Latvijas Sarkanais Krusts


Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumi skolēniem vasaras nometnē
Pievienots: 17 Sep 2022.
Lai īstenotu sabiedrības integrācijas un saliedētības pasākumus, kā arī veicinātu latviešu valodas apguves iespējas Ukrainas izglītojamajiem Latvijā, šogad vasarā Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām uzsācis plānoto skolēnu vasaras nometņu organizēšanu. Vasaras nometnēs aicināti piedalīties gan Ukrainas, gan Latvijas skolēni. Šogad nometne arī notika Talsu 2.vidusskolā.
 
Nometne finansēta no valsts budžeta līdzekļiem projekta “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” ietvaros, lai nodrošinātu Ukrainas bērniem un jauniešiem latviešu valodas apguvi, Ukrainas bērniem integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes daudzveidīgās kopīgās radošajās norisēs un aktivitātēs, ko piedāvā nometnes programma.
 
Nometnes programma paredz dažādas radošās darbnīcas un aktivitātes, kurā arī piedalījās LSK Kurzemes komiteja Pirmās palīdzības speciālisti, muzeja apmeklējumu, meistarklasi gatavojot nacionālos ēdienus, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem.
 

Sadarbības partneri viesojas Saldus nodaļā
Pievienots: 12 Sep 2022.
Sestdien, 10.septembrī, LSK Kurzemes komiteja Saldus nodaļā viesojās ilggadēji sadarbības partneri no Līderbahas (Vācija) pašvaldības un Līderbahas Sarkanā Krusta (DRK Liederbach). 
 
Pateicoties Saldus novada pašvaldības un Latvijas Sarkanais Krusts Kurzemes komiteja Saldus nodaļas 18 gadu draudzībai ar Līderbahas pašvaldību un Sarkano Krustu, Saldus novada iedzīvotāji ir saņēmuši dažādus palīdzības sūtījumus - slimnīcai, ugunsdzēsējiem, Sarkanajam Krustam, bērnudārziem un skolām.
 

5 gadu jubileja SAC "Krustceles" (Usmas pagasts, Ventspils novads)
Pievienots: 16 Sep 2022.
Mēs nestaigājam pa apli, mēs ejam augšup, un dažu labu pakāpienu jau esam pieveikuši.
                                                                                       
(H. Hese)

 
Šodien, LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Krustceles" iemītnieki un darbinieki kopīgi nopūš 5 sveces savā jubilejā! 
Pie mums centrā viesojās "Spāres muižas meitenes" ar humora pilnu uzvedumu un skanīgām dziesmām! Paldies Jums. 

Hip, hip! Urā! 


Pirmais Septembris Talsu novada Dienas aprūpes centrā
Pievienots: 01 Sep 2022.
Ne tikai pirmsskolas iestādēs un skolās tika svinēta Zinību diena, bet arī LSK Kurzemes komitejas Dienas aprūpes centrā apmeklētājiem šī diena vienmēr tiek īpaši atzīmēta. 
Šoreiz tā bija kā pārsteigums, jo pie mums uz sarunu tika uzaicināta kādreizējā parabobslejiste, mūsu novadniece Annija Kļaviņa. 
 
Annijas dzīves stāsts tik ļoti iederējās šīs svētku dienas kontekstā, kas DAC apmeklētājiem, no kuriem bieži tiek dzirdētas frāzes: ”Es nevaru”, “Es nemāku”, “Es negribu”, “Man nesanāk” utml., lika sapurināties, nepadoties slinkumam, noticēt sev un piepildīt savu ikdienu ar dažādām jēgpilnām aktivitātēm. 
 
Paldies, ka biji kopā ar mums!
Paldies, ka iedvesmoji, motivēji un vairoji mūsu gribasspēku! 

Dzejas diena DAC "Ventiņmāja"
Pievienots: 30 Aug 2022.
LSK Kurzemes komiteja Daudzfunkcionālajā Ģimenes atbalstu centrā "Ventiņmāja" (Ventspils) apmeklētāji Augustu pavada ar skaistiem un nu jau tradicionāliem svētkiem "Dzejas diena". 
 

