Latvijas Sarkanais Krusts


Sniedzam palīdzību kolēģiem Ukrainā
Pievienots: 31 Jan 2023.
LSK Kurzemes komiteja ar Latvijas Republikas vēstniecība Polijā atbalstu, 24. janvārī nogādāja Vācijas SK Celles komitejas Ukrainas Sarkanā Krusta Desnianskas komitejai (Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України м. Києві) sagādāto ziedojumu - ietilpīgu un ekonomisku automašīnu Volkswagen Caddy, ko savos ikdienas darbos izmantos Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgie, ģeneratorus, baterijas, atkārtoti uzlādējamas baterijas, LED lukturus, degvielas kannas, vasaras riepas, kas paredzētas ziedotajai automašīnai, medicīniskos materiālus, silto apakšveļu, dažādas iekārtas elektroenerģijas nodrošināšanai un ražošanai.
 
Ziedojums tika nodots Ukrainas teritorijā - pilsētā Lucka (Луцьк), kas atrodas 90 kilometrus no Polijas-Ukrainas robežas.
 
Paldies visiem atbalstītājiem, ziedotājiem un ziedojuma nogādātājiem! 
 
Kopā mēs varam palīdzēt!


Ziedojums Talsu novada izglītības iestādēm
Pievienots: 30 Jan 2023.
Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komiteja no Francijas saņēma ziedojumā mazlietotas mēbeles, kuras ir nogādātas Talsu novada skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, tie ir dokumentu skapji, rehabilitācijas galdi sporta nodarbībām, liela izmēra galdi, galdi nodarbībām un mācību stundām, savukārt pirmsskolas izglītības iestādēm nodoti mazāka izmēra galdi un krēsli.


LSK Kurzemes komitejas Tukuma nodaļa ar prieku gaida Tevi ciemos!
Pievienots: 30 Jan 2023.
Tukumā, Kurzemes iela 5A, biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejas Tukuma nodaļa gaišās, siltās telpās piedāvā iespēju ikvienam iedzīvotājam saņemt dušas pakalpojumu. 
 
✅ personām no trūcīgām un maznodrošinātām mājsaimniecībām vienu reizi mēnesī par pakalpojumu nav jāmaksā, par katru nākamo reizi 4.66 EUR;
✅ personām ar invaliditāti, daudzbērnu ģimenēm, politiski represētām personām un pensijas vecuma personām vienu reizi mēnesī pakalpojuma maksa 4,66 EUR;
✅ personām, kurām izsniegts sociālā darbinieka nosūtījums, nosūtījumā norādītajā apjomā un termiņā par pakalpojumu nav jāmaksā, ja persona deklarējusi savu dzīvesvietu Tukuma novada administratīvajā teritorijā.
 
Lai saņemtu materiālu atbalstu – atvieglojumus dušas pakalpojuma nodrošināšanai, persona pakalpojuma saņemšanas vietā uzrāda dokumentu, kas pamato tiesības saņemt atvieglojumu (pensionāra apliecību, trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības (personas) izziņu, politiski represētās personas apliecību, invaliditātes apliecību, sociālā darbinieka nosūtījumu). Ja personai nav, kāds no šajā punktā minētajiem dokumentiem, persona var uzrādīt jebkuru citu dokumentu, kas pierāda viņa atbilstību attiecīgajai personu grupai.
 
Gaidām Jūs no pirmdienas līdz piektdienai no pulksten 09.00 līdz 16.00.
 
Vairāk informācija un pakalpojumam pieteikties, zvanot pa tālruni +371 29403332 vai rakstot e-pastu uz lsk.tukums@redcross.lv


Ciemojamies Tukuma Invalīdu sporta klubā
Pievienots: 27 Jan 2023.
26. janvārī, Tukumā, Invalīdu sporta kluba dalībniekiem sporta dienas aktivitātes uz sirsnīgiem svētkiem pārvērtās vien dažās minūtēs. Šo brīnumu ar saldumu paciņām un skaistām dziesmām radīja LSK Kurzemes komiteja kopā ar Tukuma kultūras nama ansambli "Noskaņa". 
 
