Latvijas Sarkanais Krusts


Sociālo prasmju skola Kuldīgā
Pievienots: 08 Apr 2014.
Piektdien, 2014. gada 14. martā, ar  Ināras un Borisa Teterevu fonda finansiālo atbalstu, Latvijas  Sarkanā krusta Kurzemes  komiteja uzsāka projekta „Sociālo prasmju darbnīca Kuldīgā” īstenošanu.  Ar Kuldīgas novada Sociālā dienesta ieteikumu  16 ģimenes   piecu  mēnešu laikā  reizi nedēļā  pieredzējušu speciālistu vadībā  LSK Kurzemes komitejas  telpās Kuldīgā, Baznīcas ielā 29, apgūs sadzīves pamatprasmes.

  Lielai daļai  pieaugušo  šķiet tik pašsaprotami prast pagatavot visvienkāršāko ēdienu, pārdomāti iepirkties, sakopt sevi atbilstoši higiēnas prasībām, tomēr blakus mums ir sabiedrības daļa, kurai vēl ir jāapgūst prasmes nodrošināt savas un savu bērnu pamatvajadzības, un  nav izpratne par personiskajām un ģimenes vērtībām, kā arī trūkst prasmes organizēt sadzīvi, pieņemt lēmumus un risināt ikdienišķas problēmas.

Ēdieni, kurus varam pagatavot no maizes, no bezmaksas ES pārtikas programmas pakām, biezputru pagatavošana, naudas plānošana, kredīti, Lieldienu svinēšana, ģimenes tradīcijas,  uzvedība sabiedrībā un higiēnas normas ir tikai dažas no šajās nodarbībās apgūstamajām tēmām. Kamēr pieaugušie  kopā  ar  LSK Kurzemes komitejas padomes locekli un  Sociālā dienesta speciālisti Daigu Zemki ceps, vārīs un diskutēs, jaunākie ģimenes locekļi sociālās rehabilitētājas un Alsungas Sv. Miķeļa Romas katoļu draudzes svētdienas skolas skolotājas Ilonas Balodes paspārnē  rotaļāsies, mācīsies, līmēs un zīmēs.

Šo darbnīcu mērķis ir veicināt sociālā riska ģimeņu līdzdalību savas situācijas risināšanā, attīstot vecāku sociālās prasmes un izpratni par ģimenes savstarpējo attiecību nozīmi.

SAISTĪTĀS GALERIJAS:
  Sociālo prasmju skola Kuldīgā.

  Sociālo prasmju skola Kuldīgā, 3. nodarbība.

  Projekts "Sociālo prasmju skola"jūnijā.

  Sociālo prasmju skola Kuldīgā, nodarbība 11.07.2014.