Latvijas Sarkanais Krusts


Grobiņas nodaļai jauni draugi
Pievienots: 20 Apr 2018.
19. aprīļa pēcpusdienā, LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas mājīgās un gaišās telpas pildījās ar smaidīgiem novada iedzīvotājiem. Nodaļā sociālā grupiņa "Kopā Būt!" sanāca kopā, lai kopīgi iemācītos un izceptu mājas ruleti, parunātu par aktuālo novadā, sadraudzētos ar jauniem draugiem - pārstāvjiem no onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” un jauni draugi no kristīgās labdarības organizācijas "Tabitas sirds".

Pasākuma klātesošie sveica LSK biedru, Dubeņu mākslinieku un karikatūristu Guntaru Lauri, kurš svinēja savu dzimšanas dienu! Hip hip! Urā! 


 
Grobiņas nodaļas mājīgajā virtuvē top garda mājas rulete

 

Saņemam atbildes uz mūsu uzdotajiem jautājumiem, klausāmies pieredzes stāstos un sienam laimes mezglus
(attēlā pa kreisi, pārstāves no Tabitas sirds)Attēlā pārstāve no Dzīvības koks. 


Prieks kopā būt!
 

Pirmā palīdzība Aizputes vidusskolā
Pievienots: 16 Apr 2018.
13. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komitejas Jaunatnes nodaļas jaunieši viesojās Aizputes vidusskolā,
lai sniegtu zināšanas kā sniegt pirmo palīdzību 9. un 7. klases skolēniem, dažādās negadījuma situācijās. 

 
  
Skolēniem bija iespēja, būt nogrimētiem un iejusties cietušā lomā. 

  


Tiekamies nākošo gadu! 
Pirmās palīdzības kursi Liepājā
Pievienots: 13 Apr 2018.

Katram no mums ir jāprot sniegt pirmo palīdzību, un ikvienam var pienākt brīdis, kad nepieciešama pirmā palīdzība. Nelaimes gadījumi var notikt ne tikai sevišķos apstākļos, bet arī ikdienā – mājās, skolā vai uz ceļa.

LSK Kurzemes komiteja piedāvā pirmās palīdzības sniegšanas kursus skolu un pirmsskolu pedagogiem, strādniekiem viņu darba vietās un uzņēmumos, šoferi, apsargi un ieroču nēsātāji, skolēni u.c. iestāžu audzēkņus. Apmācības pasniedz sertificēti speciālisti.


Šā gada, 4. un 5. aprīlī, LSK Kurzemes komiteja Liepājas nodaļā, Pirmās palīdzības speciālisti organizēja PP kursus Liepājas sporta skolotājiem.
 

Palīdzi citam, kad vajadzēs, cits palīdzēs Tev!

Veselības diena Rojā`18
Pievienots: 13 Apr 2018.

Vai Tu zini kā palīdzēt sev nelaimē, ja ir acs traumas, apdegumi, ārējā asiņošana ar svešķermeni brūcē, elektrotrauma, ērces piesūkšanās, čūskas kodums vai citās ikdienas negadījuma situācijās? To visu un vēl vairāk pastāstīja LSK Kurzemes komiteja sertificēta medicīnas māsa, 12. aprīlī, Rojas Brīvā laika pavadīšanas centrā "Strops".
 

 


Papildus medicīnas māsa izrādīja speciālo ērču pinceti, pirmās nepieciešamības aptieciņu un iemācīja kā to pareizi pielietot.
 

 


Protams, katram bija iespēja BEZ MAKSAS izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kā arī saņemt konsultāciju ar medicīnas darbinieku.
 

Paldies atsaucīgajiem un aktīvajiem Rojas novada senioriem. Uz tikšanos nākamajā gadā!


Satiec savu meistaru Liepājā
Pievienots: 09 Apr 2018.

Liepājas muzeja dārzā, svētdien, 8. aprīlī, bija pārvērties par projekta "Satiec savu meistaru!" norises vietu, kur godā cēla amatu prasmes.

Piedalīties pasākumā tas gods bija arī LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas biedru ansamblim "Dzirkstele" un savus darbus interesentiem izrādīja nodaļas adīšanas grupa "Kamolītis". 

