Latvijas Sarkanais Krusts


Atmet smēķēšanu jau šodien! Iededz savu zvaigzni Eiropas kartē
Pievienots: 29 Oct 2015.


30. oktobrī, Briselē tiks atklāta elektroniskā Eiropas karte http://exsmokers.eu/lv-lv/sparkle-brighter/index.html, kurā ikviens, kas atmetis smēķēšanu var atzīmēt savu atrašanās vietu, šādi atzīmējot pretsmēķēšanas kampaņas „Beidz smēķēt, sāc augstāk mērķēt!” sasniegumus.

TV raidījuma „SuperBingo” vadītājs, hokeja kluba Rīgas „Dinamo” tehniskais direktors Armands Simsons savā Instagram kontā aicina ikvienu, kas atmetis smēķēšanu, dalīties ar bildēm, kas liek justies labāk, kopš nesmēķē, izmantojot tēmturi #SparkleBrighter. 

Nesmēķētāji ir visur! Pievienojieties šiem tūkstošiem, iededzot savu zvaigzni ŠEIT:  #SparkleBrighterAicina zīmēt stāstu ar laimīgām beigām!
Pievienots: 12 Oct 2015.


“Ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību dzīvnieku aizsardzības jautājumiem, sākot ar Dzīvnieku aizsardzības dienu, 4. oktobri, LSK Alūksnes komitejas jaunieši izsludina sociālo kampaņu konkursu “Es esmu viens no jums!”, kurā ar zīmējumiem, esejām vai nelieliem stāstiņiem divu mēnešu garumā aicina piedalīties visus tos bērnus, kuri ar savu rīcību darījuši labāku kāda dzīvnieka dzīvi.”


 

Visu laikraksta “MALIENAS ZIŅAS” rakstu aicinām lasīt ŠEIT!

 

Pievienojies skrējienā PAR SK pamatprincipiem! 27. septembrī, svētdien Uz sarakstu
Pievienots: 25 Sep 2015.
Lai kur tu atrastos un cik tālu skrietu, LSK aicina ikvienu, 27. septembrī pievienoties Austrijas Sarkanā Krusta iniciatīvai un vienoties kopīgā skrējienā PAR Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness kustības principiem, publicējot foto no skrējiena savā Facebook, Instagram vai Twitter kontā, pievienojot atsauci #running4principles.

Aicini savus draugus, kolēģus, ģimenes locekļus un paziņas pievienoties!

LSK Kurzemes komitejas Jaunatne uzņem jaunus dalībniekus savā kolektīvā!
Pievienots: 16 Sep 2015.
Papildini savu ikdienas rutīnu ar kaut ko jaunu un interesantu!

Iegūsti pieredzi dažādu pasākumu organizēšanā,
zināšanas un dalies ar citiem!

 
  Nāc, pievienojies un darbojies mūsu kolektīvā!

Vairāk info.: kurzeme.youth@redcross.lv 
Sveicam Jaunajā mācību gadā!
Pievienots: 01 Sep 2015.
Ir atkal klāt 1. septembris, kad skolēni, studenti un viņu pedagogi pēc skaisti pavadītas vasaras ar jaunām cerībām ver skolas durvis.
LSK Kurzemes komiteja sveic visus, kuriem šī diena ir nozīmīga! 
Starptautisks Jauniešu forums "Dažādi zem viena karoga"
Pievienots: 17 Aug 2015.
Sabiedriskā labuma organizācijas LSK Kurzemes komiteja darbojas kopš 2000.gada, sniedzot sociālo palīdzību, rehabilitāciju un rūpējoties par veselības veicināšanu visā Kurzemes rajonā.

