Latvijas Sarkanais Krusts


LSK Kurzemes komitejas pārziņā darbojas sociālās aprūes centrs “Atpūtas”
Pievienots: 25 Mar 2022.

Biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes Komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centrs “Atpūtas” atrodas Saldus novada ziemeļaustrumu pusē, pašā Remtes pagasta sirdī.

Aprūpes centrs “Atpūtas” piedāvā mājīgas vienvietīgas, divvietīgas un trīsvietīgas istabas. Klientiem ir pieejama nodarbību zāle, kurā katru dienu norisinās galda spēles, rokdarbu pulciņi un citas aktivitātes atbilstoši klientu vēlmēm.

Centrs paredzēts 54 personām.
 

Katram centra iemītniekam tiek izstrādāts individuāls sociālās rehabilitācijas un sociālās aprūpes plāns. Centrā strādā aprūpētāji, sociālais darbinieks, sociālais aprūpētājs, sociālais rehabilitētājs, medicīnas personāls. SAC “Atpūtas” pavāri un virtuves darbinieki nodrošina veselīgu un sabalansētu klientu ēdināšanu četras reizes dienā. Regulāri tiek piesaistīti arī citi speciālisti –  klientiem nodrošina podologa pakalpojumus, ģimenes ārsta konsultācijas, bibliotekāru.

Papildpasākumi Martā: Padomi pavasarī - ko sēt un kā veidot mazdārziņu.
Pievienots: 18 Mar 2022.

 

Pavasara sākums ir īstais brīdis, lai sāktu iekārtot savu mazdārziņu, tādēļ biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja dalās padomos, kā un kur to veiksmīgāk izdarīt, visu Marta mēnesi, rīkojot informatīvus seminārus un individuālas konsultācijas Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Roja, Liepāja, Vaiņode, Grobiņa, Dundaga, Mērsrags, Pāvilosta, Rucava, Alsunga, Tukums, Kandava, Saldus. 


Dalīsimies informācijā ar padomiem - vietas izvēle, augsnes ielabošanu, sagatvošanos sējai, par to, ko un kad var sēt un ko var stādīt. Apmeklētājiem ir iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi.


Plānotie papildpasākumi:
 
*22.03., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļā, Graudu iela 43A, Liepājā
*16.03., plkst. 14.30 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu iela 39, Ventspils
*14.03., plkst. 14.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*21.03., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodaļā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*15.03., plkst. 10.30 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29A, Kuldīgā
*09.03., plkst. 15.00 Mērsraga sociālā dienesta telpās, Lielā ielā 53, Mērsragā
*08.03., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*14.03., plkst. 10.00 Rojas sociālā dienesta telpās, Celtnieku iela 6, Rojā
*16.03., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā
*07.03., plkst. 10.00 Brīvības iela 17, Vaiņode, Vaiņodes pagasts
*11.03., plkst. 14.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*18.03., plkst. 11.00 Dienas centrā, 2.stāvā, Pils ielā 10, Alsungā
*24.03., plkst. 09.00 LSK KK Tukuma nodaļā, Kurzemes iela 5A, Tukumā 
*23.03., plkst. 16.00 Tehnikas iela 10, Auce, Saldus novadā
*24.03., plkst. 09.30 Skolas iela 27-1, Brocēnos, Saldus novadā

 
Savukārt, Kandavas izdales punkts interesentiem 24.03., plkst. 09.00-12.00 Lielā iela 24, Kandavā, piedāvās individuālās konsultācijas par tēmu "Mutes dobuma higiēna"LSK Kurzemes komitejas Kuldīgas nodaļā apmeklētāji vienmēr tiek īpaši sagaidīti. Tējas krūze, kafijas tase un kāds kārums katram ir tieši vajadzīgais sirsnīgām sarunām.

Ukrainas kara bēgļi varēs saņemt bezmaksas pārtikas un pamata materiāla atbalsta pakas
Pievienots: 15 Mar 2022.
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.


Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Ar izziņu atbalsta pakas varēs saņemt kādā no vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām zupas virtuvēs gatavās maltītes personas var saņemt bez izziņas vai citu dokumentu uzrādīšanas.

SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.


Pirmās palīdzības apmācības Martā
Pievienots: 11 Mar 2022.
LSK Kurzemes komiteja aicina pieteikties Pirmās palīdzības apmācībām, kas tiek organizētas Ventspilī, Saldū un Talsos
 
 rakstot e-pastu uz laila.pukaine@redcross.lv,
 vai zvanot pa tālruni 266 848 70.

 Apmācībās var piedalīties, uzrādot derīgu sadarbspējīgu sertifikātu:
 
 par veikto vakcināciju pret COVID-19,
 vai par Covid-19 pārslimošanas faktu.
 
 
Bruņotais konflikts Ukrainā: Sarkanais Krusts sniedz palīdzību cietušajiem.
Pievienots: 10 Mar 2022.


Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komiteja aicina iedzīvotājus, kuri to vēlas, ziedot Ukrainas iedzīvotāju atbalstam.

To iespējams izdarīt:

  Ar bankas pārskaitījumu LSK ziedojumu kontā, maksājuma mērķī norādot "Ukrainai":
- Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts”
- Šarlotes 1D, Rīga, LV-1001
- Reģ.Nr. 40008002279
- A/S Swedbank
- Bankas kods: HABALV22
- Konta numurs: LV28HABA0140J04577004

 vai zvanot uz LSK ziedojuma tālruņa numuru 90006880 (maksa par vienu zvanu: EUR 1.42)
 
Saņemtos ziedojumus LSK pārskaitīs Ukrainas Sarkanajam Krustam palīdzības sniegšanai cietušajiem Ukrainas iedzīvotājiem.
 
Kopā varam palīdzēt!
 

Siltums no Arābijas pussalas ienāk Eiropas ziemeļos
Pievienots: 25 Feb 2022.

 
No 23. līdz 25. februārim biedrībā “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK), viesojas kolēģi no Emirātu Sarkanā Pusmēness (ESP) un pārstāvji no Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecības Rīgā, kas ESP īstenotās kampaņas “Siltā apģērba izplatīšana Latvijā 2022. gadā” ietvaros iecerējuši sasildīt  sociālo aprūpes centru iemītniekus dažādos Latvijas reģionos.

24. februāri viesi devās uz sociālās aprūpes centriem LSK Kurzemes Komitejā, kur iepazinās ar SAC “Stūrīši”, multifunkcionālo centru
 “Laidze” un jaunizveidoto Kurzemes komitejas pakalpojumu “GrīnKlīn”. Ciemiņus uzrunāja arī Andis Astrātovs, Talsu novada domes priekšsēdētājas vietnieks izglītības, sociālajos un veselības jautājumos. 

ESP īstenotās kampaņas “Siltā apģērba izplatīšana Latvijā 2022. gadā” ietvaros LSK saņēma ievērojamu finansiālu ziedojumu EUR 46 000 apmērā. Pateicoties šim atbalstam, tika iepirktas siltās segas, gultas veļas komplekti, apģērbs, čības un siltie apavi, kas aukstajos ziemas mēnešos sildīs sociālo aprūpes centru klientus. 17 LSK sociālās aprūpes centros visā Latvijā tiek aprūpēti vairāk kā 700 klienti, kam dažādu iemeslu dēļ nepieciešama palīdzība.

 
 


 
Ar ALTUM granta atbalstu atver veļas mazgāšanas centru “Grīnklīn”, kur darba prasmes apgūst personas ar garīgā rakstura traucējumiem
Pievienots: 11 Feb 2022.

Pateicoties ALTUM granta finansiālam atbalstam  kopš 2021.gada 18.janvāra biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Sociālais
 uzņēmums SIA “LSK Kurzeme” īstenoja veļas mazgāšanas centra “Grīnklīn” izveides projektu.