 
Vairāk kā centra apmeklētājiem kopā ar Ventspils dzejniekiem norisinājās kopā pavadītais laiks, skatieties "Skats no Ventspils" sižetā: https://youtu.be/t7eruN0wwwQ?t=422

Senioru veselības diena Saldū
Pievienots: 16 Sep 2022.
Piektdien 19.augustā Saldū notika Senioru veselības diena. Lai arī laukā bija ap +30 grādu karstums, pie mūsu medmāsām pat jau pirms noteiktā pasākuma sākuma laika pulcējās pirmie interesenti. Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Saldus nodaļas divos punktos senioriem bija iespēja izmērīt asinsspiedienu, veikt cukura un holesterīna ekspresmērījumus, noteikt skābekļa līmeni asinīs un aprēķināt savu ķermeņa masas indeksu. Mūsu novada seniori aktīvi izmantoja šo iespēju. Kopā mērījumi tika veikti 75 cilvēkiem.
 
Paldies biedrībai “Putnu pagalms” par sadarbību!
 
 

Ģimeņu dienas 2022
Pievienots: 22 Aug 2022.
20. augustā, LSK Kurzemes komiteja kolēģiem, ģimenēm un draugiem rīkoja "Ģimeņu dienas". 
 
Pļavu ezera sporta bāzes krasts, no 19. līdz 21.augustam, pārtapa ģimeniskā pasākumā, kurā par uzdevumiem un jautrām sportiskām aktivitātēm bija padomāts gan lieliem, gan pašiem mazākajiem. "Ģimeņu dienās" bija iespēja piedalīties dažādās disciplīnās gan komandu spēlēs, gan individuāli. 
 
Diena tika pavadīta jautrās, pozitīvās un sirsnīgās noskaņās kopā ar saviem mīļajiem!


Donoru diena Saldū
Pievienots: 21 Jul 2022.
Trešdien, 20.jūlijā, Saldū, Skrundas ielā 28, norisinājās Valsts asinsdonora centra izbraukuma donoru diena. 
 
Īpašajā notikumā piedalījās arī mūsu Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Ruba" (Saldus novads) darbinieki.
 
Paldies mūsu kolēģiem par sirsnību un ieguldījumu līdzcilvēku dzīvību glābšanā. 
 
Kopā mēs varam palīdzēt!

Kā klājas DĢAC "Ventiņmāja"?
Pievienots: 24 Aug 2022.
Kā klājas LSK Kurzemes komiteja Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centra "Ventiņmāja" (Ventspils) ikdienas apmeklētājiem? 
Dienas aprūpes centru aktīvi apmeklē 25 klienti ik dienu, kuri ir sadalīti grupās. Centru apmeklē pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem, funkcionāliem traucējumiem, personas pēc insulta sekām, pensionāri, kā arī personas ar īpašajām vajadzībām.
 

 
Šīs ir personas, kuras nespēj pašas tikt galā ar ikdienas, gan sadzīves aprūpes jautājumiem. Personas, kuras īpaši pakļautas depresijām un to izraisītajām sekām. Šie mūsu centra apmeklētāji ir sociāli mazaizsargāti. Personām ar demenci ir nepieciešama pastiprināta uzraudzība katru dienu, jo dezorientējas laikā un telpā.
 

Centrs saviem apmeklētājiem nodrošina:
 
- iespēju atrasties sabiedrībā;
- kopējas tējas pauzes, svētku svinēšana;
- uzraudzība un atbalsts pašaprūpē;
- sociālā darbinieka konsultācijas;
- dažādas individuālās un grupu nodarbības;
- veselības vingrošana;
- katru rītu sabiedrībā notiekošo aktualitāšu apspriešana, preses, vietējo laikrakstu "Ventas Balss" pārskate;
- iespēju izmērīt asinsspiedienu;
- atbalsts ģimenes locekļiem rūpēs par tuvinieku;
- reizi gadā vai pat biežāk kopīgas ekskursijas;
- palīdzība veikt komunālos maksājumus internetā;
- Atbalstu komplektu izsniegšana ( katru darba dienu 14.00-17.00), - papildpasākumu nodrošināšana, kuri veltīti atbalsta komplektu saņēmējiem;
- tehniskos palīglīdzekļu noma.

