Latvijas Sarkanais Krusts


Zemessardzes starptautiskais vingrinājums "Zemessardzes patruļa 2017"
Pievienots: 04 Sep 2017.
No 1. līdz 3. septembrī Talsos un Talsu apkārtnē, Zemessardzes 46.kājnieku bataljona atbildības teritorijā norisinājās starptautiskais pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2017” un paralēli tam arī Nacionālo bruņoto spēku diena. Sacensībās piedalījās 28 komandas no Zemessardzes, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem kā arī komandas no Kanādas vadītās NATO daudznacionālā bataljona kaujas grupas Latvijā. 

Pasākuma laikā Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas Pirmās palīdzības speciālisti un brīvprātīgie statisti sagatavoja pārbaudījumu arī zemessargiem - sniegt pirmo palīdzību 10 minūtēs trīs negadījuma situācijās - suņa kodiens kājā, dzīvībai bīstama asiņošana un atdzīvināšanas pasākums. Vislabāk, ar pirmās palīdzības sniegšanu, tika galā 4. un 5. komanda. 


  
 
Sacensību ietvaros komandām bija jāveic dažādas grūtības pakāpes uzdevumi, kopumā pieveicot vairāk nekā 30 kilometru distanci ar tajā izvietotiem kontrolpunktiem. Vingrinājumu galvenās tēmas – kaujas šaušana, orientēšanās, sakaru procedūras, šķēršļota apvidus pārvarēšana, loģikas uzdevumi, fiziskie uzdevumi utt.

 
 
 
Sacensību mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā. Sacensības norisinājās divu diennakts garumā un noslēguma posmus interesentiem bija iespēja vērot pilsētā. Sacensību ietvaros norisinājās arī šaušanas pārbaudes vingrinājumi šautuvē, kuru posmi paredzēti diennakts tumšajā laikā, tāpēc iedzīvotāji tika aicināti neuztraukties izdzirdot šāvienu trokšņus.
 

Svētdien, 3.septembrī, Latvijas Sarkanā Krusta Kurzemes komitejas kolektīvam bija tas gods piedalīties pasākuma apbalvošanas ceremonijā, kurā biedrība saņēma pateicību par sniegto atbalstu pasākuma organizēšanā un norisē.
 

LSK Kurzemes komiteja izsaka arī pateicību Zemessardzes 46.kājnieka bataljonam par iespēju līdzdarboties pasākumā kā organizatoriem.