 
   28.04.2021 veļas mazgāšanas centrs “GrīnKlīn” uzsāka sniegt veļas mazgāšanas pakalpojumus Talsu novadā. Veļas mazgāšanas centrā strādā 3 apmācīti darbinieki, no tiem 1 persona ar invaliditāti. Tāpat veļas mazgāšanas centrā 2 personas ar garīgā rakstura traucējumiem, kas ir izgājušas apmācības - praksi ar veļas mazgāšanas iekārtām, veic brīvprātīgo darbu un papildina savas prasmes un zināšanas, lai nepieciešamības gadījumā var aizvietot esošos darbiniekus vai uzsākt patstāvīgas darba gaitas LSK veļas mazgāšanas centrā vai līdzīgā darbā citviet.
 
     Projektam noslēdzoties veļas mazgāšanas centrs ir pilnībā aprīkots, ieguldot gan ALTUM, gan SIA “LSK Kurzeme” līdzekļus, ir apmācīti darbinieki un tiek sniegti pilna apjoma veļas mazgāšanas, gludināšanas un labošanas pakalpojumi. Veļas mazgāšanas centrā  šobrīd tiek mazgāta dažāda veida veļa, kas tiek savākta no 5 sociālās aprūpes centriem Ziemeļkurzemē. Liela daudzuma veļas pārvešanai un ikdienas darba atvieglošanai, 2021.gada oktobrī tika iegādāts jauns transports Renault Master. Kopumā veļas mazgāšanas centrā projekta īstenošanas laikā nodrošināti veļas mazgāšanas, žāvēšanas un labošanas pakalpojumiem  pansionātiem vairāk kā 51 000 kg apjomā. Pēc veļas mazgāšanas pakalpojumiem ir liels pieprasījums gan no LSK struktūrvienībām, gan no privātiem un juridiskiem partneriem, bet šobrīd nav iespējams apgūt visu pieprasījumu.

 


      
 
 
Projekta  īstenošanas laikā tika organizētas mērķa grupas apmācības – prakse ar veļas mazgāšanas iekārtām 18 mērķa grupas personām.
 
Papildus projektā plānotajam, veļas mazgāšanas centrā tika nodrošināta prakse SIVA koledžas studentiem.
 
Plānots 2022.gadā paplašināt veļas mazgāšanas centra darbību, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielināt esošo darba jaudu, apgrozījumu un pieņemot darbā vēl jaunus
darbiniekus.
LSK Kurzemes komiteja aug
Pievienots: 21 Jan 2022.
Kopš šā gada 1. janvāra LSK Kurzemes komiteja palielinās un mūsu saimei pievienojās Saldus, Tukuma un Kandavas Latvijas Sarkanā Krusta nodaļa.
 
Iepazīsties ar nodaļu sniegtajiem pakalpojumiem un pamatinformāciju.
 
 

Projekts "Lifta izbūve Daudzfunkcionālā centra vides pieejamības uzlabošanai" (Laidzes pagasts, Talsu novads) ir pabeigts.
Pievienots: 04 Jan 2022.
 

Atvieglojot biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālā centra apmeklētāju un iemītnieku ar kustības traucējumiem ikdienu, rastu iespēju uzlabot savas pārvietošanās prasmes, kā arī ļautu pilnvērtīgāk izmantot centra sniegtos pakalpojumus,
centrā ir pabeigti lifta ierīkošanai izbūves darbi.


Atbalstīts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" biedrības "Talsu rajona partnerība" izsludinātā projektu konkursā , Rīcības nosaukums "Publiskās infrastruktūras pieejamības uzlabošana un attīstība, sabiedrisko aktivitāšu dažādošana, sabiedrības ierosināto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu attīstībai"  ietvaros iesniegts un pabeigts projekts "Lifta izbūve Daudzfunkcionālā centra vides pieejamības uzlabošanai" (Nr. 20-08-AL35-A019.2203-000010) būvniecības realizēšanu.

Projekta ietvaros tika veikta lifta jaunbūve - būves būvniecība, pārbūve, kuru veica SIA "Vīgantes" (kopējās izmaksas 43 992,84 EUR/ bez PVN), savukārt, lifta piegādi un montāžu veica SIA "ELEMENT HISS AB" (31 400.00 EUR/ bez PVN). Projekta attiecināmās izmaksas ir 20 000 EUR, tajā skaitā publiskais finansējums 18 000 EUR. 
Seminārs “COVID-19 un vakcinācija. Kas ir balstvakcīna un, kad to vajag?"
Pievienots: 10 Dec 2021.

