Latvijas Sarkanais Krusts


4.maijs Sociālās aprūpes centros
Pievienots: 05 May 2021.
4.maijs, latvietim, ir ļoti svarīga diena. Šajā dienā tiekamies, pie balti klāta galda, ar radiem un draugiem.

Kāpēc tieši balts galdauts?
Baltā galdauta svētku mērķis ir iedvesmot cilvēkus svinēt 4.maiju. Tas nav pašmērķis, bet drīzāk instruments, kas iedibina tradīciju svinēt Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienu kā apzinātus svētkus. 
 
Balti klāts galds šajā gadījumā ir kā pašapziņas un lepnuma simbols, vienojošais elements, kas aicina cilvēkus – ģimenes, draugus, kaimiņus, arī latviešus citās zemēs, sanākt kopā. Rīkojot svētkus, vienmēr mudinām kopīgām sarunām, daloties atmiņās un priekšstatos par 1990.gada 4.maiju, par iegūtās brīvības nozīmi.
 
Aicinājums svinēt 4.maiju pie balta galdauta iemantoja plašu atsaucību un mudināja neatkarības atjaunošanas gadadienu svinēt jau daudz plašāk un personīgāk.
Aprūpes centros diena tiek pavadīta draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā ar dziesmām, dejām un atmiņu stāstiem.

 
 
Pirmssvētku pārsteigums no Kuldīgas jauniešu majas jauniešiem svētkos SAC "Venta" (Kuldīga) iemītniekiem - mājas apstākļos ceptu kūku
un saņem apsveikumu svētku dienā no konditorejas "Ineses torte"


Gan ar dziesmām, gan ar dejām, gan atmiņu stāstiem par mūsu Latviju,
arī SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads) tika svinēti svētki!

 
Paldies par svētku sajūtu
un darbiniekiem, kuri aprūpes centru iemītnieku ikdienu padara krāsaināku. 

 
Jūras spēku orķestra mūziķi iepriecina sociālās aprūpes iestāžu iemītniekus un personālu
Pievienots: 28 Apr 2021.
28.aprīlī, sagaidot Brīvības svētkus, Kuldīgā un Skrundas novadā Jūras spēku orķestra mūziķi veltīs muzikālu dāvanu slimnīcu un sociālās aprūpes iestāžu personālam un iemītniekiem.


Jūras spēku orķestra ansamblis uzstāsies pie biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” sociālās aprūpes centra “Venta”, Kuldīgas slimnīcas ilgstošas aprūpes nodaļas jeb pansionāta, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Kurzemes reģionālā centra, Skrundas veselības un sociālās aprūpes centra un Aprūpes nama “Valtaiķi”.

Jūras spēku orķestra mūziķi sniegs muzikālus priekšnesumus, lai iepriecinātu un dāvātu svētku izjūtu līdzcilvēkiem, un arī kā pateicību mediķiem par nesavtīgo darbu īpaši sarežģītos apstākļos, savukārt Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris pulkvedis Andris Rieksts un brigādes štāba pārstāvji kā pateicību pasniegs karavīru un zemessargu sarūpētu sveicienu svētkos – Kuldīgas kafejnīcas “Marmelāde” mango kliņģerus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, slimnīcas un sociālās aprūpes iestāžu personālam un iemītniekiem.

Koncerti norisināsies ārpus telpām un tieša kontakta ar klausītājiem nebūs, jo klausītāji atradīsies pie ēku logiem vai drošā attālumā no mūziķiem.
Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis stāsta: “Mūziķu un arī karavīru-mūziķu sūtība ir dāvāt cilvēkiem prieku. Slimnīcas un sociālās aprūpes iestādes izvēlētas tāpēc, ka šobrīd tieši šo institūciju darbiniekiem un iemītniekiem uzmundrinājums nepieciešams visvairāk. Šāda un līdzīga veida zibakcijas jau kopš pagājušā gada pavasara mums ir izveidojusies kā tradīcija gan Rīgā, gan dažādās pilsētās visā Latvijā, ko īsteno visi trīs Latvijas militārie orķestri. Šoreiz svētkus sagaidot, Jūras spēku orķestra ansamblis muzikālos pārsteigumus ved uz Kuldīgu un Skrundu, bet tieši 4.maijā Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris uzstāsies Daugavpilī,” piebilst A.Karelis.

Jūras spēku orķestris dibināts 1995.gadā. Tā uzdevumos ietilpst Nacionālo bruņoto spēku un valsts protokola ceremoniju nodrošināšana, koncertdarbība Latvijā un ārvalstīs, defile programmu iestudēšana, kā arī dažādu veidu ansambļu darbība, izglītojot un iepazīstinot skolu jaunatni ar armijas mūziķu ikdienas specifiku.