 

Pirmās palīdzības nodrošināšana publiskajos pasākumos šovasar
Pievienots: 24 Aug 2022.
Veiksmīgi aizvadīts jauniešu iecienīts vasaras festivāls "Summer Sound" Liepājā, kur divu dienu garumā LSK Kurzemes komiteja nodrošināja pirmo palīdzību.
 

Veiksmīgi aizvadīti ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki Aglonā, kur trīs dienu garumā, 13.-15. augustam, LSK nodrošināja pirmo palīdzību. Tas gods nodrošināt ar palīdzību bija arī LSK Kurzemes komiteja. Svētki kopumā aizvadīti mierīgi un bez nopietnām veselības problēmām.
 
 
Vēlamies peteikt lielu PALDIES mūsu komandai par padarīto darbu un drosmi!

Līgo LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 24 Aug 2022.
Šī nedēļa visiem LSK Kurzemes komitejas aprūpes centriem ir veltīta Vasaras saulgriežu svētkiem - Jāņiem.
 

 
20.-22. jūnijā LSK Kurzemes komitejas SAC "Atpūtas" (Remte) norisinājās Līgo svētku pasākumi. 20.jūnijā centra iemītniekiem tika organizēta latviešu kino pēcpusdiena. Uz lielā ekrāna skatījāmies filmu "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" un filmu "Īsa pamācība mīlēšanā".
 
21.jūnijā pie mums ciemojās Irēna Daukste no biedrības "Ideju Kalves", un centra iemītnieki kopā ar darbiniekiem mācījās pīt paplātes no pašu lasītām kļavu lapām.
 
22.jūnijā ielīgojām kopā ar mūziķi Jāni Narkevicu, kurš dāvāja mums koncertu. Aprūpes centra dārzā tika klāti svētku galdi ar pašu ceptām desiņām un citiem svētku gardumiem.

 
 
Savukārt, šodien, SAC "Venta" (Kuldīga) svētki ir pavisam mierīgi, sirsnīgi un skaisti. Kopā aprūpes centra dārzā ar kopīgām dziesmām, sarunām un emocijām.
 
 

Skanīgus un muzikālus sveicienus LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads), kā arī Daudzfunkcionālā sociālā aprūpes centra "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki saņem no Laidzes pagasta pārvaldes. 
 

 

vairāk
Ielīgojam LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 22 Jun 2022.
Šī nedēļa visiem LSK Kurzemes komitejas aprūpes centriem ir veltīta Vasaras saulgriežu svētkiem - Jāņiem.
 
20.-22. jūnijā LSK Kurzemes komitejas SAC "Atpūtas" (Remte) norisinājās Līgo svētku pasākumi. 20.jūnijā centra iemītniekiem tika organizēta latviešu kino pēcpusdiena. Uz lielā ekrāna skatījāmies filmu "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" un filmu "Īsa pamācība mīlēšanā".
 
21.jūnijā pie mums ciemojās Irēna Daukste no biedrības "Ideju Kalves", un centra iemītnieki kopā ar darbiniekiem mācījās pīt paplātes no pašu lasītām kļavu lapām. 
 
22.jūnijā ielīgojām kopā ar mūziķi Jāni Narkevicu, kurš dāvāja mums koncertu. Aprūpes centra dārzā tika klāti svētku galdi ar pašu ceptām desiņām un citiem svētku gardumiem. 

 

 
Savukārt, šodien, SAC "Venta" (Kuldīga) svētki ir pavisam mierīgi, sirsnīgi un skaisti. Kopā aprūpes centra dārzā ar kopīgām dziesmām, sarunām un emocijām. 


 

Jaunajam pārim rūgts!
Pievienots: 16 Jun 2022.
Šodien Jūsu kāzu dienā sveicam Jūs no sirds!
Lai Jums vienmēr tā kā šodien acis laimē mirdz.
Gaiša, lai Jums dzīves taka, dzīves ceļš, lai jauks.
Vienmēr cieši ejiet blakus un viens otram esiet draugs!