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” (LSK) īsteno projektu “Vakcinējies: esi drošībā” (Nr. 2021.LV/NVO_VAK/2) ar mērķi paaugstināt sabiedrības informētību par vakcināciju pret COVID-19 un veicināt vakcinācijas procesu vairākos Latvijas reģionos. 
 
Projekta ietvaros aicinām apmeklēt informatīvos pasākumus ZOOM platformā:

- 14.12.2021. plkst. 10.00-11.30 “COVID-19 un vakcinācija. Kas ir balstvakcīna un, kad to vajag?” Semināru vadīs ģimenes ārsts, pediatrs Gundars Kuklis.
 
Lai pieteiktos uz informatīvajiem pasākumiem, lūdzam rakstīt uz e-pastu: vakcinacija@redcross.lv vai lsk.kurzeme@redcross.lv.
 
Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Tematiskā nedēļa SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads)
Pievienots: 22 Oct 2021.
Pastāv uzskats, ka dārzeņu iekļaušana ēdienkartē rudenī un ziemā ir dārgs un neiecienīts prieks. LSK Kurzemes komiteja SAC "Krustceles" (Usmas pagasts, Ventspils novads) darbinieki parūpējas, lai šo stereotipu lauztu un visas nedēļas garumā rīko tematisko nedēļu - Ražas nedēļa.
 
Pateicoties darbinieku sarūpētiem cienastiem bija dažādi pagatavotu dabas velšu degustācija un sirsnīga kopā būšana rudens noskaņās ar pozitīvām sarunām par aktuālo.
 

Skaistumua studija "Roze"
Pievienots: 22 Oct 2021.
“Sievietes būtība ir nest pasaulē skaistumu”, tāpēc dažādas radošo nodarbību meistarklases ir lieliska dāvana un unikāla iespēja iepazīt sevi un iegūt sev kādu jaunu hobiju, un jo vairāk tu apgūsti, jo interesantāks tu būsi citiem.
 

 
Sekojot šim moto, LSK Kurzemes komiteja Talsu novada Dienas aprūpes centra daiļā dzimuma pārstāvēm tika novadīta skaistumkopšanas meistarklase, kurā meitenes līdzdarbojās vannas bumbu, ķermeņa skrubja un rožūdens pagatavošanā, kā arī ļāvās savas sejas ādas palutināšanā, relaksējoties pie nomierinošas mūzikas, malkojot tēju, bet noslēgumā tika mācīts kā sakopt rokas, nagus un pats patīkamākais – uzklāts grims.
 
Meitenēm tika parādīts, cik vienkārši šo visu var pats pagatavot no mājās pieejamām izejvielām – kafija, cukurs, sāls, eļļa, soda, rožlapiņas utml.
 

 
Nevarēja nepamanīt meiteņu sajūsmu par telpas pārvērtībām, kurā ikdienā iekārtojums ir pavisam citādāks, bet vienas nakts laikā tā bija pārvērtusies par skaistuma studiju “Rozes”, kā arī neviltots prieks bija jūtams par visu notiekošo kopumā.
 
Visu pašu pagatavoto skaistuma komplektiņu varēs pasniegt kā dāvanu gan sev, gan mammai, māsai, draudzenei.

Projekts SAC "Landzes" teritorijas labiekārtošanai ir pabeigts!
Pievienots: 14 Oct 2021.

Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagats, Ventspils novads) ir pabeigti teritorijas labiekārtošanas darbi infrastruktūras pieejamībai, uzlabojot klientiem un apmeklētājiem uzturēšanās iespējas svaigā gaisā jebkuros laika apstākļos.

Atbalstīts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" biedrības "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" izsludinātā projektu konkursā , Rīcības nosaukums "Publiskās infrastruktūras attīstība kvalitatīvai dzīves videi un sabiedrības iniciēto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu izaugsmei" ietvaros iesniegts projekts "Teritorijas labiekārtojums sociālās aprūpes centra "Landze" infrastruktūras pieejamības uzlabošanai" (Nr.20-08-AL17-A019.2203-000011) būvniecības realizēšanu.  
 