 Kopš 2005. gada LSK komiteja kopā ar Vācijas SK Celles komiteju, (kas ir sadarbības organizācijas kopš 2000. gada) rīko nu jau par gaidītu tradīciju kļuvušu Starptautiskie jaunatnes forumu, vienu gadu Vācijā, bet nākamo-Latvijā. Tajās ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau trīspadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādejādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi. Šā gada, foruma rīkošanas gods ir uzticēts LSK Kurzemes komitejai un tas notika Latvijā. Šogad foruma dalības valstu skaits palielinājās un tajā papildus jau esošajām valstu delegācijām piedalījās arī jaunieši no Somijas un Itālijas Sarkanā Krusta organizācijām. Kopā foruma dalībnieki bija 40 jaunieši no 6 Sarkanā Krusta delegācijām.


 Šā gada forums „Dažādi zem viena karoga” notika laikā no 3.-12. augustam saistībā ar Veselības veicināšanas ideju popularizēšanu gan foruma dalībnieku, gan pilsētas iedzīvotāju vidū. Uzskatām, ka, laikā, kad pieaug sabiedrības saslimstība mazkustīguma un citu iemeslu dēļ, ir svarīgi aktualizēt veselīga dzīvesveida un dažādu veselību veicinošo un uzturošo faktoru nozīmi dažādu sabiedrības grupu vidū, kā arī popularizēt Sarkanā Krusta principus, kuri ir ciešā saistībā ar minēto tēmu. Šo 10 dienu laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt ne tikai katras valsts kultūru, bet arī Kurzemi, piedaloties dažādās aktivitātēs, kuras tika rīkotas dažādās rajona pilsētās. Pēdējā foruma dienā dalībnieki iepriecināja garāmgājējus ar sagatavotu foruma koncertu Kurzemes piekrastes pilsētās no kurām pirmā pietura tika izvēlēti Talsi, rīkojot pasākumu „Starptautiskais dziedošais autobuss”, izpildot 5 dziesmas, kuras dažu dienu laikā tika iemācītas Vācijas SK Celles nodaļas delegācijas vadītāja un kora vadītāja Herbert Wenzel uzraudzībā.
Norisinājies LSK organizētais radošo darbu konkurss „Esi iecietīgs, esi labestīgs”!
Pievienots: 04 Jun 2015.

29.maijā un 1.jūnijā norisinājās vairākas radošās darbnīcas, kuras radošo darbu konkursa „Esi iecietīgs, esi labestīgs” ietvaros organizējusi biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” (turpmāk – LSK). Radošās darbnīcas norisinājās vairākās Latvijas pilsētās sadarbībā ar LSK komitejām Talsos, Krāslavā, Valkā un Rīgā. Tāpat, šīs radošās darbnīcas tika organizētas arī Talsu sieviešu un bērnu krīžu centrā. Kopumā, pasākumos piedalījās aptuveni 156 bērni un viņu vecāki.

   

Aktivitātes organizētas projekta Nr.2012.EEZ/DAP/MAC/086/NAC/060/2015 „Latvijas Sarkanā Krusta regulārā darbība cilvēktiesību un pretdiskriminācijas jomā” ietvaros.

 

Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.

Jaunatne aktīvi sporto ar Stendes pensionāru grupu
Pievienots: 15 Apr 2015.
  
Sadarbībā ar Talsu novada fondu  un Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Stendes nodaļu, lietainā aprīļa pēcpusdienā ņiprākie  Stendes seniori  pulcējās, lai iemēģinātu labdarības projektu programmā „Dari labu un no sirds!” iegūtās nūjošanas nūjas.
Vēl nebija pienācis norunātais laiks, kad četrpadsmit seniori nemierīgi  grozījās LSK Kurzemes komitejas Stendes nodaļas telpās Stendē, Robežu ielā 28. Ierodoties nūjām un nūjošanas instruktorei Leldei, sākās aktīva  nūju izpakošana, sagatavošana, piemērīšana, kas mijās ar jokiem un uzmundrinājuma  vārdiem, bažīgi laiku pa laikam paveroties uz aiz loga līstošo lietu.  Tomēr doma par nūjošanas pamatu apgūšanu šķita vilinošāka nekā vēsais laiks un lietus ārpusē, tāpēc  pēc nūju piemērīšanas lielākā daļa devās Stendes ielās.