Vairāk lasi ŠEIT

 

Kanisterapija
Pievienots: 09 Apr 2018.

Saskarsme ar suni ir pats labākais dabiskais antidepresants ik vienam un to noteikti var redzēt pēc LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieku neviltoto prieku sejā. 

Ārstniecisku efektu sniedz pat vienkārša ikdienas mijiedarbība - pastaiga, glaudīšana un spēlēšanās. Suņu spēja sniegt cilvēkam beznosacījuma mīlestību un iespēja cilvēkam kopā darboties trenē sīko un lielo motoriku, runas attīstību, tāpat tiek trenēta pašapziņa un iniciatīva, kā arī attīstītas komunikācijas prasmes.

Bieži suņus izmanto slimnīcās un rehabilitācijas iestādēs kā atbalstu ātrākai psiholoģiskai pacientu atlabšanai. Ārstēšanu ar suņu palīdzību sauc par kanisterapiju. 
 

Suņi pierāda, ka pilnai laimei tiešām nevajag daudz! 
 Veselības diena Alsungā`18
Pievienots: 09 Apr 2018.

8. aprīļa rītā, LSK Kurzemes komiteja ciemojās pie Alsungas iedzīvotājiem pasākumā "Veselības diena", kurš norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/042 “Pasākumi Alsungas novada iedzīvotāju veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

LSK sertificēta medicīnas māsa dalījās informācijā kā palīdzēt sev nelaimē acs traumas, apdegumu, ārējās asiņošanas ar svešķermeni brūcē, elektrotraumas, ērces piesūkšanās, čūskas kodumu un citu negadījuma situācijā. Papildus interesenti apskatīja speciālo ērču pinceti, pirmās nepieciešamības aptieciņu un iemācījās kā to pareizi pielietot.


Protams, katram bija iespēja BEZ MAKSAS izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kā arī saņemt konsultāciju ar medicīnas darbinieku.

 

LSK speciālisti secina, ka Alsungas novada iedzīvotāji ir veselāki par veselu. 

  
  


SAC "Venta" iemītnieki apgūst ko jaunu
Pievienots: 05 Apr 2018.

LSK Kurzemes komitejas SAC "Venta" (Kuldīga) 4. aprīļa dienu pavadīja izmēģinot ko jaunu. 

Centra iemītnieki iemēģināja savu roku ziepju veidošanā. Ziepju gatavošanā katrs izveidoja savas īpašās ziepes, izmantojot - kumelīti,lavandu, rudzupuķes, rožu lapiņas, jasmīnu, klinģerītes, kā arī, smaržīgās eļļas - piparmētru,citronu un greipfrūta.

  
 

Paldies ziepju meistarei, Anitai, par sarūpētajām dāvanām un par to, ka parādījāt mums ko jaunu!


Ziedo savu laiku un zināšanas arī Tu! 
Ja Tev ir vēlme un nedaudz laika, ko veltīt kādam kurš priecātos Tevi redzēt, piedāvājam Tev ciemoties pie kāda no SAC vai īslaicīgā sociālās aprūpes centra iemītniekiem, lai kopā darīt to, ko proti Tu un, kas padarītu dienu jaukāku šiem cilvēkiem. 

 

Raibi pavasara svētki Kurzemes komitejā
Pievienots: 29 Mar 2018.

No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm,
No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs,
Ko Lieldienas ir atnesušas plaukstās,
Mūs aicinot gan priecāties, gan mīlēt,
Un pašiem mīlestību paust. 

Pūpolu, sniegpulsktenīšu, tulpju un atplaukušu zaru smarža ienākusi jau LSK Kurzemes komiteja mājās. Ir klāt pavasara svētki - Lieldienas! 
Olu krāsošana ar dažnedažādām tehnikām, olu kaujas, ripināšanas sacīkstes un tiek piekoptas citas svētku tradīcijas.

 

 
SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) zin labākās krāsošanas tehnikas

 
 
Talsu novada Dienas centra apmeklētāji ir īsti sportiski. Visveiklākie olu kaujās un to ripināšanā.

