Latvijas Sarkanais Krusts


Starptautiskā Sieviešu diena!
Pievienots: 11 Mar 2019.

Šajā dienā, īpašajā,
Visi ziedi, smaida Jums! 
Lai skumjas Jūs nezināt, 
Pat mazos ēnu mākoņus.
Lai vienmēr acis spīdētu,
Un smaids no lūpām nepazūd.
Sveicam Sieviešu dienā! 


Šodien tiek svinēta Starptautiskā sieviešu diena. LSK Kurzemes komiteja šo dienu atzīmē ar gardumiem, dziesmām, dejām un skaistiem vārdiem. Protams, aprūpes centru, dienas centru un nodaļu telpas piepildītas ar skaistiem ziediem.

Ak, vīrieši! Kā gan Jūs mūs lutināt. 


LSK Kurzemes komitejas un to nodaļu vīrieši patiesi prot iepriecināt un pārsteigt savas daiļās kolēģes.
Paldies. Jums, mūsu vīrieši.

vairāk
Talsu novada DC jauni draugi
Pievienots: 07 Mar 2019.

Vakar, pie mums LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centrā, ciemojās Talsu pensionāru biedrības klubiņa "Fantāzija" un "Praktiskā Latviete" dāmas, lai padalītos ar savām idejām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Dāmas tukšā nebija atbraukušas, līdzi atvedot gan pašizceptu kūku, gan savus veidotos rokdarbus.
 


Pie tējas tases iepazināmies viens ar otru, izrādījām gan savus rokdarbu darinājumus, gan klubiņa interesantos rokdarbus. Izrādās, ka viņas līdzīgi kā mēs - ļoti daudz izmanto otrreiz pārstrādājamos materiālus (papīra un auduma atgriezumus, bundžiņas u.c.)

Dienas gaitā kopīgi tika darinātas papīra puķes, gan zieda formas trauciņi un citi skaisti sīkumiņi.

DAC apmeklētājiem šī diena atkal bija citādāka par citām, jo satikām cilvēkus ar līdzīgām interesēm un nodarbēm.

Uz atvadām izrādījām Stūrīšciema apkārtni, izstaigājām kopā sajūtu taku un iemēģinājām trenažierus.

 


Diēta vasarai? Nē...
Pievienots: 07 Mar 2019.
Pavasaris ir tas laiks, kad mēs sākam nodarboties ar sportu un aktīvi ieturam diētas, lai varētu nomest liekos kilogramus līdz vasaras peldkostīmu sezonai, bet tas it nemaz nesatrauc Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) iemītniekus, jo šeit top gardumi, kas priecē visu punčus. 

SAC "Landze" iemītnieki pulcējas kuplā skaitā centra zālē ar lielu interesi, jo te būs kas jauns - vafeļu un pankūku cepšana. Un cepšanas laikā gardumu smarža piepildīja visu centru. Gluži kā mājās, vai ne?

 
Vafeļu un pankūku cepšana ir tik ātrs, vienkāršs un gards process. 


 
vairāk
Grobiņā top gardas pankūkas
Pievienots: 22 Feb 2019.
LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā tradīciju piekopšana turpinās un Pankūku dienas katru gadu tiek atzīmētas kuplā skaitā. 

  

 
 
Grobiņas nodaļa kopā ar grupu "Kopā būt!", 22. februāra rītā, nodaļas telpā pulcē kuplu skaitu Grobiņas novada iedzīvotājus, lai kopā rīkotu ikgadēji tradicionālu pasākumu par godu Sveču mēneša dižēdienam - Pankūkām.

Nodaļas mājīgajā virtuvē kāds pagatavo savas receptes pankūkas, taču kāds apgūst jaunu recepti. Šogad iecienītas bija pildītas pankūkas - pankūkas ar banāniem, malto gaļu, sēnēm, kečupa pankūkas un, protams, jaunu recepšu pankūkas - auzu pārslu un rīsu.

 
Vai esat kādreiz dzirdējuši par šādām receptēm?
Ja nē, tad Grobiņas nodaļa labprāt padalās ar receptēm.  


 
 
vairāk
Februāris - Sveču mēnesis
Pievienots: 15 Feb 2019.