Informāciju sagatavoja:
Kapteinis Andis Karelis
Nacionālo bruņoto spēku orķestru galvenais diriģents
Tālrunis: 29133261
E-pasts: andis.karelis@mil.lv

           

 

Talsu novada Dienas centra apmeklētāji iesaka: Pavasara dārza darbi jāsāk ar košumkrūmu un dobju sakopšanu
Pievienots: 20 Apr 2021.


Pavasaris ir viens no aktīvākajiem gadalaikiem piemājas dārzu īpašniekiem. Daudzi jau tagad rosās mazdārziņos, veicot augļu koku stādīšanu, zaru apgriešanu un izvēloties jaunus ziedu stādus krāšņām puķu dobēm. Tomēr, lai dārzs ilgi priecētu gan ar košām krāsām, gan skaistiem, ziedošiem augiem, par to nepieciešams pastāvīgi rūpēties. 

LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izmanto silto pavasara dienu, lai uzkoptu centra apkārtni - sakopjot un sagatavojot jauniem stādiem plašo dobi, nogrābj lapu čupas no krūmiem un kopā draudzīgi pavadītu laiku. 
Grobiņas nodaļa palīdz nelaimē.
Pievienots: 20 Apr 2021.Pagājušās nedēļas vidū, liela nelaime notika Vaiņodes novada, Vaiņodes pagastā. Nakts vidū kādu mājokli pārņēma liesmas, kā rezultātā saimniece, palika bez savas iedzīves un sava mājokļa. 


LSK Kurzemes komitejas Grobiņas nodaļas rīcībā biju cilvēku "Palīgā sauciens". Nodaļas biedri rīkojās ļoti operatīvi un ātri. Savstarpēji sazinoties, biedri vienojās, sagādāt pašas nepieciešamākās sadzīves lietas un nogādāja tās saimniecei. "Ir bezgala smagi redzēt un piedzīvot šo nelaimi, vēl smagāk cilvēkam to visu pārdzīvot.
Tāpēc mēs esam blakus, lai palīdzētu. Kaut ar mazumiņu izpalīdzēt. "
atzīst Grobiņas nodaļas sociālās palīdzības organizatore I. Mangale.
 


Pavasara svētki LSK Kurzemes komitejā
Pievienots: 08 Apr 2021.
Pūpola maigumā izplaucēt dienu,
Aizņemties no saules gaismas staru vienu
Ielikt to sirdī, un izbaudīt visu dienu,
Kurā nav sāpju, kurā nav naida,
Izbaudīt dienu kā pūpolam maigam,
Izbaudīt dienu, lai atplauktu priekā,
Pūpola maigumā, pūpola laimē,
Saulīte balta, kad skatās tev vaigā.
 
LSK Kurzemes komitejas Dienas aprūpes un Sociālās aprūpes un rehabilitācijas centri ar nepacietību jau laikus gatavojās pavasara svētkiem - Lieldienām, un tos nosvinēja ar pozitīvām emocijām. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji svētkus apvienoja ar 1.aprīli jeb joku dienu.
 


Talsu novada Dienas centra (Laidzes pagasts, Talsu novads), 1. aprīļa rīts sākās ar aizslēgtām durvīm un zīmīti ar uzrakstu
"Šodien dienas centrs ir SLĒGTS tiem, kas aizmirsuši mājās zaķu ausis un krāsainās olas.".

Kad zaķu ausis uzliktas, visi devās iekšā, lai sēstos pie kafijas vai tējas tases,
kur Domino cepumu viducī bija iesmērēta zobu pasta, cukura trauciņā sāls, dažiem apavos ieperinājušās pelītes,
karotes salipušas, kādam arī čība, kādam krūzīte.

Dienas centra apmeklētājiem nudien šī diena bija smieklu pilna.

  


SAC "Landze" (Piltenes pagasts, Ventspils novads), SAC "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) un SAC "Krustceles" (Usmas pagasts, Ventspils novads) iemītnieki laikus gatavojās svētkiem,
gatavojot dekorācijas svētkiem un svētku dienā, radot patiesi sirsnīgu svētku noskaņu.

 
SAC "Venta" (Kuldīga) centra iemītnieki labprāt metas radošajās nodarbēs un dienu iepriekš velta olu krāsošanai. Centra iemītnieku svētku brokastis noris sirsnīgā gaisotnē un draudzīgām sarunām pie rīta kafijas un zemenēm.