 
SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki vienmēr prot parūpēties par dekorācijām, lai neviena centra telpa nepaliktu tukša

 
 

SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekus sagaidīja īpašs pārsteigums.
Tārgales pamatskolas 2. klases skolnieki katram iemītniekam sagatavojuši saulainu sveicienu svētkos!

 
 
SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils pagasts) telpas burktiski zied ar iemītnieku darinātajiem ziediem

  
 

Grobiņas nodaļa Lieldienas svinēja draudzīgā gaisotnē ar kupli klātu svētku galdu,
ap kuru kopā pulcējās ar grupas "Kopā būt" un LSK biedri. 
Svinības sākām ar Tēvreizes skaitīšanu, dalījāmies ar zināšanām par svētku tradīcijām,
kā arī izmēģinājām vēl neizmēģinātas aktivitātes, kā piemēram, olu ķeršana ar karoti. 


SAC "Stūrīši" aktīvi sporto!
Pievienots: 26 Mar 2018.

24. marta rītā, Pastendes sporta centrā „Akmeņkaļi”, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem bija tas gods piedalīties Talsu invalīdu biedrības rīkotājā sporta un atpūtas dienā.

Tradīcijas neizzūd un šoreiz uzvarēja draudzība! 
 

 
 
 

Liepājā un Grobiņā Marta mēnesis vienos svētkos!
Pievienots: 19 Mar 2018.

Liepājas nodaļa 8. martu ne tikai atzīmēja kā Starptautisko Sieviešu dienu, bet arī 5 gadu jubileju Rokdarbu pulciņam! Sakarā ar lielajām svinībām, rokdarbnieces vakar rīkoja izstādi, kuru līdz šā gada 19. martam jebkurš iedzīvotājs var apskatīt to.

 
 

Pagājušo nedēļu LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa pavadīja svinot 8. marta svētkus, Lieldienas un biedru sveikšana dzimšanas dienā! Līdz pašām Lieldienām, nodaļas telpas papildina Padomju laika kartiņu izstāde un humoram kāda LSK biedra mākslas darbu kolekcija - karikatūras.
 

 
 

Sveiciens daiļā dzimuma pārstāvēm
Pievienots: 09 Mar 2018.

Šodien īpaša diena daiļā dzimuma pārstāvēm, jo visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules sieviešu diena. 8.martu atzīmē arī LSK Kurzemes komitejas aprūpes centru iemītnieki.

Šodien klientu sejās radās smaidi un neaizmirstamas atmiņas. SAC "Venta" (Kuldīga) vīrieši iepriecināja visa centra daiļās dāmas ar gardu saldu groziņu, savukārt, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un Talsu novada Dienas centra klientiem milzīgs pārsteigums bija dziedātāja Ainars Bumbiera sniegtais koncerts, izpildot jaunā albuma "Lai burvji buras" dziesmas, kas sildīja visu sirdis un sniedza neaizmirstamas atmiņas.

  
Katrai dāmai pa saldajam groziņam
  
Talsu novada Dienas centra izdancinātā dāma tikusi pie skaista zieda no mākslinieka,
savukārt, cita dāma ieguva mākslinieka jauno albumu "Lai burvji buras" un pat mākslinieka sirdi

SAC "Landze" (Piltene) katrai dāmai rokās skaists pavasara zieds, kura dēļ sejā uzplaukst smaids un DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) vīrieši parūpējas, lai sievietes jūtas pašpārliecinātas un skaistas, izsakot katrai komplimentus.

 
 

SAC "Landze" (Piltene) kolektīvs sveic visas daiļās dāmas svētkos

 
DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) dāmas izveidoja pārsteigumu, ko uzlikt uz galda. Rožu pušķis?
Paskatieties cītīgāk. Gaļas plate rožu pušķa izskatā.
 

LSK Kurzemes Komitejas saime sveic daiļo dzimumu svētkos!

