Latvijas Sarkanais Krusts


Baudām vasaras pēdējās dienas
Pievienots: 21 Aug 2019.
Vasaras pēdējo mēnesi Talsu novada Dienas centra apmeklētāji un SAC "Stūrīši" (Laidzes pagasts, Talsu novads) iesāk ar ikgadējo kopīgo ekskursiju. Šoreiz aplūkoja vairākus apskates objektus, Dundagas un Kolkas novadā. 


Pirmais mūsu pieturas punkts bija Valpenes akmens piramīda - piemineklis, kas veltīts Krišjānim Baronam. Akmeņi piemineklim savākti no apkārtējiem laukiem, tajos iekalti meliorācijā iznīcināto apkārtnes māju vārdi. Iekalto māju vārdi ir izvietoti atbilstoši mājas atrašanās vietas virzienam. Daži drosmīgie pat uzrāpās piramīdas virsotnē.
Pēc tam devāmies uz Dundagas zoo, kur tikām iepazīstināti ar eksotiskajiem dzīvniekiem. Dažāda veida dzīvnieku zoo apmeklējums ir iekļauts visos ekskursijas braucienos, jo dzīvnieki nomierina, dod enerģiju, uzlabo noskaņojumu un visādi citādi ir pozitīva ietekme uz cilvēku.Tālāk mūsu ceļš aizveda īsā ekskursijā uz Dundagas pili, kur apskatījām iekšpagalmu un pakavējāmies nostāstos par Dundagas pils spoku - Zaļo Jumpravu.Nākamais mūsu apskates objekts bija Šlīteres bāka, kur drosmīgākie uzkāpa 100 metru augstajā tornī, kur paveras lielisks skats uz Slīteres Nacionālā parka mežiem un Baltijas jūru.


Tālāk vējš mūs aizpūta uz skaisto Kolkas ragu, kur saules lutināti varējām ar basām kājām iegrimt siltajās pludmales smiltīs, un kur vēl, ja ne Kolkā, pabradāt pa divām jūrām vienuviet.Ekskursiju noslēdzām apmeklējot Kolkas Jūras Zvaigznes Romas katoļu baznīcu, kur mūs laipni sagaidīja Gunta, kas mūs aizrāva ar interesanto stāstījumu par baznīcas vēsturi un tagadni.