šogad katrā sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā rūķi ienesa gaismiņu, vairākas sveču liesmiņas, saldumus, kā arī smaidus un arī asaras.

Paldies Jums, ka šos svētkus padariet neaizmirstamus un īpašus mūsu centru iemītniekiem.

Paldies: 
Padures pagasta pārvaldei,
Talsu Kristīgās skolas audzēkņiem un Talsu Kristīgās sadraudzības pārstāvjiem,
Bērnu ansamblim "Gaismiņa"
Piltenes mūzikas skolas,
Kuldīgas 2. vidusskolas,
Kuldīgas Tehnikuma,
Pelču speciālās internātpamatskolas - attīstības centra,
Kuldīgas Futbola Klubs "Nikers",
Tārgales pamatskolas popgrupai,
Ventspils sieviešu korim "Līva",
Talsu pamatskolas un sākumskolas skolēniem,
Kuldīgas Novada Domes pārstāvjiem, 
Aizputes rūķiem, 
LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas ansamblim "Dzirkstele" un citiem mūsu labdariem.

 

LSK Kurzemes komiteja vēl mierpilnus un siltus Ziemassvētkus, panākumiem bagātu jauno 2018. gadu!

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
SAC "Landze" (Piltene) ar svētku koncertu ciemos ir Tārgales pamatskolas popgrupa un Ventspils sieviešu koris "Līva"

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma, Kuldīgas 2.vidusskolas audzēkņi 

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Paldies Kuldīgas Novada Domes pārstāvjiem un Ērikam Pucenam par
sagādāto prieku SAC "Venta" (Kuldīga) darbiniekiem un centra iemītniekiem


Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Talsu pamatskolas un sākumskolas rūķi ir sarūpējuši apsveikumu kartiņas visiem aprūpes centru iemītniekiem

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Visi priecājas redzēt Ziemassvētku vecīti un steidz saņemt svētku saldumu paciņu.
Kāds to nopelna skaitot skaistu dzejoli, kāds izsaka novēlējumu svētkos,
bet kāds arī nodzied kādu skaistu dziesmu


Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls. Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
Upesgrīvas internātpamatskola audzēkņi sarūpējuši skaistu svētku koncertu. Paldies Jums.

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.
"Arī darbu var padarīt par svētkiem", laikrakstā "Kurzemnieks"
Pievienots: 27 Dec 2017.

LSK Kurzemes komitejas aprūpes centru darbinieki dara visu, lai aprūpes centru iemītnieku ikdiena būtu daudz krāsaināka un katra diena piedzīvojumiem pilna. 

Paldies Jums!

"Labu darīt varam visu gadu. Un mūsu vidū ir daudzi jo daudzi, kuri vairāk vai mazāk pamanāmi palīdz konkrētam cilvēkam, dara kādu sabiedrisku darbu par baltu velti, iepriecina citus, atbalsta grūtā brīdī. Un Ziemassvētku laiks ir īstais brīdis, lai par viņiem pastāstītu."

Raksta autors: "Kurzemnieka" žurnālisti

Aicinām vairāk lasīt laikrakstā "Kurzemnieks", klikšķinot šeit!
 


Gatavošanās svētkiem
Pievienots: 18 Dec 2017.

Vēl atlikušas tikai 7 dienas līdz gada skaistākajiem, ģimeniskākajiem svētkiem, tādēļ biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja aktīvi un radoši gatavojas to gaidīšanas laikā.
 

Lai īsi pirms Ziemassvētkiem svētku sajūta būtu ikvienam, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja sarūpēja siltas un saldas svētku paciņas vairāk kā 500 personām Kurzemes reģionā. 
 

 
 

Ziemassvētku noskaņas radīšana, sarūpējot noderīgas paciņas, Kurzemes komitejai kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Paciņas komiteja sarūpējusi, pateicoties vairāku organizāciju un pašvaldību iestāžu "Sociālais dienests" atbalstam, ar kuru palīdzību noskaidrots, kuriem šī dāvana Ziemassvētkos būtu visnepieciešamākā.

 
 
 Ar Talsu katoļu baznīcas palīdzību iepriecinām ģimenes svētkos
 

Tikko ceptu piparkūku smarža, izrotāta svētku eglīte un telpas gan ar pašu darinātiem svētku rotājumiem, gan ar svētku mirguļojošām virtenēm, ciemiņi ar pašu sagatavotām dāvanām un sniegtiem koncertiem Dienas un sociālās aprūpes centros.  
 
 

Aprūpes centru darbinieki kopā ar iemītniekiem noteikti zin kā radīt Ziemassvētku noskaņu, svētku gaidīšanas laikā. 

vairāk
Papildpasākums visā Kurzemes reģionā
Pievienots: 19 Dec 2017.


Pēdējā šā gada ceturksnī, visa Novembra un Decembra mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīkoja informatīvu papildpasākumu "Tumšais laiks liek domāt par drošību uz ceļa un atstarotājiem. Esi redzams!" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags. 

  

EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalījās informācijā par drošību uz ceļa, par atstarotāju iegādi, to veidiem un pareizu lietošanu, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus, noskatīties video rullīšus par drošību uz ceļa tumsā un savā īpašumā iegūt atstarotāju.

  


Paldies!
Pievienots: 19 Dec 2017.

Šķiet, ka šis ir gada visaizņemtākais brīdis - visi steidzas iepirkt vēl nenopirktās dāvanas, pabeigt visus padarāmos darbus, atrast un izrotāt eglīti, lai varētu tā no sirds izbaudīt Ziemassvētkus. Taču pateikt "Paldies" var jebkurā mirklī. 

Paldies, ka novērtējat mūsu darbu, laiku un rūpes par tiem, kuriem mūsu atbalsts ir vajadzīgs. 
Mēs esam blakus, lai palīdzētu! 

Jūsu, Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja


Papildpasākums "Tumšais laiks liek domāt par drošību uz ceļa un atstarotājiem. Esi redzams!".
Pievienots: 28 Nov 2017.

Latvijas Sarkanais Krusts

Vakar, Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstāmo darbību īstenošanas programmas ietvaros, LSK Kurzemes komitejas Liepājas un Grobiņas nodaļā norisinājās informatīvs papildpasākums "Tumšais laiks liek domāt par drošību uz ceļa un atstarotājiem. Esi redzams!".
 


EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalījās informācijā par drošību uz ceļa, par atstarotāju iegādi, to veidiem un pareizu lietošanu.

Pasākumam noslēdzoties, apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus un savā īpašumā iegūt atstarotāju.

 

  

Komiteja saņem dāvanā transportu
Pievienots: 27 Nov 2017.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja, ikdienas darbu atvieglošanai, dāvanā saņem transportu no Vācijas Sarkanā Krusta Hamburgas-Harburgas komitejas. 

Lietotāja LSK Kurzemes komiteja attēls.

Liels paldies! 
Vielen Dank!