 

Noslēdzies individuālā budžeta izmēģinājuma projekts.
Pievienots: 15 Mar 2021.
Sadarbībā ar Talsu novada sociālo dienestu, 31. janvārī, noslēdzās individuālā budžeta izmēģinājuma projekts. Tā laikā 11 personas ar garīga rakstura traucējumiem varēja saņemt dažādus sociālos pakalpojumus. Izmēģinājuma projektā iegūtie rezultāti tiks izmantoti sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu finansēšanas mehānisma izstrādei.
 
Lai arī norisi ietekmēja ārkārtas situācija valstī saistībā ar Covid-19 izplatību, dalība izmēģinājuma projektā ir bijusi pozitīva.
Projekta mērķis bija stiprināt pilngadīgu personu ar garīgā rakstura traucējumiem patstāvību, spēju dzīvot pēc iespējas neatkarīgāku dzīvi.
Projekta dalībnieki un viņu tuvinieki atzīst, ka saņemtie pakalpojumi bijuši nozīmīgi. Arī pakalpojumu sniedzēji norāda, ka pakalpojumi ir veicinājuši projekta dalībnieku izaugsmi dažādās jomās, stiprinājuši viņu pašapziņu.
 
Viena no projekta dalībniecēm projekta laikā sāka apmeklēt LSK Kurzemes komitejas Talsu novada Dienas aprūpes centru. Projekta dalībniece ieguva jaunus draugus, piedalījās Dienas aprūpes centra dažādās aktivitātēs - apguva dažādas rokdarbu tehnikas, veidoja svētku dekorācijas, radoši izpaudās mākslas terapijā, piedalījās dārza darbos un citās sadzīves prasmju nodarbībās.
 
Projektu īstenoja Labklājības ministrija sadarbībā ar pašvaldībām, izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējumu.
 
Vairāk informācija Talsu novada pašvaldības informatīvajā izdevumā Nr.3 (2021. gada marts)
 

Pavadot Februāri
Pievienots: 05 Mar 2021.
Viss Februāra mēnesis tiek dēvēts par sveču mēnesi. Tā reizē ir arī Ziemas Māras diena, Grabenīca, Groninica, Vēja vai Govju diena, Svecaine.
 
Sveču dedzināšana un liešana noteikti ir galvenā Sveču mēneša tradīcija. Ja liet sveces mūsdienās apņemas vien retais, tad iedegt tās noteiktas enerģijas iegūšanai var jebkurš. Svarīgi, lai iedegto sveci mēs nenodzēstu, bet gan ļautu tai pilnībā pašai no sevis izdegt. To nopūšot, mēs it kā apstādinām konkrētās rakstura īpašības ienākšanu sevī.
 
Par sveču liešanu šogad īpaši ir padomājuši Talsu novada Dienas centra apmeklētāji, kuri šogad ražīgi lēja sveces, pavadot Februāri. Pavisam kopā izlietas vairāk kā 50 sveces.
 
Ja kādā dzīves situācijā jums nepieciešamas konkrētas rakstura īpašības, ieteicams izvēlēties attiecīgās krāsas sveci:
- sarkanās krāsas svece spēcinās apņēmību;
- rozā veicinās pacietību un iecietību;
- gaiši pelēkā dos spēju pielāgoties visdažādākajām dzīves situācijām;
- sudraba krāsa palīdzēs atklāt iekšējos talantus, paverot jaunas iespējas;
- zelta krāsas svece rosinās vīrišķību;
- zaļā mudinās uz neatkarību;
- zilā dos līdzsvaru un morālo noturību;
- tumši sarkanā svece dos prāta skaidrību;
- dzeltenā vai oranžā norādīs pareizo virzienu tālākajam dzīves ceļam;
- brūnā vai melnā rosinās kārtības mīlestību, sistemātiskumu;
- violetā vai tumši zilā veidos individualitāti;
- baltā veicinās jutīgumu, saasinās intuīciju.
 
Sagaidot pavasari
Pievienots: 04 Mar 2021.
LSK Kurzemes komiteja Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojuma centra SAC "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iemītnieki labprāt nodarbojas ar dārzkopību un sagaidot pavasari, čaklākie audzē vitamīnus paši, neizejot no mājām.
 
Lai izveidotu nelielu mājas dārzu, Jums būs jāveic rūpīga sagatavošanās:
 
- Plastmasas trauki (sagrieztas pudeles, glāzes darbosies) vai puķu podi;
- Augstas kvalitātes augsne un mēslojums dārzeņiem un zaļumiem;
- Neliela dzirdināšanas kanna dārza laistīšanai.
 
Augsni var iegādāties jebkurā dārznieka specializētajā veikalā. Tad ir jāpiepilda sagatavotie trauki un jālaista tie, lai zeme būtu mitra. Tad tiek stādītas sēklas vai stādi. Sēklu stādīšanas gadījumā konteineri jānovieto siltā vietā un jāpārklāj ar foliju, lai radītu siltumnīcas efektu, līdz kultūraugi sāk dīgt.
 