     

Pareizas nūjošanas tehnikas apguve, iesildīšanās kustības, vingrojumi un protams, arī pati nūjošana bija , senioruprāt, ļoti noderīgs pasākums un vienprātīgi tika nospriests laika apstākļiem uzlabojoties  atkal satikties kārtīgai nūjošanai.


Jaunatne iepriecina bērnus Pasaules Veselības dienā
Pievienots: 15 Apr 2015.
7.aprīlis visā pasaulē tiek atzīmēts kā Pasaules veselības diena. Ik gadu šajā dienā sabiedrības uzmanība tiek vērsta uz kādu aktuālu sabiedrības veselības problēmu un tiek aizsāktas akcijas un pasākumi, kas turpinās vēl ilgi pēc pašas Veselības dienas izskaņas.
Šogad, dienu pēc Pasaules Veselības dienas, LSK Kurzemes komitejas Jaunatne viesojās Virbu pagasta bērnudārzā "Zīļuks", lai iepriecinātu bērnus ar dažādām jautrām aktivitātēm un dāvaniņām. 

Jaunatne aktīvi piedalījās Jauniešu dienā "Bez robežām"
Pievienots: 24 Mar 2015.
Lai aktivizētu jauniešu līdzdalību Latvijas un Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novadu skolu un jauniešu organizāciju darbā, informācijas un pieredzes apmaiņā un sadraudzības veidošanā, 21. martā, Talsu 2.vidusskolas sporta hallē tika rīkota Jauniešu diena "Bez robežām", kurā piedalījās arī LSK Kurzemes komitejas Jaunatne.

Ikgadējā jauniešu diena šogad pulcināja jauniešus no visas Latvijas. Šogad jauniešu komandas devās lidojumā cauri pasaules valstīm un dažādu tautu kultūrām, no kurām Jaunatne pārstāvēja izlozēto valsti Austrāliju. 

Jaunatne iepriecina sievietes svētkos!
Pievienots: 11 Mar 2015.
8.marta svētdienas rītā LSK Kurzemes komitejas Jaunatne iepriecināja Talsu pilsētas sievietes Starptautiskajā Sieviešu dienā, dalot Virbu pagasta Jauniešu biedrības "I.M.Pulss" darinātas rozītes ar apsveikumu svētkos!


Spēle, kas palīdzēs jauniešiem labāk sagatavoties ārkārtas situācijām, negadījumiem, kā arī katastrofām
Pievienots: 26 Feb 2015.

Latvijā jauniešiem un citiem interesentiem ir izstrādāta unikāla tiešsaistes apmācību programma “Worst Case Hero” (Varonis sliktākajā scenārijā), kas ir uz reālām situācijām balstīta datorspēle.

              

Spēles „Worst Case Hero” versija latviešu valodā ir brīvi pieejama: http://www.ar-project.eu/lv/play/worst-case-hero/

Spēle apvieno izklaidi ar neformālu sociālās mācīšanās procesu. Tā dod iespēju soli pa solim apgūt ikdienā lietderīgu informāciju par sagatavotību ārkārtas situācijās, negadījumos, nelaimēs un katastrofās.

Ikvienam var rasties šāda situācija, tādēļ dalīšanās ar spēles rezultātiem sociālajā tīklā “Facebook” veicinās kolektīvo mācīšanos.

Lietotājiem būs iespēja sacensties ar saviem draugiem, kā arī dalīties ar savām sekmēm un sasniegtajiem rezultātiem trīs scenārijos:

  • „Elektroenerģijas pārrāvums”
  • „Plūdi”
  • „Gripas pandēmija”.

Biedrība „Latvijas Sarkanais krusts” aicina ikvienu izmēģināt tiešsaistes apmācību programmu „Worst Case Hero”, radot izaicinājumu sacensties, pārspēt pretinieku vai uzlabot savu rezultātus. Neskatoties uz to, ka mēs visi ceram, ka ar mums nekas ļauns neatgadīsies – būsim gatavi dažādām situācijām.

