Latvijas Sarkanais Krusts


Gatavojamies aukstajiem mēnešiem
Pievienots: 29 Jul 2021.


Vasaras laikā veselība ir jāstiprina ar ogām, dārzeņiem, augļiem, kas atrodami piemājas dārzos. Noteikti jānovērtē ir arī to ogu sniegtie labumi, kas aug, iespējams, tepat zem loga. Šobrīd ir īstais laiks, kad ievākt jāņogas, upenes, ērkšķogas ēšanai vai noglabāšanai starp ziemas krājumiem, tāpēc nevajag kavēties un gaidīt, līdz tās jau būs nobirušas.
 
SAC "Venta" (Kuldīga) ogas nelaiž zudumā un sagatavo tās uzglabāšanai ziemā, lai aukstajos mēnešos tās būtu pie rokas.

vairāk
Lai lustīgi un droši svētki!
Pievienots: 22 Jun 2021.
Pūt, Jānīti, vara tauri
Pašā Jāņu vakarā,
Lai sanāca Jāņa bērni,
Lai dziedāja Jāņu dziesmas,
 
Lai atnesa Jāņu zāles,
Lai iedzēra Jāņu alu,
Lai uzkoda Jāņu sieru
Lai aizdedza darvas mucu,
 
Lai darīja vaiņadziņus,
Lai gaidīja Jāņu rītu,
Kad saulīte rotājāsi.
 
LSK Kurzemes komiteja saime vēl, lai līst vissiltākais lietus, visdzidrāko rasu dod rīts un kaut ko no saulgriežu brīnuma, lai katrs paņem sev līdz.


SAC "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki šo dienu pavada ar kino, teātra izrādēm un sirsnīgām sarunām.


SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) ar dziesmām, dejām un svētku mielastu ielīgo gada skaistākos svētkus! Klausoties skaistās latviešu dziesmas, kāds notrausa saviļņojuma asaras! "Landzē svētkiem būt!"

Centra iemītnieki un darbinieki saka īpašu Paldies Kristīnei Šteinhardei par skaistu koncertu.


 

vairāk
Gada vasarīgākie svētki ir klāt!
Pievienots: 21 Jun 2021.
Jāņus ievada Zāļu diena, kuras raksturīga paraža ir sētas pušķošana, vainagu pīšana un Jāņu zāļu lasīšana. Jāņus sagaidot, pušķo ēkas, vārtus, durvis, logus, jumtus, istabas, galdus un krēslus, darbarīkus. Jāņu zālēm ir sevišķa nozīme: tās nes auglību un svētību, dod veiksmi un veselību un veicina labklājības vairošanos.
 
Protams, kupli klāts svētku galds ir neatņemama svētku sastāvdaļa. Jau laicīgi par svētku sajūtu rūpējas SAC "Venta" (Kuldīga) iemītnieki kopā ar darbiniekiem.
 
 

 
Kuplākam svētku galdam, iesakām un dalāmies ar Jāņu siera recepti.
Pagatavošanai nepieciešams:
3 l pilnpiena
1 kg biezpiena
5 olu dzeltenumi
200 g sviesta (var likt arī 100 g)
ķimenes, sāls, citas garšvielas pēc izvēles
marle siešanai vai dziļāks trauks (zupas šķīvis, bļodiņa)
No šī daudzuma sanāks aptuveni 1,4 kg siera.
 
Pagatavošana: pienu uzkarsē, pievieno biezpienu un maisa, līdz atdalās sūkalas. Tad nokāš, liek atpakaļ katlā, pievieno sviestu, olas, garšvielas pēc izvēles un sāk maisīt. Masu maisa, līdz tā maina savu konsistenci un atdalās no katla malām, tad liek marlītē un noslogo.
Lai izdodas priecīga un veselīga līgošana!