  

Projekta ietvaros veikti sekojoši darbi:
  • laukuma izbūve;
  • takas izveide;
  • laternu uzstādīšana;
  • atkritumu urnu un soliņu izvietošana
Visi labiekārtošanas darbi veikti sadarbībā ar SIA "Vīgantes" (35 383.19 EUR/ bez PVN). Projekta attiecināmās izmaksas ir 30 000 EUR, tajā skaitā publiskais finansējums 27 000 EUR. 

   
 
 
 
Projekts "Teritorijas labiekārtojums sociālās aprūpes centra "Landze" infrastruktūras pieejamības uzlabošanai"
Pievienots: 20 Oct 2020.

 

Lai uzlabotu biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes centra "Landze" (Piltenes pagats, Ventspils novads) infrastruktūras pieejamību, uzlabot klientiem un apmeklētājiem uzturēšanās iespējas svaigā gaisā jebkuros laika apstākļos, tiks uzsākti teritorijas labiekārtošanas darbi.

Atbalstīts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" biedrības "Ziemeļkurzemes biznesa asociācija" izsludinātā projektu konkursā , Rīcības nosaukums "Publiskās infrastruktūras attīstība kvalitatīvai dzīves videi un sabiedrības iniciēto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu izaugsmei"  ietvaros iesniegts projekts "Teritorijas labiekārtojums sociālās aprūpes centra "Landze" infrastruktūras pieejamības uzlabošanai" (Nr.20-08-AL17-A019.2203-000011) būvniecības realizēšanu.
  

Projekta ietvaros tiks veikti sekojoši darbi - pastaigu takas un laukuma izbūve, kuru veiks SIA "Vīgantes" (35 383.19 EUR/ bez PVN). Projekta attiecināmās izmaksas ir 30 000 EUR, tajā skaitā publiskais finansējums 27 000 EUR. 
 
Projekts "Lifta izbūve Daudzfunkcionālā centra vides pieejamības uzlabošanai" (Laidzes pagasts, Talsu novads)
Pievienots: 10 May 2021.


Atvieglojot biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" (turpmāk - LSK) Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālā centra apmeklētāju un iemītnieku ar kustības traucējumiem ikdienu, rastu iespēju uzlabot savas pārvietošanās prasmes, kā arī ļautu pilnvērtīgāk izmantot centra sniegtos pakalpojumus, uzsākti izbūves darbi lifta ierīkošanai. 


Atbalstīts Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas" biedrības "Talsu rajona partnerība" izsludinātā projektu konkursā , Rīcības nosaukums "Publiskās infrastruktūras pieejamības uzlabošana un attīstība, sabiedrisko aktivitāšu dažādošana, sabiedrības ierosināto aktivitāšu atbalsts vietējo kopienu attīstībai"  ietvaros iesniegts projekts "Lifta izbūve Daudzfunkcionālā centra vides pieejamības uzlabošanai" (Nr. 20-08-AL35-A019.2203-000010) būvniecības realizēšanu.

Projekta ietvaros tiks veikta lifta jaunbūve - būves būvniecība, pārbūve, kuru veiks SIA "Vīgantes" (kopējās izmaksas 43 992,84 EUR/ bez PVN), savukārt, lifta piegādi un montāžu veiks SIA "ELEMENT HISS AB" (31 400.00 EUR/ bez PVN). Projekta attiecināmās izmaksas ir 20 000 EUR, tajā skaitā publiskais finansējums 18 000 EUR. 
Plānotie papildpasākumi un individuālās konsultācijas gada nogalei
Pievienots: 18 Oct 2021.

Pavadot 2021. gadu, Novembrī un Decembrī, Kurzemes reģiona izdales punktu atbildīgās personas, brīvprātīgie, izvēlējās dalīties informācijā un daudz padziļinātāk dalīties savstārpējās zināšanās par to kā nejusties vientuļi un par to, ko pagatavot no Pārtikas izdales komplektiem. Divus mēnešus LSK Kurzemes komitejas izdales punkti rīkos informatīvus papildpasākumus un individuālas konsultācijas Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Roja, Liepāja, Vaiņode, Grobiņa, Dundaga, Mērsrags, Pāvilosta, Rucava, Alsunga.
 
