Latvijas Sarkanais Krusts


"Meža detektīvi"
Pievienots: 07 Oct 2022.
Kāds skaita cāļus rudenī, kāds min uz pēdām laika prognozēm, bet kāds skatās kā rudens krāso koku lapas un gaida, kad tās nokritīs, lai veidotu mandalu no dabas dotajām veltēm. 
 
Bet sākās tas viss ar uzdevumu mājās – izejot savā dārzā vai tuvākajā apkārtnē un salasot, ko nu kurš uzskata, ka tas noderēs mandalas veidošanai. Kāds salasīja maisu ar kastaņiem, kāds grozu ar riekstiem, kāds atnesa burkānus, kartupeļus, kabačus, pat tomātus un gurķus, dažādas vīnogas, valriekstus, bumbierus, pīlādžus, kāds vēl bija atradis savā dārzā saules puķes un visādus citādus krāšņus rudens ziedus, bet kāds bija pat priecīgs, ka tika vaļā no āboliem, jo ievārījumu jau pilns pagrabs. 

 

 
Materiāli tika savākti uz sitienu, tāpēc jau nākamajā dienā varējām organizēt pasākuma “Meža detektīvi” otro daļu, kas sākās ar LSK Kurzemes komiteja Talsu novada DAC apmeklētāju sadalīšanos pa komandām, un šoreiz visi draudzīgi vienojās, ka dalīsies puišu un meiteņu komandās – attiecīgi, meitenes ar nosaukumu “Zīles", bet puiši būs “Kastaņi”.

 

 
Katrai komandai tika doti uzdevumi, kas jāveic klasē un jāparāda savas zināšanas atbildot uz 26.jautājumiem par rudeni un ar to saistītajām norisēm, kā arī par gājputniem, par kokiem, par mežu, par uzvedību mežā utml. 
 
Kad darbs klasē tika izpildīts, tad tālāk norādes veda uz uzdevumiem brīvā dabā, kur attiecīgi abas komandas gāja savu ceļu uz tuvējo parku, lai vadoties pēc norādēm vāktu nepieciešamos dabas materiālus (ķērpjus, sūnas, egļu un priežu čiekurus, koku lapas, interesantus zara veidojumus utml.). Arī šo materiālu vākšana nebija tikai kā praktisks uzdevums, bet reizē arī izzinošs process mācoties atšķirt egļu čiekurus no priežu čiekuriem, atrodot dižkokus, kuriem ir attiecīgā atpazīšanās zīme, kā arī uzzināja, vai koki raud un kas ir koku asaras. 
 

 
Visi bija ļoti gatavojušies šim pasākumam, tāpēc arī rezultāts ir acīm tīkams gan pašiem, gan citiem, kas apmeklē daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru. 
 
Nobeigumā tiem, kas šo rakstu izlasīja līdz galam, lai arī pielīp šī mūsu darba procesā dungojamā dziesma:
Čie – čie – čie – čie – čiekuri, rūsganas spalvas,
Tie – tie – tie – tie – tie, kuri visiem krīt uz galvas,
Un man nav žēl, un man nav žēl!