Papildpasākumi Jūnijā: Sauļošanās ietekme uz veselību
Pievienots: 17 Jun 2021.
Vasara, jūra, saule – šie vārdi veido vieglu, pozitīvu noskaņojumu un sola priecīgus atpūtas brīžus. Tomēr jāatceras, ka pludmalē pavadītais laiks var nopietni apdraudēt jūsu veselību.
 
Saules apdegums ir galvenais riska faktors, kas var veicināt onkoloģisku ādas slimību veidošanos, tāpēc vienmēr jāatceras, ka saules apdegums nevis vienkārši rada diskomfortu ādai, bet var nopietni ietekmēt veselību.
 
Visu Jūnija mēnesi, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu un individuālas konsultācijas "Sauļošanās ietekmi uz veselību" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Roja, Liepāja, Vaiņode, Grobiņa, Dundaga, Mērsrags, Pāvilosta, Rucava, Alsunga.
 
Dalīsimies informācijā ar galvenajiem pareizas sauļošanās noteikumiem, kā noteikt ādas tipu pareizam pareizu sauļošanās režīmam un citu līdz šim nezināmu informāciju. Apmeklētājiem ir iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi.
 

 
Plānotie papildpasākumi:
 
*17.06., plkst. 14.00 LSK KK Liepājas nodaļā, Graudu iela 43A, Liepājā
*21.06., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu iela 39, Ventspils
*16.06., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*28.06., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodaļā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*17.06., plkst. 10.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29A, Kuldīgā
*18.06., plkst. 14.00 Mērsraga sociālā dienesta telpās, Lielā ielā 53, Mērsragā
*11.06., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*14.06., plkst. 13.00 Rojas sociālā dienesta telpās, Celtnieku iela 6, Rojā
*21.06., plkst. 15.00 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā
*07.06., plkst. 09.00 Brīvības iela 17, Vaiņode, Vaiņodes pagasts
*05.06., plkst. 09.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*16.06., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā
 

Vasaras dienas pavadītas pie dabas
Pievienots: 02 Jun 2021.
Laba ideja kā pavadīt savu brīvo laiku svaigā gaidā ir došanās pārgājienos, ko labprāt bauda SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki.
 
Aktīvākie iemītnieki devās pārgājienā pa Talsu pauguraines dabas taku uz Milzkalnu un Sapņu ezeru. Iepazina mežā sastopamos augus, koku sugas, apgāja apkārt Sapņu ezeram. Tad mācījās ieturēt piknika maltīti, kā savērt desiņas uz iesmiņiem un katrs sev pamēģināja tās izcept uz uguns.
 
Kā Jūs baudāt siltās vasaras dienas?
 

"Ventiņmāja" seniori nejūtas vientuļi
Pievienots: 16 Jun 2021.
Lai seniori nejustos vientuļi diendienā, Daudzfunkcionālā ģimenes atbalsta centrā "Ventiņmāja" (Ventspils) katru dienu apmeklētāji ierodas ciemos, ievērojot visus drošības pasākums - nelielā skaitā un nelielā laika intervālā.
 
Arī ir padomāts par Dienas centra apmeklētājiem ar ierobežotām iespējām. Lai viņi nejustos vientuļi un varētu būt kopā ar mums, tiekamies arī dabā.
 
Iekārtojam mājīgi dārziņu
Pievienots: 19 May 2021.
Iestājoties siltam laikam, ir iespēja pavadīt daudz vairāk brīvo laiku dabā, iekārtojot jaunu dārziņu, vai atsvaidzināt jau veco. 
 
Talsu novada Dienas centra apmeklētāji (Laidzes pagasts, Talsu novads) savu centra dārzu atsvaidzina, ieviešot mājīguma sajūtu centra pagalmā.
 
Centra apmeklētāji jau gada sākumā iemēģināja savu roku kaut kā jaunā. Gada sākumā tika ievēroti striktāki drošības pasākumi, mākslas terapijas un rokdarbu nodarbības tika organizētas ierobežotā daudzumā jeb samazinātas, tad centra iemītniekiem nekas cits neatlika kā darboties radoši pašiem. Tā tapa dārza figūras no ātri cietējoša cementa maisījuma, kā arī noderīgi dekori, kas darināti ar koka iededzināšanas aparātu.
 