Kvalitatīvu augu un veiksmīgas mājas ražas atslēga ir savlaicīga laistīšana, mēslošana un pieeja dienas gaismai. Tā kā ziemā dabiskā apgaismojuma ir maz, ir nepieciešama dienasgaismas spuldze.
 

Atpakaļ modē adītas matu lentas
Pievienots: 26 Feb 2021.
Ziema mūs šogad lutina tieši ar to, ka izjūtam aukstuma pieskārienu un varam atļauties valkāt ne tikai cepuri, bet noteikti būsiet manījuši, ka atpakaļ modē atgriežas adītas matu lentas.

LSK Kurzemes komitejas Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojuma centra Talsu novada Dienas centra (Laidzes pagasts, Talsu novads) daiļā dzimuma apmeklētājas labprāt nodarbojas ar rokdarbiem un izmēģina ko jaunu - uzadīt ausaini.

Šādas galvas lentes valkāja jau senatnē, bet mūsdienās tā ir cienīga alternatīva cepurēm. Tās ir ideāli piemērotas arī ārpus aukstās ziemas sezonas, kad vairs nav vēlmes valkāt cepures, tomēr nepieciešams sasildīt galvu un ausis. 

 
 

Plānotie papildpasākumi/ individuālās konsultācijas Martā
Pievienots: 23 Feb 2021.
  
 
Šā gada pirmajā ceturksnī, visa Marta mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu jeb individuālas konsultācijas "Pilnvērtīga uztura ēdienkarte izmantojot pārtikas paku saturu" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Roja, Liepāja, Vaiņode, Grobiņa, Dundaga, Mērsrags, Pāvilosta, Rucava, Alsunga. 

Dalīsimies informācijā ar pilvērtīgu uztura ēdienkarti, kuras pamatu veido EAF darbības programmas pārtikas palīdzības pakas saturs, 10 interesanti fakti un citus līdz šim nezināmus faktus. Apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi. 


Plānotie papildpasākumi: 
*11.03, plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļā, Graudu iela 43A, Liepājā
*18.03., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu iela 39, Ventspils
*15.03., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*22.03., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*18.03., plkst. 09.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*24.03., plkst. 15.00 Mērsraga sociālā dienesta telpās, Lielā ielā 53, Mērsragā
*12.03., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*15.03., plkst. 13.00 Rojas sociālā dienesta telpās, Celtnieku iela 6, Rojā
*15.03., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā

*08.03., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*10.03., plkst. 09.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*24.03., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā

Top ledus ledenes putniem
Pievienots: 22 Feb 2021.
Daudzfunkcionālā centra Ilglaicīgās sociālās aprūpes un rehabilitācijas centra "Laidze" (Laidzes pagasts, Talsu novads) pagājušajā nedēļā tapa modīgās ledus ledenes zvirbuļiem un zīlītēm.

Ledus konfektes putniem tapa vienreiz lietojamos šķīvjos un silikona keksiņu formās. Centra iemītnieki šajos šķīvjos sabēra un mākslinieciski izkārtoja Čia sēklas, saulespuķu sēklas, zirņus, lēcas, kaltētus lavandu ziedus, apelsīnu šķēlītes. Visu aplej ar ūdeni, iestiprina aukliņas un pagalmā sasaldē. Pēc pāris stundām sals bija padarījis savu darbu un visi priecājās par to, cik skaisti viss izdevies.

Putni novērtēja centra iemītnieku radošo darbu un sāka aktīvi skrubināt sēkliņas tiklīdz ledenes iekarināja ābeles zaros un iestiprināja auklās pie durvīm.

Vai Tu zināji?
🐦Putnu restorāna ēdienkarte:
- Nesālīts speķis un tauki;
- Saulespuķu sēklas (nelobītas un nesālītas);
- Kaltētas ogas un augļi – īpaši skaisti izskatās pīlādži un mežrozīšu augļi;
- Dažādi graudaugi: prosa, auzas, griķi, auzu pārslas u. c.;
- Āboli un citi augļi.

🐦Nekādā gadījumā nepiedāvā putniem!
- Sāļu barību. Nekādu sālītu speķi!
- Bojātu, sapelējušu barību. Pelējumā veidojas aflatoksīns, kas putniem ir bīstams, pat nāvējošs.
 

Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izmēģina ko jaunu un radošu
Pievienots: 28 Jan 2021.
Ik dienu aprūpes centru iemītnieki un dienas centru apmeklētāji tiek iesaistīti dažādās nodarbībās atbilstoši spējām un arī interesēm – lasīšanas, rakstīšanas, matemātikas, zīmēšanas, ēdienu gatavošanas, galda kultūras apmācībās, piedalīties datora un interneta vides apgūšanas nodarbības, kā arī dažādu gadskārtu svētku svinēšanā. Līdztekus notiek arī mākslas terapijas un rokdarbu nodarbības speciālistu paspārnē.

Tā kā šobrīd tiek ievēroti visi drošības pasākumi, mākslas terapijas un rokdarbu nodarbības tiek organizētas ierobežotā daudzumā jeb samazinātas, tad centra iemītnieki un apmeklētāji darbojas radoši paši.

Pašu rokām gatavotiem dekoriem īpaša vērtība, jo tie ir ne tikai unikāli, bet tajos ir ieguldīts radošums un laiks. Talsu novada Dienas centra apmeklētāji izgatavo dekorācijas, kas tapušas no ātri cietējoša cementa maisījuma.

 

Ar 2021.gada 1.janvāri atbalsta pakas varēs saņemt vairāk mājsaimniecību
Pievienots: 08 Jan 2021.

 
Sabiedrības integrācijas fonds informē, ka ar 2021.gada 1.janvāri paaugstināts ienākumu slieksnis gan trūcīgām, gan maznodrošinātām mājsaimniecībām, kas Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros varēs saņemt pārtikas un materiālās palīdzības atbalstu.

2020.gada nogalē veiktas izmaiņas normatīvajā regulējumā sociālās aizsardzības jomā un Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām darbības programmas īstenošanas nosacījumos. Turpmāk pārtikas, higiēnas un skolas preču komplektus tiesīgas saņemt:

- trūcīgas mājsaimniecības ar ienākumiem līdz 272 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 190 euro (līdzšinējo 128,06 euro vietā);
- maznodrošinātas mājsaimniecības, kurās ienākumi nepārsniegs 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā, bet katrai nākamai personai 229 euro (līdzšinējo 242 euro vietā).

Pašvaldībās, kurās maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu līmenis noteikts mazāks, atbalstu varēs saņemt visas maznodrošinātās mājsaimniecības.

Atbalstu turpinās saņemt arī mājsaimniecības krīzes situācijā.

Atgādinām, ka tāpat kā līdz šim pamats Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta saņemšanai ir pašvaldības sociālā dienesta izsniegta izziņa. Aktuālo izdales vietu sarakstu aicinām skatīt https://www.atbalstapakas.lv/atbalsta-vietas.


Kā klājas mūsu brīvprātīgiem?
Pievienots: 10 Dec 2020.
Decembris ir Starptautisko brīvprātīgo mēnesis. 5. decembrī visā pasaulē šo dienu atzīme oficiāli, kad jo īpaši novērtējam gandrīz 14 miljonus brīvprātīgos 192 Sarkanā Krusta un Sarkanā Pusmēness nacionālajās biedrībās. Viņi dara brīnišķīgu darbu katru dienu, palīdzot tiem, kam palīdzība nepieciešama visvairāk.

Kurzemes komitejā patstāvīgi brīvprātīgie ir daudz, taču visaktīvākie, jaunieši, nu jau ir devušies savos ceļos un šobrīd studē savās izvēlētajās jomās.


 

Elīza, Samanta un Jānis ir „trīs musketieri” starp visiem brīvprātīgajiem, kuri kopā strādā kā patiesi saliedēta komanda. Jaunieši nekad nav atteikušies sniegt savu palīdzību un vienmēr bija gatavi jebkuram darbam.
Abas meitenes savu brīvo laiku aizpildīja aktīvi darbojoties Pirmās palīdzības apguvē, paraugdemonstrējumu rīkošanā, pasākumu organizēšanā. Savukārt, Jānis pie jauniešiem pievienojās nedaudz vēlāk un savas zināšanas pielietoja ne tikai Pirmajā palīdzībā, bet arī tulkošanā, projektu rakstīšanā un pasākumu organizēšanā, rīkošanā.

Kā tad šobrīd klājas jauniešiem un ko viņi šobrīd dara? Kurzemes komiteja uzrunāja jauniešus, sniedzot viņiem pāris jautājumus.

Uz jautājumu „Ar ko Tu šobrīd nodarbojies?” atbildes patiesi ir dažādas. Pat tad, ja Samanta un Elīza aktīvi darbojās Pirmās palīdzības pasākumos, šogad Samanta uzsāka studijas Rīgas Tehniskajā Universitātē, profesionālajā bakalaura studiju programmā “Uzņēmējdarbība un vadīšana”. Savukārt, Elīza savu nākotni vēlējās saistīt ar finansēm un grāmatvedību Biznesa augstskolā „Turība”.
Jānis savu ceļu izvēlējās virzīt uz medicīnu un sāka savas studijas Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Sarkanā Krusta Medicīnas koledžā. Sākumā studiju programmā „Ārsta palīgs” un pēc tam pabeidzot programmu „Neatliekamās medicīnas ārsta palīgs”.


