Latvijas Sarkanais Krusts


Jauni draugi Ventiņmājai
Pievienots: 10 Oct 2018.

Dejošana, dziedāšana, rokdarbi, sirsnīgas sarunas, ciemošanās vienam pie otra – kopīga darbošanās.

Pie LSK Kurzemes komiteja Dienas centra "Ventiņmāja" iemītnieki ciemos sagaida Krīzes centra "Paspārne" bērni, lai kopā pavadītu dienu nedaudz košāk, jautrāk un neaizmirstamāk.


 

Paldies par smaidu, rūpēm un mīlestību! 

Ventiņmāja izmēģina ko jaunu
Pievienots: 03 Oct 2018.

Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centra "Ventiņmāja" (Ventspils) Dienas centra apmeklētāju jaunākā aizraušanās ir gleznošana, bet ne parasta gleznošana.

Pēdējā laikā, biežāk var dzirdēt vārdu "dimanta izšūšana". Galu galā, šī jaunā rokdarbu jeb gleznošanas metode atnāca pie mums no Ķīnas. Ar šo tehniku, centra apmeklētāji, nodarbojas vairāk kā pus gadu.

 


Iepriecinājām mūsu sadarbības partnerus ar DC "Ventiņmāja" mākslinieku darbiem

vairāk
Grobiņas seniori uzzina vairāk par drošību
Pievienots: 03 Oct 2018.

LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļa, Veco ļaužu dienā ik vienam senioram piedāvāja izglītojošu lekciju "Kā sevi pasargāt dažādos dzīves gadījumos", kuru vadīja pārstāve no Valsts policijas.

Katram pasākuma interesentam bija jautājumi un katram tika arī atstarojošā veste tumšajiem rudens vakariem un citi atstarojoši elementi.

 

 
 

Starptautiskā veco ļaužu diena
Pievienots: 03 Oct 2018.

1. oktobris mūsdienās nu zināms ne vien kā oktobra pirmā diena, bet arī kā Starptautiskā veco ļaužu diena, kas nereti 
tiek saukta arī par Pasaules veco ļaužu dienu.


Katru gadu, šajā dienā, LSK Kurzemes komiteja aprūpes centru iemītniekus iepriecināt un izkrāsot viņu ikdienu ierodas skolēni no dažādām skolām.

Skolēniem izdodas seniorus iepriecināt ar no sirds sagatavotiem teatrāli muzikāliem priekšnesumiem, pašu iestudētām dejām, teatrāliem uzvedumiem, dzejoļiem, mīklu minēšana un, protams, ar vienkāršu kopā būšanu - galda spēles, dziesmu dziedāšana, dzejoļu deklamēšana, pasaku lasīšana.

1.oktobris ir diena, kad aicinām visus atcerēties savus vecvecākus, ar viņiem kopā pavadīto laiku, paveiktos darbus un nedarbus, un atgādināt, cik daudz viņi mums nozīmē.

vairāk
Produktīvi pavadīta nedēļas nogale!
Pievienots: 21 Sep 2018.

"Nedēļas nogale pavadīta produktīvi ", atzīst LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļa un tās čaklā brīvprātīgo komanda 11 cilvēku sastāvā.

Lai sociālās grupas "Kopā būt!" biedri, LSK brīvprātīgie un novada iedzīvotāji varētu daudz biežāk, kuplākā skaitā satikties, būt kopā ērti pieejamā vietā un tuvāk savai dzīvesvietai, pagājušās nedēļas sestdienas dienā, nodaļas čaklā komanda paplašināja un sāka veikt labiekārtošanas darbus nodaļas iekšpagalmā - izlīdzināta zeme, izveidota ugunskura vieta.

Ir izdarīts daudz, taču jāizdara vēl tik pat un vairāk, lai īstenotu iecerēto - dārza ierīkošana, nojumes uzstādīšana un iekārtošana. 


Pēc labi padarīta darba, visi mielojas ar ugunskurā vārītu skābeņu zupu.

Grobiņas nodaļa saka lielu, jo lielu "Paldies"

Grobiņas domei
Kokaudzētavai ĪVE
Grobiņas evaņģēliski luteriskajai draudzei
Un čadīgajai komandai.

Paldies visiem, kuri bija ar mums un palīdzēja! 


Latvijas Sarkanajam Krustam 100
Pievienots: 11 Sep 2018.


Pagājušās nedēļas nogalē, biedrība "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) atzīmēja savu 100.dzimšanas dienu! Par godu tam, 8. septembrī, Rīgas Kongresu nama laukumā ikviens baudīja interesantu, dažādām aktivitātēm bagātu pasākumu "Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē". 