Jau no sen seniem laikiem, februāris Latvijā ir Sveču mēnesis. Sveču liešana mājās ir daudzu iecienīts hobijs. Turklāt tas ir ne tikai interesants veids, kā pavadīt brīvo laiku, bet arī lieliska pašgatavota dāvana citiem un prieks pašam par labi padarītu darbu. Arī LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji katru gadu atjauno savas iemaņas un attīsta savu radošumu sveču liešanā. 

Mūsu senči jau sen ir zinājuši un piekopuši sveču liešanas un dedzināšanas tradīcijas. Šodien sveču vieta mūsu ikdienā, protams, ir citādāka, bet nevar nenovērtēt to pozitīvo ietekmi uz telpas noformējumu un noskaņu. Februāris ir tumšs un auksts laiks, un šajā laikā katram pietrūkst jau saules enerģijas, tāpēc sveces ar savu dzīvo liesmu un siltumu aizvieto nepieciešamo avotu. 

Vai Jūs esat kādreiz izlējuši sveces mājas apstākļos? Ja nē, tad Talsu novada Dienas centra apmeklētāji labprāt padalās ar informāciju kā soli pa solim, mājas apstākļos izliet sveces.


Izmēģināsim?
vairāk
Papildpasākumi Marta mēnesī
Pievienots: 04 Feb 2019.
 


Šā gada pirmajā ceturksnī, Februāra un visa Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīkos informatīvu papildpasākumu "Pavasara nogurums - kā to pārvarēt?" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

Izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalīsies informācijā par pavasara nogurumu jeb depresiju, sagaidot pavasari, ko lietot uzturā, ar kādām aktivitātēm nodarboties, kā arī apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus.


Plānotie papildpasākumi: 
*04.02., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*23.02., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*08.03., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*13.03., plkst. 16.30 Sakas saieta namā "Saieta nams", Sakas pagastā
*14.03., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*15.03., plkst. 14.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*18.03., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā
*21.03., plkst. 11.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*22.03., plkst. 15.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*25.03., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā


 
LSM.lv intervija "ES palīdzības pakas Liepājā šogad saņems vairāki tūkstoši personu"
Pievienots: 01 Feb 2019.
No 2019. gada janvāra Eiropas Savienības (ES) palīdzību  – pārtikas un higiēnas pakas  – varēs saņemt lielāks iedzīvotāju skaits, kuriem noteikts trūcīgas vai maznodrošinātas personas statuss, kā arī personas, kas nonākušas krīzes situācijās. Salīdzinot ar pagājušo gadu, kad ienākumu līmenis pakas saņemšanai maznodrošinātajiem bija 188 eiro, bet tagad 242 eiro, šogad Liepājā potenciālo atbalsta saņēmēju skaits pieaudzis par vairāk nekā 100 cilvēkiem.  

Sarkanā Krusta Liepājas nodaļā ienākusi kāda krievu valodā runājoša pensionāre, kura stāsta - viņai pensija ir tikai 100 eiro liela, tāpēc viņai šāda palīdzība, īpaši pārtika, ir nozīmīgs atspaids mājsaimniecībā, arī bez atbalsta apkurei, ko saņem no pašvaldības, viņa nevarētu izdzīvot.

„Ir makaroni, griķi, rīsi, sausais piens, man tas viss noderēja. Kvalitāte normāla, arī kartupeļu biezenim,'' par saņemto paku saka pensionāre.

Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas nodaļa ir viena no vietām, kur iespējams saņemt ES finansētās pārtikas, higiēnas, saimniecības preču pakas un skolas piederumus. Liepājā šo cilvēku skaits, kuriem ir interese par pārtikas pakām un citu palīdzību, mazāks nekļūst, stāsta nodaļas sociālās palīdzības organizatore Anastasija Šistakova:

„Liepājā liels pieprasījums, izdalām mēnesī aptuveni 400 pārtikas pakas, bet higiēnas pakas ap 150.

Tagad būs vēl vairāk, jo februārī sāks dalīt arī tiem, kuriem ienākumi ir līdz 242 eiro, iepriekš bija 188, gaidām pieplūdumu.”

 

 
Foto: I.Ozola/LR


Sarkanā Krusta pārstāve no Grobiņas Inta Mangale saka:

''Kad sāka izdalīt pakas, likās, ka pieprasījums mūsu reģionā bija lielāks. Pašreiz mazāks. Kaut gan tagad ir izmaiņas. Mēs varam dot uz priekšu. Ja statuss ir uz gadu, tad uzreiz var saņemt astoņas pakas, kādreiz bija 12, tagad astoņas. Agrāk dalīja uz mēnesi.”

