Latvijas Sarkanais Krusts


Ziedojumu pieņemšanas punkti
Pievienots: 29 Nov 2018.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejas Ziedojumu pieņemšanas punkti visā Kurzemē:

 Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novads, 
Pirmdienās, trešdienās, piektdienās 
10.00 - 15.00
Tālr. 632 377 36

 Kuldīgas nodaļa, Baznīcas iela 29, Kuldīga,
Katru darba dienu
10.00 - 15.00
Tālr. 633 227 80

 Grobiņas nodaļa, Lielā iela 78, Grobiņa, Liepājas novads,
Pirmdienās, trešdienās, piektdienās
10.00 - 14.00
Tālr. 634 919 88
 

  • Pirms ziedo lūgums izvērtēt, vai labdarībai nodotā manta ir vēl izmantojama. Neziedojiet lietas, kuru derīguma termiņi ir beigušies, piemēram, kosmētiku vai pārtikas produktus.
     
  • Ja vēlaties ziedot labdarībai, tad rūpīgi izvērtējiet, vai ziedotā manta vēl kādam var noderēt.
"Ceļš līdz ES atbalsta pakām: KAS UN KĀ?"
Pievienots: 28 Nov 2018.


Eiropas atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām: pārtikas palīdzības, pamata materiālās palīdzības, individuālo mācību piederumu izdale, papildpasākumu veikšana, 2014.g.-2020.g. plānošanas periodā, aktīvi darbojas 12 novadi visā Kurzemē.

Katrā novadā tiek rīkoti papildpasākumi. Arī šodien Rojā un Dundagā notiek papildpasākums "Aktuāla problēma ziemā – sauss gaiss mājās. Gaisa mitrināšanas paņēmieni", kuru vada EAF programmas koordinatore Jana Balabana.

Aicinām apskatīt infografiku "Ceļš līdz ES atbalsta pakām: KAS UN KĀ?"

Vairāk informācijas skatīt ŠEIT 

 

 vairāk
"Latvijas Sarkanais Krusts" dibināšanas 100.gada diena
Pievienots: 20 Nov 2018.

Cik daudz gaismas uz ceļa, 
Pa kuru mums jāiet. 
Iesim saņemt un starot, 
Un dot.

 

Tieši pirms 100 gadiem, 20. novembrī, 52 pazīstami Latvijas ārsti, juristi, inženieri un sabiedriskie darbinieki parakstīja protokolu par biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” dibināšanu.

Un nu, pēc 100 gadiem, esam lepni par paveikto, ka LSK brīvprātīgie un darbinieki ir bijuši līdzās, lai palīdzētu tiem, kam palīdzība visvairāk nepieciešama.

LSK Kurzemes komitejas kolektīvs saka "Paldies" un sveic kolēģus, brīvprātīgos, biedrus un visus, kuri bijuši kopā ar mums visus šos gadus, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" dibināšanas 100.gada dienā!


Sagaidām Latvijas simtgadi
Pievienots: 20 Nov 2018.
Mana Latvija, dadzītis mazs,
Ieķēries pasaules svārkos:
Rieksts, ko visstiprākais zobs
Pūlas, bet nespēj pārkost;
Tālu saredzams kuģa masts,
Vēja piepūsta bura:
Mana Latvija, gaismas stars,
Zibens elkonī turas...


/Autors: Arvīds Skalbe/
 

 
Talsu novada Dienas centra un SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki sveic valsti svētkos un kopā tos atzīmē valstij vēlot labus vārdus un veidojot dekorācijas! 

Talsu novada Dienas centra iemītnieki gatavo dekorācijas svētkiem
vairāk
Drūmās rudens dienas ir aizpildītas ar jaunām idejām
Pievienots: 05 Nov 2018.

Rudens klāt, ārā paliek auksts un lietains, dienas kļūst pelēcīgākas un vakari paliek garāki.

Jāizdomā nodarbes, kā aizpildīt garos, tumšos vakarus un to noteikti ir izdomājuši SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un DAC "Ventiņmāja" (Ventspils) iemītnieki.

Kāds nodarbojas ar rokdarbiem, kāds savā brīvajā laikā lasa grāmatas.

 

vairāk
"Labo darbu maratons" 2018
Pievienots: 02 Nov 2018.