 

Aktīvi darbojamies rokdarbu pulciņā "Kamolītis"
Pievienots: 07 Mar 2018.
Sestdien, 3. martā, Bunkas kultūras namā notika Lejaskurzemes radošo rokdarbu meistaru kopizstādes "Mūsu skaistajai Latvijai – 100" atklāšana, kurā tas gods piedalīties bija arī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas senioru rokdarbu pulciņam "Kamolītis", grupas "Kopā būt" biedriem un viņu rokdarbiem. 

  
 
Pankūku diena Sveču mēnesī
Pievienots: 21 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa kopā ar grupu "Kopā būt!", 19. februāra rītā, nodaļas telpā pulcēja kuplu skaitu Grobiņas novada iedzīvotājus, lai kopā rīkotu ikgadēji tradicionālu pasākumu par godu Sveču mēneša dižēdienam ar tēmu "Starptautiskā pankūku diena".

Kāds no mājām atnes jau pagatavotas savas receptes pankūkas, taču kāds apgūst jaunu recepti gatavojot nodaļas mājīgajā virtuvē. Tapa daž ne dažādi pankūku veidi - biešu, ķirbju, burkānu un citas pankūkas.
 

  


Ap Grobiņas nodaļas kuplo svētku galdu pulcējās līdz pat 15 cilvēkiem, kuri nodaļas telpās radīja draudzīgu atmosfēru, mielojoties ar pašu ceptām pankūkām un iepriecināja viens otru dāvājot sveces. 
 

   

Kā uzveikt saaukstēšanos.
Pievienots: 20 Feb 2018.

 

Sākoties jaunam gadam Janvāra, Februāra un Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja pārtikas paku izdales punktos rīkoja informatīvu papildpasākumu "Kā uzveikt saaukstēšanos ātrāk?Ārstēšanās ar tautas metodēm" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Rucava, Vaiņode, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalījās informācijā par to kā atšķirt saaukstēšanos no gripas, par ārstēšanos, to veidiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus ar ārstēšanas metodēm un receptēm, kurus var izgatavot jebkurš mājas apstākļos.
 

  
 

Ziemā biežāk nekā vasarā cilvēki mēdz sūdzēties par saaukstēšanās simptomiem un vidēji gada laikā cilvēks saaukstējas trīs reizes. Saaukstēšanos parasti pavada galvassāpes, šķaudīšana, aizlikts deguns, sāpes kaklā, slikta pašsajūta, nogurums un klepus. 
 
Lai šos simptomus novērstu jau laicīgi, LSK Kurzemes komiteja​ aicina ik vienu ieskatīties sagatavotā materiālā par saakstēšanos, gripu un veidiem kā tikt ar to galā. 
 
Izsakām visdziļāko līdzjūtību
Pievienots: 20 Feb 2018.
Aizsaulē aizgājis liels Latvijas draugs, Vācijas keramiķis no Potsdamas Sansusī dārziem, ievērojamas vācbaltiešu dzimtas pēctecis Gotfrīds Bīlenšteins (Gottfried Bielenstein, 17.10.1950.–11.02.2018.), kurš nemitīgi meklēja iespējas palīdzēt savai tēvtēvu dzimtenei. Viņa vecvecvectēvs Gotfrīds bija luterāņu mācītājs Jaunaucē, vecvectēvs Augusts mācītājs un izcils zinātnieks letonists, mācītāji – vectēvs Valters, tēvs Volfgangs, māsa Elizabete. Likumsakarīgi, arī nelaiķis aizsāka teoloģijas studijas, bet viņu vilināja praktiskākas lietas. 42 gadus viņš nostrādāja podniecībā kā amata meistars un pedagogs, kādus 10 gadus Berlīnē apmācīja mālu veidošanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām. 

Kad 2010. gadā Gotfrīds Bīlenšteins smagi saslima un pensionējās, viņš gribēja savu brīvprātīgo darbu ziedot Latvijai. Talsu novada sociālās aprūpes centrā "Stūrīši" viņš par savu radu un draugu saziedotiem līdzekļiem izveidoja tik lielisku podnieku darbnīcu, kāda viņam pašam visa mūža laikā nebija bijusi. Vairākus gadus sekmīgi noritēja dziednieciskais darbs meistara vadībā. Viņš bija skolā pietiekami labi apguvis krievu valodu, jo tēvs bija stāstījis, ka šajā valodā runājuši viņa senči Baltijā.

