Latvijas Sarkanais Krusts


Raibi pavasara svētki Kurzemes komitejā
Pievienots: 29 Mar 2018.

No vizbulītēm, pūpoliem un zālēm,
No bērzu pumpuriem šis laiks ir austs,
Ko Lieldienas ir atnesušas plaukstās,
Mūs aicinot gan priecāties, gan mīlēt,
Un pašiem mīlestību paust. 

Pūpolu, sniegpulsktenīšu, tulpju un atplaukušu zaru smarža ienākusi jau LSK Kurzemes komiteja mājās. Ir klāt pavasara svētki - Lieldienas! 
Olu krāsošana ar dažnedažādām tehnikām, olu kaujas, ripināšanas sacīkstes un tiek piekoptas citas svētku tradīcijas.

 


vairāk
SAC "Stūrīši" aktīvi sporto!
Pievienots: 26 Mar 2018.

24. marta rītā, Pastendes sporta centrā „Akmeņkaļi”, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem bija tas gods piedalīties Talsu invalīdu biedrības rīkotājā sporta un atpūtas dienā.

Tradīcijas neizzūd un šoreiz uzvarēja draudzība! 
 

 
 
 

Liepājā un Grobiņā Marta mēnesis vienos svētkos!
Pievienots: 19 Mar 2018.

Liepājas nodaļa 8. martu ne tikai atzīmēja kā Starptautisko Sieviešu dienu, bet arī 5 gadu jubileju Rokdarbu pulciņam! Sakarā ar lielajām svinībām, rokdarbnieces vakar rīkoja izstādi, kuru līdz šā gada 19. martam jebkurš iedzīvotājs var apskatīt to.

 
 

Pagājušo nedēļu LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa pavadīja svinot 8. marta svētkus, Lieldienas un biedru sveikšana dzimšanas dienā! Līdz pašām Lieldienām, nodaļas telpas papildina Padomju laika kartiņu izstāde un humoram kāda LSK biedra mākslas darbu kolekcija - karikatūras.
 

 
 

Sveiciens daiļā dzimuma pārstāvēm
Pievienots: 09 Mar 2018.

Šodien īpaša diena daiļā dzimuma pārstāvēm, jo visā pasaulē tiek atzīmēta Vispasaules sieviešu diena. 8.martu atzīmē arī LSK Kurzemes komitejas aprūpes centru iemītnieki.

Šodien klientu sejās radās smaidi un neaizmirstamas atmiņas. SAC "Venta" (Kuldīga) vīrieši iepriecināja visa centra daiļās dāmas ar gardu saldu groziņu, savukārt, SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un Talsu novada Dienas centra klientiem milzīgs pārsteigums bija dziedātāja Ainars Bumbiera sniegtais koncerts, izpildot jaunā albuma "Lai burvji buras" dziesmas, kas sildīja visu sirdis un sniedza neaizmirstamas atmiņas.

  
Katrai dāmai pa saldajam groziņam
 

vairāk
Aktīvi darbojamies rokdarbu pulciņā "Kamolītis"
Pievienots: 07 Mar 2018.
Sestdien, 3. martā, Bunkas kultūras namā notika Lejaskurzemes radošo rokdarbu meistaru kopizstādes "Mūsu skaistajai Latvijai – 100" atklāšana, kurā tas gods piedalīties bija arī biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas senioru rokdarbu pulciņam "Kamolītis", grupas "Kopā būt" biedriem un viņu rokdarbiem. 

  
 
Pankūku diena Sveču mēnesī
Pievienots: 21 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa kopā ar grupu "Kopā būt!", 19. februāra rītā, nodaļas telpā pulcēja kuplu skaitu Grobiņas novada iedzīvotājus, lai kopā rīkotu ikgadēji tradicionālu pasākumu par godu Sveču mēneša dižēdienam ar tēmu "Starptautiskā pankūku diena".

Kāds no mājām atnes jau pagatavotas savas receptes pankūkas, taču kāds apgūst jaunu recepti gatavojot nodaļas mājīgajā virtuvē. Tapa daž ne dažādi pankūku veidi - biešu, ķirbju, burkānu un citas pankūkas.
 