Kādēļ Tu izvēlējies tieši darīt to, ko Tu patreiz dari? Kāds bija Tavs ceļš uz to?

Neskatoties uz to cik grūti vai viegli ir, Jānis vienkārši iet uz priekšu un pieņem visu ko dzīve sniedz viņam pretī. Jānis pats atzīst: „Es savu ceļu neizvēlējos, ceļš pats parādījās man priekšā.”
Samanta apgalvo, ka viņas izvēle bija ļoti grūti, jo kā jau tipiskam jaunietim, izdomāt, izvēlēties nav viegli: „Man sava nākotne vienmēr bijusi neskaidra un bieži vien esmu nonākusi pie jautājuma “Ko darīt tālāk?”, tāpēc arī lēmums par augstāko izglītību tika pieņemts tikpat kā pēdējā brīdī. Tomēr nonācu tieši pie šīs izvēles, jo man vienmēr ir paticis kaut ko vadīt, kaut ko organizēt, kaut kur iesaistīties. Domāju, ka šī programma man dos nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai ar vadībzinātni varētu saistīt arī savu nākotni.”
Elīzas ceļš uz šo biju pārdomu pilns un izveidojās citādāks, nekā bija plānots
sākumā, taču ceļš pa kuru šobrīd viņa dodas nebūt nav slikts: „Vienmēr esmu svārstījusies starp medicīnu un izvēlēto profesiju. Iesākumā studēju Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledžā, bet tomēr nonācu pie secinājuma, ka šī brīža dzīves situācijā vēlos studēt ko citu. Tomēr neatmetu malā domu, ka vēlāk dzīves ceļā varētu atgriezties pie studijām medicīnā. Mūžu dzīvo, mūžu mācies, vai ne?


Kur Tu sevi redzi pēc 5 gadiem?

Jaunieši tuvākā nākotnē sevi redz ar diplomu kabatā un jau ar iespēju strādāt savā jomā. Jānis smiedamies cer jau saņemt diplomu kabatā, jo studijas izvēlētajā programmā ilgst 5 gadus un studēt medicīnu nebūt nav viegli.

Samanta pēc 5 gadiem noteikti redz sevi Latvijā: „Lai gan ceļot ir vērtīgi un interesanti, negribētu uz patstāvīgu dzīvi palikt nevienā citā valstī, jo tikai šeit varu justies kā mājās. Vēl ceru, ka pēc 5 gadiem, jau ar diplomu kabatā, būšu atradusi sev īsto vietu, kurā varēšu turpināt sevi pilnveidot un attīstīties. Vai šī vieta būs mācības, darbs vai vēl kas cits – laiks rādīs.”
Savukārt, Elīza redz sevi laimīgu un pamest Latviju uz dzīvi citur neplāno, bet no kāda atpūtas vai pieredzes apmaiņas brauciena ārzemēs neatteiktos. Par darbu grūti spriest, jo izvēlētajā profesijā paveras dažādas darba iespējas.


Kā Tu uzsāki darboties SK? Kas Tevi uzrunāja to darīt?


Katram jaunietim atmiņas ir ļoti atšķirīgas, taču ceļš vienā brīdī krustojās un visi kopā satikās. Kā jau tika minēts, Jānis Sarkanajā Krustā pievienojās krietni vēlāk. Jānis ar LSK Kurzemes komiteju iepazinās piedaloties Pirmās palīdzības sacensības un pieredzes apmaiņas dienās. Izrādot lielāku interesi, viņš uzrunāja Sarkano Krustu jautājot iespēju brīvajā laikā padarboties kopā ar citiem jauniešiem. Ar laiku puisis iepazinās ar abām meitenēm un ar laiku citiem brīvprātīgajiem. 