Kopā mēs varam palīdzēt! 

 

Sildām sirsniņas svētkos
Pievienots: 16 Jan 2023.
LSK Kurzemes komiteja Kandavas nodaļa 13.janvārī svētku noskaņu radīja cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām Kandavā, kas notika Kandavas sociālā dienesta zālē. Mazas un lielas sirsniņas sildīja Kandavas deju skolas, Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi ar ļoti dažādiem un radošiem priekšnesumiem. Savukārt, smaidu uz lūpām pasākuma laikā noturēja Karlsons un Ziemassvētku vecītis. 
 
LSK Kurzemes komitejas sarūpētās saldumu paciņas aicina Kandavas un pagastu apvienības teritorijā dzīvojošos pirmās un otrās grupas invalīdus, kā arī bērnus ar īpašajām vajadzībām, kuri vēl nav izņēmuši svētlu paciņas, tās saņemt:
 
  • 19.janvārī no plkst. 10.00 līdz 15.00 un
  • 20.janvārī no plkst. 09.00 līdz 12.00
     
Kandavas nodaļā, Lielā iela 26.
 
Plašāka informācija pa tālruni 26312977 vai 29327696.
 
Kopā mēs varam palīdzēt!


Palīdzam kolēģiem Ukrainā
Pievienots: 13 Jan 2023.
LSK Kurzemes komiteja ar Ukrainas Sarkanā Krusts Desnianskas komiteju (Деснянська районна організація Товариства Червоного Хреста України м. Києві) 20 gadu garumā izveidojusies uzticība un cieša sadarbība, atbalstot gan veiksmēs, gan grūtākos brīžos. 
 
Savstarpēji sazinoties un noskaidrojot nepieciešamo palīdzību, Ukrainas Sarkanā Krusta Desnianskas komitejai uz Ukrainas robežas Latvijas Sarkanā Krusta pārstāvji nodeva nepieciešamās mantas - ģeneratoru, segas, lukturus, baterijas, strāvas pagarinātājus, un, ziemas laikapstākļiem piemērotas Sarkanā Krusta siltās jakas, kuras savas ikdienas gaitās lietos Ukrainas Sarkanā Krusta brīvprātīgie, kas sniedz ikdienā cilvēkiem nepieciešamo palīdzību. 
 
Mēs esam blakus, lai palīdzētu!


No 2023. gada 1. janvāra paaugstināts ienākumu slieksnis maznodrošinātām mājsaimniecībām
Pievienots: 13 Jan 2023.
No 2023. gada 1. janvāra paaugstināts ienākumu slieksnis maznodrošinātām mājsaimniecībām Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai. Pārtikas un higiēnas pakas ir tiesīgas saņemt mājsaimniecības, kuras atbilst:
 
• trūcīgas mājsaimniecības statusam;
• krīzes situācijā nonākušās mājsaimniecības statusam;
• maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniedz 376 euro (iepriekš 327 euro) pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 264 euro (iepriekš 229 euro).

Pamats atbalsta paku saņemšanai ir sociālā dienestā izsniegta trūcīgas mājsaimniecības statusa vai krīzes situācijas apliecinoša izziņa. Maznodrošinātas mājsaimniecības ir tiesīgas saņemt atbalsta pakas, ja statusa apliecinošajā izziņā iekļauta norāde “Mājsaimniecība atbilst EAFVP atbalsta saņemšanas nosacījumiem saskaņā ar 25.11.2014. Ministru kabineta noteikumu Nr. 727.
 

Ziemassvētki LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 28 Dec 2022.
Svētku priekam iedegt sveces,
Just kā plaukstās sveķi garo,
Un no sirds, kas sasilusi,
Izvērt jaunu gaismas staru. 
 