Sirsnīgi sveicam 8. maijā, Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienā 2021!
Pievienots: 08 May 2021.
Sirsnīgi sveicam 8. maijā, Pasaules Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness dienā 2021!
 
Frančesko Roka, Starptautiskās Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness federācijas Prezidents, šai dienai par godu teicis šādi:
 
"Katram atsevišķam laipnības un atbalsta darbam ir nozīme - neatkarīgi no tā, cik mazs tas var šķist. Katrai nesavtīgai un humānai rīcībai ikdienā ir neatsverama, globāla nozīme."
 
Pievienojoties Prezidenta teiktajam, vēlam, lai katra diena piepildīta ar laipnību, kas gan dota, gan arī saņemta! Lai mums kopā izdodas vēl vairāk stiprināt LSK un Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustību visā pasaulē!
 

4.maijs Sociālās aprūpes centros
Pievienots: 05 May 2021.
4.maijs, latvietim, ir ļoti svarīga diena. Šajā dienā tiekamies, pie balti klāta galda, ar radiem un draugiem.

Kāpēc tieši balts galdauts?
Baltā galdauta svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus svinēt 4.maiju. Tas nav pašmērķis, bet drīzāk instruments, kas iedibina tradīciju svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu kā apzinātus svētkus. 
 
Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus – ģimenes, draugus, kaimiņus, arī latviešus citās zemēs, sanākt kopā. Rīkojot svētkus, vienmēr mudinām kopīgām sarunām, daloties atmiņās un priekšstatos par 1990.gada 4.maiju, par iegūtās brīvības nozīmi.
 
Aicinājums svinēt 4.maiju pie balta galdauta iemantoja plašu atsaucību un mudināja neatkarības atjaunošanas gadadienu svinēt jau daudz plašāk un personīgāk.
Aprūpes centros diena tiek pavadīta draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā ar dziesmām, dejām un atmiņu stāstiem.

 
 
Pirmssvētku pārsteigums no Kuldīgas jauniešu majas jauniešiem svētkos SAC "Venta" (Kuldīga) iemītniekiem - mājas apstākļos ceptu kūku
un saņem apsveikumu svētku dienā no konditorejas "Ineses torte"


Gan ar dziesmām, gan ar dejām, gan atmiņu stāstiem par mūsu Latviju,
arī SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) tika svinēti svētki!

 
Paldies par svētku sajūtu
un darbiniekiem, kuri aprūpes centru iemītnieku ikdienu padara krāsaināku. 

 
Jūras spēku orķestra mūziķi iepriecina sociālās aprūpes iestāžu iemītniekus un personālu
Pievienots: 28 Apr 2021.
28.aprīlī, sagaidot Brīvības svētkus, Kuldīgā un Skrundas novadā Jūras spēku orķestra mūziķi veltīs muzikālu dāvanu slimnīcu un sociālās aprūpes iestāžu personālam un iemītniekiem.


Jūras spēku orķestra ansamblis uzstāsies pie biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centra “Venta”, Kuldīgas slimnīcas ilgstošas aprūpes nodaļas jeb pansionāta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģionālā centra, Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra un Aprūpes nama “Valtaiķi”.

Jūras spēku orķestra mūziķi sniegs muzikālus priekšnesumus, lai iepriecinātu un dāvātu svētku izjūtu līdzcilvēkiem, un arī kā pateicību mediķiem par nesavtīgo darbu īpaši sarežģītos apstākļos, savukārt Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts un brigādes štāba pārstāvji kā pateicību pasniegs karavīru un zemessargu sarūpētu sveicienu svētkos – Kuldīgas kafejnīcas “Marmelāde” mango kliņģerus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, slimnīcas un sociālās aprūpes iestāžu personālam un iemītniekiem.