Meitenes ar Sarkano Krustu sadarbojās jau krietnu laiku. Elīzai Pirmā palīdzība ir sevišķi tuva: „Uz to mani pamudināja ģimene, jo tā mums bijusi kā tradīcija apgūt Pirmo palīdzību. Visu apgūt man palīdzēja skolas medmāsa, kas ir arī mana tante un sertificēts mediķis.”
Tā aizsākās jau 5. klasē, kad meitenes nolēma iesaistīties pirmās palīdzības pulciņā. Viņām šis pulciņš likās ļoti interesants, jo uzskatīja, ka ir noderīgi zināt un prast kā rīkoties dažādās situācijās, kad kāds iekļuvis nelaimē. Apgūstot šīs prasmes, meitenes aktīvi sāka piedalīties dažādās pirmās palīdzības sacensībās, kurās bieži kā skolas komanda ieguva 1. vietas, kas arī motivēja turpināt iesākto darbu. Tad jau pienāca meitenēm pirmais Sarkanā Krusta Starptautiskais jauniešu forums, kurā lieliski pavadīts laiks, uzzināts daudz jauna un pirmo reizi iepazīti cilvēki no tādām valstīm kā – Ukraina, Vācija, Baltkrievija. Visas šīs lieliskās pieredzes rezultātā arī vairāk meitenes sāka interesēties par citām Sarkanā Krusta aktivitātēm.

 
 
1. attēlā Elīza (augšējā rindā pirmā no kreisās puses) un Samanta (augšējā rindā otrā no labās puses)
kopā ar pamatskolas komandu Pirmās palīdzības sacensībās 2014. gadā un 2. attēlā 2020. gadā

 
Abas meitenes viesojas Ventspils centra sākumskolā un Aizputes vidusskolā,
lai sniegtu Pirmās palīdzības paraugdeemonstrējumus
 
 
Vai esi domājis/-usi turpināt darboties SK?

Jaunieši noteikti priecātos sadarboties un darboties Sarkanajā Krustā, lai gan pēdējā laikā nav sanācis daudz brīva laika, studiju dēļ. Abas meitenes ar prieku saka, ka darbība Sarkanajā Krustā sniedz lielisku pieredzi un paver jaunas iespējas: „Tur vienmēr var iemācīties ko jaunu, dalīties zināšanās, satikt jaunus cilvēkus, kā arī iegūt jaunus draugus gan no Latvijas, gan citām valstīm.”

Jānis ar Sarkano Krustu labprāt sadarbosies tieši tulkošanas jomā, lai nezustu vācu valodas zināšanas. Protams, ja sanāks daudz vairāk brīva laika, tad arī citās jomās centīsies neatteikt sniegt palīdzību. 
Maltītes maznodrošināto mājdzīvniekiem.
Pievienots: 20 Nov 2020.
Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” kampaņas “Mīluļu dienas” ietvaros ar “Maxima” klientu un SIA “Mars Latvia” atbalstu saņēma vairāk nekā 5 tonnas jeb 12 000 suņu un kaķu maltīšu maznodrošināto iedzīvotāju mājdzīvniekiem, kas tiek izdalītas vairākos Latvijas reģionos.

Esam saņēmuši pateicības vārdus no cilvēkiem, kuriem biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Rīgas apriņķa brīvprātīgie ir izdalījuši “Mīluļu dienas” kampaņā saziedoto pārtiku viņu mājas mīluļiem.

Četrkājainie draugi un viņu saimnieki ir pateicīgi par šo atbalstu.

Paldies Maxima un SIA “Mars Latvia” par sadarbību kopīgās kampaņas “Mīluļu dienas” organizēšanu!

 

 
Vairāk par kampaņu šeit: http://www.redcross.lv/saziedotas-5-tonnas-maltisu.../
Tumšie rudens vakari un lietainās dienas aizpildām ar dažādām aktivitātēm
Pievienots: 23 Nov 2020.
Drēgnais rudens tradicionāli maina mūsu ikdienas ritmu, liek noskaņoties ziemai. Kļūstam miegaināki, vairāk noguruši. Kā tomēr neļauties nomāktam garastāvoklim?
 
Lietainais laiks un garie rudens vakari ir radīti, lai kopā pavadītu ar laiku ar ģimeni, draugiem. Tieši to arī dara Sociālo aprūpes centru iemītnieki un dienas centru apmeklētāji.
 
Ārkārtas situācijā aprūpes centru iemītnieku un dienas centru apmeklētāju ikdienas krāsainie brīži nav zuduši. Kopā, draudzīgā un kuplā skaitā, tiek spēlētas galdu spēles, baudītas filmas un neatņemama sastāvdaļa ir svētku svinēšana.
 LSK 102: sveicam svētkos!
Pievienots: 20 Nov 2020.

Šodien, 20. novembrī, LSK atzīmē 102. dzimšanas dienu! 

Vēl kā vakar atceramies krāsaino mūsu simtgades gadu, taču laiks paskrējis vēja spārniem, un nu esam jau 102. gadā, kad sniedzam palīdzību cilvēkiem, kam tā nepieciešama.Sakām paldies ikvienam brīvprātīgajam, darbiniekam, biedram, draugam un atbalstītājam, par ieguldīto darbu, enerģiju, rūpēm un sirsnību, kurā dalāties.