  


Ap Grobiņas nodaļas kuplo svētku galdu pulcējās līdz pat 15 cilvēkiem, kuri nodaļas telpās radīja draudzīgu atmosfēru, mielojoties ar pašu ceptām pankūkām un iepriecināja viens otru dāvājot sveces. 
 

   

Kā uzveikt saaukstēšanos.
Pievienots: 20 Feb 2018.

 

Sākoties jaunam gadam Janvāra, Februāra un Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja pārtikas paku izdales punktos rīkoja informatīvu papildpasākumu "Kā uzveikt saaukstēšanos ātrāk?Ārstēšanās ar tautas metodēm" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Rucava, Vaiņode, Vērgale, Dundaga, Mērsrags, u.c.

EAF programmas koordinatore Jana Balabana, dalījās informācijā par to kā atšķirt saaukstēšanos no gripas, par ārstēšanos, to veidiem, kā arī apmeklētājiem bija iespēja saņemt izdales materiālus ar ārstēšanas metodēm un receptēm, kurus var izgatavot jebkurš mājas apstākļos.

vairāk
Izsakām visdziļāko līdzjūtību
Pievienots: 20 Feb 2018.
Aizsaulē aizgājis liels Latvijas draugs, Vācijas keramiķis no Potsdamas Sansusī dārziem, ievērojamas vācbaltiešu dzimtas pēctecis Gotfrīds Bīlenšteins (Gottfried Bielenstein, 17.10.1950.–11.02.2018.), kurš nemitīgi meklēja iespējas palīdzēt savai tēvtēvu dzimtenei. Viņa vecvecvectēvs Gotfrīds bija luterāņu mācītājs Jaunaucē, vecvectēvs Augusts mācītājs un izcils zinātnieks letonists, mācītāji – vectēvs Valters, tēvs Volfgangs, māsa Elizabete. Likumsakarīgi, arī nelaiķis aizsāka teoloģijas studijas, bet viņu vilināja praktiskākas lietas. 42 gadus viņš nostrādāja podniecībā kā amata meistars un pedagogs, kādus 10 gadus Berlīnē apmācīja mālu veidošanā cilvēkus ar īpašām vajadzībām. 

Kad 2010. gadā Gotfrīds Bīlenšteins smagi saslima un pensionējās, viņš gribēja savu brīvprātīgo darbu ziedot Latvijai. Talsu novada sociālās aprūpes centrā "Stūrīši" viņš par savu radu un draugu saziedotiem līdzekļiem izveidoja tik lielisku podnieku darbnīcu, kāda viņam pašam visa mūža laikā nebija bijusi. Vairākus gadus sekmīgi noritēja dziednieciskais darbs meistara vadībā. Viņš bija skolā pietiekami labi apguvis krievu valodu, jo tēvs bija stāstījis, ka šajā valodā runājuši viņa senči Baltijā.

   
vairāk
Tikšanās ar Grobiņas novada Sociālo dienestu
Pievienots: 16 Feb 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas telpa, 14.februāra rītā, piepildījās ar Grobiņas iedzīvotājiem, grupas "Kopā būt" biedriem, senioriem un cilvēkiem ar kustības traucējumiem, lai tiktos ar Grobiņas novada domes Sociālā dienesta pārstāvjiem.

Pasākuma interesenti iepazinās ar Sociālā dienesta jaunajām izmaiņām, notikumiem, saņēma atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem par pabalstiem un palīdzības iespējām.
 

Paldies Grobiņas diakonijai par ziedotajām uzkodām pie tases tējas!

 

Novadā darbojas
Pievienots: 16 Feb 2018.

Eiropas Savienības finansētā projektā “Sociālā spēcināšana reģionos” (SEMPRE) pirms gada nodibināta grupa “Kopā būt” Grobiņas novadā. Pamazām veidojas mazākas grupas novada pagastos. 31. janvārī jauna kopa nodibināta Dubeņos. Kopš gada vidus tāda darbojas arī Bārtā. Šīs grupas ir iespēja cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un senioriem pulcēties kopā un īstenot savas intereses, interesanti pavadot brīvo laiku.
 

 
A.Leimants un LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas vadītāja I.Mangale, grupas "Kopā būt!" dibinātāji

vairāk
Draudziņdiena
Pievienots: 15 Feb 2018.