Pasākumā piedalījās LSK komiteju un programmu pārstāvji ar savām aktivitātēm. Pasākuma apmeklētājus priecēja arī ārzemju sadarbības partneri no Norvēģijas, Somijas, Igaunijas un kopā ar LSK Kurzemes komiteju pasākumā piedalījās Vācijas Sarkanā Krusta Celles komiteja. Pasākumu ar svētku uzrunu atklāja Latvijas Sarkanā Krusta prezident
s Viktors Jaksons, 
Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, kā arī Sarkanā Krusta starptautiskie un vietējie pārstāvji
vairāk
TVNET.lv piedāvā: Bijušais Talsu leprozorijs: paradīzes stūrītis "dieva nolādētajiem"
Pievienots: 12 Sep 2018.
"Pirmo reizi par bijušo Talsu leprozoriju un to, kas tur notiek tagad, es uzzināju visai banālā veidā, proti, no ļaužu nostāstiem, sazin kur internetā un grāmatās sagrābstītām informācijas druskām un paša varenās iztēles uzburtajām ainām. “Aizbrauc tur! Redzēsi elles šausmas!” teica kāds cilvēks, kurš tur nekad nebija bijis. “Nesper savu kāju tur, muļķi! Spoku pilsēta! Saķersi vēl kaut kādus buboņus!” kliedza cilvēks, kurš vienreiz bija braucis cauri Talsiem. “Tur taču apkārt vazājas tie trakie ar azotē paslēptiem dunčiem! Lepra tur vēl šodien pļauj ar savu izkapti! Dieva aizmirsta vieta! Bet noteikti brauc pētīt! Sanāks kārtīgs šaušalu stāsts!” rosināja cilvēks, kurš dzīvi vēro caur Paulu Koelju grāmatu prizmu. “Ja reiz uz Černobiļas spoku pilsētu es netieku, tad jābrauc vien būs,” nodomāju es, kurš ne no kā nebaidās, izņemot no zirnekļiem, spokiem, tumsas, suņiem un kritiski nedomājošiem cilvēkiem. Lūk, ko es tur pieredzēju."


vairāk
Aizvadīta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē
Pievienots: 30 Aug 2018.

27.augustā sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komiteju, daudzfunkcionālajā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" tika organizēta informācijas diena par aktualitātēm veselības aprūpē.

Informācijas dienas ietvaros klātesošos iepazīstinājām ar jaunākajām aktualitātēm veselības aprūpē, piemēram, ar aktuālāko informāciju par hronisko pacientu aprūpi, jaunajiem speciālistiem, kuri uzsāks darbu, laboratoriskajiem izmeklējumiem u.c. Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca pateicas iedzīvotājiem par lielo atsaucību un uzdotajiem jautājumiem!

Informācijas dienā ar iedzīvotājiem tikās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes loceklis, flebologs, ķirurgs Dainis Gīlis.

vairāk
Sēņotprieks centra iemītniekiem
Pievienots: 30 Aug 2018.

Ja ārā līst lietus un šad tad uzspīd saule, ir īstais laiks doties sēņot. Sēņošana Latvijā ir “nacionālais sports”. Šogad jau Augusta mēnesī meži ir pilni ar cilvēkiem, kas, tērpti gumijas zābakos, apbruņojušies ar groziem un nažiem.

Lai iepriecinātu aprūpes centru sēņošanas cienītājus, SAC "Venta" (Kuldīga) darbinieki un brīvprātīgie iepriecina iemītniekus ar sēņošanas maratonu centra dārzā. 

 

 

 


  Liels, liels "Paldies" Jums, ka padarāt centru iemītnieku ikdienu krāsaināku! 

Vai Tu jau esi gatavs skolai?
Pievienots: 28 Aug 2018.
LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļas palīdz ģimenēm, kurām nav iespējas sagatavoties skolai. 

Vakar, 27.septembra rītā, LSK Kurzemes komiteja​ Liepājas nodaļa kopā ar Liepājas domes deputātiem - Valērijs Agešins, Romāns Miloslavskis un Liepājas auto kluba Liepaja Drive Family (LDF), sagādāja visu nepieciešamo skolai un iepriecināja 6 trūcīgas, maznodrošinātas un daudzbērnu ģimenes. 

 
 
 
Paldies Liepājas domes deputātiem par  palīdzību!
Mēs esam blakus, lai palīdzētu!
Aicinām uz Latvijas Sarkanā Krusta simtgades pasākumu “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”
Pievienots: 27 Aug 2018.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) 8. septembrī aicina uz informatīvi izglītojošajiem pasākumiem “Sarkanais Krusts šodien Latvijā un pasaulē”.  LSK piedāvā iespēju visiem kopā atskatīties uz paveikto 100 gadu laikā un iepazīties ar Sarkanā Krusta mūsdienu aktivitātēm.