Dalīsimies informācijā ar produktu izdales komplektu pilnvērtīgu izmantošanu, dalīsimies ar dažādām receptēm un, savukārt, dažos izdales punktos dalīsimies informācijā par to, kā nejusties vientuļi, aizpildīt sevi un savu brīvo laiku. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi.

Plānotie papildpasākumi:
 
09.11.2021. 
Plkst 15.30.-16.00
Lielā iela 53, Mērsrags, Mērsraga pagasts, Talsu novads "Putru dienas -  vieglas receptes" Atbildīgā persona Gunta Fībiga 26464443 (ārpus darba laika)
0811.2021.
Plkst. 09.00-10.00
Brīvības iela 17, Vaiņode, Vaiņodes pagasts, Dienvidkurzemes novads,  LV-3435 "Kā nejusties vientuļam" Brīvprātīgā Sarmīte Barakavska 28657503
08.11.2021.
Plkst. 11.00-11.30
LSK Grobiņas nodaļa, Dienvidkurzemes novads, Grobiņa, Lielā iela 78, LV-3430  "Kā nejusties vientuļam" Brīvprātīgā Skaidrīte Bunka 29187989
15.11.2021.
Plkst. 14.30-15.00
Robežu iela 28, Stende, Talsu novads, LV - 3257 "Kā nejusties vientuļam" Brīvprātīgā Dzintra Bērziņa 25752357 
08.11.2021.
Plkst. 13.00-13.30 
Bānīšu iela 4, Dundaga, Talsu novads, LV-3270  "Kā nejusties vientuļam" EAF programmas koordinatore Kurzemē Lelde Meirāne 29157406
15.11.2021.
Plkst.14.00-14.30
Celtnieku iela 6, Roja, Talsu novads, LV - 3264 "Kā nejusties vientuļam" EAF programmas koordinatore Kurzemē Lelde Meirāne 29157406
08.11.2021.
Plkst. 11.00-11.30
LSK Liepājas komiteja, Graudu iela 43A, Liepāja, LV-3400  "Kā nejusties vientuļam" Brīvprātīgā Dzidra Metēja 26460515
17.12.2021.
Plkst. 09.00-09.30
P/a "Dunikas ambulance", "Līvas", Dunikas pag., Dienvidkurzemes novads, LV - 3480 "Pārtikas pakas sastāvs" Ligita Freimane (ārpus darba laika) 29272642
08.12.2021.
Plkst. 16.00-16.30
Sakas saieta nams "Saieta nams", Sakas pag., Dienvidkurzemes nov. LV - 3466 "Pārtikas pakas sastāvs" Inese Vīdnere (ārpus darba laika) 63453073
23.12.2021.
Plkst. 10.00-16.00
Baznīcas iela 29, Kuldīga, LV - 3301 "Pārtikas pakas sastāvs" Pārtikas tehnoloģe Silvija Zirdziņa 29273629
07.12.2021.
Plkst. 11.00-12.00
Talsu iela 39, Ventspils, LV- 3601 "Pārtikas pakas sastāvs" Brīvprātīgā Irina Siņicina 25717910
14.12.2021.
Plkst. 13.00-13.30
Alsungas Dome, Pils iela 1, Kuldīgas novads,  LV - 3306 "Kā nejusties vientuļam" EAF programmas koordinatore Kurzemē Lelde Meirāne 29157406

Piesaki savu dalību Pirmās palīdzības kursiem!
Pievienots: 28 Sep 2021.
LSK Kurzemes komiteja aicina pieteikties pirmās palīdzības sniegšanas apmācībām (12 h programma).
 
Apmācību kurss šobrīd tiek īstenots divās daļās:
 
1. Teorija norisinās attālināti Zoom platformā;
2. Praktiskā nodarbība norisinās klātienē.
 
Par apmācību norises vietu un laiku uzzināt, zvanot pa norādīto tālruni.