Koncerti norisināsies ārpus telpām un tieša kontakta ar klausītājiem nebūs, jo klausītāji atradīsies pie ēku logiem vai drošā attālumā no mūziķiem.
Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis stāsta: “Mūziķu un arī karavīru-mūziķu sūtība ir dāvāt cilvēkiem prieku. Slimnīcas un sociālās aprūpes iestādes izvēlētas tāpēc, ka šobrīd tieši šo institūciju darbiniekiem un iemītniekiem uzmundrinājums nepieciešams visvairāk. Šāda un līdzīga veida zibakcijas jau kopš pagājušā gada pavasara mums ir izveidojusies kā tradīcija gan Rīgā, gan dažādās pilsētās visā Latvijā, ko īsteno visi trīs Latvijas militārie orķestri. Šoreiz svētkus sagaidot, Jūras spēku orķestra ansamblis muzikālos pārsteigumus ved uz Kuldīgu un Skrundu, bet tieši 4.maijā Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris uzstāsies Daugavpilī,” piebilst A.Karelis.

Jūras spēku orķestris dibināts 1995.gadā. Tā uzdevumos ietilpst Nacionālo bruņoto spēku un valsts protokola ceremoniju nodrošināšana, koncertdarbība Latvijā un ārvalstīs, defile programmu iestudēšana, kā arī dažādu veidu ansambļu darbība, izglītojot un iepazīstinot skolu jaunatni ar armijas mūziķu ikdienas specifiku.

Informāciju sagatavoja:
Kapteinis Andis Karelis
Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents
Tālrunis: 29133261
E-pasts: andis.karelis@mil.lv

           

 

Talsu novada Dienas centra apmeklētāji iesaka: Pavasara dārza darbi jāsāk ar košumkrūmu un dobju sakopšanu
Pievienots: 20 Apr 2021.


Pavasaris ir viens no aktīvākajiem gadalaikiem piemājas dārzu īpašniekiem. Daudzi jau tagad rosās mazdārziņos, veicot augļu koku stādīšanu, zaru apgriešanu un izvēloties jaunus ziedu stādus krāšņām puķu dobēm. Tomēr, lai dārzs ilgi priecētu gan ar košām krāsām, gan skaistiem, ziedošiem augiem, par to nepieciešams pastāvīgi rūpēties. 

LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izmanto silto pavasara dienu, lai uzkoptu centra apkārtni - sakopjot un sagatavojot jauniem stādiem plašo dobi, nogrābj lapu čupas no krūmiem un kopā draudzīgi pavadītu laiku. 
Grobiņas nodaļa palīdz nelaimē.
Pievienots: 20 Apr 2021.Pagājušās nedēļas vidū, liela nelaime notika Vaiņodes novada, Vaiņodes pagastā. Nakts vidū kādu mājokli pārņēma liesmas, kā rezultātā saimniece, palika bez savas iedzīves un sava mājokļa. 


LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas rīcībā biju cilvēku "Palīgā sauciens". Nodaļas biedri rīkojās ļoti operatīvi un ātri. Savstarpēji sazinoties, biedri vienojās, sagādāt pašas nepieciešamākās sadzīves lietas un nogādāja tās saimniecei. "Ir bezgala smagi redzēt un piedzīvot šo nelaimi, vēl smagāk cilvēkam to visu pārdzīvot.
Tāpēc mēs esam blakus, lai palīdzētu. Kaut ar mazumiņu izpalīdzēt. "
atzīst Grobiņas nodaļas sociālās palīdzības organizatore I. Mangale.
 


Pavasara svētki LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 08 Apr 2021.
Pūpola maigumā izplaucēt dienu,
Aizņemties no saules gaismas staru vienu
Ielikt to sirdī, un izbaudīt visu dienu,
Kurā nav sāpju, kurā nav naida,
Izbaudīt dienu kā pūpolam maigam,
Izbaudīt dienu, lai atplauktu priekā,
Pūpola maigumā, pūpola laimē,
Saulīte balta, kad skatās tev vaigā.
 