   

 
Gotfrīdu Bīlenšteinu ļoti saistīja mūsu zeme, daba, cilvēki, un viņš pat apgalvoja: ja viņam nebūtu 6 bērnu, 12 mazbērnu un sievas, viņš pārceltos uz dzīvi Latvijā. Viņš bija viens no aktīvākajiem savas dzimtas pārstāvjiem, kas 2007. gada jūlijā sapulcināja ap pussimt savu radinieku vecumā no viena līdz 90 gadiem, lai Dobeles kapsētā un baznīcā pieminētu Augusta Bīlenšteina nāves 100. gadadienu. 2015. gadā Gotfrīds ieradās Latviešu folkloras krātuvē, lai iepazītu nekad neredzētos sava vecvectēva pētījumus un sagatavotos folkloras krājumus – tautasdziesmas, pasakas, teikas, ticējumus un mīklas, kuru izdevums mums gan bija tikai kopijas formā. Nākamajā gadā, kad Latvijā svinēja Augusta Bīlenšteina 190 gadu dzimšanas dienu, Gotfrīds ieradās arī LFK un uzdāvināja mums grāmatas "1000 Lettische Rätsel" (1881) oriģinālu, ko viņš bija atradis sava brālēna bibliotēkā un par kuru bija pārliecinājis tuvinieku, ka grāmatai vislabāk atrasties Latvijā. Gotfrīds Bīlenšteins iegriezās arī blakus telpā – LNB Reto grāmatu un rokrakstu krājumā aplūkot savas vecvecvecmāmiņas baroneses Annas Emīlijas Vilhelmīnes vēstules, ko viņa ar pierakstītajām latviešu tautasdziesmām laikā no 1847. līdz 1849. sūtīja dēlam Augustam uz Tērbatu, viņš gribēja palīdzēt tās labāk salasīt un atšifrēt. 78 pierakstītās dziesmas atrodamas "Latvju dainās".

Raksta autors: Māra Vīksna
http://lfk.lv/In-memoriam-Gotfrids-Bilensteins

 

 

Tikšanās ar Grobiņas novada Sociālo dienestu
Pievienots: 16 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas telpa, 14.februāra rītā, piepildījās ar Grobiņas iedzīvotājiem, grupas "Kopā būt" biedriem, senioriem un cilvēkiem ar kustības traucējumiem, lai tiktos ar Grobiņas novada domes Sociālā dienesta pārstāvjiem.

Pasākuma interesenti iepazinās ar Sociālā dienesta jaunajām izmaiņām, notikumiem, saņēma atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par pabalstiem un palīdzības iespējām.
 

Paldies Grobiņas diakonijai par ziedotajām uzkodām pie tases tējas!

 

Novadā darbojas
Pievienots: 16 Feb 2018.

Eiropas Savienības finansētā projektā “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE) pirms gada nodibināta grupa “Kopā būt” Grobiņas novadā. Pamazām veidojas mazākas grupas novada pagastos. 31. janvārī jauna kopa nodibināta Dubeņos. Kopš gada vidus tāda darbojas arī Bārtā. Šīs grupas ir iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem pulcēties kopā un īstenot savas intereses, interesanti pavadot brīvo laiku.
 

 
A.Leimants un LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas vadītāja I.Mangale, grupas "Kopā būt!" dibinātāji


Sarunās izlec vajadzības

Grupa “Kopā būt!” darbojas kopš pagājušā gada sākuma. Tā sākotnēji bija domāta kā kopā pulcēšanās un dažādu aktivitāšu iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, taču tagad tajā darbojas dažādi cilvēki gan pensijas vecuma, gan jaunāki. Janvāra beigās Latvijas Sarkanā Krusta Grobiņas nodaļā grupas dalībnieki sanāca uz iepriekšējā gada izvērtēšanas sapulci un ieskicēja arī nākotnes plānus.