10.jūnijs turpmāk būs īpaši svinama svētku diena diviem DAC apmeklētājiem - Irinai un Agrim, nu jau kopīgi sauktiem - Grandbergiem! 
 
Abi viens otru jau pazina no skolas laikiem, bet pēc 30 gadiem, kas to būtu domājis - viņi viens otru sauks par Vīru un Sievu!
 
DAC apmeklētāji sarūpējuši arī pārsteiguma dāvanu jaunajam pārim - krekliņi ar uzrakstiem "Sieva" un "Vīrs", ko norunāja, ka tie turpmāk tiks vilkti kāzu jubilejās!

 
 

 
Jaunajam pārim rūgts!

Papildasākumi Septembrī: Ziemas krājumi - ko pagatavot?
Pievienots: 23 Aug 2022.

 

Šā gada Septembrī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu "Krājumi ziemai - ko pagatavot?", kā arī Ukrainas iedzīvotājiem "Atbalsta iespējas" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Talsu novads, Dienvidkurzeme, Saldus, Tukums, Kandava.

Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Lelde Meirāne, dalīsies ar dažādām idejām, ko gardu un pirms tam vēl nedzirdētu pagatavot ziemas krājumiem, kā arī apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus.


Plānotie papildpasākumi Latvijas iedzīvotājiem : 
*23.09., plkst. 13.00 "Līvas", Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads
*05.09., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*07.09., plkst. 16.30  Alsungas novada Dome, Pils iela 1, Alsunga
*12.09., plkst. 14.00 Celtnieku iela 6, Roja, Rojas novads, LV - 3264
*12.09., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*05.09., plkst. 08.30 Vaiņodes kultūras namā, Brīvības ielā 17, Vaiņodē
*07.09., plkst. 15.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*14.09., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novadā
*19.09., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*05.09., plkst. 13.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*05.09., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*15.09., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu ielā 39, Ventspils
*08.09., plkst. 13.00 Skolas iela 27-1, Brocēni, Saldus novads
*07.09., plkst. 15.00 Tehnikas iela 10, Auce, Dobeles novads
*05.09. - 16.09., katru darba dienu,  plkst. 10.00 LSK Tukuma nodaļa, Kurzemes iela 5A, Tukums
*19.09., plkst. 14.30 LSK KK Kandavas nodaļa, Lielā iela 24, Kandava

Ukrainas iedzīvotājiem - "Atbalsta iespējas": 
*06.09., 13.09., 20.09., 27.09., plkst. 17.00 Kareivju iela 7, Talsi, Talsu novads
*05.09., 06.09., plkst. 10.00 LSK KK Kuldīgas nodaļa, Baznīcas iela 29A, Kuldīga
*12.09., plkst. 08.30 Vaiņodes kultūras namā, Brīvības ielā 17, Vaiņodē
*16.09., plkst. 13.00 "Līvas", Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads
*05.09., plkst. 13.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja 
*15.09., 22.09., plkst. 13.00 Skolas iela 27-1, Brocēni, Saldus novads
*21.09., plkst. 15.30 Tehnikas iela 10, Auce, Dobeles novads
*05.09. - 16.09., katru darba dienu, plkst. 10.00 LSK Tukuma nodaļa, Kurzemes iela 5A, Tukums
*01.09., 08.09., 15.09., 22.09., 29.09. plkst. 12.00 LSK KK Kandavas nodaļa, Lielā iela 24, Kandava
*02.09., 09.09., 16.09., 23.09., 30.09. plkst. 09.00 
 LSK KK Kandavas nodaļa, Lielā iela 24, Kandava
Ģimeņu dienas 2022
Pievienots: 23 Aug 2022.
20. augustā, LSK Kurzemes komiteja kolēģiem, ģimenēm un draugiem rīkoja "Ģimeņu dienas".

