Latvijas Sarkanais Krusts


Kurzemes komiteja piedalījās “Eiropas Solidaritātes Korpusa” apmācībās Austrijā
Pievienots: 14 May 2020.
LSK Kurzemes komitejas pārstāvis, brīvprātīgais jaunietis Jānis, no 9.-13. martam, piedalījās “Eiropas Solidaritātes Korpusa” apmācībās "Mobility Taster for Inclusion Organisations – Focus on Volunteering" Viennā, Austrijā, kopā ar dalībniekiem no Francijas, Polijas, Turcijas, Maķedonijas, Spānijas un Bulgārijas.

Apmācības bija par “Eiropas Solidaritātes Korpusa” projektiem, lielākoties uz piedāvātajām iespējām. Apmācību laikā tika iziets cauri projektu iesniegšanas soļiem, ar ko ir jāsāk un ko nav ieteicams darīt. Piemēram, kā iegūt ”Kvalitātes zīmi”, kas ir pirmais solis. Viena no apmācību metodēm bija izveidot savu organizāciju, atrast partnerorganizāciju un izveidot kopīgu brīvprātīgā darba projektu. Ejot cauri visiem projekta iesniegšanas soļiem tika dotas atbildes uz visiem jautājumiem, kas projekta rakstīšanas laikā būtu veidojušies. 


 
 
Viens no apmācību galvenajiem mērķiem bija izglītot dalībniekus par pieejamo finansējumu sociāli maznodrošinātiem jauniešiem un jauniešiem ar ierobežotām iespējām.

Pēc projekta, 9.maijā, notika arī “Zoom” sapulce, kuras laikā iegūtās zināšanas tika izplatītas. Tika stāstīts par kvalitātes zīmes iegūšanu, projektu iesniegšanas kārtību, tika atbildēts uz jautājumiem, kuri radās sapulces laikā.


 

Projekta laikā tika apmeklēta brīvprātīgo virtuve, kurā katru vakaru brīvprātīgie gatavo maltītes. Virtuves galvenie mērķi ir gan pabarot cilvēkus, gan palīdzēt cilvēkiem integrēties Austrijas sabiedrībā.