Latvijas Sarkanais Krusts


Barikāžu atceres diena
Pievienots: 22 Jan 2020.

20. janvāris, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļas biedri rīkoja Barikāžu atceres brīdi. Ar atmiņām dalījās čaklās brīvprātīgās rokdarbnieces, cienījamās dāmas Grobiņas nodaļā. Visām stāsti līdzīgi - ģimene, bērni, mazbērni, uztraukums, atmiņas, vērtējums.

Vilma - Nīceniece (Nīcas novads), kurai bija 56 gadi. Tikko aiziets pensijā un laiku veltīja sev. Daudzi gadi pavadīti darbojoties Liepājas Onkoloģiskajā centrā (tai laikā dispansers). 1991.gada Janvāris, laiks, kad daudzu cilvēku dzīves, ģimenes pārņēma Barikāžu laiks. Liepāja bija militārā pilsēta. Vilmas dēls, Ojārs, atbraucis ar smago tehniku, lai sargātu Liepājas galveno Pasta daļu. Pārdzīvojumi un bailes no apšaudēm. Regulāras sarunas, sazvanīšanās, radio, televīzijas raidījumi, bija tas, kas lika sirdij pārdzīvot.

Olga - Grobiņniece. Kad visi devās uz Rīgu, viņa to nevarēja, jo jārūpējas par slimo vīru. Taču meita Solvita, bija notikumu virpulī. Viņa studēja Medicīnas institūtā, 2. kursā un sniedza palīdzību Doma baznīcā ievestajiem cietušajiem. Mātes sirds, protams, bija nemierā.

Tā laika Grobiņas kolhozs "Jm. Sudmalis" organizēja transportu, sūtīja tehniku un brīvprātīgie lepni devās aizstāvēt Rīgu, savu tēvzemi. Grobiņas nodaļas rokdarbnieces šo laiku atceras ar saviļņojumu, kad neviens nedomāja par sevi, bet gan par neatkarību.