LSK Kurzemes komitejas Dienas aprūpes un Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centri ar nepacietību jau laikus gatavojās pavasara svētkiem - Lieldienām, un tos nosvinēja ar pozitīvām emocijām. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji svētkus apvienoja ar 1.aprīli jeb joku dienu.
 


Talsu novada Dienas centra (Laidzes pagasts, Talsu novads), 1. aprīļa rīts sākās ar aizslēgtām durvīm un zīmīti ar uzrakstu
"Šodien dienas centrs ir SLĒGTS tiem, kas aizmirsuši mājās zaķu ausis un krāsainās olas.".

Kad zaķu ausis uzliktas, visi devās iekšā, lai sēstos pie kafijas vai tējas tases,
kur Domino cepumu viducī bija iesmērēta zobu pasta, cukura trauciņā sāls, dažiem apavos ieperinājušās pelītes,
karotes salipušas, kādam arī čība, kādam krūzīte.

Dienas centra apmeklētājiem nudien šī diena bija smieklu pilna.

  


SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads), SAC "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un SAC "Krustceles" (Usmas pagasts, Ventspils novads) iemītnieki laikus gatavojās svētkiem,
gatavojot dekorācijas svētkiem un svētku dienā, radot patiesi sirsnīgu svētku noskaņu.

 
SAC "Venta" (Kuldīga) centra iemītnieki labprāt metas radošajās nodarbēs un dienu iepriekš velta olu krāsošanai. Centra iemītnieku svētku brokastis noris sirsnīgā gaisotnē un draudzīgām sarunām pie rīta kafijas un zemenēm.

 

Noslēdzies individuālā budžeta izmēģinājuma projekts.
Pievienots: 15 Mar 2021.
Sadarbībā ar Talsu novada sociālo dienestu, 31. janvārī, noslēdzās individuālā budžeta izmēģinājuma projekts. Tā laikā 11 personas ar garīga rakstura traucējumiem varēja saņemt dažādus sociālos pakalpojumus. Izmēģinājuma projektā iegūtie rezultāti tiks izmantoti sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānisma izstrādei.
 
Lai arī norisi ietekmēja ārkārtas situācija valstī saistībā ar Covid-19 izplatību, dalība izmēģinājuma projektā ir bijusi pozitīva.
Projekta mērķis bija stiprināt pilngadīgu personu ar garīgā rakstura traucējumiem patstāvību, spēju dzīvot pēc iespējas neatkarīgāku dzīvi.
Projekta dalībnieki un viņu tuvinieki atzīst, ka saņemtie pakalpojumi bijuši nozīmīgi. Arī pakalpojumu sniedzēji norāda, ka pakalpojumi ir veicinājuši projekta dalībnieku izaugsmi dažādās jomās, stiprinājuši viņu pašapziņu.
 
Viena no projekta dalībniecēm projekta laikā sāka apmeklēt LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas aprūpes centru. Projekta dalībniece ieguva jaunus draugus, piedalījās Dienas aprūpes centra dažādās aktivitātēs - apguva dažādas rokdarbu tehnikas, veidoja svētku dekorācijas, radoši izpaudās mākslas terapijā, piedalījās dārza darbos un citās sadzīves prasmju nodarbībās.
 
Projektu īstenoja Labklājības ministrija sadarbībā ar pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.
 
Vairāk informācija Talsu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā Nr.3 (2021. gada marts)
 

Pavadot Februāri
Pievienots: 05 Mar 2021.
Viss Februāra mēnesis tiek dēvēts par sveču mēnesi. Tā reizē ir arī Ziemas Māras diena, Grabenīca, Groninica, Vēja vai Govju diena, Svecaine.
 