Jāņem vērā kāda būtiska nianse, uzsver biedrības „Pirmās palīdzības vienība” valdes priekšsēdētāja Inita Bišofa - cilvēkiem ir jāpārliecinās, vai nav nepieciešama jauna izziņa, kas apliecina iespēju saņemt ES pārtikas pakas.

„Maznodrošinātajām personām, kurām ir šis statuss piešķirts, īpaši, ja tas izdarīts pagājušā gadā, tad jāvēršas savos Sociālajos dienestos, jo jāpaskatās, vai nav nepieciešama jauna izziņa,

tad parādās ieraksts, ka atbilst ES programmai. Mēs varam sniegt atbalstu tikai tad, ja šāds ieraksts ir,” norāda Bišofa, piebilstot - kaut arī Labklājības ministrijas dati liecina, ka trūcīgo cilvēku skaits Latvijā sarūk, tomēr gribētāju saņemt palīdzību mazāk nepaliek:

„Tagad higiēnas preces varēs saņemt arī pieaugušie, līdz šim varēja bērni līdz 18 gadu vecumam. Šāda iespēja - paplašināt saņēmēju loku - esot tāpēc, ka samazinās potenciālo paku saņēmēju skaits kopumā.”

Cilvēki, kuri nāk pēc pārtikas pakām, ir ļoti dažādi, arī situācijas un apstākļi katram savādāki. Nav šaubu, ka ģimenēm, kurās ir daudz bērnu, šāds atspaids ir nozīmīgs, taču ir daļa sabiedrības, kura pierod pie šāda atbalsta un uzskata, ka paka pienākas un var arī nestrādāt. Inita Bišofa novērojusi, ka liela daļa paku saņēmēju vidū ir vīrieši:

„Mums tagad jānodod statistika Eiropas Savienībai par unikālām personām. Kad ievadi sistēmā, tad redzi, ka ir pastāvīgi klienti, nāk klāt arī jauni. Ir liela daļa vientuļu vīriešu, kuriem ir atkarību problēmas, viņus ir ļoti grūti iesaistīt arī kādos pasākumos, lai viņi kaut ko savā dzīvē mainītu.”

Pēc Sociālā dienesta rīcībā esošās informācijas šobrīd Liepājā ir 841 ģimene jeb 1408 personas, kurām noteikts trūcīgas ģimenes statuss, un 1051 ģimene jeb 1531 persona ar maznodrošinātā statusu un ienākumu līmeni līdz 242 eiro - tik plašs ir to cilvēku loks, kuri var saņemt atbalstu.

Raksta autore: 
Inga Ozola
Latvijas Radio korespondente

Raksts: ŠEIT
 

vairāk
Seniori izbauda dienu vērojot zvaigznes
Pievienots: 30 Jan 2019.

Šodien, Dienas centra "Ventiņmāja" (Ventspils) dienu pavadīja daudz interesantāku kā parasti - zvaigznēs un planētās, apmeklējot Ventspils planetāriju.  Dienas centra seniori baudīja zinātnisko filmu par skaisto, plašo visumu, tās zvaigznēm un planētām, kā arī noklausījās izsmeļošu un informatīvu lekciju.

Paldies, Jums, Ventspils Jaunrades nama Planetārija un Observatorija darbiniekiem par šādu iespēju. 

 
 

No sīklietiņām top skaistumi
Pievienots: 18 Jan 2019.

Vai esat kādreiz domājuši par to, ko var pagatavot no mājās esošajām sīklietiņām, kas Jums vairs nav nepieciešamas? Pielietojumu lietām noteikti ir atraduši SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki.

Griķi, zirņi, pupas, pērles, mākslīgie ziedi, akmentiņi, kartons un citas sīklietiņas tiek izmantotas, lai katrs var izveidot glezniņu savai istabai par aksesuāru.


Ciemiņi no Bauskas
Pievienots: 16 Jan 2019.
Šodien sagaidām viesus no Bauskas novada pašvaldības pārstāvjus un mūsu kolēģus no biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Bauskas komitejas.

Iepazīstinājām ar Kurzemes komitejas pakalpojumiem un atbildējām uz visiem interesējošajiem jautājumiem.

Paldies, ka ieradāties ciemos!
Priecājamies iepazīties ar jauniem cilvēkiem! 