Spēle latviešu valodā izstrādāta projekta „Aware & Resilient” ietvaros.

Projekts tiek līdzfinansēts ar Eiropas Komisijas Civilās aizsardzības finanšu instrumenta atbalstu.

LSK Jaunatnes pasākums Pasaules Vēža dienai
Pievienots: 06 Feb 2015.
Ir aizvadīta Vispasaules Vēža diena, kuru atzīmēja ar akciju arī LSK Kurzemes komitejas jaunieši, tādejādi aicinot talseniekus vairāk pievērst uzmanību savai veselībai un veicinot izpratni par šo slimību.

 
      

Iespējams, ka ne viens vien ir pamanījis krāsainas lentītes, kuras mēdz piespraust pie apģērba vai izvietot citur, kā atbalstu cīņai pret šo postošo slimību. Ik gadu pieaug skaists ar krūts un prostatas vēža slimniekiem.  Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm Latvijā, bet vīriešiem - prostatas. Risks saslimt ar krūts vēzi ir katrai devītajai sievietei valstī. Prostatas vēzis vīrietim nozīmē to pašu, ko krūts vēzis sievietei, vismaz dažos aspektos noteikti. Latvijā ar to saslimst vairāk par 330 vīriešiem, un tendence saslimt ar prostatas vēzi ar katru gadu paaugstinās ne tikai mūsu valstī, bet arī visā pasaulē.  Iedzīvotāju vidū ir daudzi riska faktori, kurus ir vieglāk novērst. Atmetot smēķēšanu, lietojot veselīgu uzturu, piekopjot fiziski aktīvu dzīvesveidu un izvairoties no iespējas inficēties ar hroniskajām vīrusu saslimšanām, ir iespējams novērst 30% vēža saslimšanu gadījumu. Pēc PVO datiem palielināts svars, aptaukošanās, mazkustīgs dzīves veids ir vainojami 25-30% saslimšanas gadījumu ar krūts dziedzera, resnās zarnas, dzemdes, nieru un barības vada vēzi.

           

Sarkanais Krusts rūpējas cita starpā arī par sabiedrības izglītošanu veselības jautājumu jomā, tāpēc jaunieši pamatīgi izpētīja dažādu vēžu veidus, sagatavoja informāciju par to simptomiem un identificēšanas metodēm, izvietoja tos uz plakātiem un devās uz Talsu pilsētas centru, lai sestdienas rītā ikvienu garāmgājēju informētu par vēzi un aicinātu vairāk rūpēties par savu veselību, katram dāvājot arī īpašo krāsaino lentīti- cīņas pret šo slimību, simbolu.
 Vai zināju, ka katram vēža veidam ir savas krāsas lentīte?

Cīņu pret Krūts vēzi simbolizē – rozā,
Prostatas vēzi - zilā,
Dzemdes kakla vēzi  - zilgani zāļa,
Plaušu vēzi - balta,
Kuņģa vēzi - violets,
Ādas vēzi - oranža,
Smadzeņu vēzi - pelēka.
 
 
"No vēža nav jābaidās, tas ir jāārstē! "  (Latvijas Onkoloģijas centrs)
Iepriecinam mazus bērnus svētkos!
Pievienots: 23 Dec 2014.
LSK Kurzemes komitejas Ziemassvētku vecītis un rūķi apciemoja mazus bērnus un invalīdus Laidzes pagastā, Lībagu pagastā un Talsos ar svētku dāvanām un saldumu paciņām, lai sasildītu mazās sirsniņas svētkos!

22.decembrī rūķi un Ziemassvētku vecītis apciemoja katru ģimeni Laidzes pagastā, invalīdus Talsu pilsētā un vairākas sirsniņas arī Lībagu pagastā, cītīgi dalot dāvaniņas un izklaidējot bērnus svētkos. 

Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Jaunatnes pasākumu kalendārs