Sveču dedzināšana un liešana noteikti ir galvenā Sveču mēneša tradīcija. Ja liet sveces mūsdienās apņemas vien retais, tad iedegt tās noteiktas enerģijas iegūšanai var jebkurš. Svarīgi, lai iedegto sveci mēs nenodzēstu, bet gan ļautu tai pilnībā pašai no sevis izdegt. To nopūšot, mēs it kā apstādinām konkrētās rakstura īpašības ienākšanu sevī.
 
Par sveču liešanu šogad īpaši ir padomājuši Talsu novada Dienas centra apmeklētāji, kuri šogad ražīgi lēja sveces, pavadot Februāri. Pavisam kopā izlietas vairāk kā 50 sveces.
 
Ja kādā dzīves situācijā jums nepieciešamas konkrētas rakstura īpašības, ieteicams izvēlēties attiecīgās krāsas sveci:
- sarkanās krāsas svece spēcinās apņēmību;
- rozā veicinās pacietību un iecietību;
- gaiši pelēkā dos spēju pielāgoties visdažādākajām dzīves situācijām;
- sudraba krāsa palīdzēs atklāt iekšējos talantus, paverot jaunas iespējas;
- zelta krāsas svece rosinās vīrišķību;
- zaļā mudinās uz neatkarību;
- zilā dos līdzsvaru un morālo noturību;
- tumši sarkanā svece dos prāta skaidrību;
- dzeltenā vai oranžā norādīs pareizo virzienu tālākajam dzīves ceļam;
- brūnā vai melnā rosinās kārtības mīlestību, sistemātiskumu;
- violetā vai tumši zilā veidos individualitāti;
- baltā veicinās jutīgumu, saasinās intuīciju.
 
Sagaidot pavasari
Pievienots: 04 Mar 2021.
LSK Kurzemes komiteja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojuma centra SAC "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki labprāt nodarbojas ar dārzkopību un sagaidot pavasari, čaklākie audzē vitamīnus paši, neizejot no mājām.
 
Lai izveidotu nelielu mājas dārzu, Jums būs jāveic rūpīga sagatavošanās:
 
- Plastmasas trauki (sagrieztas pudeles, glāzes darbosies) vai puķu podi;
- Augstas kvalitātes augsne un mēslojums dārzeņiem un zaļumiem;
- Neliela dzirdināšanas kanna dārza laistīšanai.
 
Augsni var iegādāties jebkurā dārznieka specializētajā veikalā. Tad ir jāpiepilda sagatavotie trauki un jālaista tie, lai zeme būtu mitra. Tad tiek stādītas sēklas vai stādi. Sēklu stādīšanas gadījumā konteineri jānovieto siltā vietā un jāpārklāj ar foliju, lai radītu siltumnīcas efektu, līdz kultūraugi sāk dīgt.
 
Kvalitatīvu augu un veiksmīgas mājas ražas atslēga ir savlaicīga laistīšana, mēslošana un pieeja dienas gaismai. Tā kā ziemā dabiskā apgaismojuma ir maz, ir nepieciešama dienasgaismas spuldze.
 

Atpakaļ modē adītas matu lentas
Pievienots: 26 Feb 2021.
Ziema mūs šogad lutina tieši ar to, ka izjūtam aukstuma pieskārienu un varam atļauties valkāt ne tikai cepuri, bet noteikti būsiet manījuši, ka atpakaļ modē atgriežas adītas matu lentas.

LSK Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojuma centra Talsu novada Dienas centra (Laidzes pagasts, Talsu novads) daiļā dzimuma apmeklētājas labprāt nodarbojas ar rokdarbiem un izmēģina ko jaunu - uzadīt ausaini.

Šādas galvas lentes valkāja jau senatnē, bet mūsdienās tā ir cienīga alternatīva cepurēm. Tās ir ideāli piemērotas arī ārpus aukstās ziemas sezonas, kad vairs nav vēlmes valkāt cepures, tomēr nepieciešams sasildīt galvu un ausis. 

 
 

Plānotie papildpasākumi/ individuālās konsultācijas Martā
Pievienots: 23 Feb 2021.
  