 

Iepazīstaties, Daudzfunkcionālais centrs.
Pievienots: 10 Jan 2019.
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” nākamā gada oktobrī plāno apdzīvot pašreizējo Laidzes pamatskolas ēku. Tur paredzēts izveidot daudzfunkcionālo centru – paraugu visai Kurzemei – kur nodrošināt daudzveidīgu sociālo pakalpojumu klāstu.
 
  
Laidzes pamatskolas ēka un tās plašā, zaļā teritorija
vairāk
Liepājas nodaļa darbosies jaunās telpās!
Pievienots: 07 Jan 2019.


Jau no šā gada, 28. janvāra, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa savus klientus sagaidīs dardosies jaunās, iekārtotās telpās, Graudu ielā 43A. 


Te klientus laipni sagaidīs nodaļas darbiniece Anastasija Šistakova un Veselības istabas medicīnas māsa Dzidra Metēja.

Liepājas nodaļa jaunajās telpās piedāvā: 

 Veselības istabas pakalpojumus,
 Palīglīdzekļu noma,
 Atbalsta paku punkts vistrūcīgākajām personām

Liepājas nodaļas darba laiks nav mainījies: 

Pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās 
no pulksten 10.00 līdz 12.30 un no pulksten 13.00 līdz 17.00, 

Piektdienās
no pulksten 10.00 līdz 12.30 un no pulksten 13.00 līdz 15.00.


Veselības istabas darba laiks: 

Pirmdienās, ceturtdienās
no pulksten 10.30 līdz 12.30
 

Vairāk informācijai, zvanīt pa tālruni +371 634 803 45, vai rakstīt uz e-pastu: anastasija.sistakova@redcross.lv

 
"Labo vārdu spēks"
Pievienots: 28 Dec 2018.

"Es cenšos labas lietas darīt katru dienu.
Ja katrs darītu kaut ko labu, iedomājieties, cik skaista būtu šī pasaule!"

/Džekijs Čans/


Cik bieži mēs pasakām tik vienkāršu vārdu kā "Paldies"?

Laikrakstā "Ventas balss" 10.decembra izdevumā, sadaļā "Labo vārdu spēks", Dienas centra "Ventiņmāja" (Ventspils) apmeklētājas Rūta, Viviāna un Aleksandra izsaka lielu "Paldies" centra darbiniecēm - vadītājai Gundegai un brīvprātīgajai Annai.

"Paldies par sirdssiltumu un kopā būšanu"
 

Kādam izteikt pateicību nekad nav par vēlu!


Silti sveicieni svētkos!
Pievienots: 14 Dec 2018.


Ziemassvētki – brīnuma gaidīšanas laiks, kad krītoša sniegpārsla ienes mieru dvēselē un daba izdzīvo vistumšāko nakti,lai atkal dotu ceļu gaismai.

Šobrīd cilvēku sirdis ir tik atvērtas labajam, jo ir lielais novēlējumu laiks, dāvanu došanas un saņemšanas laiks. Aizdegsim sveces uz loga palodzes, lai ikviens var saskatīt ceļu uz mājām, kur pīrāgi smaržo, savējie pulcējas, kur mīlestība mīt! Ielaidīsim pār slieksni, tik tīru, un baltu, pie sevis Jauno 2019. gadu, solot labus darbus darīt, gaišas domas domāt, sevi pasaulē un pasauli sevī mīlēt!

 

Lai īsi pirms Ziemassvētkiem svētku sajūta būtu ikvienam, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteja sarūpēja saldas svētku paciņas vairāk kā 400 personām Kurzemes reģionā. Ziemassvētku noskaņas radīšana, sarūpējot svētku paciņas, Kurzemes komitejai kļuvusi par ikgadēju tradīciju. Ar biroja "Aprūpe mājās" darbiniekiem šogad svētkos iepriecinājām
40 vientuļus seniorus visā Talsu novadā
vairāk
Mīļi vēlējumi no DC "Ventiņmāja" svētkos
Pievienots: 20 Dec 2018.
"Mazi, balti putniņi, kur skrien, tur metas." (Latviešu tautas mīkla)
 
LSK Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālā centra Dienas centra "Ventiņmāja" (Ventspilī) telpas pilnas smieklu, sirsnīguma un siltuma. Centra apmeklētāji kuplā skaitā, pie kupli klāta galda kopā draudzīgi svinēja Ziemassvētkus. 