Grupai sākot darboties, par tās vadītāju ievēlēja Andri Leimantu un viņam palīgā nāca gan Latvijas sarkanā Krusta Grobiņas nodaļas vadītāja Inta Mangale, gan Grobiņas novada domes Sociālā dienesta darbinieki. Pirmajā nepilnajā darbības gadā ir paspēts daudz: bijuši vairāki saviesīgi pasākumi kultūras centrā “Robežnieki”, ir būt ciemos pie līdzīgas kopas “Roku rokā” Durbē, vairākas tikšanās bijušas svaigā gaisā lauku vidē Andra mājās Grobiņas pagasta “Purvičos” un vēl citi pasākumi.

Daloties savos iespaidos par aizvadīto darba gadu, sarunās izkristalizējās arī cilvēku izjūtas, apkārtējās vides un pasaules uztvere un vajadzības. Ļ.Buce emocionāli dalījās atziņās, cik priecīga ir, ka iesaistījušies šādā grupā, jo dzīvo viena, viņai ir grūtības ar pārvietošanos un ikdiena nebūt nav īpaši priecīga. Raibāku to padarījušas tieši tikšanās reizes šajā grupā. Sieviete atklāja, ka viņa ilgi baidījusies, vai ar saviem ierobežojumiem nebūs citiem par apgrūtinājumu, bet tagad izteica vēlmi iesaistīties pasākumu organizēšanā, darot tos darbiņus, kas viņai būtu pa spēkam. “Jo es gribu būtu noderīga un vajadzīga!” viņa sacīja un šis piedāvājums tika uzņemts ar lielu atbalstu. “Darba roku mums vienmēr pietrūkt,” neslēpa I.Mangale. Un mudināja Ļudu būt aktīvākai un pašai arī interesēties, kad gaidāms kāds pasākums, uz ko sieviete atbildēja, ka centīsies, bet, “ir grūti sevi tā uzreiz mainīt”.


Vairāk lasi ŠEIT!

 
 

Draudziņdiena
Pievienots: 15 Feb 2018.

Enģelīts pa gaisu trauc, 
Visus šodien mīlēt sauc!
Mīlestības bultas saldas,
Lai Tev garām neaiztraucas.

 

14. februārī – Svētā Valentīna dienā, kas Talsu dienas centrā, Ventspils dienas centrā "Ventiņmāja" un SAC "Stūrīši" tika nodēvēta par Draugu dienu. Centru apmeklētāji šai dienā rīkoja tematisku pēcpusdienu pozitīvā gaisotnē, rīkojot karaoke pēcpusdienu, cepot gardas pankūkas, paužot un runājot par draudzību, jo tā ir viena no galvenajām cilvēciskajām vērtībām. 

Mīlestības nedēļas ievadā, visiem aprūpes centra "Landze" (Piltene), Talsu novada Dienas centrā un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem un darbiniekiem bija iespēja nosūtīt viens otram vēstules, kartiņas ar mīļiem vārdiem izmantojot Valentīndienas jeb, kā dēvēja centra iemītnieki - Draudziņpastu.

 
Talsu novada Dienas centrs veidoja savu buču un saņēma apsveikumu kartiņas 

  
SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) karaoke pēcpusdiena
 
  
DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) pāri malām plūst ne tikai mīlestība, bet arī pankūkas šķīvja malai

 

SAC "Landze" (Piltene) klienti un darbinieki, Draudziņdienā dalās ar labiem vārdiem


 

Ēnu diena 2018
Pievienots: 15 Feb 2018.

14.februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

 

SAC "Venta" (Kuldīga) viesojās 4 ēnas no Kuldīgas centra vidusskolas, kuras ēnoja aprūpes centra sociālo aprūpētāju. Savukārt, Talsu novada Dienas centra rehabilitētāju ēnoja 2 ēnas no Valdemārpils vidusskolas.

Ēnas secina, ka sociālais darbs ar klientiem aprūpe centrā ir diezgan grūts, taču interesants.
 

 
Kuldīgas centra vidusskolas ēnas SAC "Venta" (Kuldīga)
 
Valdemārpils vidusskolas ēnas Talsu novada Dienas centrā