 

 
Pļavu ezera sporta bāzes krasts, no 19. līdz 21.augustam, pārtapa ģimeniskā pasākumā, kurā par uzdevumiem un jautrām sportiskām aktivitātēm bija padomāts gan lieliem, gan pašiem mazākajiem. "Ģimeņu dienās" bija iespēja piedalīties dažādās disciplīnās gan komandu spēlēs, gan individuāli.

Diena tika pavadīta jautrās, pozitīvās un sirsnīgās noskaņās kopā ar saviem mīļajiem!

Noskaties pasākuma video facebook.com/KurzemeLSK/https://fb.watch/f4jp-4BzSO/ 

UKRAINAS KARA BĒGĻI VARĒS SAŅEMT BEZMAKSAS PĀRTIKAS UN PAMATA MATERIĀLA ATBALSTA PAKAS / УКРАЇНСЬКІ БІЖЕНЦІ ВІЙНИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНІ НАБОРИ ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ ТА БАЗОВОГО МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Pievienots: 23 Aug 2022.

 

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotās Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmas ietvaros sniegs pārtikas un pamata materiālā atbalsta pakas Ukrainas kara bēgļiem Latvijā, kas ir saņēmuši pašvaldības sociālā dienesta izsniegto krīzes izziņu.

Ukrainas civiliedzīvotājiem, saņemot pašvaldības sociālā dienesta izziņu par krīzes situāciju, būs tiesības uz atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas ietvaros. Viena persona trīs mēnešos varēs saņemt divas pārtikas pakas, higiēnas un saimniecības preču paku, divas papildu bērnu pārtikas pakas, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā no 7 līdz 24 mēnešiem, kā arī papildu higiēnas preču paku, ja ģimenē ir mazi bērni vecumā līdz 2 gadiem. Papildus tam ģimenes ar sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem varēs saņemt mācību piederumu paku.

Ar izziņu atbalsta pakas varēs saņemt kādā no vairāk nekā 400 izdales punktiem visā Latvijā. Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām zupas virtuvēs gatavās maltītes personas var saņemt bez izziņas vai citu dokumentu uzrādīšanas.

SIF no 2014.gada īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām programmu, kuras mērķis sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicināt sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

SIF apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nozīmīgas pašvaldības un to iestādes, to starpā sociālos dienestus, kā arī reliģiskās un nevaldības sektora organizācijas visā Latvijā, piemēram "Samāriešu fonds", "Latvijas Samariešu apvienība", "Latvijas Sarkanais Krusts" un "Pestīšanas armija".

Plašāka informācija par atbalsta iespējām un komplektu saturu: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.
 


Українські біженці війни можуть отримати безкоштовні набори продуктів харчування та базового матеріального забезпечення

Фонд інтеграції суспільства (ФІС), у рамках програми Европейського фонду підтримки знедолених, пропонує українськім біженцям, які отримали у центрах соціального обслуговування довідку, що знаходяться у кризовій ситуації, отримати безкоштовні набори продуктів харчування та базового матеріального забезпечення.

Цивільні громадяни України після отримання у соціальній службі довідки, що знаходяться у кризовій ситуації, отримують право на допомогу у рамках програми Европейського фонду підтримки знедолених. Одна людина раз в три місяці може отримати два набори харчових продуктів, один набір гігієнічних та господарських товарів, два додаткових набори дитячого харчування, якщо у сім'ї є діти від 7 до 24 місяців, а також додатковий набір товарів гігієни, якщо у сім'ї є діти до 2 років. Крім того, сім'ї з дітьми молодшого та середнього шкільного віку можуть отримати набір шкільного приладдя.

Маючи довідку, можливо отримати набори підтримки у будь-якому з більш ніж 400 пунктів розповсюдження по всій Латвії. Готові страви у столових Европейського фонду підтримки знедолених можливо отримати без пред'явлення довідки та будь-яких інших документів.

ФІС з 2014 року реалізує програму Европейського фонду підтримки знедолених, метою якого є забезпечення продовольчої та базової матеріальної підтримки, а також сприяння соціальній інтеграціі з допомогою різних супутних заходів.