– Plkst. 11:00 – 20:00 publisks, izglītojošs brīvdabas pasākums Rīgas Kongresu nama laukumā (Kr. Valdemāra iela 5, Rīga) ar oficiālo atklāšanu plkst. 15:00, kad ar informatīvo telšu un dažādu aktivitāšu un paraugdemonstrējumu palīdzību, piedāvāsim informāciju par mūsdienu Sarkanā Krusta darbību Latvijā un pasaulē. Tāpat, būs iespēja satikt LSK vietējos un starptautiskos sadarbības partnerus, kas iepazīstinās ar savām aktualitātēm un darbības jomām.

– Plkst. 12:00 izstādes “Latvijas Sarkanajam Krustam 100” atklāšana Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā (Antonijas iela 1, Rīga), izstāde atspoguļo LSK darbību laika posmā no 1918. gada līdz mūsdienām, tajā apskatāmi vairāki informatīvie materiāli – priekšmeti, plakāti, fotogrāfijas, apliecības un citi materiāli. Izstāde sniedz iespēju iepazīties ne tikai ar LSK vēsturi, bet arī paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību no humānisma skatu punkta.

 

2018. gada 20. novembrī LSK atzīmēs savu 100. dzimšanas dienu, aicinām ikvienu piedalīties pasākumos, aktivitātēs.
Ieeja pasākumos bez maksas.


Informējam, ka pasākumā tiks fotografēts/filmēts un materiāli var tikt izvietoti publiskajā vidē, tomēr, ja apmeklētājs nevēlas tikt fotografēts/filmēts, lūgums pirms pasākuma par to informēt organizatorus.
 

Latvijas Sarkanajam Krustam 100
Pievienots: 16 Aug 2018.
Šogad, 2018. gada 20.novembrī, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) atzīmē savu 100. dzimšanas dienu.

1918. gadā, divas dienas pēc Latvijas Republikas proklamēšanas, pēc ārsta Jāņa Jankovska (1876-1925) ierosmes tika dibināts LSK. Tā sākotnējā palīdzība bija vērsta uz karā ievainoto, sakropļoto un slimo, kā arī atbrīvoto karagūstekņu aprūpi un palīdzības sniegšanu.

LSK ir viena no lielākajām biedru un brīvprātīgo organizācijām Latvijā. Savukārt, LSK Kurzemes komiteja ir viena no lielākajām komitejām Latvijas teritorijā kopš 2000.gada.

Tās darbības mērķis ir profesionālas, kvalitatīvas, savlaicīgas un vajadzībām atbilstošas palīdzības sniegšana katram cilvēkam, kurš ir nonācis krīzes situācijā, neatkarīgi no viņa nacionalitātes, rases, reliģiskās piederības, stāvokļa sabiedrībā vai politiskiem uzskatiem.

Lai iepazīstinātu ar komitejas darbību un tās pakalpojumiem, aicinām Jūs noskatīties videoklipu veltītu LSK simtgadei.

 
"Mēs esam blakus, lai palīdzētu!"

 
 
Papildpasākumi Septembra mēnesī
Pievienots: 15 Aug 2018.Vakar, LSK Kurzemes komiteja, apciemoja Rojas un Dundagas novada iedzīvotājus, lai parunātos par šā gada vasaras aktuālu tēmu "Sauļošanās ietekme uz veselību", rīkojot papildpasākumu EAF programmas ietvaros.

Interesentiem bija iespēja uzzināt kā rīkoties pārkaršanas gadījumā, par ādas tipu veidiem, daudz citus interesantus, vēl nezināmus faktus un dalīties ar savām zināšanām.
 

 
 


Turpmākie papildpasākumi Septembra mēnesī:

  • *07.09., plkst. 10.00, Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Vērgales pagasts
  • *10.09., plkst. 09.00, Brīvības iela 17, Vaiņode
  • *14.09., plkst. 16.00, Baznīcas iela 29, Kuldīga
  • *15.09., plkst. 15.00, Mērsraga novada sociālais dienests, Lielā iela 53, Mērsrags 
  • *17.09., plkst. 14.30, Robežu iela 28, Stende, Talsu novads
  • *20.09., plkst. 11.00, Talsu iela 39, Ventspils 
  • *21.09., plkst. 14.00, "Līvas", Dunika, Dunikas pagasts
  • *26.09., plkst. 11.00, LSK Grobiņas nodaļa, Lielā iela 78, Grobiņa
  • *27.09., plkst. 11.00, LSK Liepājas nodaļa, Peldu iela 5, Liepāja

SAC "Stūrīši" un Talsu novada Dienas centrs sporto
Pievienots: 09 Aug 2018.
8. augusta rītā, kāds ar satraukumu, kāds ar jautru noskaņojumu, kuplā skaitā SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un Talsu novada Dienas centra iemītnieki devās uz Spāri, lai piedalītos katru gadu gaidītākajā tradīcijā - Novadu Invalīdu biedrību sporta dienā. 

 
vairāk
Paldies Liepājas nodaļai
Pievienots: 08 Aug 2018.

