Latvijas Sarkanais Krusts


Kurzemes komiteja piedalījās “Eiropas Solidaritātes Korpusa” apmācībās Austrijā
LSK Kurzemes komitejas pārstāvis, brīvprātīgais jaunietis Jānis, no 9.-13. martam, piedalījās “Eiropas Solidaritātes Korpusa” apmācībās "Mobility Taster for Inclusion Organisations – Focus on Volunteering" Viennā, Austrijā, kopā ar dalībniekiem no Francijas, Polijas, Turcijas, Maķedonijas, Spānijas un Bulgārijas.

Apmācības bija par “Eiropas Solidaritātes Korpusa” projektiem, lielākoties uz piedāvātajām iespējām. Apmācību laikā tika iziets cauri projektu iesniegšanas soļiem, ar ko ir jāsāk un ko nav ieteicams darīt. Piemēram, kā iegūt ”Kvalitātes zīmi”, kas ir pirmais solis. Viena no apmācību metodēm bija izveidot savu organizāciju, atrast partnerorganizāciju un izveidot kopīgu brīvprātīgā darba projektu. Ejot cauri visiem projekta iesniegšanas soļiem tika dotas atbildes uz visiem jautājumiem, kas projekta rakstīšanas laikā būtu veidojušies. 


 
 
Viens no apmācību galvenajiem mērķiem bija izglītot dalībniekus par pieejamo finansējumu sociāli maznodrošinātiem jauniešiem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām.

Pēc projekta, 9.maijā, notika arī “Zoom” sapulce, kuras laikā iegūtās zināšanas tika izplatītas. Tika stāstīts par kvalitātes zīmes iegūšanu, projektu iesniegšanas kārtību, tika atbildēts uz jautājumiem, kuri radās sapulces laikā.


 

Projekta laikā tika apmeklēta brīvprātīgo virtuve, kurā katru vakaru brīvprātīgie gatavo maltītes. Virtuves galvenie mērķi ir gan pabarot cilvēkus, gan palīdzēt cilvēkiem integrēties Austrijas sabiedrībā. 

 

Starptautiskais Sarkanā Krusta Jauniešu forums "Borders can seperate – Red Cross stay united"
Šogad Vācijā norisinājās 15. Starptautisks jauniešu forums “Borders can seperate – Red Cross stay united” (Robežas var sadalīt – Sarkanais Krusts paliek vienots), kas jau ir kļuvis par katru gadu gaidītāko tradīciju. 

Forumos ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau piecpadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādējādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Šā gada forums notika laikā no 2.-11. augustam, Ešedes (Eschede) skolas plašajās, gaišajās telpās, saistībā ar veselības veicināšanas ideju popularizēšanu un Pirmās palīdzības sniegšanu. Desmit dienu laikā jauniešiem bija iespēja praktiski piedalīties un redzēt paraugdemonstrējumus Vācijas karavīru pirmās palīdzības sniegšanā, iespēja papildināt savas zināšanas un izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu ūdens tilpnē, dalīties zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem, uzzināt vairāk par Vācijas valsts vēsturi, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru. 
Jaunieši tiekas Ventspilī!

LSKJ pulcina bērnus un jauniešus. Brīvprātība ir viens no biedrības pamatprincipiem. Tas ir veids, kādā ikvienam ir iespēja palīdzēt tiem, kuriem palīdzība ir visvairāk nepieciešama, ziedojot savu laiku un prasmes. 

Saulainajā trešdienā, 19. jūnijā, LSK Kurzemes komiteja jaunieši tikās kopā ar Ventspils 4. vidusskolas 11. un 12. klases skolēniem, lai pastāstītu vairāk par LSK Jaunatni, tās aktivitātēm, brīvprātīgo darbu un rīkoja Pirmās palīdzības paraugdemonstrējumus ar visu grimu. 

Paldies par tik lielu atsaucību un interesi darboties kopā. 

Uz drīzu tikšanos! 


Talsu TV sižets par Pirmās palīdzības pieredzes apmaiņas dienu

LSK Kurzemes komiteja iesaka noskatīties! 

Talsu televīzijas sižets "Norisinājās ikgadējās Pirmās palīdzības sacensības":
"Jau sešpadsmito gadu Talsu ugunsdzēsēju depo norisinās pirmās palīdzības sacensības Talsu novada jauniešiem.
Otro gadu šis pasākums norisinās karjeras atbalsta programmas ietvaros."

 

Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Jaunatnes pasākumu kalendārs