ФІС об'єднує та ефективно залучає для надання підтримки, включаючи соціальні послуги, важливі муніципалітети та їхні установи, а також релігійні і недержавні організації по усій Латвії, такі як “Фонд самаритян”, “Латвійська асоціація самаритян”, “Латвійський Червоний Хрест” та “Армія спасіння”.

Додаткова інформація про можливості підтримки та вміст наборів: https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.

Bezmaksas latviešu valodas apmācības
Pievienots: 22 Aug 2022.

Piesakieties BEZMAKSAS latviešu valodas apmācībām pieaugušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem!

- Pieaugušajiem vismaz 120 stundu apjomā A1 līmenī
- Pieejami bezmaksas visā Latvijā
- Klātienē, attālinātā vai jauktā formā

Atrodi sarakstā sev vispiemērotāko latviešu valodas kursu nodrošinātāju un sazinies ar pakalpojuma sniedzēju, lai pieteiktos!
Plašāka informācija par pieteikšanos https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam vai zvanot 28817083, 20042381.
 

Подайте заявку на БЕЗКОШТОВНЕ навчання латиської мови для дорослих громадян України!

-  Дорослим не менше 120 годин рівень A1
- Безкоштовно у всіх регіонах Латвії
- Очна, дистанційна або змішана форми навчання

Знайдіть у списку найбільш підходящi курси латиської мови та зв’яжіться з учбовим закладом, щоб подати заявку!
Додаткова інформація про запис https://www.sif.gov.lv/lv/jaunums/sakusies-ukrainas-civiliedzivotaju-pieteiksanas-latviesu-valodas-macibam або зателефонуйте 28817083, 20042381.


Silta maltīte mazaizsargātām personām
Pievienots: 19 Aug 2022.
Iedzīvotāju finansiālās un sociālās situācijas ir atšķirīgas. Sirmgalvjiem, tāpat kā ļaudīm ar īpašām vajadzībām (kustību traucējumiem, pēc smagām operācijām u.c.), veicot visus komunālos maksājumus vai ierobežoto kustību iespēju dēļ, bieži vien nepietiek līdzekļu, lai spētu sevi pilnvērtīgi nodrošināt ar ikdienas silto maltīti.

EAFVP programmas ietvaros LSK Kurzemes komiteja papildus atbalsta komplektu izdalīšanā nodrošina Talsu, Tukuma un Kuldīgas iedzīvotājus ar silto maltīti.

Kopš 2022. gada Janvāra kopā esam izdalījuši 1421 silto maltīti trūcīgām un maznodrošinātām personām.

 
Mēs esam blakus, lai palīdzētu!

 

LSK Kurzemes komiteja piedalās "Drošības dienā"
Pievienots: 30 May 2022.
Mācību gada beigās daudzviet Latvijas skolās tiek rīkotas "Drošības dienas". Šodien, 30.maijā Talsu 2.vidusskolas skolēniem diena iesākās ar skolēnu un skolas darbinieku praktisku zināšanu pārbaudi, kā rīkoties dažādās situācijās, kā arī, par operatīvo dienestu darbu un par tehnoloģijām, kādas tiek izmantotas VUGD Talsu daļā, Valsts meža dienestā, Valsts robežsardzē, Valsts Policijas Talsu nodaļā, NMPD Talsu daļā, un, protams, Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" Kurzemes komitejā. 

Minēto organizāciju pārstāvji skolēniem saprotamā valodā pastāstīja par savu darba ikdienu, grūtībām un gandarījumu. Skolēni uzzināja arī daudz praktisku lietu, piemēram, kā jārīkojas dažādu apdraudējumu gadījumā.
 
Paldies visiem operatīvo dienestu un organizāciju darbiniekiem!
Lai mums visiem droša vasara! 
 
Papildpasākumi Jūnijā
Pievienots: 30 May 2022.
LSK Kurzemes komiteja aicina trūcīgās un maznodrošinātās personas piedalīties Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām (EAFVP) papildpasākumos.
 
 Jūnijā visā Latvijā un Kurzemē veltīti papildpasākumi - "Sirds un asinsvadu slimības".

Papildpasākumu JŪNIJA grafiks pieejams šeit: https://www.redcross.lv/lsk-aicina-trucigas-un.../