LSK Kurzemes komitejas Liepājas nodaļa saņem pateicību no Valsts Basketbola savienības, FIBA un Latvijas U18 basketbola valstsvienības par izpalīdzību ar kruķiem, basketbolistam no ASV, kurš spēles laikā neveiksmīgi guvis nopietnu kājas traumu.

Novēlam drīzu atveseļošanos sportistam un panākumus komandai.

Prieks par palīdzību un katru saņemto "Paldies"! 

Noslēdzies projekts "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā Stūrīšciemā"
Pievienots: 27 Jul 2018.
Aprūpes centra iemītnieki un Stūrīšciema iedzīvotāji ar prieku sagaidījuši ilgi gaidīto - iespēju baudīt dabas veltes pastaigājoties sajūtu dārzā.

Ar Talsu novada pašvaldības līdzfinansējumu un sadarbībā ar Lauku atbalsta dienesta Ziemeļkurzemes reģionālās lauksaimniecības pārvaldi, biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteju tika parakstīts savstarpējs līgums par iesniegtā projekta "Sajūtu dārza ierīkošana Leprazorija parkā, Stūrīšciemā", projekta Nr. 16-08-AL35-A019.2202-000013 apstiprinājumu. Projekta attiecināmās izmaksas ir 49 684,24 EUR.

Teritorijas gājēju celiņš ir pieejams jebkuram apmeklētājam, kam ir iespēja stimulēt visas savas maņas. Dodoties pastaigā pa 1 metra platu un 320 metrus garu taku, gan dienas gaismā, gan vakara laternu gaismā, interesentam ir iespēja sajust 8 dažādus seguma veidus. 

 
vairāk
"Griķi. Veselīgi un gardi"
Pievienots: 27 Jul 2018.


Noslēdzoties šī gada otrajam ceturksnim, no Aprīļa līdz Jūnijam, LSK Kurzemes komitejas EAF programmas koordinatore Jana Balabana viesojas pārtikas paku izdales punktos, rīkojot informatīvu papildpasākumu "Griķi. Veselīgi un gardi" Kurzemes reģiona novados - Rucava, Stende, Roja, Rucava, Dundaga, Ventspils, Liepāja, Mērsrags, Kuldīga, Grobiņa u.c.


EAF programmas koordinatore, dalījās informācijā par to kur izmanto griķus, par veidiem, kā izmantot tos medicīnā, kā pagatavot pankūkas, kotletes, zupu un citus gardumus.  
Izstāde "Pateicība"
Pievienots: 27 Jul 2018.


25. jūlija rītā kupls skaits apmeklētāju pulcējās Leprozorija evaņģēliski luteriskā baznīcā, lai apskatītu SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un Talsu novada Dienas centra iemītnieku mākslas darbu izstādi "Pateicība". 

Izstādē ik vienam bija iespēja apskatīt gada laikā centru iemītnieku tapušos darbus mākslas terapijas un rokdarbu nodarbību laikā - pīti grozi, paklāji, gleznojumi, pērļojumi, izšuvumi, keramikas darbi un daudz citi. 

Savukārt, beidzoties izstādei, atstāt savu "Paldies" bērza zarā. 


Paldies Jums par ieguldīto darbu un iespēju būt kopā ar Jums, Jūsu īpašajā dienā! 

  


 
Starptautiskais Sarkanā Krusta jauniešu forums
Pievienots: 25 Jul 2018.
Kopš 2006. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (pirmā jauniešu tikšanās 2003. gadā) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskos jaunatnes forumus, vienu gadu Vācijā, bet nākamo - Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Atklāšanas ceremonija
vairāk
Vasaras ogas
Pievienots: 06 Jul 2018.
Tu staigā labā omā un par vasaru domā,
Kas notiks tavā sirdī, kad atnāks tā?
Kāds klavieres spēlēs pie atvērta loga,
Siltas ir rokas un prātā ir vēlme pēc meža ogām.


Šogad ogu krūmi un augļu koki mūs lutina ar kuplu ražu - upenes, avenes, ķirši, zemenes. Citi LSK Kurzemes komitejas aprūpes centra iemītnieki gardām mutēm mielojas, citi cītīgi gatavojas tumšajiem rudens un ziemas vakariem.


SAC "Venta" (Kuldīga) gatavojas aukstajam laikam


SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) mielojas ar gardiem, saldiem ķiršiem