Kuldīgas novada izglītības iestādes 2017./2018. macību gadā piedalījās VISC organizētajā pasākumā "Labo darbu maratons". Skolēni veica dažādas pilsoniskās līdzdalības aktivitātes un labos darbus veica gan izglītības iestādes ietvaros, gan ārpus tām. Skolēnu labie darbi aptvēra visdažādākās jomas, radot iespējas iesaistīties ikvienam un motivējot skolēnus darīt jēgpilnu un nozīmīgu darbu savai izaugsmei un sabiedrībai atbilstoši viņu interesēm, spējām, vajadzībām.

2018. gadā VISC organizēja “Labo darbu festivālus” visos Latvijas reģionos, uz kuriem uzaicināja skolas, kuras bija piedalījušās “Labo darbu maratonā,” ņemot vērā šādus kritērijus:

- Aktualitāte un oriģinalitāte (inovatīvs piedāvājums, inovatīvi risinājumi),
- Sabiedriskais labums, ieguvums no veiktā labā darba sev un citiem,
- Darba nozīmīgums ilgtermiņā/ labo darbu kā tradīcijas ilgtspēja izglītības iestādē,
- Skolēnu/audzēkņu ieguldījuma, iniciatīvu atspoguļojums darbā.

Kurzemes novadā Labo darbu festivāls notika 26.oktobrī Talsos. No Kuldīgas novada Labo darbu festivālā piedalījās septiņas izglītības iestādes. Festivāla laikā tika prezentēti labie darbi, notika radošās darbnīcas/ meistarklases par pilsoniskās līdzdalības veicināšanu, labo darbu veicēju godināšana. Festivāla dalībnieki vienojās kopēja darbā “ Rotāsimies Latvijai.” Tapa skaisti sienas dekori, kuri tika nogādāti sociālās aprūpes centros. Uz Kuldīgu atceļoja 4 dekori ar kuriem mēs iepriecinājām  LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Venta" un SIA "Kuldīgas slimnīca" ilgstošās sociālās aprūpes nodaļas iemītniekus. 

 

 


Raksta autore: Kuldīgas novada BJC karjeras un audzināšanas darba speciāliste Līga Kovaļeva


Bērnu apģērbu andele Kuldīgā un Liepājā
Pievienots: 31 Oct 2018.
Kopš 2017. gada 27. jūnija, katru darba dienu, no pulkstens 10.00 līdz 15.00, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā Zvirgzdos, LSK Kurzemes komiteja vientuļām, daudzbērnu, maznodrošinātām un krīzē nonākušajām ģimenēm, piedāvāja iespēju iegādāties bērnu, jauniešu apģērbus, apavus un rotaļlietas

BEZ MAKSAS

Vienā dienā mēs iepriecinājām vairāk kā 20 ģimenes ! 


Tā kā pirmajā dienā atsauksme pasākumam pieauga, tas tika pagarināts un norisinājās nedēļas garumā.
 

Kopā mēs palīdzējām 157 personām visā Talsu novadā. 

vairāk
Pret rudens depresiju-krāsu terapija
Pievienots: 26 Oct 2018.

LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji ienes rudeni centra telpās, eksperimentējot un veidojot pašportretus ar gadalaika krāsām.


Centra iemītniekiem darbs ar krāsu improvizāciju izvērtās par patīkamu azartu. 


 

Uzsākti darbi projekta "Pacēlāja ierīkošana Landzes pansionāta pakalpojumu uzlabošanai" ietvaros
Pievienots: 19 Oct 2018.

Atvieglojot biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra (turpmāk - SAC) "Landze" iemītnieku ikdienu, rastu iespēju uzlabot savas pārvietošanās prasmes, kā arī ļautu pilnvērtīgāk izmantot centra sniegtos pakalpojumus, uzsākti izbūves darbi  pacēlāja ierīkošanai. 
 
vairāk
Grobiņas nodaļa dodas jaunu piedzīvojumu meklējumos
Pievienots: 16 Oct 2018.

Kupls skaits senioru pulcējas LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļā, lai dotos apskatīt ko jaunu un jautri pavadīt kopā laiku.

Vienots aksesuārs - hūte - ir! 
Ērti apavi - ir!
Pozitīvs noskaņojums - ir!