Tikai kopā mēs varam palīdzēt citiem! Tikai kopā mēs varam mūs pašus darīt stiprākus! 


Sirsnīgi sveicam! 

Plānotie papildpasākumi/ individuālās konsultācijas Novembrī un Decembrī
Pievienots: 04 Nov 2020.

 
Pēdējā šā gada ceturksnī, visa Novembra un Decembra mēnesī, LSK Kurzemes komiteja rīko informatīvu papildpasākumu "Esam atbildīgi pret sevi un citiem tumšajā laikā" Kurzemes reģiona novados - Kuldīga, Ventspils, Stende, Liepāja, Vērgale, Dundaga, Mērsrags. 

Dalīsimies informācijā par drošību uz ceļa, par atstarotāju iegādi, to veidiem un pareizu lietošanu, kā arī apmeklētājiem būs iespēja saņemt izdales materiālus pie atbalsta paku saņemšanas brīdi un Grobiņas novada iedzīvotājiem būs pārsteigums - savā īpašumā iegūt atstarotāju.


Plānotie papildpasākumi: 
*23.11., plkst. 09.00 Vaiņodes kultūras namā, Tirgoņu ielā 23, Vaiņodē
*15.12., plkst. 11.00 LSK KK Ventspils nodaļā, Talsu iela 39, Ventspils
*26.11., plkst. 11.00 LSK KK Liepājas nodaļā, Graudu iela 43A, Liepājā
*07.12., plkst. 11.00 LSK KK Grobiņas nodalā, Lielā ielā 78, Grobiņā
*16.11., plkst. 09.00 Vērgales pagasta pārvaldē, "Pagastmāja", Pāvilostas novadā
*01.12., plkst. 11.00 Dundagas novada sociālajā dienestā, Talsu ielā 7, Dundaga
*27.11., plkst. 13.00 "Līvas", Dunikā, Dunikas pagasts, Rucavas novads
*07.12., plkst. 14.30 LSK KK Stendes nodaļā, Robežu ielā 28, Stendē, Talsu novadā
*17.12., plkst. 14.00 LSK KK Kuldīgas nodaļā, Baznīcas ielā 29, Kuldīgā 
*13.11., plkst. 15.00 Mērsraga sociālā dienesta telpās, Lielā ielā 53, Mērsragā
*16.11., plkst. 13.00 Alsungas novada domē, Pils ielā 1, Alsungā
*01.12., plkst. 14.00 Rojas sociālā dienesta telpās, Celtnieku iela 6, Rojā


COVID-19: aktualizēta informācija par valdības lēmumu saistībā ar vīrusa izplatības ierobežošanu
Pievienots: 20 Oct 2020.

Balstoties uz Veselības ministrijas publiski sniegto informāciju, esam izveidojuši uzskates materiālus saistībā ar valdības lēmumu saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanas pasākumiem.

Valdība 13. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no 14. oktobra, sejas maskas būs jālieto arī veikalos, muzejos, izstādēs un citās vietās. Tāpat būs stingrāki nosacījumi sabiedriskajā ēdināšanā. Savukārt no 17. oktobra būs papildu ierobežojumi interešu izglītībai, privātajiem pasākumiem un sporta jomai.


Informatīvais materiāls lejupielādei pieejams ŠEIT! 

Izpilddirektoru sanāksme Kurzemē
Pievienots: 09 Oct 2020.

Vakar, 8.oktobrī, viesu namā "Ūdensdzirnavas" (Strazdes pagasts, Talsu novads), kuplā skaitā tikās LSK reģionālo komiteju, programmu un sociālo centru vadītāji, lai kopā semināra laikā ar prezentācijām atskatītos uz 2019. un 2020. gadā notiekošo, apspriestos par izaicinājumiem un piedalīties diskusijās dažādās grupās:

- Darbs ar pašvaldībām, sociālo pakalpojumu attīstības iespējas;
- Pirmās palīdzības pakalpojumu attīstība, mācību, sacensību, pakalpojuma nodrošināšana;
- Projektu vadība un attīstības iespējas. Veselības veicināšanas projektu attīstības iespējas;
- LSK Personāls, jaunieši, biedri, brīvprātīgie – iesaiste, piesaiste, uzskaite.
LSK sociālo centru darba organizācija.

Semināra noslēgumā grupu vadītāji prezentēja savas atziņas un izteica secinājumus.

Savukārt, lai atpūtinātu nedaudz prātu no pilnas darba dienas, vakara noslēgumā visiem klātesošajiem tika noorganizēts atelpas brīdis ar nelielām izklaidēm.