LSK Kurzemes komiteja visiem vēl tik pat lielu siltumu, mīlestību, prieku, iedvesmu un svētku sajūtu, cik devāt to mums visu gadu garumā. 
Mēs esam blakus, lai palīdzētu!


vairāk
Kopā būšana rudenī
Pievienots: 08 Nov 2022.
Kad koku lapas iekrāsojās zeltā un pamazām iesāka rudens gaitu, LSK Kurzemes komiteja Grobiņas nodaļa kopā ar sociālo grupu no Rucavas, biedrību "Roku rokā", sociālo grupu "Kopā būt", kultūras namā "Robežnieki" kopā pulcēja seniorus un cilvēkus ar īpašajām vajadzībām.

Pasākums ar dziesmām un dejām, jautru teātri, andeli, loterijām, Bellacord plašu skaņām un ar rucaviešu iecienīto maltīti Bimbaltīre (grūsti (sastampāti) kartupeļi ar speķi) iepriecināja sirdi ik katram.

"Mēs izsakām lielu Paldies visiem, kuri mūs atbalstīja, par jauko noskaņu, kas kārtējo reizi ir apstiprinājies - šiem cilvēkiem to vajag!", atzīst Grobiņas nodaļas vadītāja Inta Mangale.
 

LSA Senioru dienas aprūpes centrā Kuldīgā
Pievienots: 04 Nov 2022.

 
Ar krāsainiem lapu vēdekļiem un pīlādžos iedegtiem lukturiem, rudenīgās noskaņās norisinājās šī gada pirmspēdējā nodarbība LSA Senioru dienas aprūpes centrā.

 
Nodarbības tēma kā allaž ļoti aktuāla - sabiedrībā esošo mītu mazināšana, sniedzot informāciju par sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju sociālās aprūpes institūcijā!
 
Paldies LSK SAC “Venta” vadītājai Marinai Raksai par veltīto laiku, lai informētu par LSK SAC “Venta” vēsturisko attīstību, misiju, mērķiem, uzdevumiem un sniegtā pakalpojuma ikdienas aktivitātēm.
 
 Paldies senioriem par iesaistīšanos diskusijā!
 

Ar prieku ciemos sagaidām ilggadējus sadarbības partnerus
Pievienots: 25 Nov 2022.
Novembra sākumā 9. novembrī, LSK Kurzemes komiteja viesojās ilggadēji sadarbības partneri no Francijas labdarības organizācijas AIMA, ar kuru LSK Kurzemes komitejai ir sadarbība kopš 2015. gada. 
 
Mums bija patiesi liels prieks satikt un patiess gods AIMA pārstāvēm pasniegt paliekošu pateicību par ilggadēju atbalstu Biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” Kurzemes komitejas darbības nodrošināšanā un izaugsmē kopš 2015. gada.

Daudz laimes, Latvija!
Pievienots: 25 Nov 2022.
Novembris Latvijā ir patriotiskais mēnesis, kad atceramies savas valsts vēsturi un godinām tautas varoņus, kad ikvienam ir iespēja izteikt labus vēlējumus savai valstij dzimšanas dienā! 
 
LSK Kurzemes komiteja Sociālās aprūpes centra iemītnieki un Dienas centra apmeklētāji ienes gaišu svētku sajūtu savās ikdienas telpās par godu valsts svētkiem. 


Sirdssiltu un svētku noskaņu SAC "Ruba" (Rubas pagasts, Saldus novads) iemītniekiem atnesa
Saldus novada pirmsskolas izglītības iestādes " Punktiņi" ,Rubas pirmsskolas grupa "Kamenītes".


SAC "Krustceles" (Usma, Ventspils novads) svētki bija ne tikai ar kārtīgām latviešu dejām un dziesmām,
bet arī ar gardu sklandraušu meistarklasi kopā ar Suitu sievām Maģie Suiti.


SAC "Venta" (Kuldīga) dalās ar svētku dekorāciju idejām.Pirms mēneša Talsu novada Dienas centra (Laidzes pagasts, Talsu novads) apmeklētājam radās ideja katram uztaisīt savu burtiņu - griezām trafaretus, pildījām ar cementu, slīpējām, apstrādājām ar špakteļmasu, krāsojām un visbeidzot katrs savu burtiņu apdarināja kā nu gribēja un mācēja. Darbiņi tika pabeigti tieši dienu pirms valsts svētkiem! Tādēļ no esošajiem burtiņiem mēģinājām salikt kādu vārdiņu un mums pat sanāca slavenais sauklis - ES I TALSI!