Gatavi doties ceļā! 


vairāk
Pasaules dzīvnieku aizsardzības diena
Pievienots: 16 Oct 2018.
4. oktobrī, visā pasaulē atzīmē Dzīvnieku aizsardzības dienu. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji šajā dienā apciemoja Talsu dzīvnieku patversmes "Ausma" vientuļos mīluļus, dāvājot tiem barību, segas aukstajām ziemām un savu mīlestību.
 
 
Jauni draugi Ventiņmājai
Pievienots: 10 Oct 2018.

Dejošana, dziedāšana, rokdarbi, sirsnīgas sarunas, ciemošanās vienam pie otra – kopīga darbošanās.

Pie LSK Kurzemes komiteja Dienas centra "Ventiņmāja" iemītnieki ciemos sagaida Krīzes centra "Paspārne" bērni, lai kopā pavadītu dienu nedaudz košāk, jautrāk un neaizmirstamāk.


 

Paldies par smaidu, rūpēm un mīlestību! 

Ventiņmāja izmēģina ko jaunu
Pievienots: 03 Oct 2018.

Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centra "Ventiņmāja" (Ventspils) Dienas centra apmeklētāju jaunākā aizraušanās ir gleznošana, bet ne parasta gleznošana.

Pēdējā laikā, biežāk var dzirdēt vārdu "dimanta izšūšana". Galu galā, šī jaunā rokdarbu jeb gleznošanas metode atnāca pie mums no Ķīnas. Ar šo tehniku, centra apmeklētāji, nodarbojas vairāk kā pus gadu.

 


Iepriecinājām mūsu sadarbības partnerus ar DC "Ventiņmāja" mākslinieku darbiem

vairāk
Grobiņas seniori uzzina vairāk par drošību
Pievienots: 03 Oct 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa, Veco ļaužu dienā ik vienam senioram piedāvāja izglītojošu lekciju "Kā sevi pasargāt dažādos dzīves gadījumos", kuru vadīja pārstāve no Valsts policijas.

Katram pasākuma interesentam bija jautājumi un katram tika arī atstarojošā veste tumšajiem rudens vakariem un citi atstarojoši elementi.

 

 
 

Starptautiskā veco ļaužu diena
Pievienots: 03 Oct 2018.

1. oktobris mūsdienās nu zināms ne vien kā oktobra pirmā diena, bet arī kā Starptautiskā veco ļaužu diena, kas nereti 
tiek saukta arī par Pasaules veco ļaužu dienu.


Katru gadu, šajā dienā, LSK Kurzemes komiteja aprūpes centru iemītniekus iepriecināt un izkrāsot viņu ikdienu ierodas skolēni no dažādām skolām.

Skolēniem izdodas seniorus iepriecināt ar no sirds sagatavotiem teatrāli muzikāliem priekšnesumiem, pašu iestudētām dejām, teatrāliem uzvedumiem, dzejoļiem, mīklu minēšana un, protams, ar vienkāršu kopā būšanu - galda spēles, dziesmu dziedāšana, dzejoļu deklamēšana, pasaku lasīšana.

1.oktobris ir diena, kad aicinām visus atcerēties savus vecvecākus, ar viņiem kopā pavadīto laiku, paveiktos darbus un nedarbus, un atgādināt, cik daudz viņi mums nozīmē.

vairāk
Produktīvi pavadīta nedēļas nogale!
Pievienots: 21 Sep 2018.

"Nedēļas nogale pavadīta produktīvi ", atzīst LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļa un tās čaklā brīvprātīgo komanda 11 cilvēku sastāvā.

Lai sociālās grupas "Kopā būt!" biedri, LSK brīvprātīgie un novada iedzīvotāji varētu daudz biežāk, kuplākā skaitā satikties, būt kopā ērti pieejamā vietā un tuvāk savai dzīvesvietai, pagājušās nedēļas sestdienas dienā, nodaļas čaklā komanda paplašināja un sāka veikt labiekārtošanas darbus nodaļas iekšpagalmā - izlīdzināta zeme, izveidota ugunskura vieta.

Ir izdarīts daudz, taču jāizdara vēl tik pat un vairāk, lai īstenotu iecerēto - dārza ierīkošana, nojumes uzstādīšana un iekārtošana. 