Vai mīklu atminējāt? Pareizā atbilde ir Sniegpārslas. 

 


Paciņu dalīšana noskaitot dzejoli, vai nodziedot dziesmu, tautas ticējumu lasīšana un sirsnīgas sarunas.
Ziemassvētki Liepājas nodaļā
Pievienots: 18 Dec 2018.
LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas biedri, rokdarbnieces un brīvprātīgais ansamblis "Dzirkstele" satikās kopā,
lai sirsnīgā atmosfērā, pie tases tējas, pavadītu laiku kopā un dalītos priekā. 


Paldies mūsu rokdarbniecei Imantai Vasiljevai par pašas lasītām tējāmBiedri un brīvprātīgie savā starpā izveidoja apdāvināšanās loteriju un kopā dalījās atmiņās par 2018. gadu! 
Apģērbu andele Kuldīgā un Liepājā
Pievienots: 28 Nov 2018.


No 2018. gada 27. jūnija, katru darba dienu, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Zvirgzdos, Talsu novadā, LSK Kurzemes komiteja vientuļām, daudzbērnu, maznodrošinātām un krīzē nonākušajām ģimenēm, piedāvāja iespēju iegādāties bērnu, jauniešu apģērbus, apavus un rotaļlietas


BEZ MAKSAS


Vienā dienā mēs iepriecinājām vairāk kā 20 ģimenes! Taču nedēļas laikā kopā mēs palīdzējām 157 personām visā Talsu novadā. 

vairāk
Vai esat gatavi svētkiem? Mēs esam!
Pievienots: 12 Dec 2018.

Centru telpās jau jūtama skuju smarža, 
Ap eglīti rotājas lampiņu gaisma. 
Mirgo svētku rotiņas - baltas sniegpārslas un virtenes.
Un sniegavīrs stalts, pie durvīm balts. 
Priecē ik vienu ar svētku omu. 


LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes un Dienas centru iemītnieki gatavi gada lielākajiem svētkiem. Vai Jums ir idejas svētku dekorācijām? Ja nē, tad mūsu centru iemītniekiem iedvesma gāžas pāri malām.Talsu novada Dienas centra apmeklētāju rokas ir uztrenētas un smalkiem darbiem. Top durvju dekors - zvaniņi, piespraudes - eglītes un mazas eglītes, kas var kalpot gan kā atslēgu piekariņš, gan eglītes rotājums.
vairāk
Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstāmo darbību īstenošana
Pievienots: 06 Dec 2018.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” īsteno līgumu par Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalstāmo darbību īstenošanu

Līguma ietvaros tiek nodrošināta pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana un papildpasākumu īstenošana.

Kas var saņemt komplektus?
Persona vai ģimene, kas saņēmusi pašvaldības sociālā dienesta izdotu izziņu:
–  par atbilstību trūcīgas personas statusam,
–  kas apliecina, ka persona vai ģimene ir nonākusi krīzes situācijā,
–  kas apliecina, ka persona vai ģimene atzīta par maznodrošinātu (tās vidējie ienākumi mēnesī nepārsniedz 188 EUR/pers.) – no 01.04.2018. Sociālā dienesta atzīme izziņā par atbilstību fonda saņemšanas nosacījumiem.
Vairāk par atbalsta nosacījumiem un komplektu veidiem  skatīt šeit:

https://www.atbalstapakas.lv/vispariga-informacija

Informatīvais materiāls “Ceļš līdz ES atbalsta pakām: kas un kā?”
Lasīt vairāk...

Atbalsta paku izdales biežums
Lasīt vairāk...

Specializētā medicīniskā transporta pakalpojumi Liepājā
Pievienots: 06 Dec 2018.


Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa piedāvā specializētā medicīniskā transporta pakalpojumus, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kustību traucējumiem, Liepājā, kā arī nepieciešamības gadījumā visā Latvijā un ārpus tās robežām.

Pakalpojumu sniedz specializētā medicīniskā transporta vadītājs, pavadonis, nepieciešamības gadījumā arī medicīnas māsa. 

Pakalpojums ietver:


 palīdzību personai iekļūt/ izkļūt no transportlīdzekļa, dzīvesvietas, ārstniecības un citas iestādes;

personas un tā pavadoņa transportēšanu no / uz slimnīcām, izmeklējumiem, VDEAK u.c.;

 personas gaidīšanu pie dzīvesvietas, ārstniecības un citas iestādes.
vairāk