VSK vizīte Talsu novada pašvaldībā
Pievienots: 03 Sep 2021.


Šodien Talsu novada pašvaldībā viesojās Latvijas Sarkanā krusta pārstāvji un sadarbības partneri no Vācijas, lai pārrunātu nākotnes plānus un iespējas attiecībā uz sabiedrības veselību, aprūpes pakalpojumiem un aprūpi mājās.

Skaidrs ir viens - nākotnē pieprasījums pēc aprūpes pakalpojumiem nemazināsies un visiem klientiem, kuriem būs tāda nepieciešamība un vēlēšanās savas dienas pavadīt kādā no aprūpes namiem, nebūs iespējams piedāvāt vietu. Ņemot vērā Vācijas sadarbības partneru pieredzi, secināts, ka jārod iespēja pakalpojumu saņemt mūsdienīgā veidā – ar tehnoloģiju palīdzību, kā, piemēram, drošības pogu.

Talsu novada pašvaldība spērusi lielu soli šajā virzienā, lai jau nākamajā gadā pakalpojumu varētu sākt pilnveidot un attīstīt novada teritorijā.
 
Pirmā veļas māja, kas apkalpo piecus sociālās aprūpes centrus tuvējos novados un arī vairākus dienas centrus
Pievienots: 04 Sep 2021.
Talsu novada Laidzē LSK Kurzemes komiteja izveidojusi pirmo veļas māju, kas apkalpo piecus sociālās aprūpes centrus tuvējos novados un arī vairākus dienas centrus. Veļas māja, kurā ik mēnesi izmazgā vairākas tonnas veļas, ir veidota kā sociālais uzņēmums. Šādas veļas mājas plāno veidot arī citos reģionos. https://www.lsm.lv/.../sarkanais-krusts-talsu-novada.../

Radošo darbu izstāde Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā, Laidzē.
Pievienots: 20 Aug 2021.
Mums katram sirdī tauriņš mīt
Ļaujam tiem brīvi iet
Un atgriežas laimīgi viņi, 
Ja neturam sevī tos ciet.         

19.augustā Latvijas Sarkanā krusta Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā tika atklāta radošo darbu izstāde “Tauriņi ir brīvi”, kura tapa sadarbojoties divām mākslas terapijas grupām – Talsu novada Dienas aprūpes centra apmeklētāju un Sociālās aprūpes centra “Stūrīši” iemītniekiem, kuras vada mākslas terapeite, psiholoģe Anda Lase.

 
 
            Daudzfunkcionālā centra zālē skatāmi ir gan zīmējumi, gan māla veidojumi. Mākslas terapijā klients tiek aicināts savas domas, jūtas un vajadzības uzzīmēt, uzgleznot, izveidot no māla vai plastilīna, salikt kā kolāžu no attēliem vai atrast citu piemērotu mākslinieciskās izteiksmes veidu. Terapijā tiek izmantoti gan vārdi, gan bezvārdu „valoda”. Svarīgs ir radošais process un tā rezultāts, pārdomas un arī saruna ar mākslas terapeitu pēc radošā procesa, ņemot vērā katra vēlmes un iespējas.

            Izstādes nosaukums radās tāpēc, ka nav bijušas tādas vasaras, kad nebūtu redzēts vismaz viens taurenis. Simbolu vārdnīcā skaidrots, ka tauriņš ir skaistums, kurā iemiesojas dvēsele. Lai arī tauriņš dzīvo īsu mirkli, būtībā viņš ir dzīves, mīlestības, dvēseles un laimes simbols. Saprotot tauriņu pasauli, mēs arī spējam saskatīt skaistumu, vērtības un to, ka nekas nav mūžīgs, jo viss nemitīgi mainās. 
            Izstāde ir par attīstību un spēju saskatīt dabā augstāko saprātu. Tā ietver dzīvību, pārbaudījumus, satraukumu, sagadīšanos un vēl daudzas citas neskaitāmas sajūtas.
Katras beigas ir kaut kā jauna sākums un tai pat laikā arī turpinājums.
 
LSK Kurzemes komitejas
Talsu novada dienas aprūpes centra vadītāja
Simona Mantniece