Enģelīts pa gaisu trauc, 
Visus šodien mīlēt sauc!
Mīlestības bultas saldas,
Lai Tev garām neaiztraucas.

 

14. februārī – Svētā Valentīna dienā, kas Talsu dienas centrā, Ventspils dienas centrā "Ventiņmāja" un SAC "Stūrīši" tika nodēvēta par Draugu dienu. Centru apmeklētāji šai dienā rīkoja tematisku pēcpusdienu pozitīvā gaisotnē, rīkojot karaoke pēcpusdienu, cepot gardas pankūkas, paužot un runājot par draudzību, jo tā ir viena no galvenajām cilvēciskajām vērtībām. 

Mīlestības nedēļas ievadā, visiem aprūpes centra "Landze" (Piltene), Talsu novada Dienas centrā un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītniekiem un darbiniekiem bija iespēja nosūtīt viens otram vēstules, kartiņas ar mīļiem vārdiem izmantojot Valentīndienas jeb, kā dēvēja centra iemītnieki - Draudziņpastu.

 
Talsu novada Dienas centrs veidoja savu buču un saņēma apsveikumu kartiņas 

vairāk
Ēnu diena 2018
Pievienots: 15 Feb 2018.

14.februārī visā Latvijā norisinājās Ēnu diena. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

 

vairāk
SAC "Venta" viesojas skolēni
Pievienots: 30 Jan 2018.

Plati smaidi un pozitīva atmosfēra, vakar plūda SAC "Venta" (Kuldīga) telpās no Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas 5.klases skolēniem.

Sirsnīgas dziesmas, no sirds sagatavotas dāvanas, prātu asināšanas spēles, avīžu un grāmatu lasīšana kopā ar vājredzīgiem centra iemītniekiem, galda spēļu čempionāts, piemiņai un pavasara ienešanai telpā, kopīgu taureni taisot, kā arī, skolēni palīdzēja papildināt rūķu pili, veidojot katrs savu rūķi.
 

 

vairāk
Tikšanās ar Talsu pamatskolas skolēniem
Pievienots: 30 Jan 2018.

Talsu pamatskolā viesojās biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” aprūpes centra „Stūrīši” darbinieki. Pasākuma mērķis bija iepazīstināt 7.-9. klašu skolēnus ar sociālā darbinieka, sociālā aprūpētāja un sociālā rehabilitētāja profesiju. Nodarbību vadīja un par tālākizglītības iespējām pastāstīja Talsu pamatskolas skolas absolvente Lāsma Šnēfelde.
 

vairāk
Veselības diena DC "Ventiņmāja" (Ventspils)
Pievienots: 19 Jan 2018.
Vienā glāzē ābolu sulas C vitamīns, burkāna sulas B grupas vitamīni, apelsīnu sulas C, P vitamīni un saldumam nedaudz biešu sulas ar veselu lērumu vitamīniem - tas viss kopā -veselības kokteilis jeb kārtīga vitamīnu deva DC "Ventiņmāja" (Ventspils) klientiem.

  
No mazām rūķu mājām, uz lielām pilīm.
Pievienots: 19 Jan 2018.

SAC "Venta" (Kuldīga) pagājušā gada nogalē, katrs centra iemītnieks veidoja savu rūķu māju, taču šogad klienti nolēmuši izveidot kopīgu rūķu māju, kas rotās aprūpes centra telpas.
 


Katram sava rūķu māja 
 

 
Katrs pieliek savu radošumu lielās rūķu vpils izveidei
Priecājamies atkal redzēt!
Pievienots: 19 Jan 2018.

"Visskaistākais draudzībā ir nevis pastiepta roka, laipnais smaids vai kopbūtnes prieks,
bet gan garīgā iedvesma, kas pārņem cilvēku, kad viņš apzinās, ka viņam kāds tic un uzticas."
(Ralfs Voldo Emersons)

LSK Kurzemes komiteja un SEG DRK Kreisverband Celle ir sadarbības partneri kopš 2002.gada un, savstarpēji sadarbojoties, īstenoja dažādus sadarbības un sociālā rakstura pieredzes apmaiņas projektus.
 

 
Apskatām LSK Kurzemes komitejas Kuldīgas nodaļu un SAC "Venta" (Kuldīga)


vairāk
Laikrakstā "Kurzemnieks": "Lai reizi dienā būtu silts ēdiens"
Pievienots: 15 Jan 2018.