"Meža detektīvi"
Pievienots: 07 Oct 2022.
Kāds skaita cāļus rudenī, kāds min uz pēdām laika prognozēm, bet kāds skatās kā rudens krāso koku lapas un gaida, kad tās nokritīs, lai veidotu mandalu no dabas dotajām veltēm. 
 
Bet sākās tas viss ar uzdevumu mājās – izejot savā dārzā vai tuvākajā apkārtnē un salasot, ko nu kurš uzskata, ka tas noderēs mandalas veidošanai. Kāds salasīja maisu ar kastaņiem, kāds grozu ar riekstiem, kāds atnesa burkānus, kartupeļus, kabačus, pat tomātus un gurķus, dažādas vīnogas, valriekstus, bumbierus, pīlādžus, kāds vēl bija atradis savā dārzā saules puķes un visādus citādus krāšņus rudens ziedus, bet kāds bija pat priecīgs, ka tika vaļā no āboliem, jo ievārījumu jau pilns pagrabs. 

 

 
Materiāli tika savākti uz sitienu, tāpēc jau nākamajā dienā varējām organizēt pasākuma “Meža detektīvi” otro daļu, kas sākās ar LSK Kurzemes komiteja Talsu novada DAC apmeklētāju sadalīšanos pa komandām, un šoreiz visi draudzīgi vienojās, ka dalīsies puišu un meiteņu komandās – attiecīgi, meitenes ar nosaukumu “Zīles", bet puiši būs “Kastaņi”.

 

 
Katrai komandai tika doti uzdevumi, kas jāveic klasē un jāparāda savas zināšanas atbildot uz 26.jautājumiem par rudeni un ar to saistītajām norisēm, kā arī par gājputniem, par kokiem, par mežu, par uzvedību mežā utml. 
 
Kad darbs klasē tika izpildīts, tad tālāk norādes veda uz uzdevumiem brīvā dabā, kur attiecīgi abas komandas gāja savu ceļu uz tuvējo parku, lai vadoties pēc norādēm vāktu nepieciešamos dabas materiālus (ķērpjus, sūnas, egļu un priežu čiekurus, koku lapas, interesantus zara veidojumus utml.). Arī šo materiālu vākšana nebija tikai kā praktisks uzdevums, bet reizē arī izzinošs process mācoties atšķirt egļu čiekurus no priežu čiekuriem, atrodot dižkokus, kuriem ir attiecīgā atpazīšanās zīme, kā arī uzzināja, vai koki raud un kas ir koku asaras. 
 

 
Visi bija ļoti gatavojušies šim pasākumam, tāpēc arī rezultāts ir acīm tīkams gan pašiem, gan citiem, kas apmeklē daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru. 
 
Nobeigumā tiem, kas šo rakstu izlasīja līdz galam, lai arī pielīp šī mūsu darba procesā dungojamā dziesma:
Čie – čie – čie – čie – čiekuri, rūsganas spalvas,
Tie – tie – tie – tie – tie, kuri visiem krīt uz galvas,
Un man nav žēl, un man nav žēl!

Pieredzes apmaiņa LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 02 Oct 2022.
21. un 22. septembrī Talsu novads notika pieredzes apmaiņas pasākums, kura laikā sociālie uzņēmēji, nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Portugāles un Kipras sanāca kopā, lai strādātu pie jaunām sadarbības veicināšanas idejām starp dažādajiem sektoriem. Pasākumu organizēja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību Erasmus+ projekta "LOCAL-Y-MPACT" ietvaros.
 
