Latvijas Sarkanais Krusts


Starptautiskais Sarkanā Krusta Jauniešu forums "Borders can seperate – Red Cross stay united"
Pievienots: 22 Aug 2019.
Šogad Vācijā norisinājās 15. Starptautisks jauniešu forums “Borders can seperate – Red Cross stay united” (Robežas var sadalīt – Sarkanais Krusts paliek vienots), kas jau ir kļuvis par katru gadu gaidītāko tradīciju. 

Forumos ik gadu piedalās Sarkanā Krusta kustībā darbojošies jaunieši no Latvijas, Vācijas, Ukrainas un Baltkrievijas. Jau piecpadsmit gadus rīkotie SK jauniešu forumi ir ļāvuši neskaitāmiem jauniešiem iepazīt citu valstu kultūru, izveidot jaunus kontaktus, iegūt jaunas zināšanas, tādējādi veidojot tolerantu, zinošu un atbildīgu nākamo paaudzi.

Šā gada forums notika laikā no 2.-11. augustam, Ešedes (Eschede) skolas plašajās, gaišajās telpās, saistībā ar veselības veicināšanas ideju popularizēšanu un Pirmās palīdzības sniegšanu. Desmit dienu laikā jauniešiem bija iespēja praktiski piedalīties un redzēt paraugdemonstrējumus Vācijas karavīru pirmās palīdzības sniegšanā, iespēja papildināt savas zināšanas un izmēģināt pirmās palīdzības sniegšanu ūdens tilpnē, dalīties zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem, uzzināt vairāk par Vācijas valsts vēsturi, izkāpt ārā no sava komforta zonas un iepazīt citu valstu kultūru. 

Foruma dalībnieki iesaistās Diskriminācijas spēles “Limit 20”
 komandas saliedēšanas aktivitātēsForuma laikā rīti sākās ar dalības valstu pārstāvju tikšanos, lai pārrunātu dienas plānotās aktivitātes


Vācijas dzīvības glābēju organizācija “DLRG” (The German Life saving Association) sniedz  glābšanas paraugdemonstrējumus ar manikeniem, aprīkojumu un ar iespēju izmēģināt glābšanu ūdens tilpnēs


Dalībnieki dalās zināšanās par Sarkanā Krusta pamatprincipiem


Iepazīstoties ar The Bundesanstalt Technisches Hilfswerk, Neatliekamā medicīniskās palīdzības un Sarkanā Krusta specializēto medicīnisko transportu


Foruma dalībniekiem bija iespēja apmeklēt Wolfsburgas (Wolsfburg) zinātņu izstādes centru (Science Center phaeno), kurā ir iespējams izmēģināt un aplūkot vairāk nekā 350 izstādes eksponātus: sešu metru augsta mākslīgā viesuļvētra, ar smadzeņu viļņu palīdzību un relaksāciju pārvietot bumbiņu vienatnē vai guļot uz ērtu naglu gultas un daudzi citi.


Foruma nolsēguma dienā, dalībnieki sarūpēja kopīgu koncertu, kurā katra valsts izpaudās radoši, parādot sevi un savu valsti ar dejām, dziesmām, dzeju, teātri, vai kādu citu priekšnesumu.

Dažas no greznākajām atmiņām, kuras mēs apkopojam dzīves ceļojumā, ir tās, kas mums atgādina mūsu mīļotos draugus. Bezgalīgu smieklu, garāko tērzēšanas un skaistu brīžu mirkļi, kas dalīti ar draugiem, ir vienkārši nenovērtējami.

Kopā mēs varam padarīt pasauli labāku.