 
Šā gada pirmajā ceturksnī, visa Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu jeb individuālas konsultācijas "Pilnvērtīga uztura ēdienkarte izmantojot pārtikas paku saturu" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Roja, Liepāja, Vaiņode, Grobiņa, Dundaga, Mērsrags, Pāvilosta, Rucava, Alsunga. 

Dalīsimies informācijā ar pilvērtīgu uztura ēdienkarti, kuras pamatu veido EAF darbības programmas pārtikas palīdzības pakas saturs, 10 interesanti fakti un citus līdz šim nezināmus faktus. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi. 


Plānotie papildpasākumi: 
*11.03, plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļā, Graudu iela 43A, Liepājā
*18.03., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu iela 39, Ventspils
*15.03., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*22.03., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*18.03., plkst. 09.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*24.03., plkst. 15.00 Mērsraga sociālā dienesta telpās, Lielā ielā 53, Mērsragā
*12.03., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*15.03., plkst. 13.00 Rojas sociālā dienesta telpās, Celtnieku iela 6, Rojā
*15.03., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā

*08.03., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*10.03., plkst. 09.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*24.03., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā

Top ledus ledenes putniem
Pievienots: 22 Feb 2021.
Daudzfunkcionālā centra Ilglaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) pagājušajā nedēļā tapa modīgās ledus ledenes zvirbuļiem un zīlītēm.

Ledus konfektes putniem tapa vienreiz lietojamos šķīvjos un silikona keksiņu formās. Centra iemītnieki šajos šķīvjos sabēra un mākslinieciski izkārtoja Čia sēklas, saulespuķu sēklas, zirņus, lēcas, kaltētus lavandu ziedus, apelsīnu šķēlītes. Visu aplej ar ūdeni, iestiprina aukliņas un pagalmā sasaldē. Pēc pāris stundām sals bija padarījis savu darbu un visi priecājās par to, cik skaisti viss izdevies.

Putni novērtēja centra iemītnieku radošo darbu un sāka aktīvi skrubināt sēkliņas tiklīdz ledenes iekarināja ābeles zaros un iestiprināja auklās pie durvīm.

Vai Tu zināji?
🐦Putnu restorāna ēdienkarte:
- Nesālīts speķis un tauki;
- Saulespuķu sēklas (nelobītas un nesālītas);
- Kaltētas ogas un augļi – īpaši skaisti izskatās pīlādži un mežrozīšu augļi;
- Dažādi graudaugi: prosa, auzas, griķi, auzu pārslas u. c.;
- Āboli un citi augļi.

🐦Nekādā gadījumā nepiedāvā putniem!
- Sāļu barību. Nekādu sālītu speķi!
- Bojātu, sapelējušu barību. Pelējumā veidojas aflatoksīns, kas putniem ir bīstams, pat nāvējošs.
 

Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izmēģina ko jaunu un radošu
Pievienots: 28 Jan 2021.
Ik dienu aprūpes centru iemītnieki un dienas centru apmeklētāji tiek iesaistīti dažādās nodarbībās atbilstoši spējām un arī interesēm – lasīšanas, rakstīšanas, matemātikas, zīmēšanas, ēdienu gatavošanas, galda kultūras apmācībās, piedalīties datora un interneta vides apgūšanas nodarbības, kā arī dažādu gadskārtu svētku svinēšanā. Līdztekus notiek arī mākslas terapijas un rokdarbu nodarbības speciālistu paspārnē.

Tā kā šobrīd tiek ievēroti visi drošības pasākumi, mākslas terapijas un rokdarbu nodarbības tiek organizētas ierobežotā daudzumā jeb samazinātas, tad centra iemītnieki un apmeklētāji darbojas radoši paši.

Pašu rokām gatavotiem dekoriem īpaša vērtība, jo tie ir ne tikai unikāli, bet tajos ir ieguldīts radošums un laiks. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izgatavo dekorācijas, kas tapušas no ātri cietējoša cementa maisījuma.