Pasākums tika organizēts ar mērķi iepazīt Talsu novada organizācijas, kuras jau veiksmīgi sadarbojas ar pašvaldību, veicināt starptautiskās sadarbību iespējas un apmainīties ar labās prakses piemēriem dažādās valstīs, kas palīdzētu visām iesaistītajām pusēm izprast, kādi ir galvenie priekšnoteikumi, lai starp uzņēmējiem vai nevalstisko sektoru izveidotos veiksmīga sadarbība ar pašvaldību.
 
Pasākuma otrajā dienā, 22. septembrī, projekta dalībnieki devās vizītē pie LSK Kurzemes komiteja, apmeklējot divus sociālās aprūpes centrus – SAC „Laidze” un SAC „Stūrīši”, kā arī organizācijas izveidoto sociālo uzņēmumu – veļas mazgātavu, kurā tiek nodarbināti sociālās aprūpes centra iemītnieki. Dalībniekiem bija iespēja iepazīt organizācijas daudzveidīgo profilu un sniegto pakalpojumu klāstu, kā arī, izprast sadarbības modeli, kurā pašvaldība deleģē sociālās funkcijas nevalstiskajai organizācijai.
 

Tikšanās ar senioriem LSA Senioru dienas aprūpes centrā
Pievienots: 07 Nov 2022.
Ar krāsainiem lapu vēdekļiem un pīlādžos iedegtiem lukturiem, rudenīgās noskaņās norisinājās šī gada pirmspēdējā nodarbība LSA Senioru dienas aprūpes centrā.
 
Nodarbības tēma kā allaž ļoti aktuāla - sabiedrībā esošo mītu mazināšana, sniedzot informāciju par sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju sociālās aprūpes institūcijā!
 
Paldies LSK SAC “Venta” vadītājai Marina Raksa par veltīto laiku, lai informētu par LSK SAC “Venta” vēsturisko attīstību, misiju, mērķiem, uzdevumiem un sniegtā pakalpojuma ikdienas aktivitātēm.
 
  
 
 Paldies senioriem par iesaistīšanos diskusijā!

Rakstu sagatavoja: Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests"
 
 
Informatīvs papildpasākums Decembrī "Padomi elektrības patēriņa samazināšanai"
Pievienots: 07 Nov 2022.

Šī gada nogalē Decembrī, LSK Kurzemes komiteja komiteja rīko informatīvu papildpasākumu "Padomi elektrības patēriņa samazināšanai", kā arī Ukrainas iedzīvotājiem "Atbalsta iespējas" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Talsu novads, Dienvidkurzeme, Saldus, Tukums.

Kandavas izdales punktam plānojas būt sirsnīgs un silts pasākums kopā ar interesntiem ar tēmu "Ziemassvētki". 

 
Uzklausot izdales punktu iedzīvotāju vēlmes, izdales punktu brīvprātīgie un EAF programmas koordinatore Lelde Meirāne, dalīsies ar dažādiem padomiem kā pareizi un kvalitatīvi samazināt elektrības patēriņu un izdevumus, kā arī apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus.
 
Plānotie papildpasākumi Decembrī Latvijas iedzīvotājiem :
 
*05.12., plkst. 09.00 "Līvas", Rucavas pagasts, Dienvidkurzemes novads
*05.12., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodaļā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*09.12., plkst. 09.00 Alsungas novada Dome, Pils iela 1, Alsunga
*12.12., plkst. 14.00 Celtnieku iela 6, Roja, Rojas novads, LV - 3264
*12.12., plkst. 13.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*12.12., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Brīvības ielā 17, Vaiņodē
*07.12., plkst. 11.00 Mērsraga sociālajā dienestā, Lielā ielā 53, Mērsragā
*12.12., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļa, Robežu iela 28, Talsu novadā
*13.12., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*06.12., plkst. 10.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Liepājas ielā 35, Kuldīgā
*05.12., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļa, Graudu iela 43A, Liepāja
*13.12., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu ielā 39, Ventspils
*08.12., 15.12., 22.12. plkst. 13.00 Skolas iela 27-1, Brocēni, Saldus novads
*07.12., 14.12., 21.12. plkst. 15.00 Tehnikas iela 10, Auce, Dobeles novads
*28.12., plkst. 12.00 LSK Tukuma nodaļa, Kurzemes iela 5A, Tukums
*16.12., plkst. 11.30 LSK KK Kandavas nodaļa, Lielā iela 24, Kandava
 

Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumi skolēniem vasaras nometnē
Pievienots: 17 Sep 2022.
Lai īstenotu sabiedrības integrācijas un saliedētības pasākumus, kā arī veicinātu latviešu valodas apguves iespējas Ukrainas izglītojamajiem Latvijā, šogad vasarā Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām uzsācis plānoto skolēnu vasaras nometņu organizēšanu. Vasaras nometnēs aicināti piedalīties gan Ukrainas, gan Latvijas skolēni. Šogad nometne arī notika Talsu 2.vidusskolā.
 
Nometne finansēta no valsts budžeta līdzekļiem projekta “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” ietvaros, lai nodrošinātu Ukrainas bērniem un jauniešiem latviešu valodas apguvi, Ukrainas bērniem integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes daudzveidīgās kopīgās radošajās norisēs un aktivitātēs, ko piedāvā nometnes programma.
 
Nometnes programma paredz dažādas radošās darbnīcas un aktivitātes, kurā arī piedalījās LSK Kurzemes komiteja Pirmās palīdzības speciālisti, muzeja apmeklējumu, meistarklasi gatavojot nacionālos ēdienus, tādējādi sniedzot atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem.
 

Sadarbības partneri viesojas Saldus nodaļā
Pievienots: 12 Sep 2022.
Sestdien, 10.septembrī, LSK Kurzemes komiteja Saldus nodaļā viesojās ilggadēji sadarbības partneri no Līderbahas (Vācija) pašvaldības un Līderbahas Sarkanā Krusta (DRK Liederbach). 
 
Pateicoties Saldus novada pašvaldības un Latvijas Sarkanais Krusts Kurzemes komiteja Saldus nodaļas 18 gadu draudzībai ar Līderbahas pašvaldību un Sarkano Krustu, Saldus novada iedzīvotāji ir saņēmuši dažādus palīdzības sūtījumus - slimnīcai, ugunsdzēsējiem, Sarkanajam Krustam, bērnudārziem un skolām.
 

5 gadu jubileja SAC "Krustceles" (Usmas pagasts, Ventspils novads)
Pievienots: 16 Sep 2022.
Mēs nestaigājam pa apli, mēs ejam augšup, un dažu labu pakāpienu jau esam pieveikuši.
                                                                                       
(H. Hese)

 
Šodien, LSK Kurzemes komitejas Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Krustceles" iemītnieki un darbinieki kopīgi nopūš 5 sveces savā jubilejā! 
Pie mums centrā viesojās "Spāres muižas meitenes" ar humora pilnu uzvedumu un skanīgām dziesmām! Paldies Jums. 

Hip, hip! Urā! 


Pirmais Septembris Talsu novada Dienas aprūpes centrā
Pievienots: 01 Sep 2022.
Ne tikai pirmsskolas iestādēs un skolās tika svinēta Zinību diena, bet arī LSK Kurzemes komitejas Dienas aprūpes centrā apmeklētājiem šī diena vienmēr tiek īpaši atzīmēta. 
Šoreiz tā bija kā pārsteigums, jo pie mums uz sarunu tika uzaicināta kādreizējā parabobslejiste, mūsu novadniece Annija Kļaviņa. 
 
Annijas dzīves stāsts tik ļoti iederējās šīs svētku dienas kontekstā, kas DAC apmeklētājiem, no kuriem bieži tiek dzirdētas frāzes: ”Es nevaru”, “Es nemāku”, “Es negribu”, “Man nesanāk” utml., lika sapurināties, nepadoties slinkumam, noticēt sev un piepildīt savu ikdienu ar dažādām jēgpilnām aktivitātēm. 
 
Paldies, ka biji kopā ar mums!
Paldies, ka iedvesmoji, motivēji un vairoji mūsu gribasspēku!