Pēc labi padarīta darba, visi mielojas ar ugunskurā vārītu skābeņu zupu.

Grobiņas nodaļa saka lielu, jo lielu "Paldies"

Grobiņas domei
Kokaudzētavai ĪVE
Grobiņas evaņģēliski luteriskajai draudzei
Un čadīgajai komandai.

Paldies visiem, kuri bija ar mums un palīdzēja! 


Latvijas Sarkanajam Krustam 100
Pievienots: 11 Sep 2018.


Pagājušās nedēļas nogalē, biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) atzīmēja savu 100.dzimšanas dienu! Par godu tam, 8. septembrī, Rīgas Kongresu nama laukumā ikviens baudīja interesantu, dažādām aktivitātēm bagātu pasākumu "Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē". 

Pasākumā piedalījās LSK komiteju un programmu pārstāvji ar savām aktivitātēm. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī ārzemju sadarbības partneri no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un kopā ar LSK Kurzemes komiteju pasākumā piedalījās Vācijas Sarkanā Krusta Celles komiteja. Pasākumu ar svētku uzrunu atklāja Latvijas Sarkanā Krusta prezident
s Viktors Jaksons, 
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kā arī Sarkanā Krusta starptautiskie un vietējie pārstāvji
vairāk
TVNET.lv piedāvā: Bijušais Talsu leprozorijs: paradīzes stūrītis "dieva nolādētajiem"
Pievienots: 12 Sep 2018.
"Pirmo reizi par bijušo Talsu leprozoriju un to, kas tur notiek tagad, es uzzināju visai banālā veidā, proti, no ļaužu nostāstiem, sazin kur internetā un grāmatās sagrābstītām informācijas druskām un paša varenās iztēles uzburtajām ainām. “Aizbrauc tur! Redzēsi elles šausmas!” teica kāds cilvēks, kurš tur nekad nebija bijis. “Nesper savu kāju tur, muļķi! Spoku pilsēta! Saķersi vēl kaut kādus buboņus!” kliedza cilvēks, kurš vienreiz bija braucis cauri Talsiem. “Tur taču apkārt vazājas tie trakie ar azotē paslēptiem dunčiem! Lepra tur vēl šodien pļauj ar savu izkapti! Dieva aizmirsta vieta! Bet noteikti brauc pētīt! Sanāks kārtīgs šaušalu stāsts!” rosināja cilvēks, kurš dzīvi vēro caur Paulu Koelju grāmatu prizmu. “Ja reiz uz Černobiļas spoku pilsētu es netieku, tad jābrauc vien būs,” nodomāju es, kurš ne no kā nebaidās, izņemot no zirnekļiem, spokiem, tumsas, suņiem un kritiski nedomājošiem cilvēkiem. Lūk, ko es tur pieredzēju."


vairāk
Aizvadīta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē
Pievienots: 30 Aug 2018.

27.augustā sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju, daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika organizēta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē.

Informācijas dienas ietvaros klātesošos iepazīstinājām ar jaunākajām aktualitātēm veselības aprūpē, piemēram, ar aktuālāko informāciju par hronisko pacientu aprūpi, jaunajiem speciālistiem, kuri uzsāks darbu, laboratoriskajiem izmeklējumiem u.c. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pateicas iedzīvotājiem par lielo atsaucību un uzdotajiem jautājumiem!

Informācijas dienā ar iedzīvotājiem tikās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis, flebologs, ķirurgs Dainis Gīlis.

vairāk
Sēņotprieks centra iemītniekiem
Pievienots: 30 Aug 2018.

Ja ārā līst lietus un šad tad uzspīd saule, ir īstais laiks doties sēņot. Sēņošana Latvijā ir “nacionālais sports”. Šogad jau Augusta mēnesī meži ir pilni ar cilvēkiem, kas, tērpti gumijas zābakos, apbruņojušies ar groziem un nažiem.

Lai iepriecinātu aprūpes centru sēņošanas cienītājus, SAC "Venta" (Kuldīga) darbinieki un brīvprātīgie iepriecina iemītniekus ar sēņošanas maratonu centra dārzā. 

 

 

 


  Liels, liels "Paldies" Jums, ka padarāt centru iemītnieku ikdienu krāsaināku!