Kuldīgas novadā ir vairāk nekā 70 aprūpējamo, un astoņiem pilsētā piešķirts arī zupas virtuves pakalpojums, ko nodrošina biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts".

 
Ēdiens tiek gatavots pansionātā Venta un pusdienlaikā atgādāts Kuldīgā uz Baznīcas ielu 29, kur Sarkanā Krusta telpās to var saņemt. Pārsvarā tas paredzēts līdzi nešanai, bet, ja klients vēlas, var paēst turpat. Katru darbdienu divi cilvēki pēc ēdiena atnākot paši, bet sešiem aprūpētāji to aiznes mājās. Pērn tas bijis vajadzīgs 14 cilvēkiem.

Pēc sociālā darbinieka izvērtējuma ēdienu var saņemt krīzes situācijā nonākuši cilvēki un aprūpējamie, kuriem maltītes pagatavošanā nav iemaņu. „Ja cilvēkam veselības dēļ sadzīves prasmes zudušas, šis pakalpojums tiek piešķirts. Aprūpētāju pienākums nav gatavot ēdienu – viņi tikai piegādā produktus vai pusfabrikātus,” skaidro sociālā darbiniece Inese Jaunzeme.

Sociālais dienests ar Sarkano Krustu līgumu noslēdzis uz diviem gadiem, par vienu porciju maksājot 1,16 eiro + PVN.

ĒDIENUS NO ZUPAS VIRTUVES VAR SAŅEMT:
• cilvēki, kuri pēc mediķu norādījumiem ārstējas no plaušu tuberkulozes;
• pensionāri un cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem nav piemērotu apstākļu vai trūkst prasmes pagatavot siltu ēdienu;
• krīzes situācijā nonākušie;
• cilvēki, kuriem pamatvajadzībās pašvaldības sociālā palīdzība nav pieejama.

 
Vairāk par silto maltīti, aicinām lasīt laikrakstā "Kurzemnieks" : http://www.kurzemnieks.lv/dzive/8143-lai-reizi-diena-butu-silts-ediens/ 
Un kā jauno gadu iesāki Tu?
Pievienots: 08 Jan 2018.

"Atcerēsimies!
Nemēdz būt nevajadzīgi iztērēts laiks,
Nejaušas tikšanās un nepareizie cilvēki.

Viss, ko mēs piedzīvojam, ir vajadzīgs mums pašiem.
Dāvāsim mīlestību citiem un mēs tapsim mīlēti. 
Sargāsim paši sevi un Dievs mūs sargās.

Uzsmaidīsim pasaulei un pasaule atsmaidīs mums pretī. " 

Ar šādiem vārdiem, LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa un tās ansamblis "Dzirkstele", atklāj pasākumu un iesāk Jauno gadu, kopā ar 30 vientuļajiem senioriem, kuri šos svētkus sagaidīja vieni paši.

Seniorus iepriecināja 8 ansambļu kolektīvi no Snēpeles, Nīcas, Aizputes, Vecpils, Vandzenes un arī līnijdejotājas.

 

LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas ansamblis "Dzirkstele"

 


Gaišais svētku laiks
Pievienots: 27 Dec 2017.

"Ziemassvētki ir cilvēku iekšējās gaismas svētki. Mēs gaidām mirdzumu no iekšienes! No sevis, no tā, kas sevī.
Un, kad uzmirdzēs raķešu gaisma un laukumos – egles, pasaules mirdzums televizorā žilbinās acis, tad ziniet un apzinieties,
ka tie ir tikai mazi ārēji atspīdumi no tās nebeidzami milzīgās gaismas, kas mūsos jau ir, mūsos pašos no sākumu sākumiem."

/Imants Ziedonis/

Katru gadu, visā LSK Kurzemes komitejā, mūs iepriecina Ziemassvētku vecīša palīgi - rūķi, ar skaistām dziesmām, rotaļām un dāvanām. Arī šogad katrā sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrā rūķi ienesa gaismiņu, vairākas sveču liesmiņas, saldumus, kā arī smaidus un arī asaras.

Paldies Jums, ka šos svētkus padariet neaizmirstamus un īpašus mūsu centru iemītniekiem.


vairāk